Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Adres ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce
Data założenia 1972
Dyrektor mgr Aneta Iwan
Strona internetowa wydawnictwa

Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – wydawnictwo naukowe Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jego siedziba znajduje się w Kielcach przy ul. Żeromskiego 5.

Powstało w 1972 w ówczesnej Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Kielcach, ze względu na pojawiające się od roku publikacje pracowników[1]. Obecnie jest jednostką ogólnouczelnianą UJK. Wydaje monografie naukowe, prace habilitacyjne, doktorskie, wydawnictwa ciągłe oraz podręczniki i skrypty. Zakres tematyczny obejmuje następujące dziedziny nauki: bibliotekoznawstwo i dziennikarstwo, biologia, chemia, filologia polska, filologia słowiańska, fizyka, geografia, historia, medycyna, matematyka, muzyka, pedagogika i psychologia, zarządzanie i administracja[2].

Wydawnictwo otrzymało wiele nagród za swoje publikacje. Do najważniejszych z nich należą[2]:

Publikacje wydawnictwa dostępne są w Kielcach w pięciu punktach sprzedaży. Ponadto dystrybucję na terenie kraju prowadzi 13 innych księgarń – w Warszawie (5), Łodzi (2), Krakowie, Lublinie, Toruniu, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Z. Małecki, M. B. Markowski, Wydział Humanistyczny, w: Droga do uniwersytetu (1969–2009), pod red. W. Cabana i M. B. Markowskiego, Kielce 2009, s. 61.
  2. a b O Wydawnictwie, ujk.edu.pl, [dostęp: 26.08.2014].
  3. Zamówienia, ujk.edu.pl, [dostęp: 26.08.2014].