Yūto Sakurai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Yuuto Sakurai)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Yūto Sakurai
桜井侑斗 Sakurai Yūto
Postać z Kamen Rider Den-O
Pierwsze wystąpienie 2 odc. (starsza wersja)
17 odc. (młodsza wersja)
2 odc. (starsza wersja)
17 odc. (młodsza wersja) (serial)
Ostatnie wystąpienie Let's Go Kamen Riders
49 odc. (serial)
Twórca Shōtarō Ishinomori
Grany przez Yūichi Nakamura (młodsza wersja)
Tomonobu Okano (starsza wersja)
Ruka Sawaki (dziecko)
Dane biograficzne
Data urodzenia lata 70. XX wieku
Rodzina Airi Nogami (narzeczona jego starszej wersji, w zaginionej przyszłości jego żona)
Hana (córka z zaginionej przyszłości)
Ryōtarō Nogami (szwagier)
Inne informacje
Zajęcie astronom (starsza wersja)

Yūto Sakurai (jap. 桜井侑斗 Sakurai Yūto) – fikcyjna postać z serii Kamen Rider, jeden z głównych bohaterów jej siedemnastej odsłony – Kamen Rider Den-O, w której wciela się w Kamen Ridera Zeronosa (jap. 仮面ライダーゼロノス Kamen Raidā Zeronosu). Jest drugim Riderem, który pojawił się w serialu.

Biografia postaci[edytuj | edytuj kod]

Yūto Sakurai urodził się prawdopodobnie w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Będąc dzieckiem stracił rodziców, po czym zaopiekowała się nim jego babcia mieszkająca na wsi. W 1993 należał do licealnego kółka astronomicznego, co zresztą przerodziło się w jego późniejszą pasję i fach. Przed 2004 rokiem Sakurai spotkał się pierwszy raz z właścicielką kawiarni Milk Dipper Airi Nogami. Dwójka zakochała się w sobie i zaręczyła się. Brat Airi- Ryōtarō traktował Sakuraia prawie jak starszego brata. Pewnego dnia przed rozpoczęciem akcji serialu Sakurai zniknął w tajemniczych okolicznościach. Jedynym przedmiotem jaki pozostawił był kieszonkowy zegarek Seiko z wyrytym z tyłu napisem "The past should give us hope" (Niech przeszłość da nam nadzieję). Ze zniknięciem Sakuraia było związane całkowite zapomnienie go przez Airi. Mimo to Ryōtarō jako Jednostka Skupiająca pamiętał o Sakuraiu.

Przyczyną jego zniknięcia było przybycie Zero Linera w 2007 roku i zabranie go do podróży w czasie. W 2007 roku Sakurai pierwszy raz spotkał swoją młodszą wersję, która przejęła jego zadanie walki z Imaginami wraz ze zwerbowanym przez niego Imaginem zwanym Denebem. Sakurai oddał młodszemu sobie także Pas i Karty Zeronosa. Kiedy Ryōtarō spotkał młodego Yūto 20 maja 2007 poznał jego nazwisko, ale nie wiedział, że tak naprawdę jest on wersją Sakuraia z lat jego młodości. Młody Yūto diametralnie różnił się charakterem od swej doroślejszej wersji. W przeciwieństwie do Sakuraia, jakiego znał Ryōtarō, był niemiłym człowiekiem sądzącym, że ochrona czasu nie równa się ochronie ludzi.

Zeronos[edytuj | edytuj kod]

Broń i wyposażenie[edytuj | edytuj kod]

Formy[edytuj | edytuj kod]

  • Forma Altair (アルタイルフォーム Arutairu Fōmu, Altair Form)
  • Forma Wega (ベガフォーム Bega Fōmu, Vega Form)
  • Forma Zero (ゼロフォーム Zero Fōmu, Zero Form)

Ataki[edytuj | edytuj kod]

 Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]