Znajomi Gabrielle Solis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przedstawione tu postacie są fikcyjne. Występują w serialu Gotowe na wszystko. Są to członkowie rodziny i znajomi Gabrielle Solis i jej męża Carlosa: głównych bohaterów.

Najbliższa rodzina[edytuj]

Carlos Solis[edytuj]

 Osobny artykuł: Carlos Solis.

Celia Solis[edytuj]

Celia Solis
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Celia Solis
Płeć Kobieta
Wiek 3,5 – 4,5 (sezon 5)
4,5 – 5,5 (sezon 6)
5,5 – 6,5 (sezon 7)
6,5 – 7,5 (sezon 8)
Rodzina Gabrielle Solis (matka)
Carlos Solis (ojciec)
Grace Sanchez (siostra)
Lucia Marquez (babcia)
Pan Marquez (dziadek – nie żyje)[1]
Juanita "Mama" Solis (babcia – nie żyje)
Diego Solis (dziadek – nie żyje)[2]
Pan Marquez (wujek)[3]
Pani Marquez (ciotka)[3]
Spowinowaceni Juanita Solis (prawna siostra)
Zawód Uczennica "Oak Ridge"
Adres
Pierwszy odcinek 4.17 "Free"
Ostatni odcinek 8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 50
Powód Wyprowadzenie się z Wisteria Lane i zakończenie serialu
Aktor(ka) Daniella Baltodano

Nie jestem ekspertem w wychowywaniu dzieci, ale gdy wszystkie [dzieci] wpadły w panikę, Juanita zamknęła się w dmuchanym zamku a Celia udawała martwą. Są mądre i nie zrobiły by tego, gdybyś całe życie za nimi biegała. Nauczyły się samodzielności i myślenia dzięki twojemu niedbalstwu.

— Carlos do Gabi (odc. 6x05)

Mam pilnować cudzych dzieci? Za własnymi nie przepadam.

— Gabrielle (odc. 8x18)

Karen McCluskey: (...) Gabi wychowuje seryjne morderczynie.
Gabrielle: Nie będę się z tobą kłócić bo (...) masz rację.

— (odc. 8x22)

Celia Solis (Daniella Baltodano) to młodsza córka Gabrielle i Carlosa. Gabi urodziła ją w 2010 roku. Jest ona bardziej spokojniejsza niż jej przyrodnia siostra. Woli przytakiwać matce lub ojcu i zachowuje się tak jak by jej nie było.

Sezon 4

Celia przymierzała sukienki, gdy Gabi nakryła jej siostrę małżeńskim łóżku. Juanita kazała jej uciekać po słowach Gabi, że sama zdążyła zanim położyły dłonie na jej sukienkach[4].

Sezon 5

Celia poznała Virginię Hildebrand. Była dla Solisów miła, ale to, że kazała się nazywać babcią przeraziło Gabi i wkrótce zerwali z nią kontakty[5]. Pół roku później Lynette Scavo użyła Celi i Juanity, by pozbyć się Lucy Blackburn z firmy ich ojca[6]. Dziewczynki przyjęły z zadowoleniem Anę Solis. Nastolatka pokazała im wiele sztuczek z chłopakami, ale Gabi zabroniła jej je tego uczyć[7].

Sezon 6

Wkrótce potem razem z siostrą znalazły prezerwatywy Any, ale myślały, że to gumy do żucia. Gabi zabrała im te "gumy", ale pozwoliła im je zrzucać napełnione wodą z dachu[8]. Gdy awionetka rozbiła się na Wisteria Lane i zaczęła sunąć w kierunku "wysepki" na końcu ulicy, Celia stała na jej trasie. Dopiero interwencja Lynette Scavo doprowadziła do jej ocalenia[9]. Gabi, w szpitalu, pomyślała, że Celia jest przeznaczona do większych rzeczy, skoro została uratowana. Już marzyła, że Celia będzie wielką aktorką. Otrząsnęła się jednak po tym, gdy pomyślała, że mogłoby to zrujnować szczęście Celii, małżeństwo jej rodziców, relację z Juanitą i doprowadzić do zaniedbania domu[10]. Gdy Celia zapadła na ospę wietrzną, Gabi musiała przeprowadzić się do sąsiadów, Boba Huntera i Lee McDermotta. Prowadziła u nich prawdziwe życie singielki. Gdy jednak zobaczyła dziecięcy pokój homoseksualnej pary, zrozumiała, że dziecko to największe błogosławieństwo. Wróciła do domu, do córek i męża[11]. Gabrielle co roku przyrządzała lasagne dla męża z okazji rocznicy ślubu. Gdy tylko się dowiedziała, że potrawa służy jako nawóz do fikusa bo Carlos nie chce jej jeść, Gabi udała się po dobry przepis do Angie Bolen. Przebywał wówczas u niej jej prześladowca, Patrick Logan. Dlatego Angie odkroiła kawałek lasagne od Gabi i w resztę włożyła karteczkę z błaganiem o dyskretną pomoc. Gabi zrozumiała to jako odrzucenie przez Bolen tłustego jedzenia i wyrzuciła lasagne do kosza u siebie w domu. Późnym wieczorem Celia i Juanita zaczęły ją jeść i na oczach matki, Celia wypluła kartkę od Angie na blat kuchenny[12].

Sezon 7

Na światło dzienne wyszedł fakt, że Juanita nie jest biologiczną siostrą Celii[13]. Poprzez rodziców młodsza Solisówna poznała Grace Sanchez, swą biologiczną siostrę[14]. Razem z nią i Juanitą przebrały się kolejno za księżniczkę, pieska a sama Celia, za kotka. Odwiedziły tak m.in. dom Scavo gdzie cukierki rozdawała im Allison Scavo ze starszą wnuczką[15]. Celia i Grace zjadły też wspólny posiłek z Gabrielle podczas Święta Dziękczynienia[16]. Carlos i Gabi wyprawili dla Juanity, w towarzystwie Celii, przyjęcie urodzinowe na którym Gabi powstrzymała się od mówienia, że ma jeszcze jedną córkę, która wcześniej wyjechała. Gabi zaadoptowała porcelanową lalkę, która miała imitować obecność Grace[17]. Dlatego wpadła we wściekłość, gdy dziewczynki znalazły lalkę i ją uszkodziły tak, że Celia miała lewą rączkę zabawki w ustach[18]. Carlos zakończył przyjaźń między Bree a jego rodziną z powodu ukrywania przez Bree udziału jej syna w poturbowaniu babci dziewczynek[19]. Po kryjomu Gabrielle kilka razy złamała ten zakaz co w końcu doprowadziło do tego, że Gabrielle wprowadziła się do Bree wraz z córkami[20]. Van De Kamp wpadła w prawdziwą rozpacz ponieważ córki Gabrielle były nieposłuszne. Zabrudziły błotem panele, zjadały wszystkie ciasteczka leżące na wierzchu, stłukły unikatową porcelanę czy zniszczyły żywopłot przed domem. Bree kazała im siebie słuchać, ale nic nie osiągnęła. W końcu Juanita spytała się ojca dlaczego nienawidzi mamy. Zaprzeczył, że złości się na nią, lecz na Bree. Nie chciał powiedzieć dlaczego, ale Juanita w końcu usłyszała prawdę o tym jak jej babcia zmarła. Dziewczynka przekazała Celii krótką informację "to Bree zabiła babcię". Dziewczynki wróciły do domu i były bardzo uczynne oraz posłuszne. Nie zjadły nawet kremowych babeczek zostawionych w jadalni. Gabrielle była zmieszana i chciała wiedzieć, czy Bree im coś podała i jak je "złamała". W pokoju gdzie dziewczynki spały, spadła poduszka z łóżka. Bree weszła do pomieszczenia i chciała ją tylko położyć pod głowę dziewczynek, ale obudzonej Juanicie wydawało się, że będzie chciała je udusić. Celia i Juanita wybiegły z pokoju a następnie zamknęły się w sypialni Bree. Gabrielle zadzwoniła do Carlosa, ale pod domem zjawił się detektyw Chuck Vance. Dziewczynki zadzwoniły z przekonaniem, że Bree chciała je zabić i uśmierciła matkę Carlosa. Solis zmienił wersję, że obwinił Bree za to, że nie mieszka z matką. Po wyjściu Chucka, kobiety uznały, że najlepiej będzie jak Gabrielle wróci do męża[21].

