ZPUE

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ZPUE S.A.
ZPUE Spółka Akcyjna
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

Włoszczowa

Adres

ul. Jędrzejowska 79 c

Data założenia

1988

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Bogusław Wypychewicz

Nr KRS

0000052770

Zatrudnienie

2165 osób

Giełda

GPW

Symbol akcji

ZPUE S.A. (PUE)

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

12 362 008,83 PLN opłacony w całości

brak współrzędnych
Strona internetowa

ZPUE S.A. – przedsiębiorstwo z siedzibą we Włoszczowie (województwo świętokrzyskie), założone w 1988 r. przez Bogusława Wypychewicza. W 1998 zadebiutowało na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Kluczowym asortymentem ZPUE S.A. są rozdzielnice średniego (SN) i niskiego napięcia (nN), będące elementem wyposażenia kontenerowych stacji transformatorowych. Firma jest polskim producentem rozdzielnic i rozłączników średniego napięcia w izolacji SF6. W zakładzie produkcyjnym w Katowicach wytwarzane są rozdzielnice średniego i niskiego napięcia pierwotnej dystrybucji: do GPZ-tów, dla elektrowni, przemysłu petrochemicznego, wydobywczego i hutnictwa. Produkowane są również obudowy do rozdzielnic i szaf sterowniczych, obudowy transformatorów, mostów szynowych niskiego i średniego napięcia, układów SZR oraz baterii kondensatorów do kompensacji mocy biernej.

ZPUE S.A. specjalizuje się w segmencie produkcji kontenerowych stacji transformatorowych. Obudowy tych stacji wykonywane są w zakładzie we Włoszczowie z betonu lub aluminium.

Pozostałe produkowane przez ZPUE S.A. wyroby to: słupowe stacje transformatorowe, aparatura łączeniowa średnich napięć, konstrukcje do budowy linii napowietrznych.

We Włoszczowie uruchomiona jest jedna z najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji żerdzi wirowanych.

Firma zajmuje się również handlem urządzeniami i materiałami do budowy sieci i urządzeń elektroenergetycznych (transformatory oraz aparatura elektryczna). Uzupełnieniem oferty są produkty wytwarzane w Gliwicach, w tym: obudowy termoutwardzalne, złącza kablowe, złącza pomiarowe, szafy oświetlenia ulicznego, rozdzielnice elektryczne, złącza kablowe i oświetleniowe terenu.

Głównymi odbiorcami wyrobów ZPUE S.A. są zakłady energetyczne (dystrybutorzy energii), zakłady przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej, wykonawcy robót elektrycznych, hurtownie urządzeń elektrycznych itp.[1] 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Główne obszary działalności firmy - ZPUE S.A., zpue.pl [dostęp 2017-10-16] (pol.).