Wróżkowie chrzestni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wróżkowie chrzestni
The Fairly OddParents
ilustracja
Inny tytuł Przygody Timmy’ego
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Liczba odcinków 169 (Lista odcinków)
Liczba serii 10
Produkcja
Produkcja Nicktoons Studios
Frederator Studios
Billionfold Studios
Warner. Bros
Reżyseria Butch Hartman
Muzyka Butch Hartman
Ron Jones
Guy Moon
Czas trwania odcinka 21 minut
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji  Stany Zjednoczone
Data premiery Stany Zjednoczone 4 września 1998 (piloty)
Stany Zjednoczone 30 marca 2001 (serial)
Polska 3 grudnia 2006 (Disney Channel)
Polska 3 marca 2008 (KidsCo)
Polska 8 marca 2009 (Nickelodeon Polska)
Polska 11 października 2011 (Nickelodeon HD)
Polska 10 grudnia 2012 (Disney XD)
Polska 15 lutego 2018 (Nicktoons)
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone
Nickelodeon
Polska
Nickelodeon
Nickelodeon HD
Disney Channel
KidsCo
Disney XD
Nicktoons
Super Polsat
Lata emisji Stany Zjednoczone 2001-2017
Polska 3 grudnia 2006-2014 (Disney Channel)
Polska 3 marca 2008-2013 (KidsCo)
Polska 8 marca 2009-dziś(Nickelodeon Polska)
Polska 2011-14 lutego 2018 (Nickelodeon HD)
Polska 10 grudnia 2012-2013 (Disney XD)
Polska 15 lutego 2018-dziś (Nicktoons)
Polska 15 stycznia 2020-dziś (Super Polsat)
Status zakończony
Format obrazu 4:3 (do 8 serii) 16:9 (od 8 serii)

Wróżkowie chrzestni (lub Przygody Timmy’ego[1], ang. The Fairly OddParents) – amerykański serial animowany, w Polsce emitowany przez Disney Channel, KidsCo, Nickelodeon Polska, Nickelodeon HD, Disney XD, Nicktoons i Super Polsat.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Bohaterem serialu jest dziesięcioletni Timmy Turner, który mieszka na przedmieściach miasta o nazwie Mrokowo. Jest też ignorowany przez swoich rodziców i dręczony przez wredną opiekunkę Vicky. Jednakże życie Timmy’ego stało się z dnia na dzień lepsze, gdy otrzymał wróżków chrzestnych – Cosma i Wandę. Od tamtego czasu przeżywa wiele przygód, związanych często z jego nieodpowiedzialnością w wypowiadaniu życzeń.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Bohaterowie główni[edytuj | edytuj kod]

 • Timoteusz „Timmy” Tyberiusz Turner – dziesięcioletni chłopiec, ma wróżków chrzestnych – Cosma, Wandę i Poofa, którzy spełniają jego życzenia. Ma brązowe włosy, niebieskie oczy i duże przednie zęby. Zawsze jest ubrany w różową czapkę z daszkiem, różową bluzkę z krótkimi rękawkami i niebiesko-szare spodnie. Przyjaźni się z RJ-em i Chesterem. Zakochany w Trixie Tang, natomiast sam jest obiektem westchnień Tootie i Weroniki, chociaż podoba się również Trixie (co ona ukrywa, gdyż jest najpopularniejsza w szkole, a on wręcz przeciwnie). Jest sympatyczny, pomocny, koleżeński i odważny. Kocha ryzyko i przygody. Nie lubi się uczyć i ma słabą koncentrację, więc zazwyczaj dostaje F (odpowiednik oceny niedostatecznej). Ma strasznego pecha, ale zawsze daje sobie radę dzięki pomocy swoich Wróżków Chrzestnych. Jest wspaniałym przyjacielem, choć także egoistą. Nie cierpi pana Crockera, Vicky i jej młodszej siostry Tootie. Uwielbia gry wideo, komiksy o Szkarłatnej Szczenie i serial o Strażniku z kosmosu, jednakże ogląda również operę mydlaną „Buzi Buzi Cmok Cmok”. Jest uczulony na pomarańcze, boi się klaunów i stóp (jest o tym powiedziane w odcinku Pamiętnik Vicky).
 • Chloe Carmichael – nowa sąsiadka Timmy’ego. Pojawia się w 10 serii i zostaje drugą chrześniaczką Cosmo i Wandy, co początkowo nie podoba się Timmy'emu, ale z czasem dzieci zaczynają się coraz bardziej lubić. Dziewczynka jest bardzo pomocna i chce dla wszystkich jak najlepiej.
 • Cosmo Julius Cosma (w jednym z odcinków von Pyton) – jest mężem Wandy i wróżkiem chrzestnym Timmy’ego. Ma zielone włosy i oczy. Najczęściej jest ubrany w białą koszulę, czarny krawat i czarne spodnie, a na głowie ma złotą koronę. Nie jest zbyt inteligentny. Zawsze wpada na głupie pomysły (choć z rzadka zdarzają się wyjątki). Ma dobre serce, jest bardzo miły, zwariowany i gapowaty. On i Wanda byli kiedyś wróżkami chrzestnymi Crockera, ale przez jego głupotę młody jeszcze nauczyciel traci ich. Oprócz Poofa, Cosmo to najmłodszy wróżek. Ma matkę, która nie lubi Wandy. Jest dalekim kuzynem Jorgena.
 • Wanda Venus Fairywinkle Cosma – jest żoną Cosma i wróżką chrzestną Timmy’ego. Ma różowe, krótkie, kręcone włosy i różowe oczy. Najczęściej jest ubrana w czarne spodnie, żółtą koszulę, a na głowie ma złotą koronę. Jest bardzo miła, ambitna i inteligentna... i bardzo zrzędliwa. Ona i Cosmo byli kiedyś wróżkami chrzestnymi Crockera, ale przez głupotę Cosma młody jeszcze nauczyciel traci ich. Nie lubi mamy Cosma. Ma ojca pracującego w śmieciarskim biznesie, oraz siostrę – gwiazdę filmową – Blondę. Uwielbia czekoladę.
 • Poof Cosma – wróżkowe dziecko Cosma i Wandy i wróżkowy brat chrzestny Timmy’ego. Jest w kształcie kulki, ma kosmyk fioletowych włosów i fioletowe oczy. Nosi jasnofioletowy śpioszek, białe buty i złotą koronę. Posiada niesamowicie potężną moc, jak wszystkie nowonarodzone wróżki. Efekty jego magii są zależne od jego zachowania (np, gdy się śmieje dzieją się dobre rzeczy, kiedy płacze dzieją się złe rzeczy). Pierwszy raz pojawił się w odcinku Wróżkowy dzidziuś, kiedy Timmy zażyczył sobie, by Cosmo i Wanda mieli dziecko. Zamiast różdżki ma grzechotkę. Jest pierwszym wróżkowym dzieckiem od 10 000 lat. Od odcinka „Anty-Poof” ma własnego wroga, anty-wróżka o imieniu Foop. Po raz pierwszy pojawia się w 6 serii i zaczął mówić w odcinku „Szkoła Crockera”.
 • Sparky – magiczny gadający pies. Miał wielu właścicieli, w tym Crockera. Teraz jego właścicielem jest Timmy. Po raz pierwszy pojawia się w 9 serii.