Sezon 8

W związku z wykopaniem ciała Alejandra, Gabrielle wiedziała, że jeśli policja powiąże fakty, oboje z mężem pójdą do więzienia a ich córki zostaną bez opieki. Carlos z żoną zdecydowali się poprosić Boba i Lee o wyrażenie zgody na zostanie opiekunami prawnymi dla nich. Gabi przeprowadziła szybki trening córek, który spalił na panewce. Osiągnęła swój cel poprzez pieniężne przekupstwo Juanity i cukierki dla Celii[22]. Pod nie obecność Carlosa, który był na odwyku alkoholowym, Celia pomagała matce m.in. odgarniać liście sprzed ich domu[23]. Gabrielle nie ufała swoim córkom, dlatego zawsze odprowadzała je na przystanek. Dopiero gdy zauważyła jeden z plakatów porozwieszanych na całej Wisteria Lane przez Claudię Sanchez, pozbyła się ich przez rozkazanie by poszły same na przystanek[24]. Dzieci Gabi były nadal niegrzeczne w stosunku do niej. Latynoska wykorzystała fakt przejściowego kryzysu w małżeństwie Karen oraz to, że jeszcze przez 16 dni Carlos będzie poza domem. Pozwoliła zostać w domu Royowi Benderowi w domu, który skutecznie musztrował jej dzieci[25]. Juanita i Celia, po powrocie Carlosa do domu i odesłaniu oraz pogodzeniu Roya z Karen, otrzymały kota, którego nazwały "Rufus"[26]. Carlos zaczął pracę w MOPS − ie. Tam posiadał skromne, obskurnie urządzone biuro z prostym stolikiem i pobrudzonym komputerem starszej generacji. Celia z Juanitą i matką odwiedziły ojca, który później odwiózł je do szkoły[27]. Gabrielle, pomimo nacisków Susan i Lynette, nie czuła odpowiedzialności by wziąć na siebie winę za śmierć Alejanra. Dopiero, gdy Juanita w trakcie walki o pilota zbiła jedną z figurek matki i Gabrielle zaczęła ją besztać by nie zrzucała winy na Celię, dotarło do niej jej własne postępowanie[28]. Celia została zaproszone wraz z rodzicami na ślub Bena Faulknera i Renee Perry. Rok później, Gabi i Carlos przeprowadzili się wraz z dziećmi z Wisteria Lane do słonecznej Kalifornii[29].

Grace Sanchez[edytuj]

Grace wygląda jak ja w jej wieku.

— Gabrielle Solis do biologicznych rodziców Juanity (odc. 7x04)

Jest taka grzeczna. Wspaniale ją wychowałaś.

— Carlos Solis do Carmen (odc. 7x04)

Grace Sanchez (Cecilia Balagot) to córka Gabrielle i Carlosa Solis. Urodziła się w 2009 roku. Niemal od razu po narodzinach została zamieniona z córką Carmen i Hectora Sanchez, Juanitą. Zrobiła to pielęgniarka Teresa Pruitt (Patty McCormack), która sama nadużywała alkoholu[13]. Grace jest lustrzanym odbiciem młodej Gabi, pod względem wyczucia mody, jak i szczupłej sylwetki.

Sezon 7

Sześć i pół roku później rodzinę dziecka odszukał prawnik, Bob Hunter na polecenie Gabrielle[30]. Carmen i Hector nie wyjaśnili Grace nowej sytuacji. Spotkali się osobiście z Solisami w parku. Gdy Carlos i Gabi zobaczyli Grace gdy wybrzydzała Carmen w kwestii ubrania, wiedzieli, że ma ich DNA. Dziewczynka bez obaw zaprzyjaźniła się z Celią i Juanitą. Gdy Sanchezowie przyjechali do domu Carlosa i Gabi, biologiczna matka Grace oprowadziła ją po domu. Poszły do sypialni, gdzie Grace była zachwycona całym wyposażeniem domu i zawartością szkatułki z biżuterią Gabrielle. Wzięła jeden z wisiorków by go obejrzeć. Był to akurat ten, który Gabi kupiła za pierwszą wypłatę modelki. Bardzo spodobał się Sanchezównie i kobieta pozwoliła go zachować, pod warunkiem, że nic nie powie Carmen. Solis obiecała dodatkowo dziewczynce, że dostanie też odpowiednią markową torebkę[14]. Na Wisteria Lane nastało Halloween. Grace i Juanita przygotowywały się do święta w domu Sanchezów. W skrytce komody Grace, Juanita znalazła wisiorek matki. Grace skłamała, że był to podarunek od ciotki. Gdy Gabi przyjechała po Juanitę i Grace wybiegła za Carmen, Juanita wróciła po wisiorek i oddała go Gabi. Żona Carlosa była początkowo zła, ale wyjaśniła, że był to prezent, dany z powodu ich uboższego statusu. Gabi uszyła sukienkę księżniczki dla Grace, kostium szczeniaka dla Juanity i kotka dla Celii. Bardziej skupiała uwagę na wspaniale wyglądającej Grace, przez co Juanita nagle zażądała kostiumu księżniczki a Gabi odmówiła. Po powrocie do domu, dziewczynki uzbierały dużo cukierków. Grace dała Gabi jednego z nich a kobieta przytuliła swą biologiczna córkę, co zauważyła Juanita. Gdy Gabi poszła wykąpać Celię a Grace nie mogła zdjąć korony z głowy, Juanita obcięła część włosów Grace co skończyło się krzykiem. Gabi i Carmen Sanchez były wściekłe na Juanitę. Grace na szczęście udało się przekonać prawną matkę do tego, że był to jej pomysł. Juanita natomiast wyrzuciła z siebie żale do Gabi, iż uwielbia przebywać z Grace, patrzeć i rozmawiać z nią. W końcu, że woli ją od niej. Gabi zaprzeczyła ale nie umiała odpowiedzieć na pytanie co jest takiego w Grace, że dała jej ten wisiorek. Juanita wyszła a Carlos, który nasłuchiwał rozmowy, wytknął żonie, że sprawy się skomplikowały, skoro Juanita czegoś się domyśla. Gabi postanowiła, że będzie ostrożniejsza[15]. Sanchezowie zostali zaproszeni przez Solisów do siebie na Święto Dziękczynienia. Wkrótce sama Grace i Carmen musiały uciekać po tym jak aresztowano Hectora. Wyszedł na jaw fakt, że wobec Hectora wszczęto już procedurę deportacyjną bo razem z Carmen byli nielegalnymi imigrantami. Grace z racji urodzenia, była już amerykańską obywatelką. Carmen mogła tylko "zniknąć" albo sama się zgłosić do urzędu. Gabi zaczęła myśleć jak zostawić Grace w Fairview[16]. Grace opuściła miasto wraz z Carmen. Wyjechała do kuzynostwa w Teksasie. Nieświadoma skomplikowanej sytuacji jaka zaszła między rodziną biologiczną a tą w której się wychowała, prawdopodobnie nie rozumiała dlaczego Gabi pożegnała ją rzewnymi łzami i bólem w sercu[31].

