Wyspa Totalnej Porażki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyspa Totalnej Porażki
Total Drama Island
Gatunek animowane reality show
Kraj produkcji  Kanada
Oryginalny język angielski
Twórcy Tom McGillis

Jennifer Pertsch

Muzyka tytułowa ,,Ja chciałbym być sławny"
Liczba odcinków 27
Produkcja
Produkcja Fresh TV Inc.
Cartoon Network Studios
Reżyseria Jennifer Pertsch
Tom McGillis
Khaki Jones
Narracja Miłogost Reczek
Muzyka I wanna be famous
Ja chciałbym być sławny
Czas trwania odcinka 22 minuty
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Stany Zjednoczone
Kanada
Data premiery Stany Zjednoczone 7 czerwca 2008
Polska 10 października 2009
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Lata emisji Stany Zjednoczone 2008-2009
Polska 2009-2010
Status zakończony
Format obrazu 4:3
Chronologia
Kontynuacja Plan Totalnej Porażki

Wyspa Totalnej Porażki (ang. Total Drama Island, 2008-2009) – kanadyjski serial animowany, część serii Totalna Porażka. Sezon ten był emitowany w Polsce od 10 października 2009 do 30 stycznia 2010 oraz od 3 kwietnia 2010 do 4 lipca 2010 w Cartoon Network.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Dwudziestu dwóch bardzo odmiennych szesnastolatków wyjeżdża na letni obóz. Na miejscu dowiadują się, że są zmuszeni wziąć udział w telewizyjnym reality show, prowadzonym przez gwiazdora telewizyjnego Chrisa McLeana, w którym główną nagrodą jest sto tysięcy dolarów. Bohaterowie zostali podzieleni na dwa 11-osobowe zespoły Wrzeszczące Susły i Zabójcze Okonie, które będą ze sobą rywalizowały na jednej z kanadyjskich wysp w pełnych napięcia zawodach. Po zakończonych konkurencjach z przegranej drużyny będzie musiał odejść jeden członek, aż do wielkiego finału. Aby wygrać, każdy z uczestników musi wykazać się wielką odwagą i sprytem. Zawodnicy mogą dzielić się z widzami swoimi spostrzeżeniami, wspomnieniami i uwagami poprzez Pokój Zwierzeń, który tak naprawdę jest toaletą stojącą pomiędzy domkami uczestników. Główną antagonistką sezonu jest Heather. Konwencja serialu nawiązuje do głośnego reality show "Survivor", w Polsce znanego jako Wyprawa Robinson i Wyspa Przetrwania.

Miejsce akcji[edytuj | edytuj kod]

Zaniedbany letni obóz Wawanakwa (czyt. Łałanakła), położony w Muskoka, gdzieś w Północnym Ontario - Kanada.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

#22 Ezekiel - wychowywał się i uczył na farmie. Jego rodzice uważali, że domowe nauczanie to jedyny sposób na zapewnienie najwyższego poziomu nauczania. Odosobnienie od innych ludzi, uczyniło z Ezekiela dziwaka, który odznacza się stereotypowym myśleniem (chociażby na temat kobiet) oraz kompletnym brakiem pojęcia o życiu.

#21 Noah - jest to chłopak o niezwykle wysokim intelekcie i ciętym humorze. Lubi czytać książki, siedzieć i grać w gry komputerowe. Nie lubi sportu i konfliktów, dlatego unika ich ze wszystkich sił. Ma ośmioro rodzeństwa. Jest marudą. Jest uczulony na wiele rzeczy.

#20 Justin - jest to niezwykle przystojny chłopak, który samym wyglądem wprowadza w zachwyt prawie wszystkie kobiety, a nawet niektórych mężczyzn (czasami nawet zwierzęta). Jest modelem. Przesadnie przewrażliwiony na swoim punkcie: dba o to, aby się nie pokaleczyć i nie oszpecić oraz niechętnie wykonuje różnego rodzaju prace.

#19 Katie - jest wysoką i chudą mulatką. Wychowywała się w małym miasteczku, gdzie poznała swą najlepszą przyjaciółkę Sadie. Dziewczyny wszystko robią razem, ubierają się tak samo, mają te same pasje. Poza tym świetnie się dopełniają.

#18 Tyler - uwielbia sport, ale niestety żadna dyscyplina mu nie wychodzi (mimo, iż jest dosyć silny). Jednak nigdy się nie poddaje i próbuje dalej. Jest niezdarny, nieraz najprostsze czynności sprawiają mu trudność. Nie jest zbyt inteligentny. Mimo tego wszystkiego ma bardzo dużo kumpli.

