Wojciech Łuszczykiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wojciech Łuszczykiewicz
Ilustracja
Wojciech Łuszczykiewicz (2011)
Pseudonim Zee Zee Woo, Zyzy
Data i miejsce urodzenia 28 lutego 1979
Łódź
Instrumenty gitara
Gatunki rock, pop-rock, pop punk
Zawód piosenkarz, gitarzysta, kompozytor
Aktywność od 2004 roku
Wytwórnie płytowe Warner
Zespoły
Video
Superpuder (2004-07)
Strona internetowa

Wojciech Łuszczykiewicz (ur. 28 lutego 1979 w Łodzi[1]) – polski piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów piosenek i dziennikarz, wokalista zespołu Video oraz były wokalista grupy Superpuder.

Dzieciństwo i edukacja[edytuj]

Jest synem dziennikarza Włodzimierza Łuszczykiewicza (1940–1994). Zdawał maturę w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest polonistą.

Kariera[edytuj]

W 2001 roku wziął udział w pierwszym polskiej produkcji programie telewizyjnym typu reality show Dwa światy. W swojej karierze był dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, scenarzystą i aktorem. W latach 2001-07 pojawiał się gościnnie w sitcomie Świat według Kiepskich, a w 2003 – w serialu Fala zbrodni.

Od 2007 roku pracuje w łódzkim oddziale Telewizji Polskiej, gdzie prowadził programy: „Dobry Wieczór”, „Twoje Popołudnie”, „Strefa Miejska”.

Jest autorem tekstów wszystkich piosenek zespołu Video, którego jest także wokalistą, oraz utworów takich artystów, jak m.in. De Mono, Mafia, Bisquit, Anna Wyszkoni, Mateusz Mijal, Grzegorz Hyży i Rafał Brzozowski.

W 2013 roku zaśpiewał gościnnie z Liberem w utworze „Może ktoś ją zna”, która znalazła się na płycie rapera zatytułowanej Duety[2].

Życie prywatne[edytuj]

Jego żoną jest Żaneta Łuszczykiewicz, która pełni funkcję menedżerki zespołu Video. Para ma dwie córki: Lilię i Kalinę[3].

Dyskografia[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Superpuder, w sekcji Dyskografia.
 Zobacz więcej w artykule Video (zespół muzyczny), w sekcji Dyskografia.

Filmografia[edytuj]

Przypisy