Juanita Solis[edytuj]

Juanita Solis
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Juanita Solis
Płeć Kobieta
Wiek 4,5 – 5,5 (sezon 5)
5,5 – 6,5 (sezon 6)
6,5 – 7,5 (sezon 7)
7,5 – 8,5 (sezon 8)
Rodzina Carmen Sanchez (matka)
Hector Sanchez (ojciec)
Bezimienna babcia (matka Carmen)[30]
Spowinowaceni Gabrielle Solis (prawna matka)
Carlos Solis (prawny ojciec)
Celia Solis (prawna siostra)
Związki Ryan Vayo (pierwsze byłe zauroczenie)[32]
Zawód Uczennica "Oak Ridge"
Adres
Pierwszy odcinek 4.17 "Free"
Ostatni odcinek 8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 64
Powód Wyprowadzenie się z Wisteria Lane i zakończenie serialu
Aktor(ka) Kaili Say (odcinek 4x17)
Madison De La Garza (sezony 5 – 8)

Nie jestem ekspertem w wychowywaniu dzieci, ale gdy wszystkie [dzieci] wpadły w panikę, Juanita zamknęła się w dmuchanym zamku a Celia udawała martwą. Są mądre i nie zrobiły by tego, gdybyś całe życie za nimi biegała. Nauczyły się samodzielności i myślenia dzięki twojemu niedbalstwu.

— Carlos do Gabi (odc. 6x05)

Mam pilnować cudzych dzieci? Za własnymi nie przepadam.

— Gabrielle do pośredniczki pracy (odc. 8x18)

Karen McCluskey: (...) Gabi wychowuje seryjne morderczynie.
Gabrielle: Nie będę się z tobą kłócić bo (...) masz rację.

— (odc. 8x22)

Juanita Solis (Madison De La Garza) to córka Carmen i Hectora Sanchez. Urodziła się w 2009 roku. Niemal od razu po narodzinach została zamieniona z córką Gabrielle i Carlosa Solis. Zrobiła to pielęgniarka Teresa Pruitt (Patty McCormack), która sama nadużywała alkoholu w pracy[13]. Juanita przyswoiła sobie bystrość umysłu niespokrewnionej z nią Gabrielle ale odziedziczyła cechy fizyczne swego biologicznego i podatnego na otyłość ojca, Hectora.

Sezon 4

Juanita bawiła się w modelki i malowała niezdarnie usta szminką, gdy Gabi ją nakryła w jej małżeńskim łóżku[4].

Sezon 5

Gabrielle zauważyła, że Juanita nie mogła się zmieścić w ubrania i za dużo jadła, przez co inne matki plotkowały o niej. Solis próbowała ją odchudzić chociażby przez bieg za samochodem, którym jechała, ale jej plany spełzły na niczym m.in. dlatego, że Juanita wsiadła do szkolnego autobusu i tak dojechała na Wisteria Lane[33]. Dziewczynka stała się lokalnym tyranem, szarpiąc Maynarda Jamesa Delfino. W końcu doszło do tego, że matki tych dzieci się pobiły ale szybko doszły do porozumienia, przy pomocy wspólnie popijanego alkoholu[34]. Gdy Gabrielle odkryła "seks na niewidomego", mogła odczuwać doznania innymi zmysłami. Pierwszy taki incydent przerwała im nieświadoma Juanita i jej rodzice mieli potem mały problem z innymi rodzicami, gdy Juanita zaczęła o tym rozpowiadać koleżankom[35]. Starsza z córek Solis poznała Virginię Hildebrand. Staruszka była dla dzieci i ich rodziców miła, ale to, że kazała się nazywać babcią przeraziło Gabi i wkrótce zerwali z nią kontakty[5]. Po tym jak Carlos odzyskał wzrok, zaczął pracować u Bradleya Scotta. Wpłynęło to na jego relacje Gabi z Juanitą, ponieważ ta druga nie była posłuszna. Gabi posłużyła się ogrodnikiem (Gary Anthony Williams) by je nastraszyć i gdy mąż przyjechał, przekonała go by wymusił na nich posłuszeństwo[36]. Wkrótce potem Juanita, przez przypadek odkryła zwłoki Eliego Scruggsa na dachu Susan Mayer[37]. Bree próbowała pooddawać przedmioty kradzione przez Orsona, kleptomana. Pomyliła jednak jeden przedmiot z domem Karen McCluskey. Gabi nie wierzyła, że Juanita tego nie ukradła a córka Gabi powiedziała, że skoro nie ona to Bree musiała to przynieść. "Niewinna" Bree zaproponowała karę za to "kłamstwo"[38]. Juanita poszła do szkoły w makijażu, ponieważ wszyscy śmiali się, że nie jest córką pięknej matki. Gabi na prośbę Carlosa, udała się bez makijażu na spotkanie z okazji przyznania Carlosowi tytułu biznesmena roku. Mimo że ostatecznie nałożyła makijaż do zdjęcia i Juanita była zawiedziona, obie doszły do porozumienia[39]. Rodzice Juanity stali się ponownie naprawdę bogaci. Dlatego Juanita zażądała nowego łóżka z baldachimem. Gabi zaprowadziła ją do kuchni dla ubogich by zobaczyła jak to jest być biednym i doceniła to co ma[40]. Dziewczynki przyjęły z zadowoleniem Anę Solis. Nastolatka pokazała im wiele sztuczek z chłopakami, ale Gabi zabroniła jej je tego uczyć[7].

Sezon 6

Wkrótce potem Juanita razem z siostrą znalazły prezerwatywy Any, ale myślały, że to gumy do żucia. Gabi zabrała im te "gumy", ale pozwoliła im je zrzucać napełnione wodą z dachu[8]. W międzyczasie, do Gabi doszły oskarżenia Laury Miller (Barbara Alyn Woods), że sama nie jest dobrą matką. Otóż pozwoliła zjechać jej córce Rachel (Mackenzie Smith) i Juanicie na starej walizce po schodach. Do tego jej impreza dla Juanity, która miała udowodnić, że Gabi jest odpowiedzialna, kompletnie się nie udała przez zmęczoną i złą małpę. Carlos powiedział swej żonie, że właśnie ona jest świetną matką, bo Juanita i Celia świetnie sobie bez niej poradziły[41]. Wkrótce potem Juanita użyła wulgaryzmu podczas sztuki teatralnej w szkole publicznej. Gsbi próbowała załagodzić sprawę, ale gdy dyrektorka podważyła jej zdolności matczyne, Gabi wypisała córkę ze szkoły. Carlos oświadczył żonie, że będzie musiała ją uczyć w domu, na co się zgodziła. Juanita natomiast obwiniała matkę za odejście ze szkoły[42]. Carlos zatrudnił do domu sprzątaczkę Ivanę (Anna Katarina). Była doktorem inżynierii uniwersytetu w Bukareszcie. Pomogła Juanicie w ułamkach ale zaniedbała dom więc Carlos ją zwolnił. Dowiedział się wszystkiego od córki i obiecał załatwić szkołę dla Juanity[43]. Carlos a zwłaszcza Gabi, próbowali nawet wykorzystać wyjazd Terrence'a Hendersona (Ned Vaughn) i całej jego rodziny na Florydę, by wpisać Juanitę na miejsce jego córki w prywatnej katolickiej szkole. Namawiali do tego księdza Drance, ale nic z tego nie wyszło[44]. Gabi tymczasem załatwiła Juanicie miejsce w szkole prywatnej, gdzie pracowała Susan. Wyszło przy tym na jaw, że Juanita nie wiedziała, iż jest Latynoską bo mieszkała w dzielnicy, gdzie przebywali ludzie o anglosaskiej urodzie. Gabrielle nie lubiła swojej latynoskiej społeczności, ponieważ wydawali się jej oni biedni. Sama też kiedyś była biedna i chciała by Juantia nie miała takich samych wspomnień. Carlos ją przekonał, że ich córka musi znać swoje korzenie[45]. Niedługo potem, Gabi wraz z Susan, desperacko rozpracowała które z ich dzieci należy do jakiej grupy zaawansowania umysłowego. Juanita była na wyższym poziomie i doprowadziło to do niemałego konfliktu w szkole oraz między Gabi a Susan. Obydwie otrzymały reprymendę od dyrektora Hobsona[46]. Między Juanitą a M.J − em Delfino doszło wkrótce do spięcia, ponieważ oboje walczyli o to, kto sprzeda więcej czekolad. M.J. nigdy nic nie wygrał a Juanita nie miała przyjaciół. Wygrała dziewczynka, ale Gabi pogratulowała M.J − owi "moralnego zwycięstwa" za to, że zrobił dobry uczynek[47]. W szpitalu Fairview Memorial zmarła emerytowana pielęgniarka, Teresa Pruitt (Patty McCormack). Przed zgonem zdążyła wyznać księdzu (Scott Rinke), bynajmniej nie na spowiedzi, by powiedział przełożonym placówki, że kiedyś podmieniła dziecko[12].

