Zakazane uczucie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zakazane uczucie
La que no podía amar
Gatunek telenowela
Kraj produkcji  Meksyk
Oryginalny język hiszpański
Twórcy Delia Fiallo
Główne role Ana Brenda Contreras
Jorge Salinas
Susana González
Julián Gil
José Ron
Ana Martin
Ana Bertha Espín
Muzyka tytułowa „Te dejare de amar” śpiewa Reyli Barba
Liczba odcinków Meksyk 166
Polska 162
Produkcja
Produkcja José Alberto Castro
Reżyseria Salvador Garcini
Alejandro Gamboa
Czas trwania odcinka 45 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Meksyk 01 sierpnia 2011
Polska 19 marca 2012
Stacja telewizyjna Meksyk Canal de las Estrellas
Polska TV4, TV6
Pierwsza emisja Meksyk 01.08.2011 – 18.03.2012
Polska 19.03.2012 – 23.08.2012 (TV4)
Polska 03.09.2012 – 21.02.2013 (TV6)
Lata emisji 2011-2012
Chronologia
Powiązane Monte Calvario (1986)
Te sigo amando (1996-1997)

Zakazane uczucie (hiszp. La que no podía amar) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez Televisę. Producentem telenoweli jest José Alberto Castro[1]. Adaptacja utworu o tej samej nazwie Delii Fiallo[2].

W rolach głównych wystąpili Ana Brenda Contreras, Jorge Salinas[3] i José Ron[4]. Główni antagoniści to m.in. Susana González[5] i Julián Gil[6]. Premiera w Meksyku odbyła się 1 lipca 2011 roku. Ostatni odcinek został wyemitowany 18 marca 2012 roku na kanale Canal de las Estrellas.

Wersja polska[edytuj]

W Polsce serial emitowany był po raz pierwszy od 19 marca[7][8] do 23 sierpnia 2012 roku na kanale TV4[9][10] w dniach od poniedziałku do czwartku o godzinie 17:00 później również o 18:00. Powtórki dwóch ostatnich odcinków zeszłego dnia można było obejrzeć o godzinie 10:25 i 11:25 od wtorku do piątku. Powtórka natomiast od 3 września 2012 roku (emitowany w dni robocze) na kanale TV6 o 19:00 i 20:00. Ostatni odcinek widzowie zobaczyli 21 lutego 2013 roku o 20:00[11], powtórkę ostatniego odcinka telenoweli mogli obejrzeć w piątek o 9:15[12]. W Polsce serial składał się z 162 odcinków.

  • Wersja polska: Studio Publishing
  • Tekst: Daniel Wegner i Olga Krysiak
  • Czytał: Marcin Sołtyk

Fabuła[edytuj]

Główną bohaterką serialu jest Ana Paula Carmona Flores, świeżo upieczona pielęgniarka. Mieszka z bratem i ciocią. Kiedy nadchodzi dzień zapłaty za czynsz a jej ciotka nie ma czym zapłacić właścicielowi mieszkania za czynsz, sprowadza mężczyznę do swojego domu i mówi jej, że przyjdzie do niego jej siostrzenica i w ten sposób uregulują dług. Ana spotyka w domu właściciela, który próbuje ją zgwałcić. Na szczęście udaje jej się uciec, lecz kiedy dowiaduje się o tym Miguel jej brat postanawia napaść na sklep by mieć na spłacenie długu. Niestety nie wszystko idzie po jego myśl i trafia na komisariat z raną postrzałową. Ana Paula biegnie do niego. Tam poznaje Bruna Rey, prawnika który pomaga jej bezinteresownie. Proponuje jej także pracę u swojego szefa Rogelia Montero. Dziewczyna po długich namowach ze strony ciotki zgadza się przyjąć tę pracę. Gdy dotarła na Hacjende El Fuerte, której właścicielem jest Rogelio Montero, dowiaduje się, że zajmowanie się ranczerem wcale nie jest takie proste. Między właścicielem Hacjendy a Aną Paulą dojdzie do wielu kłótni. W tragicznych okolicznościach Carmona pozna też Gustava, młodego i przystojnego budowniczego, który uratował jej życie. Inżynier ubiega się o względy dziewczyny, co mu się udaje. Młodzi są w sobie zakochani, jednakże nie spodobało się to Brunowi, który był zdolny do wszystkiego, aby rozdzielić parę.

Przez nieporozumienie i podły charakter ciotki Any Pauli, która nie popierała związku pary, dochodzi do kłamstwa. Gdy dziewczyna dowiaduje się o śmierci swojego ukochanego, zgadza się na propozycje swojego szefa – Rogelia Montero i wychodzi za niego. Początki małżeństwa są trudne, ale właściciel Hacjendy kocha żonę, ale jest zbyt dumny, by jej to wyznać. Gdy małżonkowie są ku sobie, Bruno psuje ich krótkie szczęście i szkodzi parze.

Dochodzi do wielu nieporozumień i zdrad, ale prawdziwa miłość przetrwa wszystkie przeciwności losu.

Obsada[edytuj]

Ciekawostki[edytuj]

  • Początkowo, grany przez Jorge Salinasa, Rogelio Montero Baez miał być czarnym charakterem. Jednak, publiczność bardzo szybko polubiła tę postać i pod jej wpływem, producenci postanowili, że zostanie on głównym męskim bohaterem. Którym z założenia miał być Gustavo Durán Esqueivel, grany przez José Rona.

Adaptacje[edytuj]

Zakazane uczucie to nowa wersja Monte Calvario[13] – meksykańskiej telenoweli z 1986 roku (w rolach głównych Edith González i Arturo Peniche) opartej na utworze La que no podía amar Delii Fiallo oraz drugiej jej wersji Te sigo amando – meksykańskiej telenoweli wyprodukowanej w latach 1996-1997 (w rolach głównych Claudia Ramírez i Luis José Santander).

Nagrody[edytuj]

Premios Oye 2013[edytuj]

Kategoria Osoba Wynik
Najlepszy utwór przewodni z telenoweli, serialu, sztuki teatralnej lub filmu w języku hiszpańskim Reyli Barba Nominacja[14]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]