Wyścig z diabłem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyścig z diabłem
Race with the Devil
Gatunek sensacja
Data premiery 1975
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 88 min
Reżyseria Jack Starrett
Scenariusz Wes Bishop
Główne role Peter Fonda,
Warren Oates,
Loretta Swit,
Lara Parker
Wytwórnia Saber Productions
Dystrybucja 20th Century Fox

Wyścig z diabłemamerykański film sensacyjny z 1975 r. Zawiera elementy filmu akcji i horroru.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Frank i Roger, dwaj przyjaciele postanawiają zrobić sobie urlop w postaci kempingu. Towarzyszą im ich żony. Miejscem wypoczynku miały być odludne okolice północno-wschodniego Teksasu. Pobyt okazuje się przeciętny i średnio atrakcyjny, a miejsce wydaje się jakby nieprzyjazne.

Pewnej nocy Frank i Roger będąc na zewnątrz przyczepy kempingowej nagle zauważają po drugiej stronie rzeki, niecałe 200 metrów od nich, ogromne ognisko. Przez lornetkę zauważają, że to rytuały jakiejś sekty. Początkowo śmieją się z takich dziwactw. Do czasu jak sekta nie zabiła młodej kobiety jako ofiary modłów. W tym momencie żony zapaliły światło wewnątrz przyczepy. Sataniści to zauważyli od razu ruszając w ich stronę. Mimo problemów udało im się uciec przed sektą. Jedynie szyby przyczepy kempingowej zostały zbite.

Następnego dnia Frank i Roger powiadomili miejscowego szeryfa o całym zdarzeniu. Policja pozornie porządnie zbadała sprawę jednak uznała, że nie będzie dalej jej drążyć. Gdy mężczyźni byli razem z szeryfem na miejscu zbrodni, ich żony znalazły dziwną wiadomość na zbitej szybie. Okazało się, że to coś związanego z sektą.

Frank i Roger postanowili naprawić samochód i rozerwać się, by zapomnieć o nieprzyjemnych zdarzeniach. Szybko okazało się jednak, że to jeszcze nie koniec kłopotów. Atmosfera w okolicy była nieprzyjazna. Po powrocie z baru obok przyczepy został powieszony ich pies, a w środku zastali dwa wielkie węże. Postanowili zakupić strzelbę i jechać do Amarillo, by powiadomić policję o dziwnych wydarzeniach jakich doświadczyli.

Podróż przerodziła się w walkę o życie. Sataniści nie chcieli pozwolić im na dotarcie do Amarillo. Urządzili zasadzkę i kilka pościgów. Po brawurowej walce Frankowi i Rogerowi udało się odeprzeć ataki. Gdy wyjechali na główną drogę wydawało im się, że są już bezpieczni i że zgubili napastników. Na wszelki wypadek postanowili jednak przed zachodem słońca znaleźć bezpieczne miejsce na nocleg. Zjechali z głównej drogi w pole tak, by nie być widoczni. Jednak gdy w środku nocy wesoło rozmawiali sobie wewnątrz samochodu, otoczyło ich ponad 20 satanistów z pochodniami, którzy podpalili samochód i dopięli swego.