Sezon 7

Jack Pinkham (Kevin Symons) przyjechał na Wisteria Lane i powiedział Carlosowi, że Juanita została podmieniona z inną dziewczynką przez zmarłą pielęgniarkę. Był wściekły i zdecydował, że dopóki nie znajdzie drugiego dziecka, nic nie powie Gabi. Wiedział, że to ją zniszczy, skoro Juanita była całym jej światem. Carlos wymusił na Jacku by zatuszował prawdę w zamian za nie pozywanie szpitala[13]. Bree wpatrywała się w pupę swojego konstruktora Keitha, gdy wyjeżdżając z podjazdu, potrąciła Juanitę. Nic jej się nie stało ale Gabrielle była wściekła na Andrew i Bree. Po serii badań jakie przeszła dziewczynka, pielęgniarka Madeline (Amy Pietz) miała wątpliwości i spytała się Gabi w którym roku Juanita była adoptowana, ponieważ dziewczynka miała grupę krwi "A" a Gabi i Carlos, grupę "0". Gabi sądziła, że kiedyś przespała się z jakimś Francuzem, ale Carlos szybko powiedział jej, że Juanita nie pochodzi z jej łona[48]. Gabi i Carlos podpisali dokument o nie wnoszeniu skargi przeciw szpitalowi, w zamian za zaniechanie poszukiwań drugiej rodziny. Pomimo tego, wkrótce latynoska zatrudniła Boba Huntera by odnalazł ich biologiczną córkę. Podała mu odpowiednie informacje i okłamała prawnika, ze Carlos o tym wiedział. Gdy Bob przekazał samemu Carlosowi, że zadzwonił do tamtej rodziny, Latynos był wściekły na żonę. Nie było wiadomo co druga rodzina będzie chciała zrobić z córkami[30]. Juanita wkrótce poznała Grace Sanchez. Pozostały one nieświadome skomplikowanej relacji jakie je łączyła bo dorośli, czyli rodzice Grace, jak i Celii, nie chcieli o tym mówić córkom[14]. Po wyjeździe Grace i Carmen[31], Gabrielle była załamana tym faktem. Udała się ze swoim problemem do Lynette bo tylko ona straciła dziecko, dlatego sama wiedziała jaki to ból. Scavo doradziła jej by napisała list w którym przeleje swoje uczucia dotyczące Grace, ale go nie wyśle. W trakcie pisania Carlos zawołał żonę na dół a Juanita wyszła spod łóżka. Przeczytała list i była wściekła na Gabi. Uciekła z domu, wprost w tłum protestujący przeciw domu drugiej szansy Paula Younga dla byłych kryminalistów. Juanita schowała się w samochodzie Boba i Lee. Tłum wkrótce natarł na pojazd, ponieważ Lee jako agent nieruchomości zdecydowanie przyczynił się do tego, że Paul mógł taki ośrodek założyć. Cała trójka znalazła się w pułapce, z której wyciągnęli ich Lynette, Carlos i Gabrielle[49]. Po zamieszkach na uliczce, Gabi i Juanita udały się do sklepu panny Charlotte ale wizyta ta dała złe rezultaty. Solisowie udali się na terapię do doktor Lunt (Jodi Long). Terapeutka, po rozmowie z dziewczynką, kazała Carlosowi i Gabi pozbyć się wszystkiego co jest związane z Grace jak zdjęcia czy rysunki. Tylko wtedy sytuacja w ich rodzinie mogłaby się poprawić. Carlos zaczął restrykcyjnie przestrzegać nakazu co krzywdziło Gabrielle. Na przyjęciu urodzinowym Juanity, Gabi wdała się rozmowę z matką (Shauna Markey) innego dziecka, gościa na zabawie. Przyznała się, że nie ma innych dzieci, ale sama odwiedziła ponownie pannę Charlotte[17]. Juanita i Celia odkryły istnienie lalki Gabrielle i ją zniszczyły. Krótko po tym jak lalkę naprawiono[18], została skradziona z samochodem Solisów przez rabusia (Joe Gillett)[50]. Solis udała się, pomimo oporów, na terapię[51], na której zlecono jej wyjazd do Las Colinas, miejsca gdzie się wychowywała, związanego z jej ojczymem. Po konfrontacji z siostrą zakonną Marthą (Jill Larson), która kiedyś sama nie uwierzyła Gabi, że ktoś mógł ją zgwałcić, przyjechała do domu[52]. Spięcie między Gabrielle a Lee podczas szkolnego konkursu talentów, uświadomiło byłrj modelce, że zmienianie córki na siłę i porównywanie jej do Jenny Hunter − McDermott, córki Boba i Lee, nie przyniesie pozytywnych rezultatów[53]. Wkrótce potem Carlos usłyszał kto jest sprawcą wypadku jego matki, Juanity "Mamy" Solis od Bree i Andrew podczas ich wspólnego wyjazdu do domku w górach. Carlos był wściekły na Bree ale wybaczył jej synowi, który miał wtedy 16 lat. Zakazał Bree kontaktować się z Gabrielle, nim i jego dziećmi[19]. Po kryjomu Gabrielle kilka razy złamała ten zakaz co w końcu doprowadziło do tego, że Gabrielle wprowadziła się do Bree wraz z córkami[20]. Van De Kamp wpadła w prawdziwą rozpacz ponieważ córki Gabrielle były nieposłuszne. Zabrudziły błotem panele, zjadały wszystkie ciasteczka leżące na wierzchu, stłukły unikatową porcelanę czy zniszczyły żywopłot przed domem. Bree kazała im siebie słuchać, ale nic nie osiągnęła. W końcu Juanita spytała się ojca w ich kuchni dlaczego nienawidzi mamy. Zaprzeczył, że złości się na nią, lecz na Bree. Nie chciał powiedzieć dlaczego, ale Juanita w końcu usłyszała prawdę o tym jak jej babcia zmarła. Dziewczynka przekazała Celii krótką informację "to Bree zabiła babcię". Dziewczynki wróciły do domu i były bardzo uczynne oraz posłuszne. Nie zjadły nawet kremowych babeczek zostawionych w jadalni. Gabrielle była zmieszana i chciała wiedzieć, czy Bree im coś podała i jak je "złamała". W nocy z łóżka spadła poduszka, w pokoju gdzie dziewczynki spały. Bree weszła do pomieszczenia i chciała ją tylko położyć pod głowę dziewczynek, ale obudzonej Juanicie wydawało się, że będzie chciała je udusić. Celia i Juanita wybiegły z pokoju i zamknęły się w sypialni Bree. Gabrielle zadzwoniła do Carlosa, ale pod domem zjawił się detektyw Chuck Vance. Dziewczynki zadzwoniły z przekonaniem, że Bree chciała je zabić i uśmierciła babcię. Solis zmienił wersję, że obwinił Bree za to, że nie mieszka z matką. Po wyjściu Chucka, kobiety uznały, że najlepiej będzie jak Gabrielle i jej córki wrócą do męża[21]. Gabrielle pozwoliła Juanicie na oglądanie wraz z nią horroru "krwawy nieznajomy 2". Miała tego gorzko pożałować, ponieważ Juanita biegała w nocy do nich do łóżka i sądziła, że ktoś obserwuje ich dom. W końcu Gabi spędziła noc z córką w namiocie przed domem. Lee pomógł zrozumieć dziewczynce, że nie wszystko jest takie jak pokazują w telewizji. Na przykład trzymana przez niego siekiera była z plastiku. Wszystko wróciło do normy, ale Juanita miała rację. Ktoś rzeczywiście obserwował dom Solisów[54].