#17 Cody - uważa się za super gościa. Uwielbia podrywać dziewczyny, lecz bezskutecznie. Powodem tego jest niezbyt atrakcyjny, nieco chłopięcy wygląd. Jest rozpieszczonym jedynakiem. Jedynego czego mu brakowało to szacunku u kolegów.

#16 Beth - jest to miła, przyjacielska, ale też naiwna i niezdarna dziewczyna. Pragnie być popularna i mieć prawdziwego chłopaka. Urodziła się i dorastała na farmie wśród zwierząt. Właśnie branie od nich wzorców jest główną przyczyną dla której ma ona problemy ze zdobyciem ludzkich przyjaciół. Jest uzdolniona artystycznie.

#15 Sadie - jest niską i dość pulchną dziewczyną. Wychowywała się w małym miasteczku, gdzie poznała swą najlepszą przyjaciółkę Katie. Robią one wszystko razem, ubierają się tak samo (w odcinku specjalnym Planu Totalnej Porażki też razem ubrały się na zielono), mają te same pasje.

#14 Courtney - jest to bardzo inteligentna dziewczyna, która przede wszystkim uwielbia wygrywać. Jest jak drzemiący wulkan: na co dzień grzeczna, miła, żyjąca zgodnie z zasadami moralnymi, pomagająca innym w problemach, marząca o karierze prawniczki, ale potrafi wybuchnąć też złością i namiętnością.

#13 Harold - uwielbia zdobywać wiedzę i różnego rodzaju umiejętności. Zdobywa je nie tylko w szkole, ale również na letnich obozach naukowych. Zna wiele teorii. Umie m.in. wykonywać beatbox, tańczyć na lodzie, budować imponujące zamki z piasku, czy też pisać wiersze. Wie niemalże wszystko o Japonii i nawet wykonuje wschodnie sztuki walki (zwykle nieudolnie). Lubi się chwalić innym tym co umie i wie, co wszystkich wkurza.

#12 Eva - jest to bardzo silna i niestety bardzo nerwowa dziewczyna, więc gdy się zdenerwuje – niszczy wszystko dookoła. Nie znosi pozerów, naciągaczy i kłamców. W rodzinnym mieście dzieciaki znęcały się nad nią, dlatego zaczęła uprawiać kick-boxing.

#11 Trent - jest to przyjacielski i bardzo przystojny chłopak, który ładnie śpiewa i gra na gitarze. Jego pasją są motocykle. Ma wiele fanów. Jest bardzo popularny ze względu na charakter i wygląd. Miał wiele dziewczyn. Jego ojciec jest prawnikiem i marzy, by Trent też nim został.

#10 Bridgette - jest to miła, spokojna i opiekuńcza dziewczyna. Kocha surfing oraz naturę, a szczególnie delfiny. Nie potrzebuje kosmetyków by ładnie wyglądać. Dorastała w miasteczku na zachodnim wybrzeżu Kanady. Nauczyła się serfować zanim zaczęła chodzić. Dlatego w wodzie czuje się jak ryba, zaś na lądzie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Bardzo lubiana na wyspie.

#9 Lindsay - jest to niezwykle piękna dziewczyna, ale też niezbyt inteligentna. Jej tata, jest bardzo bogaty i rozpieszcza swoją córeczkę. Chce by wszyscy zwracali na nią uwagę, dlatego ciągle dba o swój wygląd. Bardzo łatwo jej zaimponować. Uwielbia rozmawiać całymi godzinami. Jest miłą i niestety naiwną osobą. Ma problemy z pamięcią. Jest jedną z najbardziej lubianych osób na wyspie oraz wśród telewidzów.

#8 DJ - mimo swojego muskularnego ciała i olbrzymiej siły ma on spokojny charakter: jest bojaźliwy, bardzo uprzejmy i słodki, przez co jest bardzo lubiany. Nad życie kocha zwierzęta, choć mimo tego żywi się mięsem. Na wegetarianizm decyduje się dopiero w 3 sezonie. Bardzo kocha swoją mamę. Często o niej wspomina. Postępuje zgodnie z normami etycznymi, których go nauczyła. Całkiem nieźle radzi sobie ze zrozumieniem kobiet.

#7 Izzy - jest zwariowaną i nieprzewidywalną psycholką. Uwielbia rozmawiać i kłamać, by podnieść swoje osiągnięcia. Z drugiej strony jest przyjacielska i chętna do pomocy. Mało kto jest w stanie ją zrozumieć. Nie miała z tego powodu przyjaciół, więc ma wymyślonego przyjaciela - Phila.

