Wojciech Małolepszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wojciech Małolepszy
Kraj działania  Polska
Data i miejsce urodzenia 1955
Warszawa
profesor sztuk plastycznych
Alma Mater Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Profesura 2016
profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wojciech Jacek Małolepszy (ur. 1955 w Warszawie[1]) – profesor sztuk plastycznych, nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W latach 1975–1980 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studia zakończył dyplomem w zakresie projektowania struktur użytkowych. Od 1980 roku związany z Wydziałem Wzornictwa macierzystej uczelni. Uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2016 prezydent RP nadał mu tytuł profesora sztuk plastycznych[2].

Został nauczycielem akademickim Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Wydziale Wzornictwa w Katedrze Projektowania oraz na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie w Wydziale Architektury. Był wykładowcą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy na Wydziale Inżynierii Mechanicznej w Instytucie Mechaniki i Konstrukcji Maszyn. Pełnił funkcję prodziekana Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Internetowy Biuletyn Szkół Plastycznych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, lipiec-sierpień 2011 r. Rok 2, numer 7-8//10, Twórcy i pedagodzy. Sylwetki — w dwóch słowach, str. 15
  2. a b prof. dr hab. Wojciech Jacek Małolepszy. nauka-polska.pl. [dostęp 2018-01-05].