Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – kategoria 120 kg w stylu wolnym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Zapasy
Waga 120 kg mężczyzn w stylu wolnym
Złoty medal

Uzbekistan Artur Tajmazow

Srebrny medal

Ali Reza Rezaji

Brązowy medal

Turcja Aydın Polatçı

Rywalizacja w wadze 120 kg mężczyzn w zapasach w stylu wolnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 została rozegrana 27 i 28 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Ano Liosia Olympic Hall w Ano Liosia.

W zawodach wzięło udział 20 zawodników.

Klasyfikacja[1][edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nazwisko Kraj
Gold medal.svg Artur Tajmazow  Uzbekistan
Silver medal.svg Ali Reza Rezaji  Iran
Bronze medal.svg Aydın Polatçı  Turcja
4 Marid Mutalimow  Kazachstan
5 Alexis Rodríguez  Kuba
6 Kuramagomied Kuramagomiedow  Rosja
7 Kerry McCoy  Stany Zjednoczone
8 Bożidar Bojadżiew  Bułgaria
9 Sven Thiele  Niemcy
10 Francesco Miano-Petta  Włochy
11 Marek Garmulewicz  Polska
12 Gelegdżamcyn Ösöchbajar  Mongolia
13 Nestoras Badzelas  Grecja
14 Aleksi Modebadze  Gruzja
15 Palwinder Singh Cheema  Indie
16 Jurij Mildzichow  Kirgistan
17 Barys Hrynkiewicz  Białoruś
18 Ottó Aubéli  Węgry
19 Rareș Chintoan  Rumunia
20 Serhij Priadun  Ukraina


Zasady[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy zostali podzielni na grupy. Najlepszy zawodnik awansował do dalszej rywalizacji w rundzie finałowej.

  • TF — Łopatki
  • PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
  • PO — Na punkty (Pokonany bez punktów)
  • PA — Kontuzja
  • ST — Przewaga (10 punktów różnicy, przewaga techniczna)
  • CP - Punkty
  • TP - Punkty techniczne/Czas


Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]

Grupy eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Artur Tajmazow  Uzbekistan 2 0 8 20
2 Marek Garmulewicz  Polska 1 1 3 6
3 Palwinder Singh Cheema  Indie 0 2 1 4


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Uzbekistan Artur Tajmazow Polska Marek Garmulewicz 4-0 ST 10-0
Indie Palwinder Singh Cheema Uzbekistan Artur Tajmazow 0-4 ST 0-10
Polska Marek Garmulewicz Indie Palwinder Singh Cheema 3-1 PP 6-4

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Kuramagomied Kuramagomiedow  Rosja 2 0 6 11
2 Aleksi Modebadze  Gruzja 1 1 3 5
3 Ottó Aubéli  Węgry 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Węgry Ottó Aubéli Uzbekistan Kuramagomied Kuramagomiedow 0-3 PO 0-6
Gruzja Aleksi Modebadze Węgry Ottó Aubéli 3-0 PO 5-0
Rosja Kuramagomied Kuramagomiedow Gruzja Aleksi Modebadze 3-0 PO 5-0

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Alexis Rodríguez  Kuba 2 0 7 18
2 Nestoras Badzelas  Grecja 1 1 3 5
3 Serhij Priadun  Ukraina 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Kuba Alexis Rodríguez Grecja Nestoras Badzelas 4-0 ST 10-0
Ukraina Serhij Priadun Ukraina Alexis Rodríguez 0-3 PO 0-8
Grecja Nestoras Badzelas Ukraina Serhij Priadun 3-0 PO 5-0

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Aydın Polatçı  Turcja 2 0 7 15
2 Sven Thiele  Niemcy 1 1 4 5
3 Rareș Chintoan  Rumunia 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Rumunia Rareș Chintoan Niemcy Sven Thiele 0-3 PO 0-4
Turcja Aydın Polatçı Rumunia Rareș Chintoan 4-0 ST 10-0
Niemcy Sven Thiele Turcja Aydın Polatçı 1-3 PP 1-5

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Marid Mutalimow  Kazachstan 3 0 9 10
2 Kerry McCoy  Stany Zjednoczone 2 1 7 12
3 Francesco Miano-Petta  Szwajcaria 1 2 4 0
4 Jurij Mildzichow  Kirgistan 0 3 2 1


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Włochy Francesco Miano-Petta Stany Zjednoczone Kerry McCoy 0-3 PO 0-7
Kazachstan Marid Mutalimow Kirgistan Jurij Mildzichow 3-1 PP 3-2
Włochy Francesco Miano-Petta Kazachstan Marid Mutalimow 0-3 PO 0-3
Stany Zjednoczone Kerry McCoy Kirgistan Jurij Mildzichow 3-0 PO 4-0
Włochy Francesco Miano-Petta Kirgistan Jurij Mildzichow 4-0 PA
Stany Zjednoczone Kerry McCoy Kazachstan Marid Mutalimow 1-3 PP 1-4

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Ali Reza Rezaji  Iran 3 0 9 15
2 Bożidar Bojadżiew  Bułgaria 2 1 7 9
3 Gelegdżamcyn Ösöchbajar  Mongolia 1 2 3 6
4 Barys Hrynkiewicz  Białoruś 0 3 1 1


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Ali Reza Rezaji Bułgaria Bożidar Bojadżiew 3-0 PO 5-0
Mongolia Gelegdżamcyn Ösöchbajar Białoruś Barys Hrynkiewicz 3-0 PO 6-0
Ali Reza Rezaji Mongolia Gelegdżamcyn Ösöchbajar 3-0 PO 3-0
Bułgaria Bożidar Bojadżiew Białoruś Barys Hrynkiewicz 3-1 PP 5-1
Ali Reza Rezaji Białoruś Barys Hrynkiewicz 3-0 PO 7-0
Bułgaria Bożidar Bojadżiew Mongolia Gelegdżamcyn Ösöchbajar 4-0 TF 3:22


Runda finałowa[3][edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Uzbekistan Artur Tajmazow 7  
 Rosja Kuramagomied Kuramagomiedow 3      Uzbekistan Artur Tajmazow 3  
 Kuba Alexis Rodríguez 1      Turcja Aydın Polatçı 0  
 Turcja Aydın Polatçı 3        Uzbekistan Artur Tajmazow TF
             Ali Reza Rezaji  
          Kazachstan Marid Mutalimow 1
           Ali Reza Rezaji 4     Walka o brązowy medal
      
 Turcja Aydın Polatçı 3
 Kazachstan Marid Mutalimow 1
  o 5 miejsce
       
 Rosja Kuramagomied Kuramagomiedow  
 Kuba Alexis Rodríguez WO


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Final Standings (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 2022-06-23].
  2. Super-Heavyweight, Freestyle (≤120 kilograms), Men (ang.). Olympedia.org. [dostęp 2022-06-23].
  3. Men's Freestyle super-heavyweight (ang.). Olympiandatabase.com. [dostęp 2022-06-23].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]