Bohaterowie drugoplanowi[edytuj | edytuj kod]

 • Chester MiernyGracz (ang. Chester McBadBat) – przyjaciel Timmy’ego i RJa. Ma blond włosy, piegi i zielone oczy. Najczęściej jest ubrany w niebieskie spodnie, zieloną kurtkę i czarną bluzkę. Nosi aparat na zęby. Jest bardzo miły i chciałby pomagać światu. Boi się dziewczyn. Jest synem Bucky’ego MiernegoGracza, przez co musi grać przymusowo w baseball, żeby wymazać hańbę naniesioną na nazwisko przez jego ojca – z tego powodu ma kompleksy. Po ojcu odziedziczył również anty-talent do baseballa. Nie lubi banjo.
 • AJ (w początkowych seriach RJ) – przyjaźni się z Timmym i Chesterem. Cechuje go inteligencja i pracowitość. Uczy się najlepiej z całej klasy i uwielbia się tym chwalić. Jest Afroamerykaninem. Jest łysy i ma niebieskie oczy. Najczęściej ubrany jest w białą koszulę, niebieski pulower, białe spodnie i czarne buty. W wolnych chwilach, kiedy nikt nie patrzy, pomaga rządowi w eksperymentach oraz w dochodzeniach (hoduje nawet własnego klona).
 • Jorgen von Pyton (ang. Jorgen von Strangle) – najpotężniejszy wróżek w Świecie Wróżków. Jest mężem Zębowej Wróżki. Przewodniczy wszystkim wróżkom. Ma białe włosy, niebieskie oczy oraz olbrzymie mięśnie. Najczęściej ubrany jest jak wojskowy, tzn. w zieloną bluzkę, szare buty, złotą koronę, czarny pasek i spodnie khaki. Ma ogromną złotą różdżkę. Jest bardzo samolubny i wredny. Nie lubi Timmy’ego.
 • „Mama” Turner z domu Vladislapov – mama Timmy’ego, ma 40 lat. Jest bardzo zapracowana, sprzedaje nieruchomości. Przed narodzinami Timmy’ego pracowała jako podwójny rosyjski agent. Wszyscy zawsze mówili do niej „Mama” (nawet, gdy miała 10 lat), jest to jej przezwisko, lecz w kreskówce nie podają imienia, a gdy jednak to robią to jest cenzurowane. Ma brązowe włosy i niebieskie oczy. Najczęściej nosi białe buty, białe spodnie, pasek i fioletową bluzkę.
 • „Tata” Turner – tata Timmy’ego, ma 40 lat. Jest bardzo zapracowany. Pracuje w fabryce ołówków. Wszyscy zawsze mówili do niego „Tata” (nawet, gdy miał 10 lat), jest to jego przezwisko, lecz w kreskówce nie podają imienia, a gdy jednak to robią, jest cenzurowane. Ma czarne włosy i szarawe oczy. Najczęściej nosi czarne buty, czarny krawat, białą koszulę i niebieskie spodnie. Nie grzeszy inteligencją, często zapomina o tym, że w ogóle ma syna.
 • Mark Chang – ośmiornicopodobny kosmita, następca tronu planety Jugopotamii. Jest zakochany w Vicky. Miał zostać mężem morderczej księżniczki Mandie, jednakże ukrył się przed nią na Ziemi. Z początku sceptycznie nastawiony do Timmy’ego, później zostaje jego przyjacielem. Posiadacz podmienieniacza, dzięki któremu może przyjąć dowolną formę. Uwielbia bród, śmieci i niesmaczne jedzenie, a brzydzi się wszystkim, co czyste i słdokie.
 • Trixie Tang – wysoka i chuda dziewczyna. Ma długie, czarne włosy i niebieskie oczy. Zazwyczaj ubrana jest w białe kozaki, białą krótką spódniczkę, fioletowy golf i fioletową opaskę na włosy. Najpopularniejsza dziewczyna w szkole, kochają się w niej wszyscy chłopcy, czego jest świadoma. Lubi zakupy, makijaż, surfowanie po Internecie i oglądanie serialu Buzi Buzi, Cmok Cmok. Jak się okazuje w odcinku Być kobietą, jest chłopczycą. Bardzo ładna, bogata, ale czasem także miła. Zwykle udaje inną niż jest naprawdę by dalej być popularną. Przyjaźni się z Weroniką, Tadem i Chadem. W głębi duszy lubi Timmy’ego i zdaje ona sobie sprawę, że wiele rzeczy ich łączy ze sobą, lecz oficjalnie się do tego nie przyznaje, gdyż Timmy jest jednym z najmniej lubianych osób w szkole. Trixie mieszka w wielkiej willi.
 • Tootie – siostra Vicky. Ma długie czarne włosy, które związuje w kucyki. Najczęściej jest ubrana w czarną bluzkę, szarą spódnicę i rajstopy oraz fioletowe okulary. Nosi aparat na zęby. Jest do szaleństwa zakochana w Timmym, bez wzajemności. Jest miła, naiwna, natrętna i denerwująca. Lubi bawić się lalkami i udawać, że jest księżniczką.
 • Elmer – chodzi do tej samej szkoły, co Timmy, wyróżnia go wielki pryszcz „Bob”. Lubi Strażnika z kosmosu. Jest „oficjalnym drugim Timmym”.
 • Sanjay – hinduski chłopiec ze szkoły Timmy’ego. Mieszka z mamą, ojczymem wojskowym i starszym bratem. Ma dziwne sny, w których występuje Timmy.
 • Szkarłatna Szczena (w III i IV sezonie Karmazynowa Broda, ang. Crimson Chin) – bohater z komiksu. Nosi czerwony „kombinezon superbohatera”. Bardzo odważny. Ratuje miasto Szczękocin z każdej opresji. Ma też tajną tożsamość jako Jan Brodek Czerwiński pracujący dla Głosu Bzdurowic. Timmy mu czasem pomaga jako Bródka, cudowny chłopiec, a także Cosmo i Wanda jako As i Kosmek, szczeno-psy. Jego arcy-wrogiem jest Kolano Zagłady.
 • Weronika – najlepsza przyjaciółka Trixie Tang. Niewiele niższa od swej koleżanki, ma długie, blond włosy, które związuje w kucyk. Ubiera się w biały golf z wydrukowaną różową literką „D”, krótką różową spódniczkę i różowe kozaki. Jest dosyć ładna, popularna i bogata, ale także zarozumiała. Bardzo podoba jej się Timmy, ale jest to jej tajemnica. Prześladuje ją straszny pech. Bardzo chciałaby być Trixie i każe rodzinie się tak tytułować. Czasami nosi czarną perukę. Kocha zakupy, serial Buzi Buzi, Cmok Cmok i dbanie o urodę.
 • Zdzich Siemacho (ang. Chet Ubetcha) – spiker wiadomości. Bardzo niski, co stara się ukryć. Jego marzeniem jest zostać bohaterem lub gwiazdą i znowu być wysokim. W jednym odcinku dowiadujemy się że to toksyczny telefon uczynił go niskim. Często gdy Timmy coś „schrzani”, mówi „Ta sytuacja wygląda jak marzenia 10-latka!”.
 • Juandissimo Magnifico – były narzeczony Wandy i wróżek Remy'ego Mocmakaskiego. Co chwilę rozrywa mu się koszulka. Jest narcyzem i często powtarza: „Jestem na to za sexy!”.
 • Pani Dyrektor Geraldine Waxelplax – dość gruba kobieta w niebieskiej sukience. Uwielbia jeść. Dawniej kochała Crockera. Ma rude włosy, jest sympatyczna oraz lubi Timmy’ego.
 • Górecki (ang. Dinkleberg) – sąsiad rodziny Turnerów. Tata Timmy’ego nie cierpi go i obwinia niemalże o wszystko. Sam Górecki to bardzo przyjacielski człowiek.

