Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie
Data założenia

2000

Typ

niepubliczna

Państwo

 Polska

Adres

ul. Ambrożego Grabowskiego 3/1 31-126 Kraków

Liczba pracowników
• naukowych

14
56

Rektor

prof. nadz.dr hab. Wiktor Adamus

Położenie na mapie Krakowa
Mapa konturowa Krakowa, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie”
Ziemia50°03′57,172″N 19°55′47,212″E/50,065881 19,929781
Strona internetowa

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowieuczelnia niepubliczna z siedzibą w Krakowie, posiadająca osobowość prawną, działająca na mocy przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku Prawo o szkolnictwie wyższym w oparciu o uzyskane zezwolenie nr 49/2001 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 sierpnia 2000 roku.

Władze uczelni:

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie prowadzi studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość specjalizując się w praktycznej nauce zawodu popartej kształceniem do wybranych specjalności i specjalizacji zawodowych. Uczelnia specjalizuje się w nauce ekonomii społecznej o profilu praktycznym z zakresu finansów, ekonomii, rachunkowości, bankowości i nauce ubezpieczeń. Uczelnia prowadzi także specjalistyczne studia podyplomowe.

Instytuty naukowe: Instytut Nowych Technologii i Instytut Badań Rynku i Gospodarki prowadzą działalność naukowo-badawczą i rozwojową. W uczelni działa też instytut szkoleniowy i doradczy: Małopolskie Forum Doradztwa Kariery.