X3: Konflikt terrański

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
X3: Konflikt terrański
X3: Terran Conflict
Producent Egosoft
Wydawca Deep Silver
Dystrybutor Valve Corporation
Silnik X3 Reality
Aktualna wersja 3.2
Data wydania EUR: 16 października 2008
ROS: 25 grudnia 2008
Am.Płn.: 7 kwietnia 2009
Gatunek symulator lotów kosmicznych
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, OS X, Linux

X3: Konflikt terrańskisymulator lotów kosmicznych stworzony przez niemiecką firmę Egosoft. Wydana jako oddzielna gra oparta na X3: Reunion, wnosi do rozgrywki nową fabułę, funkcje oraz lepsze rozwiązania. Po raz pierwszy gra została wydana w październiku 2008 roku na rynek europejski oraz Steam.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

X3: Konflikt terrański jest grą dla jednego gracza z widokiem pierwszej osoby gdzie gracz steruje swoim statkiem przemierzając kosmos podzielony na sektory połączone ze sobą bramami skokowymi. Cały wszechświat gry wypełniony jest stacjami kosmicznymi oraz statkami, a także własną ekonomią i systemem budowania. Gra jest otwarta, a gracz ma pełną swobodę zwiedzania i wykonywania różnych zadań w dowolnym momencie, chyba że misja nakazuje inaczej. Istnieje kilka obcych ras, na które gracz może oddziaływać, stając się przyjacielem lub wrogiem. Niektóre rasy są wrogo nastawione i zmiana ich stosunku na przyjaźń nie jest możliwa. Każda rasa posiada swoje zaplecze militarne w całym wszechświecie i prowadzi między sobą oddzielne walki niezależne od gracza, ale w których możemy wziąć udział za co gracz dostaje podwyższenie rangi bojowej oraz dodatkowe kredyty.

Walka[edytuj | edytuj kod]

Walka może odbywać się od potyczek pojedynczych małych myśliwców kończąc na wielkich bitwach flot. Istnieje klika typów broni dostępnych w grze takich jak lasery wykorzystujące energię, amunicję na pociski, a także rakiety i miny. Każdy statek może używać wielu broni, zwykle ograniczony jest przez wykorzystywaną energię za pomocą której jest wystrzeliwany, a także rodzaj i wielkość statku.

Budowanie[edytuj | edytuj kod]

Gracz jest w stanie nabyć wielu typów obiektów, takich jak statki i fabryki. Statki mogą być pilotowane przez gracza albo przez zdalny system AI za pomocą którego można wydać im polecenia handlu lub walki.