Postacie epizodyczne[edytuj | edytuj kod]

 • Bucky Miernygracz (ang. Bucky McBadbat)- tata Chestera, były baseballista, był najgorszym graczem na świecie. Tak się tego wstydzi, że nosi na głowie torbę papierową, aby ludzie go nie rozpoznali.
 • Mama Cosma – nadopiekuńcza matka Cosma. Przez dziesięć tysięcy lat żyła w nieświadomości, że jej syn się ożenił - myślała, iż wyszedł tylko po mleko.
 • Tad i Chad – przewodniczący samorządu szkolnego. Są okropnie bogaci oraz zarozumiali.
 • Zębowa Wróżka (ang. Tooth Fairy) – małżonka Jorgena von Pytona. Ciągle musi latać na Ziemię, by rozdawać dzieciom monety w zamian za zęby. Dosyć leniwa. Uwielbia zęby Chipa Skowrona.
 • Kupidyn (ang. Cupid) – wróżek miłości. Ma różowe włosy i niebieskie oczy. Uważa, że cały świat kręci się wokół miłości.
 • Prima Aprilis (ang. April Fool) – król żartów, wredny z natury.
 • Strażnik z kosmosu (w III i IV sezonie Trzask Mgławica, ang. Crash Nebula) – postać z filmu i komiksu, superbohater.
 • Chip Skowron (ang. Chip Skylark) – sławny piosenkarz. Wszyscy jego fani myślą, że jest okropnie bogaty, lecz w rzeczywistości ma ogromne długi. Kochała się w nim Vicky. Od innych gwiazd odróżnia go to, że nie został opętany przez sławę. Jego najpopularniejsze utwory to: Vicky Miki, Zdrowe Zęby i Ja oraz Znajdź swój głos.
 • Mrok Mrokodom (czasami Mruk Mrokowicz, w III i IV sez. Doug Dymalski, ang. Doug Dimmadome) – właściciel Mrokodomu i deweloper Wzgórz Mrokodom. Nosi gigantyczne kapelusze. Myśli wyłącznie o zysku.
 • Burmistrz Mrokowa (ang. The Mayor) – sprawuje władzę w Mrokowie. Ukrywa przed Capusiem to, że lubi kozinę.
 • Tropek ( lub Gryzio, ang. Doidle) – pies Vicky, która bardzo lubi o niego dbać. Po raz pierwszy pojawił się w odcinku „Pieskie życie”, a ostatni – „Zamieniacz ciał”.
 • Capuś (ang. Chompy w odc.Muuuuuuczący dzień Buczek) – stary kozioł, który jest maskotką Mrokowa.
 • Gibka, szybka Betty i Gibki, szybki Gary – gospodarze obozu naukowego. Wyjątkowo irytujący i niemądrzy.
 • Blonda – siostra Wandy. Jest sławna w Krainie Wróżków i występuje w wielu wróżkowych nowelach telewizyjnych.
 • Wielki Papcio (w jednym odcinku Wielki Tata) – ojciec Wandy i Blondy. Pracuje w biznesie śmieciarskim, choć wygląda bardziej na parodię Ala Capone. Mimo wszystko kocha swoją rodzinę i pracę. Ma włoski akcent. Podoba mu się Mama Cosma, chociaż nie lubi swojego zięcia.
 • Tommy – starszy, wyidealizowany brat Timmy’ego. Wyczarowany w odcinku O, bracie...
 • Molly – koleżanka Timmy’ego z Kliniki Życzeń. Nie lubi jak się ją dotyka oraz boi się węży. Jest gotką. Ma wróżkę chrzestną Fruzię.
 • Dwight – kolega Timmy’ego z Kliniki życzeń. Jest bardzo strachliwy, a najbardziej boi się harpunów (śniło mu się, że jest wielorybem i chcieli go zabić). Nosi okulary i ma wróżka chrzestnego Irvina.
 • Schnosmo Cosma – brat Cosma. Podaje się za tajnego agenta, lecz jest zwykłym wróżkiem. Wykorzystał zaufanie (oraz niezwykle niską inteligencję) swojego brata i wziął mu różdżkę, żeby wyczarować najlepsze wakacje świata. Jednakże Timmy i Wanda kazali mu przeprosić Cosma.

Choroby[edytuj | edytuj kod]

 • 9-godzinna grypa – grypa, na którą się choruje raz w życiu przez 9 godzin. Chorobę tę miała Mama Cosma w odcinku Zamieniacz Ciał.
 • Kurza ospa – choroba małych wróżków. Noszona przez Poofa w odcinku Kurza grypa.
 • Wytrzeszcz – w oczach jest żółta maź, (prawdopodobnie ropa) która swędzi. Miał ją m.in. tata Timmiego.
 • Sztuczkawka – to połączenie czkawki i tanich sztuczek magicznych. Miał ją Jorgen w odcinku Regulamin Cosma.
 • Choroba wściekłych krów

Wrogowie[edytuj | edytuj kod]

