Wszystko o Miriam

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wszystko o Miriam
There’s Something About Miriam
Gatunek serialu Reality show
Kraj produkcji Wielka Brytania / Hiszpania
Oryginalny język angielski
Liczba odcinków 6
Liczba serii 1
Nagrody tygodniowy rejs z Miriam, 10 tysięcy funtów
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Wielka Brytania Sky1
Polska TVN
Lata emisji 2004
Data premiery Wielka Brytania 2004
Polska 2005

Wszystko o Miriam (ang. There’s Something About Miriam) – brytyjski program reality show, zrealizowany w Hiszpanii. Głównym założeniem twórców programu było pokazanie widzom czegoś nowego, kontrowersyjnego.

W hiszpańskiej willi na dwa tygodnie zamkniętych zostało sześciu mężczyzn i jedna kobieta, meksykańska modelka o imieniu Miriam, o której względy rywalizowali panowie. W ciągu dwóch tygodni musieli zdobyć jej zaufanie i przypodobać się. Przed uczestnikami postawionych zostało kilka niezbyt wymagających zadań, jak np. kurs masażu, salsy, przygotowanie potrawy czy zrobienie striptizu, nie zabrakło także konkurencji sportowych. Zadania te miały pomóc Miriam w wyborze zwycięzcy. W wyborach pomagali jej doradcy: dwie przyjaciółki oraz były wojskowy, wymyślający zadania zręcznościowe.

Reakcje panów były pozytywne, zacięcie zabiegali o względy Miriam, uciekali się nawet do podstępów. Uczestnikom programu nie powiedziano jednak, iż modelka urodziła się jako mężczyzna i nie poddała się operacji usunięcia męskich genitaliów, a jedynie powiększyła sobie piersi i przyjmowała żeńskie hormony. Wiedzieli o tym natomiast widzowie, którzy często mieli znakomitą zabawę, obserwując intymne kontakty zawodników z Miriam. Główną nagrodą w programie był tygodniowy rejs z Miriam oraz dziesięć tysięcy funtów. Zwycięzca, Tom, początkowo zgodził się przyjąć nagrodę, jednak po namyśle zrezygnował. Po zakończeniu realizacji programu uczestnicy podali producentów do sądu, posądzając ich o szkody moralne i emocjonalne, doszło jednak do porozumienia.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]