Współczesna rodzina (sezon 3)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Współczesna rodzina
(Sezon 3)

Modern Family
Współczesna rodzina(Sezon 3)
Gatunek komedia, mockumentary
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Christopher Lloyd
Steven Levitan
Liczba odcinków 24
Lista odcinków serialu Współczesna rodzina
Pierwsza emisja
Lata emisji Stany Zjednoczone 21 września 201123 maja 2012
Polska 30 stycznia 20121 sierpnia 2012
Chronologia
Poprzednik Sezon 2
Kontynuacja Sezon 4

3 sezon serialu komediowego Współczesna rodzina został oryginalnie wyemitowany w USA przez stację ABC od 21 września 2011 roku do 23 maja 2012.

Podobnie jak poprzednie serie, 3. sezon zdobył nagrodę Emmy. Nagrodę zdobyli również Eric Stonestreet oraz Julie Bowen.

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Ekipa[edytuj | edytuj kod]

3. sezon został ponownie wyprodukowany przez 20th Century Fox Television i Lloyd-Levitan Productions, przy współpracy z pomysłodawcami serialu, Christopherem Lloydem oraz Stevenem Levitanem. Do zespołu scenarzystów dołączyła Cindy Chupack[1].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec drugiego sezonu, pojawiły się spekulacje, iż producenci zmienią wiek Lily z niemowlaka na dziecko[2]. W lipcu 2011, ogłoszono casting do roli córki Mitcha i Camerona[3]. Casting wygrała Aubrey Anderson-Emmons, która od 3. sezonu wciela się w postać Lily[4].

Gościnnie w tym sezonie wystąpili:

Emisja w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Premiera 3. sezonu w Polsce nastąpiła 30 stycznia 2012 roku na kanale HBO Comedy. Emisję zakończono na 12. odcinku, 22 lutego. Emisję tych odcinków powtórzono, od 9 marca do 27 marca oraz od 11 czerwca do 4 lipca. Kolejne odcinki 3. sezonu emitowano od 9 lipca do 1 sierpnia. 3. sezon emitowano ponownie od 22 sierpnia do 24 września.

Od 14 lipca do 4 sierpnia 2012 roku, stacja HBO 2 wyświetliła odcinki 3. sezonu, rozpoczynając od 13. odcinka.

Od 3 października do 19 grudnia 2012, 3. sezon pokazała stacja Fox. Emisję powtarzano od 7 października do 22 grudnia 2012, od 21 sierpnia do 10 września 2013 oraz od 13 stycznia do 30 stycznia 2014 roku.

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Stany Zjednoczone Premiera Polska
49 1 Ranczo
Dude Ranch
Jason Winer Paul Corrigan, Brad Walsh, Dan O'Shannon 21 września 2011 30 stycznia 2012

Jay z rodziną lecą na wakacje do Jackson's Hole. Jayowi nie podoba się, że Gloria jest podrywana przez jednego z kowboi. Claire stara się być milsza dla Dylana. Alex jest podrywana przez miejscowego chłopaka. Cameron i Mitch zastanawiają się nad adopcją chłopca. Dylan oświadcza się Haley, ale Claire im przerywa. Chłopak postanawia zostać na ranczu.

Gościnnie: Tim Blake Nelson 
50 2 Kiedy dzieci robią się niegrzeczne
When Good Kids Go Bad
Michael Spiller Jeffrey Richman 28 września 2011 31 stycznia 2012
Mitchell i Cameron planują urządzić rodzinną kolację, aby ogłosić wszystkim, że postanowili adoptować kolejne dziecko. Jednak uświadamiają sobie, że Lily nie chce innego dziecka w domu. Manny zostaje oskarżony o kradzież. Jay postanawia odkryć prawdę. Claire stara się udowodnić swojej rodzinie, że dosyć często ma rację w wielu sprawach. 
51 3 Phil na linie
Phil on Wire
Jason Winer Bianca Douglas, Danny Zuker 28 września 2011 1 lutego 2012

Gloria jest zdenerwowana zażyłością między Jayem a psem, Stellą. Cameron postanawia przejść na dietę. Mitch postanawia go wesprzeć i przejść na dietę razem z nim. Pod wpływem obejrzanego programu, Phil postanawia spełnić swoje marzenie i przejść się po linie. Haley i Alex dostają się na te same zajęcia. Między siostrami dochodzi do spięć, które próbuje załagodzić Claire.