 • Denzel Crocker – szalony nauczyciel ze szkoły Timmy’ego. Ma rude włosy które farbuje na czarne, niebieskie oczy i ucho na szyi. Najczęściej jest ubrany w białą koszulę, czarny krawat, okulary w czarnych oprawkach, czarne buty i spodnie. Chociaż jest dorosły nadal mieszka z matką i ciągle próbuje udowodnić istnienie WRÓŻKÓW CHRZESTNYCH, a na dodatek w domu przymierza damskie suknie. Zawsze przybiera dziwne pozy, gdy mówi: WRÓŻKOWIE CHRZESTNI. Gdy był młody miał wróżków - Cosma i Wandę – ale Cosmo był na tyle głupi, że pokazał wszystkim swoje prawdziwe ja.
 • Vicky – ma 16 lat. Dorabia sobie jako opiekunka do dzieci. Różowooka, o rudych włosach, które związuje w kucyk. Ma młodszą siostrę o imieniu Tootie. Najczęściej nosi zieloną bluzkę i czarne spodnie. Jest wredna, nienawidzi dzieci (szczególnie Timmy’ego i swojej siostry) i ma sadystyczne zapędy. Robi wszystko dla zysku, kocha pieniądze. Jest fanką Strażnika z Kosmosu. Była zakochana w Chipie Skowronie, umawiała się także z Markiem pod postacią Justina Jake’a Ashtona.
 • Remy Mocmakaski (ang. Remy Buxaplenty) – bogaty jedenastolatek. Posiada wróżka Juandissima, którego stracił po przegranym turnieju z Timmym, jednak odzyskał w późniejszych odcinkach. Marzy o zemście na głównym bohaterze.
 • Anty-Wróżkowie – kompletne przeciwieństwa prawdziwych wróżków. W piątek trzynastego przedostają się do świata ludzi i przywołują wszystkim pecha. Są cali niebiescy. Ich przywódcą jest Anty-Cosmo.
  • Anty-Cosmo – przeciwieństwo Cosma, geniusz zła. Jest przywódcą anty-wróżków. Mówi z brytyjskim akcentem i lubi pić herbatę. Nosi monokl na oku.
  • Anty-Wanda – przeciwieństwo Wandy, umie jeść stopami. Chciałaby zostać modelką. W odcinku Anty-Poof dowiadujemy się że jej IQ jest jednocyfrowe.
  • Foop – anty-wróżkowe dziecko Anty-Cosma i Anty-Wandy. Arcywróg Poofa. Często rozmawia sam ze sobą i powtarza słowo „śmierć”. Irytuje go to, że Poof mówi jedynie swoje imię, a wszyscy go za to kochają. Mówi z brytyjskim akcentem tak samo jak Anty-Cosmo. Jest w kształcie sześcianu, ma czarne włosy w kształcie litery F, czarną bródkę i wąsy. Gdy płacze dzieją się dobre rzeczy, a gdy ma czkawkę nic się nie dzieje.
 • Chochliki – (w IV sezonie Skrzaty) wrogowie wróżków. Ich przywódcą jest HP, a jego sekretarzem jest Sanderson. Są bardzo przedsiębiorczy i ekonomiczni, ale również nudni i wyzuci z jakichkolwiek emocji.
  • HP – Przywódca Chochlików. Nosi okulary i słyszy zawsze to co chce słyszeć od swoich sekretarzy.
  • Sanderson – Sekretarz HP. Umie rapować.
 • Francis – szkolny łobuz. Lubi maltretować Timmy’ego i innych uczniów. Jest bardzo duży, silny i blady.
 • Norm – dżin, o wyjątkowo paskudnym i wrednym charakterze. Mieszka w lampie, ale marzy o zostaniu wróżkiem.
 • Gary – wymyślony przyjaciel Timmy’ego z dzieciństwa. Gdy został sprowadzony do rzeczywistości, pragnął dokonać zemsty na chłopaku za ignorowanie go przez pięć lat. Cechuje go czadowość.
 • Dark Laser – Jeden z wrogów Timmy’ego. Powstał z pomocą Magicznej Kopiarki. Posiada maskotkę - psa Fafika - która umie robić fikołki. Parodia Lorda Vadera.
 • Doktor Uchylec (ang. Dr. Bender) – szalony dentysta, który ma obsesję na punkcie zębów.
 • Wendell – syn doktora Uchylca.
 • Wróg, który nie nazywa się Shirley – wróg stworzony przez Jimmy’ego Neutrona i Timmy’ego, pojawił się w filmie: Jimmy Timmy Mocna Godzina 3: Świronatorzy.
 • Super-rower – najszybszy i niezniszczalny rower.
 • Super-sedes – Ogromny sedes, który według Cosma zjadł cały przepychacz.
 • Pani Promyk/Pani śmierć szybka – jest łowczynią wróżków. Udawała miłą nauczycielkę, ale chodziło jej tylko o sprawdzenie, czy któreś z uczniów ma wróżki.
 • Ciachochihoty – stworzonka wyglądające jak króliczki z antenkami na głowach. Chciały opanować Wszechświat.
 • Gadka – smartfon Timmy’ego. Została zażyczona, gdy chłopiec był zazdrosny, że wszyscy mieli telefony, tylko nie on. Chciała zawładnąć Timmym i zniszczyć jego przyjaźnie.

Obsada angielska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Odcinki 1-26, 53-69[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie wersji polskiej:

Reżyseria:

Dialogi polskie:

Teksty piosenek: Alicja Petruszka
Tekst piosenki tytułowej: Anna Niedźwiecka-Medek
Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk
Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji: Paweł Araszkiewicz
Udział wzięli:

Piosenkę tytułową wykonali: Joanna Węgrzynowska, Anna Sztejner, Wojciech Paszkowski, Tomasz Steciuk (odc. 1-26)

Lektorzy:

Odcinki 27-52[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: Toya Sound Studios
Dialogi:

Reżyseria:

Tekst: Monika Gajdzińska
Dźwięk: Michał Kosterkiewicz
Wystąpili:

Lektor: Bożydar Murgan

Piosenki są emitowane w wersji oryginalnej, tzn. angielskiej.

Odcinki od 70.[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska − Start International Polska
Reżyseria: Marek Klimczuk
Dialogi polskie: Alicja Petruszka
Tekst piosenki tytułowej: Anna Niedźwiecka
Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski
Kierownik produkcji: Dorota Nyczek
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska i Aleksandra Dobrowolska
Udział wzięli:

Piosenkę tytułową wykonali: Joanna Węgrzynowska, Anna Sztejner, Wojciech Paszkowski, Tomasz Steciuk

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Premiera serii Stany Zjednoczone Finał serii Stany Zjednoczone Premiera serii Polska Finał serii Polska
Pilot 10 4 września 1998 23 marca 2001 nieemitowany nieemitowany
1 6 30 marca 2001 4 maja 2001 3 grudnia 2006 8 grudnia 2006
2 20 12 grudnia 2001 1 sierpnia 2003 9 grudnia 2006 27 grudnia 2006[A]
3 13 2 maja 2003 21 listopada 2003 3 marca 2008 20 marca 2008
4 13 10 września 2003 15 lutego 2005 21 marca 2008 7 kwietnia 2008
5A 17 2 lipca 2004 10 czerwca 2005 1 marca 2011 28 marca 2011
5B 8 3 października 2005 25 listopada 2006 8 marca 2009 3 maja 2009
6 20 18 lutego 2008 3 maja 2009 16 sierpnia 2009 24 kwietnia 2011
7 20 6 lipca 2009 5 sierpnia 2012 7 marca 2011 30 czerwca 2011
8 6 12 lutego 2011 29 grudnia 2011 10 marca 2012 10 maja 2012
9 26 29 listopada 2012 28 marca 2015 4 listopada 2013 28 listopada 2014
10 20 15 stycznia 2016 26 lipca 2017 22 sierpnia 2016 22 sierpnia 2017
 • A^ Pominięto dwa odcinki, z których jeden został wyemitowany 14 marca 2009.

