Zdrój Ciechocinek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zdrój Ciechocinek
Pełna nazwa Ciechociński Klub Sportowy Zdrój Ciechocinek
Barwy biało-niebieskie
Data założenia 3 maja 1924
Liga IV liga polska w piłce nożnej (grupa kujawsko-pomorska)
Adres ul. Tężniowa 6
87-720 Ciechocinek
Stadion Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechocinku
Prezes Polska Zbigniew Puszczałowski
Trener Polska Radosław Wróblewski
Asystent trenera Polska Łukasz Roszak
Strona internetowa

Zdrój Ciechocinek – klub piłki nożnej z Ciechocinka.

W 1922 r. utworzono Harcerski Klub Sportowy, a po dwóch latach w 1924 r. został on przemianowany na Ciechociński Klub Sportowy "Zdrój". Pierwszym prezesem klubu był Stanisław Tomaszewski.

Historia klubu[edytuj | edytuj kod]

W sezonie 1982/1983 klub awansował do III ligi konińsko-włocławskiej. Sezon 2004/05 – awans do III ligi gr. 2. Sezon 2005/06 zakończony na 5. miejscu.

Sprzyjające warunki i renoma uzdrowiska decydowały, że Ciechocinek często był gospodarzem imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim, a czasem międzynarodowym. Organizowano wyścigi kolarskie, zawody pływackie, sparingowe mecze z drużynami Ekstraklasy, jak np. z okazji 50-lecia klubu z Lechem Poznań, czy w latach dziewięćdziesiątych z Orłami Górskiego, Zawiszą Bydgoszcz, Legią Warszawa i Żalgirisem Wilno.

Wytrwała praca szkoleniowa, zaangażowała szerokie grona działaczy i pojawienie się grupy utalentowanych zawodników przyniosły wspomniany awans do III ligi. W sezonie 1983/1984 po rywalizacji z drużyną Kujawiaka Włocławek piłkarze zajęli I miejsce w lidze konińsko-włocławskiej.

Trenerem drużyny Zdroju Ciechocinek jest były piłkarz Legii Warszawa – Radosław Wróblewski. W 2013 klub z Ciechocinka występował w IV lidze kujawsko-pomorskiej.