Zanzarah: The Hidden Portal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zanzarah: The Hidden Portal
Producent Funatics Development
Wydawca THQ
Dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia
Data wydania 26 kwietnia 2002
PL: 12 sierpnia 2002
Gatunek przygodowa, cRPG
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: +3
Wymagania sprzętowe
Platforma PC
Nośniki CD (1)
Wymagania

Pentium III 500 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 8 MB, akcelerator 3D 8 MB, Windows 9x, XP

Kontrolery mysz, klawiatura

Zanzarah: The Hidden Portal – gra komputerowa wydana przez THQ w 2002. W Polsce dostępna w angielskiej wersji językowej.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Główną bohaterką gry jest nastolatka Amy. Pewnego dnia, gdy zostaje sama w domu, odkrywa, że ktoś otworzył magiczny portal na jej strychu. Przechodzi przez niego i trafia do Zanzarah - świata elfów, goblinów, krasnoludów i wróżek (fairies). Z tymi ostatnimi dzieje się coś bardzo złego. Zwykle łagodne i bardzo przyjazne, zaczynają atakować innych mieszkańców Zanzarah. Amy dowiaduje się, że jest przepowiedzianą bohaterką i jej przeznaczeniem jest uratować magiczny świat...

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka w Zanzarah bardzo przypomina serię gier o Pokémonach. Na początku historii Amy dostaje jedną z trzech wróżek i z jej pomocą walczy, chwyta i szkoli kolejnych podopiecznych. Wróżki łapie się przy pomocy kul przypominających Poké Balle. Stworki podczas walk doskonalą swoje umiejętności, a gdy zdobędą odpowiednią ilość doświadczenia, mogą ewoluować w swoją wyższą formę. Przy sobie można mieć do 5 wróżek, między którymi można się dowolnie przełączać, reszta żyje w tym czasie w ziemskim domu Amy.

Rodzaj gry[edytuj | edytuj kod]

Bardzo trudno zakwalifikować Zanzarah do jakiegokolwiek gatunku gier. Kierowanie Amy przypomina zwykłą przygodówkę TPP. Walka toczy się na arenach przypominających te z serii gier Unreal Tournament, i odbywa się w widoku FPP. Wróżki zdobywają doświadczenie i doskonalą umiejętności jak w prostych grach cRPG. W grze można też odnaleźć elementy gry logicznej.