Zaklinacz dusz sezon 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ten artykuł zawiera streszczenia, a także informacje o odcinkach drugiego sezonu serialu Zaklinacz dusz. Pierwsza emisja w USA odbyła się 22 września 2006, ostatnia drugiego sezonu 11 maja 2007.

N/o # Tytuł Tytuł polski Reżyseria Scenariusz Premiera Premiera w Polsce
(FOX Life)
23 1 Love Never Dies
część 3
Miłość nigdy nie umiera
również: Niepokojące duchy
John Gray John Gray 22 września 2006 8 czerwca 2007
Melinda obawia się, że coś sprawia, że Andrea nie może przejść na drugą stronę. Szuka pomocy eksperta z dziedziny historii i okultyzmu. Ma nadzieję, że pomoże ten jej w zidentyfikowaniu mężczyzny w kapeluszu. 
24 2 Love Still Won't Die Miłość wciąż nie umarła
również: Przeprawa
John Gray John Gray 29 września 2006 15 czerwca 2007
Melinda musi poradzić sobie z intryganckim duchem byłego chłopaka i nastolatkiem okradającym sklep, który nie potrafi wyjaśnić, co skłoniło go do popełnienia przestępstwa. 
25 3 Drowned Lives Utopione życie Ian Sander Jed Seidel 6 października 2006 22 czerwca 2007
Kiedy Melinda odwiedza swoich przyjaciół, który mają problemy z nowo zakupionym domem, odkrywa obecność ducha sześcioletniej dziewczynki, która utonęła. Następnie Melinda próbuje pomóc rodzinie małej dziewczynki. 
26 4 The Ghost Within Duch w sercu Frederick E.O. Toye Lois Johnson 13 października 2006 29 czerwca 2007
Melinda kupuje zestaw ozdób na pchlim targu i odkrywa, że są nawiedzone. Udaje jej się odnaleźć ducha Dennis’a, który prosi aby Melinda zjednoczyła jego dziewczynę z jego matką. 
27 5 A Grave Matter Pomylony grób Eric Laneuville Catherine Butterfield 20 października 2006 6 lipca 2007
Duch mężczyzny, który został pochowany w czyimś grobie i jest opłakiwany przez cudzą żonę zaczyna nawiedzać cmentarz. Melinda stara się umożliwić mu przejście poprzez pogodzenie go z własną żoną i córką. 
28 6 The Woman of His Dreams Kobieta z jego snów
również: Kobieta ze snów
John F. Showalter Catherine Butterfield 27 października 2006 13 lipca 2007
Jim zostaje nawiedzony we śnie przez ducha zmarłej w trakcie operacji. Supermodelka nie może odejść zanim nie ochroni swojej małej siostry przed tym samym niebezpieczeństwem. 
29 7 A Vicious Cycle Zły cykl Eric Laneuville Jeannine Renshaw 3 listopada 2006 20 lipca 2007
Pierwszy kemping Melindy i Jima zostaje zakłócony przez ducha kobiety, która zostawiła męża i córkę. Melinda pomaga jej córce odkryć prawdę o przeszłości rodziców. 
30 8 The Night We Met Noc naszego spotkania
również: Nocne spotkanie
Peter O'Fallon David Fallon 10 listopada 2006 27 lipca 2007
Duch szefa chińskiej restauracji, w której zginął w trakcie pożaru, prosi Melindę o pomoc w ujawnieniu prawdy o podpalaczu. 
31 9 The Curse of the Ninth Klątwa dziewiątki
również: Klątwa muzyka
Peter Werner Breen Frazier 17 listopada 2006 3 sierpnia 2007
W klubie nocnym Melinda spotyka kelnera Brandona, który od czasu śmierci swojego kolegi z zespołu rockowego porzucił grę na gitarze. Melinda odkrywa, że jest on prześladowany przez dwa rywalizujące ze sobą duchy: jego ojca, którego pragnieniem było, aby syn został muzykiem klasycznym oraz ducha zmarłego przyjaciela, zazdrosnego o talent Brandona. Tymczasem Ned odkrywa sekret Melindy tuż przed rocznicą urodzin zmarłego ojca i chce, aby go odnalazła i pomogła jego matce. 
