Xtro 3

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Xtro 3: Nawiedzona wyspa
Xtro III: Watch the Skies
Gatunek science-fiction/horror
Data premiery 1995
Kraj produkcji USA, Wielka Brytania
Język angielski
Reżyseria Harry Bromley Davenport
Scenariusz Daryl Haney
Główne role Karen Moncrieff, Lisa London, Jim Hanks, Sal Landi, Andrew Divoff, Robert Culp, Al Ruscio, David Weininger, Daryl Haney, Andrea Lauren Herz
Montaż Krish Mani
Produkcja Harry Bromley Davenport, Daryl Haney
Dystrybucja New Line Cinema (USA)

Xtro 3: Nawiedzona wyspa (Xtro III: Watch the Skies) – trzecia części niskobudżetowego filmu fabularnego (Fantastycznonaukowy horror) z 1990 roku, ponownie w reżyserii Harry Bromley Davenport`a.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu dzieje się na bezludnej i opustoszałej wyspie.Pewna grupa Marines ma za zadanie ją rozminować. Już od samego początku dzieją się dziwne, przerażające rzeczy. Słychać przerażające ryki zwierząt, widać porozrzucane ludzkie kości oraz mnóstwo białych królików, co już samo w sobie wydawać się może co najmniej niespotykane. Dwóch żołnierzy podczas penetracji terenu, napotykają na betonowy blok. Jeden z nich postanawia tam wejść. Potwór w środku brutalnie rozprawia się z nieznajomym. Na dodatek w bazie zostaje schwytany miejscowy pustelnik, który informuje ich, że nie przeżyją. Kiedy większość żołnierzy udaje się do betonowego obiektu, główny przywódca ucieka, pozostawiając resztę grupy na łaskę i tak już rozwścieczonego przybysza z kosmosu, tzw. Xtro. Zaczyna się krwawa walka o przetrwanie.