Gościnnie: Justin Kirk 
52 4 Pukanie do drzwi
Door to Door
Chris Koch Bill Wrubel 5 października 2012 6 lutego 2012

Gloria gubi Stellę. Cameron pomaga jej w poszukiwaniach. Manny musi sprzedać papier do pakowania prezentów, na cele szkolne. Jay zamierza mu pomóc. Claire próbuje zebrać podpisy od mieszkańców osiedla, w celu ustawienia znaku na niebezpiecznym skrzyżowaniu. Phil i Luke próbują nakręcić film wideo, który potem chcą umieścić w Internecie.

Gościnnie: David Cross 
53 5 Wypadek
Hit and Run
Jason Winer Elaine Ko 12 października 2011 7 lutego 2012

Claire i Phil spotykają się z radnym miasta, który nie zrobił nic w sprawie znaku na skrzyżowaniu. Claire postanawia kandydować na radną. Phil deklaruje, że zajmie się dziećmi, co nie kończy się dobrze. Samochód wjeżdża w auto Mitchella i Camerona. Następnie, kierowca ucieka z miejsca. Cameron chce jechać za nim, ale Mitch jest przeciwny. Gloria stara się pomóc Jayowi, Manny'emu i Claire, gdyż uważa, że ma rozwiązanie na każdy problem. Haley wpada w kłopoty finansowe, kiedy postanawia załatwić sobie fałszywy dowód osobisty.

Gościnnie: David Cross 
54 6 Naprzód Ryczące Żaby!
Go Bullfrogs!
Scott Ellis Abraham Higginbotham 19 października 2011 8 lutego 2012
Phil zabiera Haley na swój stary uniwersytet, by pokazać jej, że na studiach można się świetnie bawić. Claire podrzuca Luke'a do znajomej, a sama namawia Mitchella i Camerona, aby zabrali ją na imprezę do znajomych gejów. Jay i Gloria obawiają się o szybkie dorastanie Manny'ego do pewnych spraw. 
55 7 Domek na drzewie
Treehouse
Jason Winer Steven Levitan 2 listopada 2011 13 lutego 2012

Gloria namawia Jaya, by poszli z przyjaciółmi na wieczór tańca salsy. Jay, którego ciężko namówić do aktywności, odmawia. Prosi jednak Manny'ego, by nauczył go tańczyć. Cameron wygrywa zakład i zdobywa numer telefonu dziewczyny poznanej w barze. Phil buduje dla Luke'a domek na drzewie. Claire pomaga Haley w zdobyciu materiału do swojego wypracowania.

Gościnnie: Chazz Palminteri, Jennifer Tilly, Leslie Mann 
56 8 Po pożarze
After the Fire
Fred Savage Danny Zuker 16 listopada 2011 14 lutego 2012
Rodzina Jaya angażuje się w pomoc dla sąsiadów, którym spłonął dom. Gdy Jay nadwyręża się, Phil oferuje mu masaż. Cameron próbuje udowodnić wszystkim, że może poprowadzić ciężarówkę. Manny i Luke gubią zabawkę przeznaczoną dla ich kolegi. Claire jest zazdrosna o relacje Mitcha i Glorii. 
57 9 Konkurs rzutów dynią
Punkin Chunkin
Michael Spiller Ben Karlin 23 listopada 2011 15 lutego 2012
Dawny sąsiad Dunphych odwiedza ich po latach. Jest bogaty i odnosi sukcesy, co przypisuje Philowi. Ten dochodzi do wniosku, że Claire niszczy jego marzenia. Jay uważa, że Manny'emu potrzebne są słowa krytycyzmu. Mitchell zastanawia się, czy opowieści Cama z dzieciństwa są prawdziwe. Haley i Alex próbują ukryć fakt, że uszkodziły samochód. 
58 10 Ekspresowe Boże Narodzenie
Express Christmas
Michael Spiller Cindy Chupack 7 grudnia 2011 20 lutego 2012
W grudniowy, słoneczny dzień, rodzina zbiera się przy basenie Jaya. Uświadamiają sobie, że każdy ma już plany na Święta i widzą się po raz ostatni. Phil proponuje, aby urządzili ekspresowe święta tego dnia. Mitchell, Alex i Lily zajmują się choinką, Jay i Cameron pakują prezenty, Gloria i Luke zajmują się aniołem, który zrobiła mama Claire i Mitcha, Claire i Haley robią zakupy, a Phil i Manny jadą do sklepu spożywczego. 
59 11 Zapas na całe życie
Lifetime Supply
Chris Koch Jeffrey Richman, Bill Wrubel 4 stycznia 2012 21 lutego 2012

Phil przeczuwa najgorsze, kiedy dzwoni jego lekarz. Glorię prześladuje sen o czarnej myszy. Javier zabiera Manny'ego na wyścigi konne. Jay udaje się z nimi. Kiedy Mitchell otrzymuje nagrodę za zasługi w pracy, między nim a Cameronem tworzy się rywalizacja o to, kto osiągnął więcej. Gloria uczy Haley hiszpańskiego.