#6 Geoff - jest to bardzo imprezowy chłopak o optymistycznym podejściu do świata, co przeszkadza niektórym uczestnikom. Często posługuje się słowem "Ziom". Do każdego jest przyjaźnie nastawiony. Jest on także typowym podrywaczem np. od razu kiedy zobaczył Bridgette, próbował ją poderwać. Czasami nie wykazuje się wielką inteligencją, często pali gafy, ale potrafi zrazić do siebie ludzi.

#5 Leshawna - jest osobą pewną siebie, trochę zarozumiałą. Jest bardzo lubiana. Żywi wstręt do podłych ludzi. Chętnie udziela pomocy i dlatego jako wolontariuszka pomaga dzieciakom ulicy, które nazywają ją Big Sister. Ona zaś traktuje ich jak młodsze rodzeństwo. Połowa jej żywi uczucie do Harolda. Jest bardzo lojalną i oddaną przyjaciółką. Jedna z najbardziej lubianych uczestniczek.

#4 Duncan - jest to typowy łobuz i buntownik co najwyraźniej kręci inne uczestniczki, ponieważ został złotym medalistą w olimpiadzie lasek (Gwen i Courtney). Lubi się znęcać nad słabszymi (w drugim sezonie znęcał się nad Haroldem za wyrzucenie Courtney z pierwszego sezonu), robić niewybredne kawały, kraść, rozbierać na części kradzione rowery i samochody oraz podpalać (za co trafił do poprawczaka). Co ciekawe, cała jego rodzina to policjanci. Nie jest jednak zły do szpiku kości, ponieważ jest dużo sytuacji, w których zachowuję się jak słodki chłopak. Jeden z najbardziej lubianych uczestników.

#3 Heather - jest to niezwykle inteligentna i atrakcyjna dziewczyna. Niestety jest także bezlitosna i bezwzględna w dążeniu do celu. Często posługuje się intrygą i manipulacją. Nie potrzebuje przyjaciół i miłości, pragnie tylko być popularna. W tym celu startowała w wielu różnych konkursach (wszystkie wygrała) i zajęła wszystko możliwe do obsadzenia funkcje w szkole. Stała za wieloma eliminacjami. Jedna z najbardziej lubianych uczestniczek poprzez telewidzów, ale także najbardziej znienawidzona.

#2 Owen - jest niezwykle przyjacielskim i optymistycznie nastawionym na świat chłopakiem. Uwielbia imprezki. Jest najstarszy z trójki braci. Potrafi zjeść olbrzymie ilości jedzenia (nie ważne, czy jest prawdziwe, czy sztuczne), przez co często puszcza bąki i beka. Rodzice ciągle go rozpieszczają. Lubi robić szalone rzeczy. Nie przywiązuje uwagi do higieny. Jeden z najbardziej lubianych uczestników.

#1 Gwen - jest Gotką i samotniczką z wyboru. Również zachowuje się jak typowa gotka czyli: jest trochę pesymistyczna i antyglobalistyczna, jednak nie jest antagonistką i mimo, że ma taki charakter, uważa się za miłą osobę. Jedna z najbardziej lubianych uczestniczek.

Ranking uczestników[edytuj | edytuj kod]

Nota: Uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły na Wrzeszczące Susły i Zabójcze Okonie.

Pozycja Uczestnik Drużyna Status I Status II Etap
22 Ezekiel Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 2
"Miejsce takie sobie cz.2"
Drużyna
Powrót Eva Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 3
"Wielkie spanie"
21 Noah Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 4
"Awantura przy grze w zbijaka"
20 Justin Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 5
"Niezbyt sławni"
19 Katie Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 6
"Kiepskie"
18 Tyler Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 7
"Czynnik fobii"
Powrót Izzy Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Rezygnacja
Odcinek 8
"W górę strumienia"
17 Cody Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 9
"Polowanie na jelenia"
16 Beth Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 10
"Jeśli nie możesz znieść upału..."
15 Sadie Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 11
"Komu możesz zaufać?"
14 Courtney Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 12
"Podstawy naprężenia"
13 Harold Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 13
"Ekstremalne tortury"
12 Eva Zabójcze Okonie Powrót
Odcinek 15
"Bez bólu nie ma gry"
Eliminacja
Odcinek 15
"Bez bólu nie ma gry"
Bez Drużyny
11 Trent Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 16
"Szukać i nie zniszczyć"
10 Bridgette Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 17
"Ukryj się i bądź podstępny"
9 Lindsay Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 18
"Przednia zabawa!"
8 DJ Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 19
"Hak, lina i trudne zadanie"
7 Izzy Wrzeszczące Susły Powrót
Odcinek 15
"Bez bólu nie ma gry"
Eliminacja
Odcinek 20
"Obłęd na Wawanakwa!"
6 Geoff Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 21
"Próba potrójnie uzbrojonego trójboju"
5 Leshawna Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 22
"Ekstrawaganckie Obozo-jmaie"
4 Duncan Zabójcze Okonie Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 24
"Jesteśmy tam, Yeti?"
3 Heather Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Eliminacja
Odcinek 25
"Wyzywam Cię potrójnie!"
2 Owen Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Finalista
Odcinek 26
"To już ostatni raz, naprawdę"
1 Gwen Wrzeszczące Susły Debiut
Odcinek 1
"Miejsce takie sobie cz.1"
Wygrana
Odcinek 26
"To już ostatni raz, naprawdę"