32 10 Giving Up The Ghost Pożegnanie z duchem
również: Opętany bejsbolista
Peter O'Fallon Jim Kouf 24 listopada 2006 10 sierpnia 2007
Melinda spotyka złego ducha w czasie szkolnego meczu. Matt, duch byłego bejsolisty, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym i za swoją śmierć obwinia trenera, próbuje opętać młodego gracza Justina. Melinda stara się pomóc Justinowi zrozumieć co się wokół niego dzieje i pozbyć się złego ducha. 
33 11 Cat's Claw Nawiedzona dżungla Victoria Hochberg Jim Kouf 15 grudnia 2006 17 sierpnia 2007
Melinda, podczas wizyty w uniwersyteckim laboratorium botanicznym, doświadcza telekinetycznych zjawisk. Pokryty błotem duch przenosi ją do dżungli, gdzie stara się przekazać jej wiadomość. Jest on jednak w bardzo złym stanie i nie potrafi mówić. Udzielenie mu pomocy staje się prawdziwym wyzwaniem dla Melindy. W końcu odwiedza ona profesora Payne i nabiera podejrzeń, że naukowca i tajemniczego ducha łączy jakiś związek. 
34 12 Dead To Rights
również: Dead Reckoning
Między życiem a śmiercią Peter Werner Wendy Mericle 5 stycznia 2007 24 sierpnia 2007
Melinda pracuje jako wolontariuszka w szpitalu razem z Delią i spotyka ducha, z którym ciężko jest jej się porozumieć. Okazuje się, że jest to duch młodego mężczyzny w śpiączce, zawieszony pomiędzy życiem i śmiercią, który prosi Melindę o pomoc. Tymczasem Lisa, żona mężczyzny, prowadzi walkę z jego rodzicami o odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie. Tymczasem Delia i Ned przeszukując rzeczy osobiste do przekazania na wyprzedaż rzeczy używanych, starają się zamknąć rozdział życia związany ze śmiercią jej męża. 
35 13 Déjà Boo Reinkarnacja Gloria Muzio Lois Johnson 12 stycznia 2007 31 sierpnia 2007
Melinda spotyka ducha o wielu osobowościach. Okazuje się, że duch o imieniu Eric potrafi przywołać swoje wcielenia z przeszłości i ma ponownie przejść reinkarnację jako dziecko, którego spodziewa się przyjaciółka Melindy. Duch nie chce ponownie się narodzić i próbuje temu za wszelką cenę zapobiec, podczas gdy Melinda stara się go powstrzymać i udaje jej się ochronić dziecko przyjaciółki. Tymczasem nabiera podejrzeń, że może być w ciąży i reinkarnacja Erica ma związek z jej dzieckiem. 
36 14 Speed Demon Demon szybkości James Frawley Alan Di Fiore 2 lutego 2007 7 września 2007
Melinda zgubiła drogę, a jej samochód zepsuł się w dziwnych okolicznościach na opustoszałej drodze. Z pomocą przychodzi młoda kobieta, po czym Melinda spotyka złego ducha w postaci szkieletu, który mówi jej, że ktoś musi umrzeć. Melinda próbuje rozszyfrować tajemniczą wiadomość, która powiązana jest z sekretnym stowarzyszeniem organizującym wyścigi. Odkrywa, że Ned, syn Delii, może należeć do tej grupy i śledzi go, aby odkryć prawdę o wyścigach. 
37 15 Mean Ghost Złośliwa cheerleaderka Ian Sander Jeannine Renshaw 9 lutego 2007 14 września 2007
Melinda przemawia w czasie tygodnia kariery w szkole i odkrywa złego ducha cheerleaderki, która dręczy koleżanki z drużyny tuż przed zbliżającymi się zawodami. Melinda stara się rozwikłać zagadkę ducha nastolatki i udaje się do trenerki drużyny cheerleaderek, aby zdobyć więcej informacji. 
38 16 The Cradle Will Rock Kołyska James Chressanthis Jed Seidel 16 lutego 2007 21 września 2007
Melinda i Delia znajdują się w sklepie jubilerskim w czasie napadu rabunkowego. Łupem złodzieja pada także pierścionek zaręczynowy Delii, który miał dla niej ogromne znaczenie. Krótko po tym, jubiler Randy, który został zabity, ukazuje się Melindzie i doprowadza ją do niebezpiecznego przestępcy. Melinda odkrywa, że Randy nie jest niewinną ofiarą i uczestniczył w planie napadu. 