Gościnnie: Benjamin Bratt, Philip Baker Hall 
60 12 Kapsuła na jajko
Egg Drop
Jason Winer Paul Corrigan, Brad Walsh 11 stycznia 2012 22 lutego 2012
Manny i Luke mają zrobić szkolny projekt. Jay i Claire postanawiają włączyć się i pomóc swoim dzieciom. Gloria i Haley pomagają Philowi w jego prezentacji. Cameron i Mitchell szukają matki zastępczej. 
61 13 Lekko ocenzurowane
Little Bo Bleep
Chris Koch Cindy Chupack 18 stycznia 2012 9 lipca 2012

Phil i dzieci przygotowują Claire do jej debaty wyborczej z radnym Bailey'em. Lily zaczyna przeklinać. Cameron i Mitchell próbują ją tego oduczyć, zanim pojadą na ślub znajomych. Jay obwinia Glorię o dziwne zachowanie Stelly, która ciągle wskakuje do basenu.

Gościnnie: David Cross 
62 14 Zazdrość nie jest w moim stylu
Me? Jealous?
Michael Spiller Ben Karlin 8 lutego 2012 10 lipca 2012

Claire i Phil angażują Haley w wolontariat. Cameron i Mitchell zamieszkują u Jaya i Glorii, kiedy ich dom przechodzi dezynfekcję. Cam i Gloria zaczynają rywalizować ze sobą. Manny próbuje ich pogodzić. Claire przekonuje Phila, że jego nowy klient zachowuje się niewłaściwie w stosunku do niej.

Gościnnie: Greg Kinnear, Phil Hendrie 
63 15 Ciocia mama
Aunt Mommy
Michael Spiller Abraham Higginbotham, Dan O'Shannon 15 lutego 2012 11 lipca 2012
Phil sprzedaje dom znajomym Mitcha i Camerona. Cam, Mitch, Phil i Claire świętują. Podczas wspólnej kolacji, pijana Claire proponuje, że zostanie dawczynią jajeczek dla dziecka brata. Jay uważa, że Manny'emu potrzebny jest sport, a nie kolejne popołudnie z Glorią. 
64 16 Dziewicze terytorium
Virgin Territory
Jason Winer Elaine Ko 22 lutego 2012 16 lipca 2012
Luke i Manny są zazdrośni o Lily, która przyciąga uwagę całej rodziny. W ich pułapkę wpada jednak Cameron, którzy przewraca się i w efekcie ląduje na kanapie Dunphych. Mitchell wyznaje ojcu co naprawdę zdarzyło się przed laty, co rujnuje jeden z ważniejszych momentów z gry w golfa Jaya. Gloria próbuje zaprzyjaźnić się z Claire i idzie z nią na jogę. Phil dowiaduje się, że Haley nie jest już dziewicą. Cameron próbuje odnaleźć miskę, którą pożyczyła Claire, a której nie oddała. 
65 17 Dzień przestępny
Leap Day
Gail Mancuso Danny Zuker 29 lutego 2012 17 lipca 2012
29 lutego. Claire organizuje zajęcia z trapezu dla siebie, Phila, dzieci i Manny'ego. Niestety, Clarie, Alex i Haley przechodzą okres. W tym dniu są również urodziny Camerona. Mitchell planuje dla niego niespodziankę. Jay i Gloria wybierają się na mecz w barze. 
66 18 Pożegnanie klauna
Send Out the Clowns
Steven Levitan Steven Levitan, Jeffrey Richman, Bill Wrubel 14 marca 2012 18 lipca 2012

Umiera mentor Cama ze szkoły klaunów. Na pogrzebie pojawia się były partner Camerona, który liczy na odtworzenie duetu klaunów. Phil rywalizuje z Mitzi Roth o klientów. Z pomocą przychodzi mu Luke. Jay i Gloria zaczynają się zastanawiać, dlaczego najpopularniejszy chłopak ze szkoły zaprzyjaźnił się z Manny'm. Claire chce, aby Alex i Haley zaakceptowały ją na Facebooku.