Sezon 8

Miesiąc później Juanita została skrzyczana przez ojca, który stał się przewrażliwiony z powodu przypadkowego zamordowania Alejandra o czym Juanita nie wiedziała[55]. Gabrielle odwoziła córkę do szkoły a przez niecierpliwość, kazała wysiąść córce z samochodu w niedozwolonym miejscu. Za karę Dana (Beth Littleford) zabrała jej ekskluzywną plakietkę parkowania i zesłała na parking B, a następnie C. Gabrielle pomimo tego przyjechała pod szkołę, przez przypadek uderzyła w Danę i została prezesem komitetu rodzicielskiego w miejsce poszkodowanej[56]. Juanita podczas Halloween była jajecznicą a Celia bekonem. W jej obecności, Bree opowiedziała Gabrielle, że cztery wiedźmy, czyli matka Juanity, Lynette i Susan z Bree pochowały potwora, mianowicie ojczyma Gabi. Po jakimś czasie deweloper budowlany, Ben Faulkner, zechciał wybudować domy nad grobem potwora. Juanita uznała ta historię za słabą bo się nie przeraziła w przeciwieństwie do Gabi[57]. W związku z powyższym Gabrielle wiedziała, że jeśli powiążą fakty, oboje z mężęm pójdą do więzienia a ich córki zostaną bez opieki. Carlos z żoną zdecydowali się poprosić Boba i Lee o wyrażenie zgody na zostanie ich opiekunami prawnymi. Gabi przeprowadziła szybki trening córek, który spalił na panewce. Pomimo to osiągnęła swój cel poprzez przekupienie Juanity pieniędzmi i cukierkami dla Celii. Wieczór udał się, ale Juanita napisała na garażu „geje są głupi” co wszyscy zainteresowani zauważyli. Juanita nie wiedziała dlaczego to napisała, ale spytała się matki czy ojciec jest chory bo częściej śpi i jest smutny w głębi serca. Gabi zaprzeczyła jakoby coś było źle, ale Juanita drążyła temat bo chciała wiedzieć dlaczego rodzice chcą ją z Celią oddać do Boba i Lee. Gabi zapewniła córkę, że to tylko zabezpieczenie i przyrzekła zaplanować obiecane wakacje[22]. Wkrótce przyjaźń między Gabrielle a Bree uległa przerwaniu z powodu Alejandra i przemilczenia przez Bree istotnych faktów. Juanita, na polecenie matki, powiedziała rudowłosej sąsiadce, że pomimo czwartku, Gabrielle jest w kościele[58]. Gabrielle nie ufała swoim córkom, dlatego zawsze odprowadzała je na przystanek. Dopiero gdy zauważyła jeden z plakatów porozwieszanych na całej Wisteria Lane przez Claudię Sanchez, pozbyła się dzieci przez rozkazanie im by poszły same na przystanek[24]. Juanita zauroczyła się chłopakiem o imieniu Ryan Vayo (Grant Venable). Razem z matką dekorowała walentynkowe muffinki. Dziewczynka szczególnie pieczołowicie pracowała nad jednym ciastkiem, przez co Gabi domyśliła się, że jest dla kogoś specjalnego. Uznała, że też lubi łobuzów i podała córce ozdoby w kształcie serduszek. Po szkole Juanita nie otrzymała od niego kartki, pomimo, że spożył babeczkę. Inny chłopiec, Jacob, napisał za to do niej, za przymuszeniem rodziców, że pachnie szynką. Gabi chciała jej udowodnić, że niczym się nie różni i jest wspaniała. Kazała sprawdzić córce jeszcze raz plecak bo może Ryan wsunął jej kartkę. Sama pobiegła do kuchni i wzięła kartkę z nadrukowanymi życzeniami. Podpisała ją "XOXO Ryan" [właśc. "ściskam i całuję Ryan"]. Gabi schowała kartkę za plecami zanim Juanita weszła. Rzuciła ją umiejętnie za córkę i ta ją odczytała. Była wniebowzięta bo kartka była od niego, ale Gabi zakazała jej dzwonić do Rayana. Według niej chłopcy nie lubią jak dziewczyny rozmawiają o uczuciach. Gdy będzie milczeć, stworzy najlepszy związek. Dziewczynka wybuchła radością gdy odkryła, że kartka była napisana czekoladą. Na boisku szkolnym Ryan grał w piłkę a Juanita była wpatrzona w niego jak w obrazek. Gdy zwrócił jej uwagę na co patrzy, odparła by nic do niej nie mówił bo zniszczy ich związek. On zaprzeczył a siostra Celii przytaknęła, że dlatego wysłał jej kartkę z "XOXO". Nie wiedział co to znaczy i Juanita powaliła go na ziemię a następnie pocałowała. Dyrektor Hobson wezwał Gabrielle do swego gabinetu i powiedział jej, że jeśli sytuacja się powtórzy, zostanie zmuszony do wyrzucenia Juanity. Dlatego kobieta porozmawiała z dziewczynką. Nie mogła już całować Ryana bo się mu to nie podobało. Gabi przyznała się też, że to nie chłopak wysłał kartkę. Podpisała się za niego bo nie chciała by jej córka była smutna. Juanita była wściekła bo zawsze była okłamywana. Domyśliła się, że ojciec nie był w Europie jak to jej Gabi wmawiała. Gabi stwierdziła, że nie musi już jej tak chronić skoro tak szybko dorasta. Przy ciastkach opowiedziała jej wszystko a potem obie odwiedziły Carlosa w centrum odwykowym[32]. Pomimo to dzieci Gabi były nadal niegrzeczne w stosunku do niej. Latynoska wykorzystała fakt przejściowego kryzysu w małżeństwie Karen oraz to, że jeszcze przez 16 dni Carlos był poza domem. Pozwoliła zostać w swym domu Royowi Benderowi, który skutecznie musztrował jej dzieci[25]. Juanita i Celia, po powrocie Carlosa do domu i odesłaniu oraz pogodzeniu Roya z Karen, dziewczynki otrzymały kota, którego nazwały "Rufus". Wkrótce zgubił się a dziewczynka go szukała. Odnalazła go na dachu i sama tam weszła. Dopiero Carlos ściągnął przestraszoną dziewczynkę stamtąd[26]. Carlos zaczął pracę w MOPS − ie. Tam posiadał skromne, obskurnie urządzone biuro z prostym stolikiem i pobrudzonym komputerem starszej generacji. Juanita z Celią i matką odwiedziły ojca i biuro spodobało się jej. Gabi skwitowała to tym, że kłamie byle tylko nie ranić uczuć Carlosa. Zostawiła dzieci u męża by je odwiózł do szkoły. Nie mógł tego zrobić, ale jej ustąpił[27]. Gabrielle, pomimo nacisków Susan i Lynette, nie czuła odpowiedzialności by wziąć na siebie winę za śmierć Alejanra. Dopiero, gdy Juanita w trakcie walki o pilota zbiła jedną z figurek matki i Gabrielle zaczęła ją besztać by nie zrzucała winy na Celię, dotarło do niej jej własne postępowanie[28]. Juanita została zaproszone wraz z rodzicami na ślub Bena Faulknera i Renee Perry. Rok później, Gabi i Carlos przeprowadzili się wraz z dziećmi z Wisteria Lane do słonecznej Kalifornii[29].

