Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Kielcach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Kielcach
Państwo  Polska
Siedziba Kielce
Adres ul. Warszawska 185
25-547 Kielce
Wyznanie protestanckie
Kościół Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Pastor Adam Mglej
brak współrzędnych
Strona internetowa

Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Kielcachewangeliczna wspólnota chrześcijańska, należąca do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, mająca siedzibę w Kielcach, przy ul. Warszawskiej 185.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Zbór w Kielcach jest częścią Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, należącego do rodziny wolnych kościołów protestanckich.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 11.00, w każdy wtorek oraz czwartek o 17.00. Charakteryzują się one prostą formą i składają się z kazań opartych na Biblii oraz wspólnego śpiewu i modlitwy. W czasie niedzielnych nabożeństw odbywają się zajęcia Szkoły Niedzielnej dla dzieci. Zbór prowadzi również spotkania studium biblijnego oraz angażuje się w działalność społeczną. Współpracuje z innymi kościołami i organizacjami o charakterze ewangelicznym.

Pastorem Zboru jest Adam Mglej. Działalnością Wspólnoty kieruje Rada Zboru (w której skład wchodzi m.in. pastor). Najwyższym organami Zboru jest Ogólne Zebranie Członków. Dokonuje ono między innymi wyboru pastora oraz członków Rady Zboru.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]