Odcinki pilotowe (1998-2001)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera Premiera w Polsce
1 The Fairly OddParents!
4 września 1998
nieemitowany
2 Too Many Timmys!
25 września 1998
nieemitowany
3 Where’s The Wand?
2 października 1998
nieemitowany
4 Party of Three
2 stycznia 1999
nieemitowany
5 The Fairly Flu
1 maja 1999
nieemitowany
6 The Temp
24 lipca 1999
nieemitowany
7 The Zappys
31 grudnia 1999
nieemitowany
8 Scout’s Honor
17 stycznia 2000
nieemitowany
9 The Really Bad Day
8 grudnia 2000
nieemitowany
10 Super Humor
23 marca 2001
nieemitowany

Seria 1 (2001)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
1 The Big Problem / Power Mad!
Duży problem / Ostra gra!
30 marca 2001
3 grudnia 2006
2 Spaced Out / TransParents
Niezły kosmos / Magiczny szpieg
6 kwietnia 2001
4 grudnia 2006
3 Chin Up! / Dog’s Day Afternoon
Szczena w dół! / Pieskie życie
13 kwietnia 2001
5 grudnia 2006
4 A Wish To Far / Tiny Timmy
Jedno życzenie za daleko / Tyci Timmy
20 kwietnia 2001
6 grudnia 2006
5 Father Time! / Apartnership!
Ojcowska afera / Kłótnia
27 kwietnia 2001
7 grudnia 2006
6 Dream Goat! / The Same Game
Boski cap / Gra w to samo
4 maja 2001
8 grudnia 2006

Seria 2 (2001-2003)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
7 Christmas Every Day!
Gwiazdka każdego dnia!
12 grudnia 2001
9 grudnia 2006
8 Boys In The Band / The Hex Games
Boysi w bandzie / Ekstremalny sport
1 marca 2002
10 grudnia 2006
9 Boy Toy / Inspection Detection
Timmy laleczka / Inspektor-Detektor
8 marca 2002
11 grudnia 2006
10 Action Packed / Smarty Pants
Życie w akcji / Pan mądraliński
22 marca 2002
12 grudnia 2006
11 Superbike / A Mile In My Shoes
Super rower / Chwila w cudzej skórze
10 maja 2002
13 grudnia 2006
12 Timvisible / That Old Black Magic
Niewidzialny Timmy / Zabobony i przesądy
26 kwietnia 2002
14 grudnia 2006
13 Foul Balled! / The Boy Who Would Be Queen
Życzenie dla kumpla / Być kobietą
7 czerwca 2002
15 grudnia 2006
14 Totally Spaced Out / The Switch Glitch
Totalny kosmos / Szybka zmiana miejsc
12 lipca 2002
16 grudnia 2006
15 Mighty Mom & Dyno Dad / Knighty Knight
Mega-Mama i Total-Tata / Rycerski rycerz
6 września 2002
17 grudnia 2006
16 Fairy Fairy Quite Contrary / Nectar of the Odds
Wróżkowie kontra wróżek / Nektar ze skarpet
13 września 2002
18 grudnia 2006
17 Hail to the Chief / Twistory
Niech żyje wódz / Śmigstoria
27 września 2002
19 grudnia 2006
18 Fool’s Day Out / Deja Vu
Prima Aprilis / Deja Vu
11 października 2002
20 grudnia 2006
19 Information Stupor Highway
Internetowy świat
20 stycznia 2003
21 grudnia 2006
20 Scary Godparents
Straszni wróżkowie
29 października 2002
22 grudnia 2006
21 Ruled Out / That’s Live!
Rozregułowani / Takie życie
8 listopada 2002
nieemitowany
22 Shiny Teeth / Odd Odd West
Zęby na błysk / Dziwny zachód
30 listopada 2002
23 grudnia 2006
23 Microphony / So Totally Spaced Out
Mikrofonia / Totalnie wystrzeleni w kosmos
1 sierpnia 2003
24 grudnia 2006
24 Love Struck
Miłość w natarciu
14 lutego 2003
26 grudnia 2006
25 Cosmo Con / Wanda’s Day Off
Cosmozlot / Wanda ma wychodne
10 stycznia 2003
27 grudnia 2006
26 Odd Jobs / Movie Magic
Fajna robota / Magia kina
27 stycznia 2003
14 marca 2009

Seria 3 (2003)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
27-29 Abra-Catastrophe!
Abra-Katastrofa!
12 lipca 2003
3–5 marca 2008
30 Sleep Over & Over / Mother Nature
Nocna impreza / Matka natura
17 maja 2003
6 marca 2008
31 The Crimsom Chin Meets Mighty Mom & Dyno Dad / Engine Blocked
Karmazynowa Broda, SuperMama i DynamoTata / Blokada silnika
19 maja 2003
7 marca 2008
32 Most Wanted Wish / This Is Your Wish
Gorące życzenie / Wedle życzenia
2 maja 2003
10 marca 2008
33 Beedy Bye / The Grass Is Greener
Zdrowy sen / Tam, gdzie trawa zielona
23 maja 2003
11 marca 2008
34 The Secret Origin Of Denzel Crocker
Tajemnica Denzela Crockera
27 czerwca 2003
12 marca 2008
35 Kung Timmy / Which Witch Is Witch?
Timmy król Kung Fu / Kto jest czarownicą?
11 listopada 2003
13 marca 2008
36 Pipe Down! / The Big Scoop!
Cisza / Wielki temat
26 września 2003
14 marca 2008
37 Crime Wave / Odd Ball
Fala zbrodni / Dziwna piłka
10 października 2003
17 marca 2008
38 Where’s Wanda? / Imaginary Gary
Gdzie jest Wanda? / Fantastyczny Gary
18 października 2003
18 marca 2008
39 Chip Off The Old Chip / Snow Bound
Głos Skowronka / Człowiek śniegu
21 listopada 2003
19 marca 2008