Lucia Marquez[edytuj]

(...) nie zapominaj, że to potwór

— Gabrielle do Carlosa o matce (odc. 2x15)
Lucia Marquez/Perez

Lucia Marquez/Perez (Maria Conchita Alonso) to matka Gabrielle, urodzona w 1955 roku[59][60]. Pierwszy mąż Lucii i ojciec Gabrielle zmarł na raka w 1981 roku, gdy Gabi miała 5 lat[1][61]. W 1991 roku drugi mąż Lucii, Alejandro Perez, zgwałcił jej 15 − letnią córkę. Nazajutrz po tym, Gabi uciekła z domu. Wiedziała, że Lucia jej zwyczajnie nie uwierzy w to co się stało[62]. Alejandro natomiast uciekł z miasta i prawdopodobnie zainscenizował własną śmierć lub zrobił to po podpisanym rozwodzie bo sam ożenił się po raz drugi[58]. Gabrielle wierzyła natomiast przez 25 lat od ucieczki z domu, że jej ojczym zmarł[63]. Sama Lucia natomiast nigdy nie zwerbalizowała tego, iż Alejandro nie żyje[59].

Sezon 2

Piętnaście lat później, po gwałcie dokonanym na Gabrielle, kolejny chłopak Lucii o imieniu Charles, rzucił ją. Dlatego przyjechała do swojej córki, na Wisteria Lane. Lucia miała świadomość tego, że nie ma się gdzie zatrzymać i, podczas obiadu, poznała problem córki z zajściem w ciążę. Zaproponowała bycie ich surogatką. Gabi odrzuciła jej ofertę, w przeciwieństwie do Carlosa. W końcu Gabi wyrzuciła matkę z domu do hotelu. Carlos pojechał do teściowej.

Wiem, że uprawiali seks, ale to Gabrielle go uwiodła. Zawsze była o mnie zazdrosna. Wiele razy przyłapałam ją na przymierzaniu moich pantofli i biżuterii. Krzyczałam, żeby nie ruszała moich rzeczy, ale ona zawsze chciała mieć to co ja. Pewnej nocy zapragnęła Alejandra. Wierz mi, nie zgwałcił jej. Opuściło mnie wielu mężczyzn i nigdy nie miałam pojęcia dlaczego, ale kiedy odszedł Alejandro, znałam powód. Gabrielle go rozkochała. Minęły lata zanim jej wybaczyłam. Oczywiście. Inaczej nie mogłabym nosić jej dziecka.

— Lucia do Carlosa

W zasie jej wywodu, zrozumiał dlaczego jego żona nienawidzi własnej matki. Dlatego też odrzucił ofertę teściowej[59].


Dalsza Rodzina[edytuj]

Alejandro Perez[edytuj]

Gabrielle liczyła na swój kolejny, genialny pomysł. Na pierwszy, wpadła mając 15 lat, kiedy ojczym złożył jej w nocy wizytę. Następnego dnia kupiła bilet do Nowego Jorku. (...).

— Mary Alice Young (odc. 1x09)

Ramon Sanchez[58], niegdyś Alejandro Perez (Tony Plana) to nieżyjący ojczym Gabrielle i były mąż Lucii Marquez. W 1991 roku[64], gdy jego pasierbica miała 15 lat, zgwałcił ją[62]. Mężczyzna następnie wyjechał z Las Colinas i prawdopodobnie sfabrykował własną śmierć, ponieważ Lucia została uznana za wdowę. Już oficjalnie jako Ramon Sanchez, Alejandro pojął za żonę Claudię, która miała już dwie córki, niewiele starsze od dzieci Gabrielle[58]. Jedną z nich była Marisa[23][24].

Sezon 7

Niedługi czas po tym jak Gabriele straciła Grace Sanchez, terapeutka Gabrielle, dr Wyner (Patricia Lentz) doradziła jej by udała się do rodzinnego miasta i przeczytała co czuje nad grobem Alejandra[51]. Gabrielle zrobiła to, ale skierowała słowa pełne goryczy i zawodu do zakonnicy Marthy (Jill Larson), która to przed laty także nie uwierzyła Gabrielle[52]. Jednakże Alejandro pod osłoną nocy zjawił się nagle w Fairview i obserwował Gabrielle z jej rodziną. Po raz pierwszy, gdy Gabrielle i Juanita spały w namiocie przed domem, po obejrzeniu horroru[54]. Wkrótce Gabrielle zauważyła tajemniczego człowieka. Poprosiła Bree o broń, ale ta odmówiła. W zamian posłała ją na lekcję strzelania. Gabi udała się tam, ale zrozumiała, że nie mogłaby żyć z myślą, że kogoś zastrzeliła. Następnie Alejandro śledził Gabi w supermarkecie. Kobieta zobaczyła na kamerze ochrony kim jest ten człowiek. Był to jej ojczym, który myślała, że od dawna nie żyje. Od razu udała się na lekcję strzelania, zadziwiając celnością nawet swego nauczyciela[63]. Alejandro stał samochodem pod jej domem, obserwując każdy jej ruch. Mając tego dość, specjalnie udała się do lasu i zwabiła tam Alejandra. Przyznał się, że zaletą małych miasteczek jest to, że rozpuści się plotkę, wyjedzie i nikt jej nie sprawdzi. Po jej pobycie w Las Colinas, ona rozdrapała sprawę i musiał zacząć życie na nowo. Gdy zbliżył się do niej, Gabi wyjęła broń. By pokazać, że nie żartuje, oddała strzał w drzewo, ok. 20 cm od jego głowy. Wygarnęła mu, że w wieku 15 lat ją zgwałcił. Celując w niego, kazała mu uklęknąć i przeprosić, co też zrobił. Już miała go zastrzelić, ale nie nacisnęła spustu. Zmusiła go by wstał i odjechał z miasta. Wieczorem Carlos dowiedział się o wszystkim. Tymczasem Alejandro nie wyjechał, lecz znalazł się na samej Wisteria Lane. Włamał się do domu Gabi i poczekał aż wróci. Z jej bronią w kieszeni, zbliżył się do swej pasierbicy, chcąc ją znowu zgwałcić. Carlos zdążył wrócić do domu i uderzył mężczyznę w głowę świecznikiem. Chwilę później sprawdził jego kieszenie i puls. Alejandro nie miał broni i w dodatku zmarł. Gabi wpadła w panikę ponieważ nigdy nie złożyła zeznań przeciw ojczymowi. Na to weszły Bree, Lynette i Susan. Na Wisteria Lane odbywało się przyjęcie na cześć powrotu rodziny Delfino. Wszyscy goście, w tym nowy chłopak Bree, detektyw Chuck Vance zmierzali do domu Solis, po czwarta część objazdowego posiłku, czyli deser. Bree zdecydowała, że nie dojdzie do aresztowania Carlosa. Razem zawinęły zwłoki w koc i umieściły je w skrzyni a krew na wykładzinie, zakryły dywanikiem, po czym wpuściły sąsiadów[65].

