Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2011
2009 2013
Data 13 – 18 lutego 2011
Gospodarz Czechy Liberec
Liczba konkurencji 8

X Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2011 – dziesiąta edycja zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, odbywająca się w dniach 1318 lutego 2011 roku w czeskim Libercu. W ramach tej edycji rozegrano zawody w ośmiu dyscyplinach sportu.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
sprint (6 km)
dziewcząt
Niemcy Laura Dahlmeier Niemcy Julia Bartolmäs Norwegia Hilde Fenne
bieg indywidualny
(7,5 km) dziewcząt
Niemcy Laura Dahlmeier Francja Anaïs Chevalier Rosja Uljana Kajszewa
sprint (7,5 km)
chłopców
Norwegia Johannes Thingnes Bø Niemcy Roman Rees Niemcy Alexander Ketzer
bieg indywidualny
(10 km) chłopców
Niemcy Matthias Dorfer Norwegia Johannes Thingnes Bø Niemcy Roman Rees
sztafeta
mieszana
 Niemcy
Julia Bartolmäs
Laura Dahlmeier
Roman Rees
Matthias Dorfer
 Norwegia
Hilde Fenne
Rikke Andersen
Aasmund Steien
Johannes Thingnes Bø
 Francja
Laurane Sauvage
Anaïs Chevalier
Clément Dumon
Florian Rivot

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
5 km stylem
dowolnym dziewcząt
Norwegia Hilde Losgård Landheim Słowenia Lea Einfalt Szwecja Sofia Henriksson
7,5 stylem
klasycznym dziewcząt
Szwecja Sofia Henriksson Norwegia Thea Krokan Murud Norwegia Hilde Losgård Landheim
Sprint
dziewcząt
Szwecja Stina Nilsson Szwecja Sofia Henriksson Austria Nathalie Schwartz
7,5 km stylem
dowolnym chłopców
Niemcy Martin Weisheit Niemcy Daniel Herzog Rosja Roman Tarasow
10 km stylem
klasycznym chłopców
Finlandia Antti Ojansivu Norwegia Magnus Stensas Norwegia Mathias Borgnes
Sprint
chłopców
Finlandia Christoffer Lindvall Rosja Artiom Małcew Niemcy Lennart Metz
sztafeta
mieszana
 Norwegia
Stensas Magnus
Thea Krokan Murud
Håvard Solås Taugbøl
Hilde Losgård Landheim
 Niemcy
Daniel Herzog
Eva Wolf
Martin Weisheit
Laura Gimmler
 Rosja
Artiom Małcew
Jewgienija Oszczepkowa
Roman Tarasow
Lilija Wasiljewa

Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
 Rosja  Finlandia  Szwajcaria

Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
Zawody indywidualne
chłopców
Niemcy David Welde Finlandia Jani Peltola Norwegia Mads Kristoffer Waaler
Zawody drużynowe
chłopców
 Austria
Paul Gerstgraser
Philipp Orter
 Niemcy
Jakob Lange
David Welde
 Finlandia
Jani Peltola
Ilkka Herola

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
soliści Czechy Petr Coufal Rosja Maksim Kowtun Francja Simon Hocquaux
solistki Rosja Polina Agafonowa Belgia Ira Vannut Słowacja Monika Simančíková

Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
slalom
dziewcząt
Szwecja Charlotta Säfvenberg Słowenia Eli Plut Austria Sabrina Maier
slalom gigant
dziewcząt
Słowenia Eli Plut Włochy Karoline Pichler Austria Sabrina Maier
slalom
chłopców
Norwegia Henrik Kristoffersen Szwajcaria Anthony Bonvin Norwegia Adrian Smiseth Sejersted
slalom gigant
chłopców
Norwegia Henrik Kristoffersen Włochy Emanuele Buzzi Finlandia Justus Kuukka
Zawody drużynowe  Szwecja
Lisa Blomqvist
Magdalena Fjällström
Charlotta Säfvenberg
Dan Axel Grahn
Felix Monsen
Max-Gordon Sundquist
 Szwajcaria
Rahel Kopp
Corinne Suter
Samuel Antonin
Emanuel Bellwald
Anthony Bonvin
 Włochy
Valentina Cillara Rossi
Karoline Pichler
Federica Sosio
Emanuele Buzzi
Michele Gualazzi
Daniele Sorio

Snowboarding[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
Snowcross
dziewcząt
Szwajcaria Caroline Weibel Francja Chloé Trespeuch Szwajcaria Jenny Pleisch
gigant równoległy
dziewcząt
Czechy Ester Ledecká Austria Tanja Brugger Niemcy Cheyenne Loch
Snowcross
chłopców
Włochy Matteo Menconi Włochy Maurizio Bormolini Szwajcaria Timon Renfer
gigant równoległy
chłopców
Włochy Luca Tresoldi Austria Sandro Butollo Rosja Walerij Kolegow

Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
Zawody indywidualne
chłopców
Finlandia Jarkko Määttä Austria Ulrich Wohlgenannt Norwegia Mats Søhagen Berggaard
Zawody drużynowe
chłopców
 Polska
Krzysztof Biegun
Mateusz Kojzar
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
 Finlandia
Miika Ylipulli
Miika Taskinen
Juho Ojala
Jarkko Määttä
 Niemcy
Michael Herrmann
Ludwig Pohle
Michael Zachrau
Florian Menz

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 6 5 5 16
2.  Norwegia 5 4 6 15
3.  Szwecja 4 1 1 6
4.  Finlandia 3 3 2 8
5.  Włochy 2 3 1 6
6.  Rosja 2 2 4 8
7.  Czechy 2 0 0 2
8.  Austria 1 3 3 7
9.  Szwajcaria 1 2 3 6
10.  Słowenia 1 2 0 3
11.  Polska 1 0 0 1
12.  Francja 0 2 2 4
13.  Belgia 0 1 0 1
14.  Słowacja 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]