Wydarzenia Dnia - 7 minut

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wydarzenia Dnia - 7 minut - program informacyjny RTL 7, emitowany od 10 grudnia 1996 do końca marca 2000 roku, gdy w ramach zmiany wizerunku stacji na bardziej rozrywkową zrezygnowano z emitowania informacji.

Początkowo czas emisji: 19:15. Później główne wydanie programu emitowano pod koniec jego istnienia o 18.50, wieczorne - po filmie i serialu, około 22.35. Program przeżył zmianę scenografii, czasu emisji, pojawiały się także flesze bez prezenterów. Prowadzącymi programu byli m.in. Joanna Rusak, Magda Mołek (obecnie w TVN), Janusz Zadura (przez krótki czas prowadził magazym Interwencja w Polsacie) i Danuta Kondratowicz (obecnie TVN24). Sam program w dynamiczny sposób, poprzez krótkie materiały reporterskie i forme znaną m.in. z Teleekspresu, przekazywał najważniejsze informacje z kraju i ze świata.

Reporterem stacji był m.in. Mikołaj Kunica (były reporter Faktów TVN), prognozę pogody prezentowała dziś będąca w TVN, TVN24 i TVN Meteo Maja Popielarska.

Od 17 kwietnia 2000 r. oficjalnie rozpoczęła się nowa ramówka stacji, nastawiona bardziej na rozrywkę, jednak serwis informacyjny (7 Minut) zdjęto wcześniej.