Witchaven

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witchaven
Producent Capstone Software
Wydawca US Gold
IntraCorp
Projektant Mike Pitts
James M. Wheeler
Silnik Build
Data wydania 1995-1996
Gatunek FPS
Tryby gry Gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe 15+ (ELSPA)
Wymagania sprzętowe
Platforma DOS
Nośniki CD-ROM
Wymagania

PC 486, 8 MB RAM

Kontrolery Klawiatura

Witchaven – seria dwóch gier komputerowych z gatunku FPS, stworzonych przez Capstone Software i wydanych przez US Gold (część pierwsza) i IntraCorp Entertainment (część druga) w latach 1995-1996. Obie gry oparto na silniku Build, stworzonym na potrzeby powstania gry Duke Nukem 3D.

W pierwszej części, gracz wciela się w postać rycerza o imieniu Grondoval, wysłanego z misją wyplenienia zła w tytułowej podziemnej twierdzy na przeklętej wyspie Char, twierdzy potężnej czarownicy imieniem Illwhyrin, zanim owa sprowadzi zagładę na jego krainę. W sequelu zatytułowanym Witchaven II: Blood Vengeance Grondoval powraca aby zmierzyć się z czarownicą Cirae-Argoth, żądną zemsty siostrą zgładzonej Illwhyrin.

Do dyspozycji gracza jest szereg średniowiecznych broni, a także zestaw czarów i magicznych napojów. W grze występują tzw. elementy cRPG w postaci punktów doświadczenia i poziomów postaci (sama rozgrywka nie różni się jednak wiele od innych gier tego typu, a więc chodzi o zabijanie wszystkiego co się rusza). Opcja gry wieloosobowej obsługuje do 16 graczy naraz, co było w owym czasie liczbą rekordową.

Witchaven otrzymał ocenę 85% w czasopiśmie Secret Service[1].

Przypisy

  1. Secret Service 1/1996.

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]