XRumer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

XRumer – program pod Windows służący do pozycjonowania stron internetowych. Aplikacja automatycznie rejestruje się na popularnych typach forów dyskusyjnych i spamuje je postami z linkiem do wybranej strony, dzięki czemu liczba odwiedzin na stronie wzrasta, podobnie jak pozycja w wynikach wyszukiwarek internetowych[1][2]. Obsługuje automatyczne rozpoznawanie CAPTCHA, aktywacje e-mailowe przed wysłaniem wiadomości na forum, rejestrowanie nowych e-maili, użycie proxy (tak by administrator forum nie zorientował się po adresie IP że spamuje go ta sama osoba)[3][4][5]. Potrafi też dodawać wpisy na blogach oraz księgach gości, choć nie jest to jego głównym zadaniem.

Podstawowe możliwości programu[edytuj | edytuj kod]

 • Automatyczne zakładanie skrzynki pocztowej na ogólnodostępnych serwisach.
 • Potwierdzania e-maili akywacyjnych, niezbędnych do zakończenia procesu rejestracji na forum/platformie blogowej.
 • Uzupełnianie (tworzenie) danych profilowych użytkownika, których program używa do rejestracji na forum – możliwość używania wielu zmiennych celem tworzenia unikalnych nicków.
 • Możliwość umieszczania linków w danych profilowych – widocznych na stronie profilowej użytkownika.
 • Tworzenie nowych tematów na forum lub odpowiadanie w istniejących już wątkach. Program potrafi wyszukać powiązane tematycznie wątki lub umieszczać posty w kategoriach bez określonego tematu – Offtopic.
 • Możliwe jest zakładanie określonych tematów z jednego konta użytkownika, następnie odpowiadanie na dany temat z odrębnego konta – utrudnia to moderatorom zaklasyfikowanie wpisu jako spamowego (gdy wpisy powiązane są tematycznie).
 • Wysyłanie prywatnych wiadomości do użytkowników forum.

Hrefer[edytuj | edytuj kod]

Hrefer jest darmowym dodatkiem do programu xRumer (można jednak zakupić go osobno), umożliwia on wyszukiwanie forów internetowych, blogów lub innych miejsc, w których program może umieszczać wpisy. Hrefer wykorzystuje popularne wyszukiwarki internetowe celem odnalezienia pożądanych miejsc w sieci. Dzięki odpowiednim filtrom, możliwe jest wyszukanie witryn o określonej tematyce (zawierających określone frazy) oraz opartych na określonych skryptach (fora, księgi gości). Hrefer może korzystać z proxy – zmieniając je cyklicznie, unika blokady nakładanej na adres IP użytkownika za zadawanie dużej liczby automatycznych zapytań.

XEvil[edytuj | edytuj kod]

Od pewnego czasu wraz XRumer dostępny jest zewnętrzny soft do łamania captcha Xevil. Xevil rozwiązuje obecnie ponad 8400 rodzajów captcha, między innymi reCaptcha Google.

Program Xevila można wykorzystywać do łamania captcha w innych programach do automatycznego publikowania linków.

Modyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Program XRumer można modyfikować celem „nauczenia” go obsługiwania nowych skryptów – for, platform blogowych. Można tego dokonać edytując określone pliki tekstowe, z których XRumer korzysta – „LogicFiles”[6] – zawierają one informacje dotyczące uzupełniania pól w formularzach rejestracji, aktywowania linków rejestracyjnych w odebranych e-mailach, uzupełniania i publikowania wpisu. Opcja modyfikowania programu w ten sposób umożliwia wykorzystanie nowych miejsc, niezależnie od aktualizacji programu przez samych twórców. Jest również dostępny dodatek wbudowany w program Mod Creator który służy do tworzenia modyfikacji plików logiki programu, właśnie do "nauki" obsługi nowych skryptów przez XRumera.

Wersje programu[edytuj | edytuj kod]

Program jest rozwijany od 2005 roku i doczekał się wielu edycji. Najnowsza z nich to XRumer 19.0 + XEvil 4.0 (stan na 2019 rok). Kolejne edycje programu wiążą się z rozbudową kluczowych możliwości – obsługą nowych skryptów for/blogów oraz automatycznym łamaniem nowszych typów zabezpieczeń CAPTCHA.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. XRumer – pozycjonerzy znowu atakują. Internet Maker.
 2. Uwaga na XRumer użycie grozi śmiercią. SEO Party. [dostęp 2011-06-26].
 3. Xrumer: The Spammer’s Toolkit. Symantec Connect Community. [dostęp 2011-06-26].
 4. Brian Krebs: Scary Blogspam Automation Tools. The Washington Post, 8 January 2007. [dostęp 2007-01-13].
 5. Spam swine break next-gen CAPTCHAs. The Register, 2008-10-03. [dostęp 2011-06-26].
 6. xRumer - najważniejsze funkcje, możliwości i zarys działania. Testy Pozycjonera.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]