Wydawnictwo Miejskie Posnania

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wydawnictwo Miejskie Posnania
Państwo  Polska
Adres ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań
Data założenia 1994
Forma prawna Samorządowa Instytucja Kultury
Dyrektor Katarzyna Kamińska
brak współrzędnych
Strona internetowa

Wydawnictwo Miejskie Posnania – wydawnictwo miasta Poznania powstałe w 1994 jako Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu. Od 2010 pod obecną nazwą.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

W jego wydawnictwa skład wchodzą redakcje trzech pism: „Poznańskiego Informatora Kulturalnego, Sportowego i Turystycznego IKS”, „Kroniki Miasta Poznania” oraz „Biuletynu Miejskiego”. Ponadto wydawnictwo prowadzi dział edukacyjno-wydawniczy, Centrum Informacji Miejskiej w budynku Arkadii oraz Salon Posnania, oferujący pamiątki z Poznania, dzieła sztuki i publikacje albumowe. W roku 2012 salon przeszedł gruntowny remont. Zmienił się zarówno wystrój wnętrza jak i profil działalności salonu, w którym mieści się księgarnia oferująca wydawnictwa związane z Poznaniem[1].

Wydawnictwo przygotowuje edycje miejskich publikacji promocyjno-informacyjnych zlecanych przez jednostki organizacyjne Urzędu Miasta Poznania oraz publikacji własnych, związanych z szeroko pojętą popularyzacją miasta. Należą do nich m.in. przewodniki turystyczne, książki na temat dziejów i współczesności miasta, albumy, bibliofilskie teki reprodukcji widoków Poznania. Od 2003 nakładem wydawnictwa zaczęły się ukazywać publikacje skierowane do dzieci i młodzieży.

Od 2010 wydawnictwo prowadzi w Internecie cyfrowe repozytorium lokalne CYRYL, początkowo jako multimedialne centrum edukacji regionalnej, później jako wirtualne muzeum historii Poznania[2].

Niektóre publikacje książkowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Salon Posnania - nowe miejsce spotkań. „Poznań - Informator Samorządowy Metropolii Poznań”, s. 5, październik 2012. Poznań: Wydawnictwo Miejskie Posnania. ISSN 2080-315X. 
  2. CYRYL – Wirtualne Muzeum Historii Poznania.