YoungHeart Manawatu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

YoungHeart Manawatuklub piłkarski z Palmerston North w Nowej Zelandii. Gra w lidze New Zealand Football Championship, a swoje mecze rozgrywa na obiekcie Memorial Park.

Historia[edytuj]

Klub został utworzony w 2004 roku i włączony do rywalizacji w New Zealand Football Championship. Jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w regionie Palmerston North.

W inauguracyjnym sezonie (2004-2005) YoungHeart Manawatu zakończyło rozgrywki na ostatnim miejscu, będąc zdecydowanie najsłabszym zespołem w lidze.

Jednak w sezonie 2005-2006 zdobyli drugie miejsce i uplasowali się za mistrzami Auckland City FC na koniec sezonu regularnego. W finałach YoungHeart przegrało obydwa mecze play-off i odpadło z rozgrywek.

Sezon 2006-2007 ponownie był owocny. YoungHeart ponownie znalazło się na drugim miejscu na zakończeniu sezonu regularnego, tym razem za Waitakere United. YoungHeart przegrało wstępny finał z Auckland i straciło szansę na miejsce w O-League, czyli rozgrywkach pomiędzy klubami z Oceanii.

Sezon 2007-2008 był rozczarowujący, biorąc pod uwagę wyniki sprzed wcześniejszych dwóch lat. YoungHeart Manawatu zakończyło sezon regularny na szóstym miejscu w tabeli, nie występując w fazie play-off.

Powrót do play-offów nastąpił w sezonie 2008-2009, kiedy YoungHeart zakończyło na trzecim miejscu w sezonie regularnym. W pierwszym meczu półfinałowej rywalizacji w Palmerston North pewnie pokonali Auckland City FC 3:1. W rewanżu Auckland wykorzystało przewagę swojego boiska i wygrało 3:0, co dało YoungHeart porażkę w dwumeczu 3:4 i kolejną zmarnowaną szansę na finał i występ w O-League. Auckland natomiast zwyciężyło w finale.

2009-10 był frustrującym sezonem dla YoungHeart Manawatu, które zakończyło regularny sezon ponownie na szóstym miejscu, ale do miejsca w play-offach zabrakło dwóch punktów. Prawdopodobnie meczem sezonu była niespodziewana wygrana 4:1 z Auckland City na obiekcie przeciwnika, Kwitea Street. Słodko-gorzki moment dla klubu nastąpił po zakończeniu sezonu regularnego w 2010 roku, kiedy młody zawodnik Cory Chettleburgh podpisał kontrakt z profesjonalnym holenderskim klubem Sparta Rotterdam. Była to znacząca strata w kontekście chęci powrotu do walki o najwyższe cele.

Stadion[edytuj]

Memorial Park jest domowym obiektem YoungHeart Manawatu. Klub rozgrywa tutaj swoje mecze od sezonu 2008-09, a wcześniej grał na FMG Stadium. Memorial Park może pomieścić 8000 osób.

Sztab[edytuj]

 • Menadżer: Nowa Zelandia Steve Green
 • Trener: Nowa Zelandia Stu Jacobs
 • Asystent: Nowa Zelandia Andy Sawyer
 • Trener bramkarzy: Nowa Zelandia Steve Green
 • Fizjoterapeuta: Nowa Zelandia Rodney Brooks-Mann
 • Menadżer Generalny: Nowa Zelandia Julie Keane
 • Menadżer Marketingowy: Nowa Zelandia Troy Thurston

Rekordy[edytuj]

 • Najlepszy strzelec: Wyspy Salomona Benjamin Totori (33)
 • Najwięcej goli w sezonie Wyspy Salomona Benjamin Totori (24 w sezonie 2006-07)
 • Najwyższa wygrana: 8:1 z Hawke's Bay United, sezon 2005-06
 • Najwyższa porażka: 0:8 z Team Wellington, sezon 2007-08

Byli znani gracze[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]