Wyspa (film 2000)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wyspa
섬 (Seom)
Gatunek

dramat

Data premiery

1 września 2000 (Włochy)

Kraj produkcji

Korea Południowa

Język

koreański

Czas trwania

90 min

Reżyseria

Kim Ki-duk

Scenariusz

Kim Ki-duk

Główne role

Jung Suh
Kim Yu-seok

Muzyka

Jeon Sang-yun

Zdjęcia

Hwang Seo-shik

Kostiumy

Joo Eun-jung

Montaż

Min Ho-kyung

Produkcja

Lee Eun

Wyspa – koreański film z roku 2000, w reżyserii Kim Ki-Duka. Jest to jego piąty film i pierwszy, którym zdobył sobie międzynarodową sławę.

W filmie występują: Jung Suh oraz Kim Yu-seok jako para, która postanawia rozwijać swoją miłość pomimo wielu nietypowych okoliczności.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Jung Suh gra niemą Hee-jin, która kieruje ośrodkiem wędkarskim, w którym można wynająć niewielkie pływające domki, sama zaś zajmuje się tylko transportem wędkarzy i turystów z lądu. Beznamiętnie dba o gości, sprzedając artykuły pierwszej (i nie tylko) potrzeby, świadcząc usługi, w tym także prostytuuje się. Niemniej, gdy uciekający przed prawem Hyun-shik (Kim Yu-seok), pojawia się w ośrodku, pojawia się uczucie między nimi.

Kontrowersje wokół filmu[edytuj | edytuj kod]

W filmie pojawiają się sceny kontrowersyjne. Jedną z nich jest próba samobójcza przy pomocy haczyków wędkarskich. Jest kilka scen związanych z okrucieństwem wobec zwierząt (które zdaniem samego reżysera nie były pozorowane, lecz prawdziwe)[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Andy McKeague, An Interview with Kim Ki-Duk and Suh Jung on The Isle at monstersandcritics.com, May 11, 2005, retrieved March 11, 2006.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]