Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2017
2016 2018
Data 28 czerwca – 1 lipca 2017
Etapów 5
Dystans 734,4 km
Czas zwycięzcy 17h 22' 53"
Zgłoszenia 110 kolarzy
Ukończyło wyścig 92 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Polska Mateusz Komar
Drugie miejsce Polska Paweł Cieślik
Trzecie miejsce Polska Adam Stachowiak
Pozostałe klasyfikacje
Górska Łotwa Andris Vosekalns
Punktowa Polska Alan Banaszek
Młodzieżowa Holandia Stefan Kreder
Drużynowa Polska Voster Uniwheels Team
Oficjalna strona WWW

28. edycja kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków odbywała się od 28 czerwca do 1 lipca 2017 roku. Wyścig liczył 5 etapów, o łącznym dystansie 734,4 km. Wyścig figurował w kalendarzu cyklu UCI Europe Tour, posiadając kategorię UCI 2.2.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-6 MET Holandia Metec–TKH
7-12 CCC Polska CCC Sprandi Polkowice
13-18 VCT Polska Voster Uniwheels Team
19-24 DUK Czechy Dukla Praha
25-30 ISD Ukraina ISD–Jorbi
31-36 - Białoruś Reprezentacja Białorusi
37-42 WIB Polska Wibatech 7R Fuji
43-48 - Łotwa Reprezentacja Łotwy
49-54 ELA Ukraina Elkov–Author
55-59 MCC Białoruś Minsk Cycling Club
Numery Kod Drużyna
61-66 DSP Polska Domin Sport
67-72 KLS Ukraina Kolss Cycling Team
73-78 GLO Polska TC Chrobry Scott Głogów
79-83 SBT Litwa Staki–Technorama
85-90 P&S Niemcy P&S Team Thuringen
91-96 LTS Belgia Lotto Soudal U-23
97-102 LKT Niemcy LKT Team Brandenburg
103-108 THU Polska Team Hurom
109-112 - Polska Zespół Regionalny Cieszyn

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 28 czerwca ŁódźZduńska Wola 86,8 Plainstage.svg Płaski Polska Grzegorz Stępniak Polska Grzegorz Stępniak
2. 28 czerwca Tomaszów MazowieckiKielce 121,3 Plainstage.svg Płaski Polska Alan Banaszek Polska Alan Banaszek
3. 29 czerwca RadomStalowa Wola 211,1 Plainstage.svg Płaski Czechy Alois Kaňkovský Polska Alan Banaszek
4. 30 czerwca MielecKrosno 151,1 Hillystage.svg Pagórkowaty Polska Mateusz Komar Polska Mateusz Komar
5. 1 lipca ŚwidnikLublin 164,1 Hillystage.svg Pagórkowaty Polska Kamil Zieliński Polska Mateusz Komar

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Imię i nazwisko Kraj Drużyna Czas
1. Mateusz Komar  Polska Voster Uniwheels Team 17h 22' 53"
2. Paweł Cieślik  Polska Elkov–Author + 10"
3. Adam Stachowiak  Polska Voster Uniwheels Team + 16"
4. Michał Podlaski  Polska Voster Uniwheels Team + 23"
5. Jarno Gmelich  Holandia Metec–TKH + 25"
6. Paweł Bernas  Polska Domin Sport + 25"
7. Josef Černý  Czechy Elkov–Author + 26"
8. Stefan Kreder  Holandia Metec–TKH + 26"
9. Adrian Kurek  Polska CCC Sprandi Polkowice + 28"
10. Jasper Hamelink  Holandia Metec–TKH + 28"

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]