Sezon 8

Zwłoki Alejandra pochowano w lesie, tuż po przyjęciu. Podczas pochówku, jego telefon komórkowy zadzwonił, co wyjawiło gospodyniom, ze ma rodzinę lub przynajmniej jedną osobę, z którą utrzymywał kontakt. Miesiąc później, Bree uświadomiła sobie, dzięki swojemu chłopakowi, że Alejandro miał też samochód marki Ford Focus, ale dzięki zbiegowi okoliczności, został on ukradziony na jej oczach przez lokalnego złodzieja (Lonnie Hughes). Alejandro, pokryty ziemią i krwią, zaczął też nawiedzać sny Lynette przez ten miesiąc, zmieniając je w koszmary[55]. Krótko potem Alejandro został zgłoszony, za osobę zaginioną. Jego akta trafiły na biurko detektywa Chucka Vance. Gdy na kilka dni przed Halloween Bree dowiedziała się, że nad grobem Alejandra pojawi się budynek dla najbiedniejszych[56], usiłowała przekonać Bena Faulknera by tego nie robił. Chciała złapać nawet zagrożony gatunek żab by wpuścić je na teren budowy, ale te jej uciekły. Wraz z Gabrielle i Lynette zdecydowały się wykopać ciało i zatopić je w jeziorze. Odkryły, że jednak ktoś je z tym uprzedził i zostawił za sobą pusty dół. W tym samym czasie, Carlos miał został w domu i dawać cukierki dzieciom przebranym za potwory. W jednym dziecku dostrzegł przez chwilę widmo samego uśmiechającego się Alejandra z cieknącą mu z głowy krwią. Bardzo to go przeraziło, wzmacniając jego rosnące uzależnienie od alkoholu po który pobiegł, uprzednio zamknąwszy drzwi[57]. Ciało ojczyma Gabi znaleźli robotnicy Bena Faulknera dzięki badaniu gleby. Ben postanowił poprosić Mike’a by pozbył się ciała. Mike chciał natomiast wiedzieć jak najmniej. Delfino wykopał dół pod jednym ze skrzydeł budowli Bena gdzie umieścił ciało. Wygładził ziemie nad nowym grobem zmarłego i miejsce to, w ramach budowy osiedla, zalano betonem. Tymczasem Susan namalowała pogrzeb Alejandra, jaki odbył się dwa miesiące wcześniej. Umieściła na nim cztery kobiety, ubrane tak jak Bree, Gabrielle, Lynette i ona w tamtą noc oraz szkielet na czerwonym tle i narzędzie zbrodni, świecznik[22]. Wbrew woli Susan obrazy te wystawiono w galerii, gdzie zainteresowały Chucka Vance'a[66]. Rozpoczął prywatne śledztwo w sprawie Alejandra. W jego trakcie odkrył, że Ramon jest fałszywym imieniem pod którym ukrywał się ojczym Gabrielle. Z tego powodu Chuck chciał wszcząć formalne śledztwo, ale zanim procedura się zaczęła, został on poturbowany przez samochód, łudząco podobny do tego posiadanego przez Bree[58]. Kilka miesięcy później Orson Hodge wysłał list do policjantów[67]. Trafił on na biurko detektywów, Murphyiego i Heredia (Jose Zuniga). Podjęli oni śledztwo[26] i znaleźli ciało Alejandra w korespondencyjnie wskazanym miejscu[68]. Z tego powodu rozpoczął się proces Bree Van De Kamp w którym bronił jej Trip Weston[27]. W jego trakcie wypłynęła na wierzch prawdziwa tożsamość Ramona Sanchez[28]. Rozprawa sądowa, o której pisały wszystkie gazety w Fairview, zakończyła się tym, że to Karen McCluskey przyznała się do zamordowania Alejandra. Sama cierpiała wówczas na zaawansowanego i nieuleczalnego raka płuc, co doprowadziło do uniewinnienia Bree i braku postawienia zarzutów przeciwko Karen[69], która wkrótce zmarła[29].

Ana Solis[edytuj]

Ana Solis

Co z twoją krnąbrną siostrzenicą? Nie zrozum mnie źle: ma talent i urodę, ale ta postawa...

— Luke Rayfield do Gabrielle (odc. 6x17)

Ana Solis (Maiara Walsh) to wnuczka ciotki Carlosa, Connie, urodzona w 1997 roku[8].

Sezon 5

Gabi i Carlos musieli się nią zająć ponieważ Connie, jej babcia, oznajmiła, że niedługo umrze. Ana przyjechała do Wisteria Lane, nieco ponad dwa miesiące przed ślubem Mike'a z Susan[70]. Carlos opowiadał jak bawił się z nią i miał z nią kontakt, ale gdy przyjechała, zaskoczyła gospodarzy tym jak wyrosła i seksownie wyglądała. Gdy Ana zaczęła się rozpakowywać, Gabi zauważyła sukienki od Versace i Very Wang. Wkrótce zrozumiała, że Ana wykorzystuje swój wygląd i dramatyczną przeszłość, by dostać to czego chce. Ona otwarcie przyznała się do wykorzystywania chłopców, takich jak rodzeństwo Scavo czy również starszych mężczyzn[7].

