Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Data założenia 2000
Państwo  Polska
Adres ul. Choiny 2
20-816 Lublin
Rektor prof. dr hab. Witold Kłaczewski
Położenie na mapie Lublina
Mapa lokalizacyjna Lublina
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
Ziemia51°16′11″N 22°33′26″E/51,269722 22,557222
Strona internetowa

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola (ang. Vincent Pol University in Lublin) – niepubliczna uczelnia w Lublinie działająca w oparciu o decyzję Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lipca 2000 r. (DNS-1-0145-396-/Eko/2000), zezwalającą na rozpoczęcie działalności. Szkoła zarejestrowana jest w Rejestrze Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nr 186. Proces kształcenia odbywa się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na studiach magisterskich, licencjackich i podyplomowych. Uczelnia organizuje również kursy języka migowego oraz kursy pilotów wycieczek. Jest wyższą szkołą zawodową. Nowoczesny budynek szkoły znajduje się w dzielnicy Czechów. Budynek został oddany do użytku w 1999 roku, a jego właścicielem jest założyciel uczelni – Ośrodek Usług Edukacyjnych. Szkoła jest członkiem Unii Akademickiej.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Uczelnia posiada wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Szkoła dysponuje aulą gromadzącą 200 osób, gabinetami fizykoterapii, kinezyterapii, kosmetyki, biomechaniki, masażu, laboratorium chemicznym, pracowniami turystyki, hotelarstwa, gastronomii, geografii i informatyki. Na terenie uczelni znajdują się sale rekreacyjne (siłownia, sale do aerobiku i ćwiczeń na trenażerach oraz sale ćwiczeń ruchowych ogólnorozwojowych). Studenci WSSP im. W. Pola mają również możliwość korzystania z krytego basenu oraz hali do gier sportowych. Ponadto uczelnia posiada sieć komputerową ze stałym, satelitarnym oraz radiowym dostępem do Internetu, opartą na najnowocześniejszych systemach. Dostęp do Internetu możliwy jest z dowolnego miejsca w budynku szkoły. Część pomieszczeń posiada klimatyzację i monitoring. Od 2010 dla mieszkańców i studentów fizjoterapii uruchomione zostało nowocześnie wyposażone Akademickie Centrum Fizjoterapii. Studenci mogą korzystać z zasobów biblioteki (ok. 20 000 woluminów). Do udogodnień należy również obszerny parking. Szkoła posiada dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej, jak i samochodami osobowymi. Uczelnia posiada również dostęp do położonego na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego w Piotrawinie, oddalonego 15 km od Kazimierza Dolnego. Uczelnia posiada również własne wydawnictwo.

Władze[edytuj | edytuj kod]

 • Rektor: prof. dr hab. Witold Kłaczewski
 • Kanclerz – Założyciel: doc. Henryk Stefanek
 • Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu: dr n. med. Witold Furgał, prof. WSSP
  • Prodziekan – dr n. biol. Małgorzata Gorzel
  • Prodziekan – dr n. med. Małgorzata Starczyńska
 • Dziekan Wydziału Turystyki i Wychowania Fizycznego: prof. dr hab. Leopold Dolecki
  • Prodziekan – dr hab. Mariusz Korczyński, prof. WSSP
 • Dziekan Wydziału Studiów Anglojęzycznych – prof. Agnieszka Pedrycz – Wieczorska

Wydziały i kierunki kształcenia[edytuj | edytuj kod]

Obecnie (r. akad. 2016/17) Uczelnia prowadzi kształcenie na siedmiu kierunkach pierwszego i drugiego stopnia[1] prowadzonych w ramach trzech wydziałów.

Szkoła daje możliwość również podjęcia studia podyplomowych z zakresu nauk ekonomicznych, pedagogicznych i nauk o zdrowiu.

Partnerzy uczelni[edytuj | edytuj kod]

Organizacje studenckie[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Plany zajęć/Studia niestacjonarne. wssp.edu.pl. [dostęp 2016-10-04].