Seria 4 (2003-2005)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
40 Miss Dimsdale / Mind Over Magic
Miss Mrokowa / Rozum kontra magia
7 listopada 2003
20 marca 2008
41 Shelf Life
Żywa literatura
10 września 2003
21 marca 2008
42 Hard Copy / Parent Hoods
Magiczna kopiarka / Rodzice w opałach
14 listopada 2003
24 marca 2008
43 Lights! Camera! Adam! / A Bad Case Of Diary-Uh
Światła! Kamera! Adam! / Pamiętnik Vicky
1 czerwca 2004
25 marca 2008
44 Baby Face / Mr. Right
Dzidziuś / Mam rację
19 marca 2004
26 marca 2008
45 Vicky Loses Her Icky / Pixies, Inc.
Nieoczekiwana zamiana Vicky / Korporacja Skrzat
20 lutego 2004
27 marca 2008
46 The Odd Couple / Class Clown
Osobliwa para / Klasowy błazen
14 czerwca 2004
28 marca 2008
47 The Big Superhero Wish
Życzenie superbohatera
16 lutego 2004
31 marca 2008
48 Power Pals / Emotion Commotion
Super kumple / Emocjonalny zgiełk
18 maja 2004
1 kwietnia 2008
49 Fairy Friends and Neighbours / Just the Two of Us
Wróżkowi przyjaciele i sąsiedzi / Tylko my dwoje
27 listopada 2004
2 kwietnia 2008
50 Who’s Your Daddy? / Home Wrecker
Kto jest twoim Tatą? / Domowy szkodnik
18 czerwca 2004
3 kwietnia 2008
51 A New Squid in Town! / Wish Fixers
Nowa ośmiornica w mieście / Naprawiacze życzeń
27 listopada 2004
4 kwietnia 2008
52 Truth or Cosmoquences / Beach Bummed
Prawda lub Cosmokwencje / Łomot na plaży
15 lutego 2005
7 kwietnia 2008

Crossovery z Jimim Neutronem: Małym geniuszem[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
JT1 The Jimmy Timmy Power Hour
Jimmy Timmy Mocna Godzina
7 maja 2004
nieemitowany
JT2 The Jimmy Timmy Power Hour 2: When Nerds Collide!
Jimmy Timmy Mocna Godzina 2: Zderzenie mózgów
16 stycznia 2006
24 grudnia 2010
JT3 The Jimmy Timmy Power Hour 3: The Jerkinators!
Jimmy Timmy Mocna Godzina 3: Świronatorzy!
21 lipca 2006
19 kwietnia 2009

Seria 5A (2004-2005)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
53-55 Channel Chasers
Zdobywcy Kanałów
23 lipca 2004
1 marca 2011 (cz. 1)
2 marca 2011 (cz. 2)
3 marca 2011 (cz. 3)
56 Catman Meets the Crimsom Chin / Genie Meanie Minie Mo
Kotman kontra Szkarłatna Szczena / Genie Meanie Minie Mo
17 stycznia 2005
4 marca 2011
57-58 School’s Out! The Musical
Koniec ze szkołą! Musical
10 czerwca 2005
7 marca 2011 (cz. 1)
8 marca 2011 (cz. 2)
59 Nega-Timmy / Love At The First Height
Nega-Timmy / Miłość od pierwszego zjeżdżania
14 lutego 2005
9 marca 2011
60 You Doo / Just Desserts!
Zrób to / Tylko deser!
16 lutego 2005
10 marca 2011
61 Go Young, West Man / Birthday Wish
Dziecięce marzenia / Życzenie urodzinowe
9 maja 2005
14 marca 2011
62 Blondas Have More Fun! / Five Days of F.L.A.R.G.
Blonda jest ładniejsza / Pięciodniowe święto F.L.A.R.G.
2 kwietnia 2005
15 marca 2011
63 Timmy’s 2-D House of Horror / It’s a Wishful Life!
Dwuwymiarowy nawiedzony dom Timmy’ego / Zastanów się, co mówisz
10 maja 2005
16 marca 2011
64 Escape from Unwish Island / The Gland Plan
Ucieczka z Odżyczeniowej Wyspy / Wspaniały plan
11 maja 2005
17 marca 2011
65 Back to Norm / Teeth for Two
I znowu Norm / Ząb za rękę
17 lutego 2005
21 marca 2011
66 Hassle in the Castle / Remy Rides Again
Tajemniczy zamek / Powrót z wyspy
12 maja 2005
22 marca 2011
67 Talkin’ Trash / Timmy TV
Pogadajmy o śmieciach / Timmy w telewizji
13 maja 2005
23 marca 2011
68 The Masked Magician / The Big Bash
Zamaskowany Magik / Impreza dla wybranych
18 lutego 2005
24 marca 2011
69 Crash Nebula
Kosmiczny bohater
2 lipca 2004
28 marca 2011

Seria 5B (2005-2006)[edytuj | edytuj kod]

Sezon piąty został podzielony ze względu na podział praw do emisji danych odcinków poza granicami USA. Emisją odcinków 1-69 zajmuje się Nelvana, zaś następnymi już Nickelodeon.

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
70 Mooooving Day / Big Wanda
Muuuuuuczący dzień / Wielka Wanda
3 października 2005
8 marca 2009
71 Oh, Brother / What’s The Difference?
Ooooo brachu... / Znajdź to
4 października 2005
15 marca 2009
72 Smart Attack / Operation F.U.N.
Atak mądrali / Operacja F.U.N.
5 października 2005
22 marca 2009
73 Something’s Fishy / Presto Change-O
Coś tu śmierdzi / Zamieniacz ciał
6 października 2005
29 marca 2009
74 The Good, Old Days / Future Lost
Stare, dobre czasy / Zagubiony w przyszłości
7 października 2005
5 kwietnia 2009
75 Timmy the Barbarian / No Substitute for Crazy!
Timmy Barbarzyńca / Zastępstwo za wariata!
26 listopada 2006
12 kwietnia 2009
76-77 Fairy Idol
Wróżkowy Idol
19 maja 2006
26 kwietnia 2009 (cz. 1)
3 maja 2009 (cz. 2)

Seria 6 (2008-2009)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
78-79 Fairly OddBaby
Wróżkowy dzidziuś
18 lutego 2008
16 sierpnia 2009 (cz. 1)
22 sierpnia 2009 (cz. 2)
80 Mission: Responsible / Hairicane
Misja: Odpowiedzialność / Fryzuragan
10 marca 2008 (A)
11 marca 2008 (B)
23 sierpnia 2009
81 Open Wide and Say Aaagh! / OddPirates
Otwórz się! / Dziwni piraci
12 marca 2008 (A)
13 marca 2008 (B)
30 sierpnia 2009
82 The Odd Squad / For Emergencies Only
Drużyna chrzestna / W razie niebezpieczeństwa
12 maja 2008 (A)
13 maja 2008 (B)
13 września 2009
83 Cheese and Crockers / Land Before Timmy
Ser i Cracker / Sto lat przed Timmym
14 maja 2008 (A)
15 maja 2008 (B)
20 września 2009
84 King Chang / The End of The Universe-ity
Król Chang / Uniwersytet zagłady
16 maja 2008 (A)
11 sierpnia 2008 (B)
4 października 2009
85 The Fairly Oddlympics
Olimpiada Wróżków
1 sierpnia 2008
6 września 2009
86 Sooper Poof / Wishing Well
Super Poof / Klinika życzeń
12 sierpnia 2008 (A)
13 sierpnia 2008 (B)
11 października 2009
87 Wishy Washy / Poof’s Playdate
Picu pucu / Prywatka u Poofa
14 sierpnia 2008 (A)
15 sierpnia 2008 (B)
24 kwietnia 2011
88 Vicky Gets Fired! / Chindred Spirits
Wylana Vicky / Szczeny miłosne
30 listopada 2008
21 listopada 2010
89 9 Lives / Dread and Breakfast
9 żyć / Byle do śniadania
30 listopada 2008
23 grudnia 2010
90 Merry Wishmas
Wesołych życzeń
12 grudnia 2008
27 września 2009
91 Birthday Bashed / Momnipresent
Nieurodziny / Maminsynek
9 lipca 2009 (A)
12 sierpnia 2009 (B)
24 lutego 2011
92-93 Wishology: The Big Beginning
Trylogia Życzeń: Wielki początek
1 maja 2009
13 grudnia 2010
94-95 Wishology: The Exciting Middle Part
Trylogia Życzeń: Pasjonujący środek
2 maja 2009
20 grudnia 2010
96-97 Wishology: The Final Ending
Trylogia Życzeń: Ostateczny koniec
3 maja 2009
20 grudnia 2010

