Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi[1]
Ilustracja
Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, ul. Rzgowska 17a
Data założenia 15 kwietnia 1997
Typ niepubliczna
Państwo  Polska
Adres Rzgowska 17a
Łódź
Rektor prof. dr hab. inż. Krzysztof Dems
Członkostwo Unia Akademicka
Położenie na mapie Łodzi
Mapa konturowa Łodzi, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, w centrum znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi”
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa konturowa województwa łódzkiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi”
Ziemia51°44′15,886″N 19°27′56,495″E/51,737746 19,465693
Strona internetowa

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z siedzibą w Łodzi (WSIU) – uczelnia niepubliczna zajmująca się kształceniem studentów w dziedzinach informatyki, pedagogiki, ekonomii, grafiki i architektury wnętrz. Założona w 1997 roku z inicjatywy Anieli Bednarek. Rektorem jest prof. dr hab. inż. Krzysztof Dems.

Na terenie uczelni działa Ośrodek Sportu i Rekreacji Angelica z siłownią i fitnessem, halą sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej lub piłki halowej. Znajduje się tutaj także basen, solarium oraz odnowa biologiczna z sauną fińską i parową. Ośrodek oferuje także możliwość skorzystania z relaksującego lub odnawiającego masażu oraz z porad specjalistów ds. odnowy biologicznej i fizykoterapii. Jest dostępny dla studentów i pracowników uczelni, a także dla wszystkich mieszkańców Łodzi

Uczelnia oferuje pięć auli wykładowych (po 400 i 200 miejsc) oraz kilkadziesiąt sal dydaktycznych. W sumie działa tam ponad 1600 komputerów. Na terenie uczelni i akademików działa system bezprzewodowego internetu.

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności posiada filie w Bydgoszczy, Opatówku, Warszawie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]