Wolters Kluwer Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wolters Kluwer Polska
Państwo  Polska
Siedziba Warszawa
Adres ul. Przyokopowa 33
Data założenia 1993
Forma prawna Spółka akcyjna
Prezes Włodzimierz Albin
Nr KRS 0000441434
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 4 870 300 zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

Wolters Kluwer Polska (dawniej: Wolters Kluwer) – spółka będąca częścią koncernu wydawniczego Wolters Kluwer, zajmująca się publikacjami z zakresu prawa, biznesu i ekonomii w formie książek, czasopism i programów elektronicznych. Organizuje również szkolenia i konferencje.

Wolters Kluwer działa w 26 krajach Europy, Ameryki Północnej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Zatrudnia około 20 000 pracowników i jest jednym z największych na świecie wydawnictw publikacji adresowanych do profesjonalistów z różnych dziedzin: prawa, biznesu, ekonomii i finansów oraz bardziej specjalistycznych jak oświata, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, budownictwo. Osiąga roczne przychody (2007) w wysokości 3,4 miliarda euro (4,8 miliarda dolarów). Centrala koncernu znajduje się w Amsterdamie.

Historia wydawnictwa[edytuj | edytuj kod]

Firma funkcjonuje w Polsce jako spółka od lipca 2006, w związku ze zmianą nazwy Polskich Wydawnictw Profesjonalnych Sp. z o.o., należących do globalnego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer.

Polskie Wydawnictwa Profesjonalne były obecne na rynku od 1999, a w ich skład wchodziło pięć znanych wydawnictw, stanowiących jej oddziały. Specjalizowały się one w publikacjach o tematyce prawniczej i biznesowej rozpowszechnianych w formie tradycyjnej oraz na nośnikach elektronicznych. Publikacje znane uprzednio pod markami Domu Wydawniczego ABC, Wydawnictwa Prawniczego LEX, Kantoru Wydawniczego Zakamycze, Wydawnictwa „KIK” Konieczny i Kruszewski oraz Oficyny Ekonomicznej obecnie wydawane są pod trzema markami: ABC, LEX i Oficyna.

Działalność wydawnicza[edytuj | edytuj kod]

Wolters Kluwer Polska wydaje publikacje obejmujące wszystkie dziedziny prawa i zagadnienia biznesowe, które ukazują się w tradycyjnej formie – kodeksy, komentarze, poradniki, aktualizowane zbiory praw, monografie, orzecznictwo, czasopisma fachowe, jak również produkty w formie elektronicznej. Wśród nich są takie produkty jak System Informacji Prawnej Lex, Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Vademecum Głównego Księgowego, Serwis HR, Analityk Finansowy. Wydawnictwo posiada również księgarnię internetową Profinfo.pl, która oferuje prawie 4500 publikacji.

Wolters Kluwer Polska wydaje następujące czasopisma fachowe:

Inicjatywy[edytuj | edytuj kod]

Wydawnictwo wspiera ideę mediacji jako najskuteczniejszą i często korzystniejszą dla stron metodę rozwiązywania sporów. Podejmuje w tym zakresie szereg działań informacyjnych i edukacyjnych m.in. w 2007 zorganizowało konferencję dla przedsiębiorców i prawników „Mediacje gospodarcze. Nowa metoda rozwiązywania sporów gospodarczych”, która zgromadziła ponad 200 uczestników. Prowadzi także własny portal internetowy poświęcony mediacjom gospodarczym, współpracuje z ekspertami z Polski i z zagranicy oraz wydaje książki poświęcone tej tematyce. W ramach działań na rzecz tej idei wspiera i promuje zobowiązanie do mediacji, które mogą składać zarówno przedsiębiorcy, jak i kancelarie prawne.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pełna lista czasopism Wolters Kluwer Polska SA. wolterskluwer.pl. [dostęp 2017-11-14].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]