World of Warships

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
World of Warships
Producent Wargaming.net
Lesta Studio
Wydawca Wargaming.net
Silnik BigWorld
Gatunek massively multiplayer online game
Tryby gry gra wieloosobowa

World of Warshipsgra komputerowa z gatunku MMO tworzona przez białoruskie studio Wargaming.net oraz rosyjskie Lesta Studio koncentrująca się na bitwach morskich. Gra znajduje się obecnie w fazie rozwoju, jej wydanie było planowane na 2013 rok[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

  • 19 sierpnia 2011 roku studio Wargaming.net oficjalnie zapowiedziało powstanie gry, w której gracze będą mogli wziąć udział w bitwach morskich dwudziestego wieku. Początkowo gra nosiła tytuł World of Battleships[2].
  • 2 sierpnia 2012 roku tytuł gry został zmieniony na World of Warships[3].
  • Około kwietnia 2015 roku w sklepie premium pojawiły się statki z kodem premium na dołączenie do beta-testów World of Warships.
  • Dnia 2 lipca 2015 roku pojawiła się wersja 0.4.0. oraz otwarte testy beta.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gracze będą walczyć ze sobą w grupach podobnych do eskadr znanych z World of Warplanes oraz plutonów z World of Tanks. Arenami walk będą morskie akweny położone w różnych lokacjach oraz z różną panującą na nich pogodą. Będą to tereny Oceanu Atlantyckiego, Pacyfiku oraz Morza Arktycznego.

Do dyspozycji graczy zostaną oddane między innymi lekkie krążowniki, ciężkie krążowniki, pancerniki, lotniskowce, niszczyciele oraz krążowniki liniowe. Będą to jednostki istniejące w rzeczywistości oraz okręty prototypowe pochodzące z US Navy, Kriegsmarine, Marynarki Wojennej ZSRR, Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej oraz Royal Navy.

Przypisy

  1. World of Warships (PC) (pol.). GRY-OnLine. [dostęp 2012-08-26].
  2. Wargaming.net Declares Naval Warfare (ang.). Wargaming.net, 2011-08-16. [dostęp 2012-08-26].
  3. Wargaming Renames World of Battleships to World of Warships (ang.). Wargaming.net, 2012-08-02. [dostęp 2012-08-26].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]