Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Hosanna” w Gorzowie Wielkopolskim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Hosanna” w Gorzowie Wielkopolskim
Państwo

 Polska

Siedziba

Gorzów Wielkopolski

Adres

ul. 30 Stycznia 14
66-400 Gorzów Wielkopolski

Wyznanie

protestanckie

Kościół

Kościół Zielonoświątkowy

Nazwa zboru

Hosanna

brak współrzędnych
Strona internetowa

Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Hosanna” w Gorzowie Wielkopolskim – zbór Kościoła Zielonoświątkowego w RP znajdujący się w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy 30 Stycznia 14.

Wcześniej w tym samym budynku odbywały się spotkania podobnej wspólnoty (neo-)zielonoświątkowej KChWE „Hosanna”. Poprzednia „Hosanna” sformowana została w wyniku charyzmatycznego/(neo-)zielonoświątkowego przebudzenia (i wyodrębnienia się z gorzowskiego zboru baptystycznego).

Przebudzenie to miało miejsce w drugiej połowie lat 80. XX wieku, a powstała w jego wyniku wspólnota Hosanna (ale nie obecna wspólnota KZ Hosanna) przeszła do bratniego związku wyznaniowego (Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej). Spotkania KChWE Hosanna zostały przeniesione do obecnego miejsca zgromadzeń KZ Hosanna z mieszczącego się niegdyś w pobliżu klubu studenckiego.

Obecnie Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Gorzowie Wielkopolskim jako denominacja nie funkcjonuje, a jego dawni członkowie w przeważającej części zasilili Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Hosanna” oraz gorzowski Zbór Kościoła Bożego w Chrystusie „Górna Izba”.

Na koniec 2010 zbór skupiał 99 wiernych, w tym 70 ochrzczonych członków[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zbory Kościoła Zielonoświątkowego powyżej 50 członków. kzbb.org. [dostęp 2022-10-19]. [zarchiwizowane z tego adresu].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]