Wojciech Zamorski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wojciech Zamorski
Data i miejsce urodzenia 24 października 1952
Bytom
Zawód, zajęcie dziennikarz, samorządowiec
Alma Mater Uniwersytet Warszawski

Wojciech Zamorski (ur. 24 października 1952 w Bytomiu) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, samorządowiec, członek Platformy Obywatelskiej (od 2002 roku).

Absolwent iberystyki oraz podyplomowego studium dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu studiów podjął pracę w mediach: Telewizji Polskiej, radiowej „Trójce” (był m.in. jednym z prowadzących „Listę Przebojów Programu Trzeciego[1]) oraz TVP Katowice (od 1985 roku); współpracuje także z Polskim Radiem Katowice. Jako dziennikarz Telewizji Katowice prowadził m.in. nadawany w latach 1994-2000 program muzyczny „100% LIVE”, w ramach którego prezentowane były koncerty zespołów i wykonawców, grających m.in. rock, jazz i bluesa.
W latach 2002-2014 był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, w którym zasiadał z ramienia Platformy Obywatelskiej. W ramach pełnionych obowiązków był m.in. rzecznikiem prasowym marszałka województwa oraz członkiem Komisji: Edukacji, Nauki i Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej, a także Doraźnej Komisji ds. Monitorowania Przygotowań Województwa Śląskiego do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Aktualnie jest pracownikiem Parku Śląskiego w Chorzowie, zatrudnionym na stanowisku specjalisty ds. promocji i organizacji imprez. Prowadzi również własną działalność gospodarczą (studio dubbingu) oraz zajmuje się konferansjerką.

Wojciech Zamorski jest żonaty, ma dwóch synów. Mieszka w Rudzie Śląskiej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sto lat Liście Przebojów Programu 3! (pol.). www.polskieradio.pl, 2015-05-08. [dostęp 2015-06-15].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]