§Uczestnicy odpadali poprzez głosy innych uczestników, lecz nie wszyscy. Lindsay i Heather zostały wyeliminowane za przegranie wyzwania. DJ został zdyskwalifikowany za tchórzostwo w wyzwaniu. Leshawna została usunięta z gry, ponieważ wyeliminowani uczestnicy przypadkowo na nią zagłosowali. Duncan wraz z Owenem przegrał konkurencję, w której rywalizowali z Gwen i Heather, które wygrywając zdobyły immunitet. Konkurencję wymyślił Chef Hatchet, który decydował kto odpada i wyeliminował Duncana, tym samym pozostawiając w grze Owena.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria: Piotr Kozłowski
Dialogi polskie:

Dźwięk i montaż: Maciej Brzeziński
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska
Udział wzięli:

i inni

Piosenkę śpiewał: Modest Ruciński
Lektor: Miłogost Reczek

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Ich premiery w Kanadzie:

Plan Totalnej Porażki – 11 stycznia 2009,
Totalna Porażka w trasie – 10 czerwca 2010,
Totalna Porażka: Zemsta Wyspy - 5 stycznia 2012.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera odcinka Nr Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
04.09.2008 01 Wakacje z piekła rodem The Not So Great Outdoors
11.09.2008 02 Wielkie spanie The Big Sleep
18.09.2008 03 Awantura przy grze w zbijaka Dodgebrawl
25.09.2008 04 Niezbyt sławni Not Quite Famous
02.10.2008 05 Kiepskie The Sucky Outdoors
09.10.2008 06 Czynnik fobii Phobia Factor
16.10.2008 07 W górę strumienia Up The Creek
23.10.2008 08 Polowanie na jelenia Paintball Deer Hunter
30.10.2008 09 Jeśli nie możesz znieść upału… If You Can’t Take The Heat…
06.11.2008 10 Komu możesz zaufać? Who Can You Trust?
13.11.2008 11 Podstawy naprężenia Basic Straining
20.11.2008 12 Ekstremalne tortury X-treme Torture
27.11.2008 13 Posiłek obrzydliwości Brunch of Disgustingness
04.12.2008 14 Bez bólu nie ma gry No Pain, No Game
11.12.2008 15 Szukać i nie zniszczyć Search And Do Not Destroy
18.12.2008 16 Ukryj się i bądź podstępny Hide and Be Sneaky
08.01.2009 17 Przednia zabawa That’s Off Chain!
15.01.2009 18 Hak, lina i trudne zadanie Hook, Line, and Screamer
22.01.2009 19 Obłęd na Wawanakwa! Wawanakwa Gone Wild!
29.01.2009 20 Próba potrójnie uzbrojonego trójboju Trial by Tri-Armed Triathlon
05.02.2009 21 Ekstrawaganckie Obozo-jmaie After The Dock of Shame
12.02.2009 22 Obozowi rozbitkówie Camp Castaways
19.02.2009 23 Jesteśmy tam, Yeti? Are We There, Yeti?
26.02.2009 24 Wyzywam Cię Potrójnie! I Triple Dog Dare You!
05.03.2009 25 To już ostatni raz, naprawdę The Very Last Episode, Really!
03.09.2009 26 Wyspa Totalnej Totalnej Totalnej Totalnej Porażki Total Drama Drama Drama Drama Island!

Maratony[edytuj | edytuj kod]

  • Wyspa Totalnej Porażki: Luzerzy – od 25 grudnia 2008 do 2 stycznia 2009 roku codziennie w godzinach 19:50
  • Wyspa Totalnej Porażki: Eliminacje Luzerów – 28 lutego 2009 w godzinach 15:10-20:40 i 1 marca w godzinach 15:10-20:10.
  • Maraton z Wyspą Totalnej Porażki – 25 i 26 lipca w godzinach 8:00-13:00.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]