Seria 7 (2009-2012)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
98 Anti-Poof
Anty-Poof
10 lipca 2009 7 marca 2011
99 Add-A-Dad / Squirrely Puffs
Stary do pary / Wiewiórczy skaut
11 sierpnia 2009 (A)
13 sierpnia 2009 (B)
8 marca 2011
100 Mice-Capades / Formula For Disaster
Jak mysz z kotem / Przepis na katastrofę
8 lipca 2009 (A)
7 lipca 2009 (B)
9 marca 2011
101 Bad Heir Day / Freaks and Greeks
Potomek / Grecy i imbecyl
6 lipca 2009 (A)
30 września 2009 (B)
10 marca 2011
102 Fly Boy / Temporary Fairy
Tim Mucha / Wróżek zastępczy
14 sierpnia 2009 (A)
29 września 2009 (B)
17 marca 2011
103 Crocker Shocker / Super Zero
Cracker na odwyku / Super Zero
28 września 2009 (A)
1 października 2009 (B)
24 marca 2011
104 Dadracadabra / Timmy Turnip
Stary-mary / Rzepa krzepi
2 października 2009 (A)
10 sierpnia 2009 (B)
31 marca 2011
105 One Man Banned / Frenemy Mine
Człowiek orkiestra / Przyjaciółeczka
16 października 2009 7 kwietnia 2011
106 Chicken Poofs / Stupid Cupid
Kurza grypa / Amorek potworek
9 kwietnia 2010 (A)
6 lutego 2010 (B)
14 kwietnia 2011
107 Double Oh Schnozmo / Planet Poof
Agent 00 Schnozmo / Planeta Poof
11 września 2010 (A)
5 kwietnia 2010 (B)
21 kwietnia 2011
108 The Boss of Me / He Poofs, He Scores
Jak zostać szefem? / Cel Poof
11 września 2010 (A)
6 kwietnia 2010 (B)
28 kwietnia 2011
109 Play Date of Doom / Teacher's Pet
Zabawa w zagładę / Pupil belfra
7 kwietnia 2010 (A)
8 kwietnia 2010 (B)
5 maja 2011
110 Manic Mom Day / Crocker of Gold
Dzień matki / Złoty Cracker
18 września 2010 12 maja 2011
111 Beach Blanket Bozos / Poltergeeks
Plażowe patałachy / Ducho-knoty
15 sierpnia 2011 19 maja 2011
112 The Old Man and the C- / Balance of Flour
Stary człowiek a może / Balans mąki
14 lipca 2011 26 maja 2011
113 Food Fight / Please Don't Feed the Turners
Bitwa na dania / Proszę nie karmić Turnerów
12 lipca 2011 2 czerwca 2011
114 Take and Fake / Cosmo Rules
Nie ma jak ściema / Regulamin Cosma
6 lutego 2010 (A)
11 lipca 2011 (B)
9 czerwca 2011
115 Lights Out / Dad Overboard
Zgaś światło / Tata za burtą
13 lipca 2011 16 czerwca 2011
116 Farm Pit / Crock Talk
Domek na farmie / Crack Show
5 sierpnia 2012 (A)
11 lipca 2011 (B)
23 czerwca 2011
117 Spellementary School / Operation Dinkleberg
Szkoła mocstawowa / Operacja: Górecki
26 lutego 2011 30 czerwca 2011

Seria 8 (2011)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
118 Love Triangle
Miłosny trójkąt
12 lutego 2011 19 kwietnia 2012
119-120 Timmy’s Secret Wish
Sekretne życzenie Timmy’ego
23 listopada 2011 10 marca 2012
121 Invasion of the Dads
Tatowie kontratakują
18 czerwca 2011 26 kwietnia 2012
122 When L.O.S.E.R.S. Attack
Atak L.E.B.I.E.G.Ó.W.
15 października 2011 3 maja 2012
123 Meet the Oddparents
Poznajcie wróżków
29 grudnia 2011 10 maja 2012
Film A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!
Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy!
9 lipca 2011 16 grudnia 2011