39 17 The Walk-In Zombi Eric Laneuville Breen Frazier 23 lutego 2007 28 września 2007
Melinda szuka ciała, które zniknęło z kostnicy i spotyka ducha Jasona Bennetta, który zmarł 10 lat temu, tuż przed ukończeniem szkoły średniej. Duch Jasona zamieszkuje w ciele byłego kolegi z klasy Briana Curtisa, który niedawno zginął, i stara się zamaskować wszelkie ślady śmierci, aby ciało wyglądało jak żywe. Melinda zwraca się do profesora Payne i próbuje pomóc obu duchom zamknąć przeszłość i przejść na drugą stronę. 
40 18 Children Of Ghosts Dzieci duchów Frederick E.O. Toye Teddy Tenenbaum 30 marca 2007 5 października 2007
Melinda i Jim stają się tymczasowymi rodzicami dla nastoletniej dziewczynki, której matka zaginęła. Duch matki dziewczynki przychodzi do Melindy, aby wyjawić jej gdzie znajduje się ciało i przekazać ważne informacje dla jej córki. Tymczasem pies Delii zachowuje się bardzo dziwnie i zwraca się ona o pomoc do zaklinacza psów, którym gościnnie jest Cesar Millan. 
41 19 Delia's First Ghost Pierwszy duch Delii
również: Wyznanie
Kim Moses Jeannine Renshaw 6 kwietnia 2007 12 października 2007
Charlie, duch męża Delii nęka ją i napełnia strachem jej syna Neda. Melinda postanawia wyznać Delii prawdę o swoich nadprzyrodzonych zdolnościach, aby rozwiązać problem z jej mężem i umożliwić mu przejście na drugą stronę. Odkrywa, że Charlie chciałby zaprowadzić Delię w ramiona wybranego przez niego mężczyzny Tima, który w jego mniemaniu mógłby najlepiej otoczyć opieką Delię i Neda. 
42 20 The Collector
część 1
Kolekcjoner Ian Sander Jim Kouf
Melissa Jo Peltier
27 kwietnia 2007 19 października 2007
Melinda jest zaintrygowana spotkaniem z Gabrielem, który ma takie same zdolności jak ona i widzi zmarłych. Zaczynają się zaprzyjaźniać jednakże jej fascynacja zamienia się w strach gdy odkrywa jego powiązania z duszami, które odmówiły przejścia. Melindzie udaje się pomóc duchowi stewardesy przejść na drugą stronę, pomimo prób zablokowania światła przez inne duchy, które zostały. Melinda odkrywa również tajemnicę żony profesora Payne'a oraz jej niebezpieczne połączenie z nowym znajomym. 
43 21 The Prophet
część 2
Prorok John Gray John Gray 4 maja 2007 26 października 2007
Melinda obawia się o bezpieczeństwo ludzi, których kocha, po tym jak duch prorok pokazuje jej wizję śmiercionośnej przyszłości, a niewzbudzający zaufania zaklinacz dusz, posiadający te same zdolności co ona, czai się w pobliżu. Wkrótce odkrywa jednak, że wizje w dużej mierze dotyczą przeszłości i z pomocą profesora Payne udaje jej się ustalić datę wydarzenia, które ma nastąpić w przyszłości. 
44 22 The Gathering
część 3
Zgromadzenie
również: Piąty znak
John Gray John Gray 11 maja 2007 26 października 2007
Melinda z pomocą profesora Payne stara się zebrać razem i ochronić czwórkę dzieci, które ocalały w katastrofach, ale każde z nich było blisko śmierci i spotkało Melindę w wizjach z jasnym światłem. Wkrótce jednak odkrywa, że proroctwo o piątym śmiercionośnym wydarzeniu dotyczy jej i niemalże umiera porażona piorunem. Okazuje się, że obecność ocalałych dzieci przywraca ją do życia, ale pozostaje pod silnym wrażeniem swojej wizji, w której człowiek bez twarzy oznajmił jej, że nadszedł czas, aby poznała prawdę o sobie i swoim bracie.