Wolters Kluwer Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wolters Kluwer Polska
Państwo

 Polska

Siedziba

Warszawa

Adres

ul. Przyokopowa 33

Data założenia

1993

Forma prawna

Spółka z o.o.

Prezes

Włodzimierz Albin

Nr KRS

0000441434

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

4 870 300 zł

brak współrzędnych
Strona internetowa

Wolters Kluwer Polska (dawniej: Wolters Kluwer) – spółka będąca częścią koncernu wydawniczego Wolters Kluwer, zajmująca się publikacjami z zakresu prawa, biznesu i ekonomii w formie książek, czasopism i programów elektronicznych. Organizuje również szkolenia i konferencje.

Spółka-matka Wolters Kluwer N.V. zarządza firmami w 40 krajach, mając klientów w 150 krajach. Zatrudnia około 19 tysięcy pracowników i jest jednym z największych na świecie wydawnictw publikacji adresowanych do profesjonalistów z różnych dziedzin: prawa, biznesu, ekonomii i finansów oraz bardziej specjalistycznych jak oświata, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, budownictwo. W roku 2018 przychody wyniosły 4260 milionów Euro. Centrala znajduje się w Alphen aan den Rijn[1][2].

Historia wydawnictwa[edytuj | edytuj kod]

Firma funkcjonuje w Polsce jako spółka od lipca 2006, w związku ze zmianą nazwy Polskich Wydawnictw Profesjonalnych Sp. z o.o., należących do globalnego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer.

Polskie Wydawnictwa Profesjonalne były obecne na rynku od 1999, a w ich skład wchodziło pięć znanych wydawnictw, stanowiących jej oddziały. Specjalizowały się one w publikacjach o tematyce prawniczej i biznesowej rozpowszechnianych w formie tradycyjnej oraz na nośnikach elektronicznych. Publikacje znane uprzednio pod markami Domu Wydawniczego ABC, Wydawnictwa Prawniczego LEX, Kantoru Wydawniczego Zakamycze, Wydawnictwa „KIK” Konieczny i Kruszewski oraz Oficyny Ekonomicznej obecnie wydawane są pod trzema markami: ABC, LEX i Oficyna.

Działalność wydawnicza[edytuj | edytuj kod]

Wolters Kluwer Polska wydaje publikacje obejmujące wszystkie dziedziny prawa i zagadnienia biznesowe, które ukazują się w tradycyjnej formie – kodeksy, komentarze, poradniki, aktualizowane zbiory praw, monografie, orzecznictwo, czasopisma fachowe, jak również produkty w formie elektronicznej. Wśród nich są takie produkty jak System Informacji Prawnej Lex, Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Vademecum Głównego Księgowego, Serwis HR, Analityk Finansowy. Wydawnictwo posiada również księgarnię internetową Profinfo.pl, która oferuje prawie 4500 publikacji.

Wolters Kluwer Polska wydaje następujące czasopisma fachowe:

Inicjatywy[edytuj | edytuj kod]

Wydawnictwo wspiera ideę mediacji jako najskuteczniejszą i często korzystniejszą dla stron metodę rozwiązywania sporów. Podejmuje w tym zakresie szereg działań informacyjnych i edukacyjnych m.in. w 2007 zorganizowało konferencję dla przedsiębiorców i prawników „Mediacje gospodarcze. Nowa metoda rozwiązywania sporów gospodarczych”, która zgromadziła ponad 200 uczestników. Prowadzi także własny portal internetowy poświęcony mediacjom gospodarczym, współpracuje z ekspertami z Polski i z zagranicy oraz wydaje książki poświęcone tej tematyce. W ramach działań na rzecz tej idei wspiera i promuje zobowiązanie do mediacji, które mogą składać zarówno przedsiębiorcy, jak i kancelarie prawne.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]