Seria 9 (2012-2015)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
Film A Fairly Odd Christmas
Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta
29 listopada 2012 15 grudnia 2013
124 Fairly OddPet
Magiczny pies
23 marca 2013 4 listopada 2013
125 Dinkelscouts / I Dream of Cosmo
Druh Górecki / Cosmo z lampy
14 kwietnia 2013 5 listopada 2013 (A)
6 listopada 2013 (B)
126 Turner & Pooch / Dumbbell Curve
Turner i Pooch / Krzywa głąbowa
4 maja 2013 (A)
11 maja 2013 (B)
7 listopada 2013 (A)
8 listopada 2013 (B)
127 The Terrible Twosome / App Trap
Bunt dwulatków / Apka pułapka
1 czerwca 2013 (A)
8 czerwca 2013 (B)
12 listopada 2013 (A)
13 listopada 2013 (B)
128 Force of Nature / Viral Vidiots
Siła natury / Wiralowe świry
15 czerwca 2013 (A)
22 czerwca 2013 (B)
14 listopada 2013 (A)
15 listopada 2013 (B)
129 Scary GodCouple
Straszni chrzestni
19 października 2013 11 listopada 2013
130 Two and a Half Babies / Anchors Away
Dwa i pół dziecka / Kotwica w dół
25 lipca 2014 18 listopada 2013 (A)
19 listopada 2013 (B)
131 Finding Emo / Dust Busters
Gdzie jest emo? / Pogromcy kurzu
9 lipca 2014 20 listopada 2013 (A)
21 listopada 2013 (B)
132 The Bored Identity / Country Clubbed
Tożsamość nudy / Witaj w klubie
23 lipca 2014 22 listopada 2013 (A)
25 listopada 2013 (B)
133 Dog Gone / Turner Back Time
Znikł pies / Powrót do przeszłości
28 lipca 2014 27 października 2014
134 Cosmonopoly / Hero Hound
Cosmonopoly / Boha-pies
7 lipca 2014 28 października 2014
135 Crock Blocked / A Boy and His Dog-Boy
Cracker bloker / Chłopiec i chło-pies
8 lipca 2014 29 października 2014
136 Weirdos on a Train / Tons of Timmys
Świry na tory / Tony Timmy’ego
29 lipca 2014 30 października 2014 (A)
3 listopada 2014 (B)
137 Let Sleeper Dogs Lie / Cat-Astrophe
Nie wywołuj psa z lasu / Kota-strofa
14 lipca 2014 4 listopada 2014 (A)
5 listopada 2014 (B)
138 Lame Ducks / A Perfect Nightmare
Kacza paczka / Idealny koszmar
30 lipca 2014 6 listopada 2014 (A)
7 listopada 2014 (B)
139 Love at First Bark / Desperate Without Housewives
Miłość od pierwszego szczeku / Zrzędy na urlopie
21 lipca 2014 10 listopada 2014 (A)
11 listopada 2014 (B)
140 Jerk of All Trades / Snack Attack
Jorgen wielobranżowiec / Atak smaku
15 lipca 2014 12 listopada 2014 (A)
13 listopada 2014 (B)
141 Turning Into Turner / The Wand That Got Away
Uturnerowiator / Zaginiona różdżka
16 lipca 2014 14 listopada 2014 (A)
17 listopada 2014 (B)
142 Stage Fright / Gone Flushin'
Drżenie na scenie / Spłukani
22 lipca 2014 18 listopada 2014 (A)
19 listopada 2014 (B)
143 Fairly Old Parent
Starsi chrzestni
28 marca 2015 20 listopada 2014
144 School of Crock
Szkoła Crackera
26 maja 2014 21 listopada 2014
145 Dimmsdale Tales
Mroczne opowieści
18 lipca 2014 24 listopada 2014
146 The Past and the Furious
Szybcy i przeszli
11 lipca 2014 25 listopada 2014
147 The Fairy Beginning
Początki wróżka
28 marca 2015 26 listopada 2014
148 Fairly Odd Fairy Tales
Bajeczki
1 sierpnia 2014 27 listopada 2014
149 Men's Worst Friend
Najlepszy wróg człowieka
8 lutego 2015 28 listopada 2014
Film A Fairly Odd Summer
Wróżkowie chrzestni: Rajskie taparaty
2 sierpnia 2014 25 października 2014

Seria 10 (2016-2017)[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł Tytuł polski

Premiera Premiera w Polsce
150 The Big Fairy Share Scare
Dziel się wróżkiem, nie panikuj
15 stycznia 2016 22 sierpnia 2016
151 Whittle Me This! / Mayor May Not
Wystrugaj wariata / Mistrz burmistrz
22 stycznia 2016 (A)
29 stycznia 2016 (B)
24 sierpnia 2016 (A)
23 sierpnia 2016 (B)
152 Girly Squirrely / Birthday Battle: Transmorphers Versus Unicorns
Wiewiórcza skautka / Urodzinowa bitwa
5 lutego 2016 (A)
19 lutego 2016 (B)
25 sierpnia 2016 (A)
29 sierpnia 2016 (B)
153 The Fair Bears / Return of the L.O.S.E.R.S.
Sprawiedliwe misie / Powrót G.A.M.O.N.I.
26 lutego 2016 (A)
14 czerwca 2017 (B)
31 sierpnia 2016 (A)
1 września 2016 (B)
154 A Sash and a Rash / Fish Out of Water
Szarfowa wysypka / Ryba z wody
12 września 2016 12 września 2016
155 Animal Crockers / One Flu Over the Crocker's Nes
Cracki-zwierzaki / Kich nad Crakerskim gniazdem
14 września 2016 20 października 2016 (A)
21 października 2016 (B)
156 Booby Trapped
Paka dla głuptaka
16 września 2016 17 października 2016
157 Blue Angel / Marked Man
Niebieski anioł / Markuj się
13 września 2016 26 października 2016 (A)
27 października 2016 (B)
158 Clark Laser / Married to the Mom
Clark Laser / Wydany za mamę
15 września 2016 19 października 2016 (A)
11 listopada 2016 (B)
159 Which is Wish / Nuts and Dangerous
Która to który / Kasztan i Groźniak
21 czerwca 2017 (A)
22 lutego 2017 (B)
1 listopada 2016 (A)
2 listopada 2016 (B)
160 Fairy Con / The Hungry Games
Zjazd Wróżków / Igrzyska Głodu
28 czerwca 2017 (A)
12 lipca 2017 (B)
4 listopada 2016 (A)
3 listopada 2016 (B)
161 Spring Break-Up / Dimmsdale Daze
Wiosenny zryw / Mrokowy Młyn
1 lutego 2017 (A)
21 czerwca 2017 (B)
7 listopada 2016 (A)
8 listopada 2016 (B)
162 Cat ’n Mouse / Chip off the Old Crock
Kot i Mysz / Jak dwie krople Crackerów
22 lutego 2017 (A)
28 czerwca 2017 (B)
9 listopada 2016 (A)
10 listopada 2016 (B)
163 Space-CADAD / Summer Bummer
Kosmonautata / Wariacje w wakacje
19 lipca 2017 (A)
12 lipca 2017 (B)
27 marca 2017 (A)
28 marca 2017 (B)
164 Hare Raiser / The Kale Patch Caper
Królicza pułapka / Kapustkowy zawrót głowy
26 lipca 2017 30 marca 2017 (A)
29 marca 2017 (B)
165 Dadlantis / Chloe Rules!
Tatlantyda / Cloe stróż
8 lutego 2017 (A)
15 lutego 2017 (B)
31 marca 2017 (A)
3 kwietnia 2017 (B)
166 Crockin’ The House / Tardy Sauce
Impreza Crackera / Tak, obecna
25 stycznia 2017 (A)
15 lutego 2017 (B)
4 kwietnia 2017 (A)
5 kwietnia 2017 (B)
167 Knitwits / Dimmsdale’s Got Talent?
Dzier-gamonie / Mrokowo ma talent
8 lutego 2017 (A)
14 czerwca 2017 (B)
6 kwietnia 2017 (A)
7 kwietnia 2017 (B)
168 Certifiable Super Sitter
Superopiekunka z papierami
18 stycznia 2017 14 sierpnia 2017
169 Goldie-Crocks and the Three Fair Bears / Fancy Schmancy
Krakowłosa i Trzy Uczciwe Misie / Lansik Szmansik
19 lipca 2017 (A)
1 lutego 2017 (B)
21 sierpnia 2017 (A)
22 sierpnia 2017 (B)

Filmy[edytuj | edytuj kod]

W lipcu 2010 ogłoszono rozpoczęcie produkcji filmu live-action na podstawie serialu, Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy!. Rolę dorosłego Timmy’ego Turnera zagra Drake Bell, znany z serialu Drake i Josh. Premierę filmu w Stanach Zjednoczonych zapowiedziano na lato 2011 na kanale Nickelodeon[2][3]. Następnymi filmami live-actionWróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta z 2012 i Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty z roku 2014.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]