Gościnnie: Ellen Barkin, Bobby Cannavale 
67 19 Dzień wyborów
Election Day
Bryan Cranston Ben Karlin 11 kwietnia 2012 23 lipca 2012

Dzień wyborów. Rodzina wspiera Claire i pomaga jej. Niestety, od początku dnia pech prześladuje Claire. Najpierw wypada jej ząb. Po szybkiej wizycie u dentysty, zostaje uderzona mikrofonem, tuż przed wywiadem w radiu. Tymczasem Jay nie może zagłosować na córkę, gdyż w komisji pracuje jego była partnerka, którą porzucił przed laty bez wyjaśnienia. Mitch i Cameron postanawiają wykorzystać samochód wyborczy z megafonem do własnych celów. Phil chce zdobyć dla żony jak najwięcej głosów, ale zamiast tego, zajmuje się sąsiadem, panem Kleezakiem. Haley czeka na wiadomość o przyjęciu na studia.

Gościnnie: Philip Baker Hall 
68 20 Żegnaj, Walt
The Last Walt
Michael Spiller Dan O'Shannon, Paul Corrigan, Brad Walsh 18 kwietnia 2012 24 lipca 2012

Claire i Phil muszą powiedzieć Luke'owi, że zmarł zaprzyjaźniony z nim sąsiad, pan Kleezak. Claire martwi się jego wyjątkowo spokojną reakcją. Haley chce zorganizować imprezę przy basenie Jaya i Glorii. Postanawia, że to Manny będzie ich pilnował. Jay i Gloria wybierają się na kolację do Mitcha i Cama, gdyż przyjeżdża ojciec Camerona, Merle. Jay próbuje uniknąć kolacji. Phil uświadamia sobie, że zaniedbywał Alex. Postanawia nadrobić z nią stracony czas. Gloria martwi się o Manny'ego, który jest zbyt poważny jak na swój wiek.

Gościnnie: Barry Corbin 
69 21 Samoloty, pociągi i samochody
Planes, Trains and Cars
Michael Spiller Paul Corrigan, Brad Walsh 2 maja 2012 25 lipca 2012
Przyjaciel Phila, Andre, namawia go, by kupił droższy samochód niż zamierzał. Claire przyjmuje to z wyjątkowym spokojem. Cam i Mitch gubią ulubioną zabawkę Lily. Jay, Gloria i Manny wybierają się do starej szkoły Jaya, gdzie ma odbyć się zjazd absolwentów. Pojawiają się jednak pewne przeszkody w podróży. Claire gubi kluczyki od nowego samochodu. 
70 22 Disneyland
Disneyland
James Bagdonas Cindy Chupack 9 maja 2012 30 lipca 2012
Cała rodzina wybiera się do Disneylandu. Claire zaprasza bratanka swojej przyjaciółki, Ethana, aby zeswatać go z Haley. Niestety, okazuje się, że w Disneylandzie pracuje Dylan, były chłopak Haley. Alex zaczyna interesować się Ethanem. Mitch i Cameron próbują powstrzymać Lily od ciągłego uciekania im. Z pomocą przychodzi im Jay. Phil jest zachwycony, że spędzi czas z Lukiem. Niestety, z trudem nadąża za synem. 
71 23 Żywy obraz
Tableau Vivant
Gail Mancuso Elaine Ko,Jeffrey Richman, Bill Wrubel 16 maja 2012 31 lipca 2012
Phil nie wie jak najłagodniej zwolnić Mitchella z jego pół-etatowej pracy. Cameron i Claire mają różne opinie na temat uczenia dzieci dyscypliny. Luke zamierza przyjąć medal za ugaszenie pożaru, który sam wzniecił. Gloria i Jay kłócą się przy wyborze lunchu. Rodzina pomaga Alex w stworzeniu żywego obrazu Normana Rockwella, Freedom from want
72 24 Dziecko na pokładzie
Baby on Board
Steven Levitan Abraham Higginbotham 23 maja 2012 1 sierpnia 2012
Cameron i Mitchell dowiadują się, że wkrótce urodzi się dziecko, na które czekali. Zabierają ze sobą Glorię, która ma pełnić rolę tłumacza. Jednak na miejscu spotyka ich rozczarowanie. Jay i Manny zajmują się Lily. Alex wybiera się na bal szkolny. Haley zamierza ujawnić rodzicom swoje plany na przyszłość podczas kolacji z Dylanem. Gloria odkrywa, że jest w ciąży. 


Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Staffing Season Highlights: Who Got Hottest Jobs, Which Shows Attracted Most Writers | Deadline, www.deadline.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  2. Modern Family finale 2011 | EW.com, insidetv.ew.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  3. nymag.com/daily/entertainment/2011/07/modern_family_wants_to_trade_i.html?imw=Y&f=most-viewed-24h5
  4. Modern Family replaces Baby Lily | EW.com, insidetv.ew.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).