Sezon 6

Carlos żądał podpisu od żony pod dokumentami upoważniającymi ich do opieki nad Aną. Gabi odmówiła, ponieważ, najpierw żądała zmiany w jej zachowaniu. Ana to usłyszała i, pomimo zakazu ciotki, poszła na nocne otwarcie klubu. Gdy Gabi zrozumiała, że to wszystko działo się przez brak podpisu pod papierami, zrobiła to, by mieć na oku swą spowinowaconą bratanicę[71]. Ana zaczęła się interesować Dannym Bolenem. Kiedy Julie Mayer została niemalże uduszona i wysłana do szpitala, on poprosił ją o alibi dla niego. Udała przed policją, że wykradła się z domu za pomocą białej pergoli kwiatowej przymocowanej do kolumny po lewej stronie ganku. Gabi sprawdziła osobiście pergolę, która oderwała się pod jej ciężarem. Ana, pod naciskiem ciotki, złożyła prawdziwe zeznania a Danny'ego zabrano do aresztu[72]. Później, Ana zatrudniła się u Johna Rowlanda, byłego kochanka Gabrielle w jego restauracji za zgodą Carlosa i pomimo niechęci Gabrielle[73]. John odwiózł Anę do domu, ale Gabi wyraźnie zaznaczyła, że ona będzie to robić. Wkrótce potem Juanita razem z siostrą znalazły prezerwatywy Any, ale myślały, że to gumy do żucia. Gabi zabrała im te "gumy", ale udała się do pokoju Any i upewniła się, że dziewczyna jest w nim zakochana, ale jeszcze nie poszła do łóżka z Rowlandem. Sama pozwoliła im je zrzucać napełnione wodą z dachu. Byli kochankowie stanęli twarzą w twarz. John pocałował ją co Ana zdążyła zobaczyć. Gdy panie spotkały się w domu, zdenerwowana Ana zamierzała wszystko powiedzieć Carlosowi. Gabi uspokoiła ją, że Carlos wie o jej romansie z nim i jest szczęśliwa z mężem. Nie czuje też nic do Johna i to on pocałował ją. Ana poszłą do albumu w którym była seria zdjęć z budki fotograficznej, zrobionej 10 lat wcześniej przez Johna i Gabi gdy się śmieją. Zauważyła jak jej ciotka wpatrywała się w to a Gabi wyznała, że są to tylko wspomnienia i gdy ma kiepski dzień, patrzy na nie oraz rozmyśla "co by było gdyby" ale nie chciał by tego. Gdy Carlos przyjechał do domu, Ana powiedziała jemu, że rzuci pracę w restauracji i poszła odrabiać lekcje[8]. Ponownie pojawiła się dopiero, gdy zamordowano Emily Portsmith, w kawiarni. Stała przed nią z Porterem Scavo, Dannym i Eddiem. Gdy podeszła Julie Mayer, delikatnymi znakami niewerbalnymi Danny wymusił na Anie by sobie poszła[74]. Gdy Julie pakowała się, by wyjechać na wschód kraju do kuzynostwa, Ana poprosiła ją o to by umówiła ją z Dannym. Dotychczas wszystkie sygnały wysyłane przez nią, były przez chłopaka ignorowane. Julie zgodziła się i dlatego razem poszły na "kabaret na stojaka" Eddiego. Towarzyszyli im też Porter Scavo. Po występie Eddiego, Danny i Ana zostali sami. Danny po chwili próbował uciec od Any. Zaczęli się razem kłócić, ale sytuacja się zmieniła, gdy Ana wypomniała chłopakowi incydent z samootruciem. Danny uśmiechnął się i powiedział, że bardziej lubi szczerą i szorstką Anę od słodkiej[45]. Angie nie była zachwycona nowym związkiem syna. Ana obiecała jednak jej, że nie skrzywdzi Danny'ego[46]. Ana była w pokoju Danny'ego, kiedy Gabi przyszła do Angie po swą bratanicę. Angie była spokojna, w przeciwieństwie do Gabi, która myślała, że uprawiają seks. Angie namówiła Gabi by porozmawiała z Aną na temat kontroli urodzin. Gabi kupiła prezerwatywy dla Any, ale po rozmowie z mężem, który zagroził, że "zabije Danny'ego" jeśli będą mieli dziecko, Gabi zmieniła taktykę. Dała jej czek na utrzymanie w najlepszej akademii modelek w Nowym Jorku i apartamencie. Nie podpisała go, ponieważ Ana miała najpierw ukończyć szkołę i nie zachodzić w ciążę. Ana zgodziła się a wieczorem, zaprosiła Danny'ego do siebie. Gdy Gabi z córkami poszła na piętro do łazienki, Ana rzuciła się na Danny'ego. On wiedział o umowie między Aną a Gabi. Nastoletnia Solis zauważyła, że on nic nie obiecał. Danny zgasił światło i przystąpili do pewnych działań. Pięć minut później Carlos przyjechał do domu i wpadł w szał, gdy zobaczył syna sąsiadki bez koszuli na Anie. Przygwoździł go do ściany. Angie przez przypadek była pod oknem Carlosa. Wpadła do środka i zagroziła Carlosowi, że zginie gdy jeszcze raz dotknie jej syna. Pomimo tego pozwolono Anie spotykać się dalej z Dannym. Po tym jak Gabrielle i Carlos usłyszeli, że Bolenowie skrywają jakąś tajemnicę[75], zaczęli się obawiać o Anę i jej kontakty z Dannym. Gabi wpadła na pomysł, że wyśle ją do Nowego Jorku, zanim skończy szkołę średnią, gdzie fotograf Luke Rayfield zgodził się ją reprezentował. Ana była sceptyczna, ponieważ miała wyjechać do metropolii razem z Dannym, tuż po skończeniu szkoły. Do pomysłu przekonała ją Robin Gallagher na zlecenie Gabi. Była to lokatorka u Susan i Mike'a a następnie, w domu Katherine. Nie wiedziała, że tym działaniem, rozbije ich związek ku uciesze Gabi. Za namową Robin, która chciała naprawić swe postępowanie, Danny także pojechał do Nowego Jorku za Aną[11]. Wkrótce Gabi odkryła, dzięki Angie, co zrobił młody Bolen i czego dowiedziała się Ana. Obie panie spotkały w metropolii Heidi Klum i Paulinę Porizkovą. Angie usłyszała od nich, że Gabi była największą jędzą spośród modelek. Sam Luke Rayfield (Jonathan Adams), jej były mentor, powiedział swej dawnej uczennicy, że to swoją opryskliwością pogrzebała karierę. Dlatego też latynoska przekonała Anę, by nie była taka jak ona kiedyś. Ana pogodziła się z Dannym, a ten, zanim odleciał do Fairview, pozwolił jej robić karierę[76]. Po śmierci Patricka Logana, Danny i Ana znowu mogli być razem. Rodzice kazali mu wyjechać do Nowego Jorku, by zaczął nowe życie bez nich[12].

Connie Solis[edytuj]

Connie Solis (Liz Torres) to ciotka Carlosa Solis, czyli żona brata ojca Carlosa. Jest babcią Any Solis. Connie wzięła pod opiekę Carlosa i Juanitę "Mamę" Solis pod swe skrzydła, gdy Diego Solis "odszedł" od nich. Wychowywała także Anę, zanim Carlos i Gabi zabrali ją do siebie[70].

Juanita "Mama" Solis[edytuj]

Juanita "Mama" Solis
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Juanita Solis (po mężu)
Grafika Lupe Ontiveros (Guadalajara Film Festival) 2.jpg
Opis grafiki Lupe Ontiveros
Płeć Kobieta
Wiek ok. 55 – 60 lat
Rodzina Ana Solis (wnuczka Connie)
Grace Sanchez (wnuczka)
Celia Solis (wnuczka)
Dzieci Carlos Solis (syn)
Spowinowaceni Connie Solis (szwagierka – żona brata Diega)
Gabrielle Solis (synowa)
Juanita Solis (prawna wnuczka)
Małżeństwa Diego Solis (mąż – nie żyje)[2]
Zawód Gospodyni domowa
Pierwszy odcinek 1.05 "Come In, Stranger"
Ostatni odcinek 1.17 "There Won't Be Trumpets"
oraz
8.17 "Women and Death"
i 8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 8
Powód Upadek ze schodów tuż po przebudzeniu się ze śpiączki
Aktor(ka) Lupe Ontiveros

Juanita "Mama" Solis (Lupe Ontiveros) to nieżyjąca matka Carlosa. Gdy miała 16 lat wyszła za mąż za Diego Solisa. Kilka miesięcy po ślubie zaczął ją bić. Jej sytuacja była tak zła, że, jak sama przyznała, modliła się o śmierć. Wtedy poczęła i urodziła Carlosa. Pewnej nocy, kiedy ich synek miał 4 lata, Diego wrócił do domu pijany i zbił go. Wtedy przeszła gwałtowną metamorfozę i wiedziała, że Diego nie skrzywdzi już jej ani Carlosa. Nie zostało o powiedziane wprost, ale Juanita prawdopodobnie zabiła swego męża. Synkowi wmówiła, że Diego uciekł z kelnerką z El Paso[2]. Wiele lat później Carlos kupił białą suknię ślubną swojej narzeczonej, Gabrielle. Kosztowała 12 000 dolarów co nie podobało się matce Carlosa. Spytała się głośno czy nie mają takich w innym kolorze bo wiedziała, że nie jest dziewicą i nikogo nie oszuka. Carlos chciał kupić kreację, ale Junita się sprzeciwiła. Poprosiła przyszła synową by udała się do przebieralni a gdy "zostali sami", Gabrielle podsłuchała jak padły wobec niej oskarżenia od matki Carlosa, że jest łowczynią posagów i zbankrutuje przez nią. Mężczyzna powiedział otwarcie matce, że ją kocha, ale jeśli powie jeszcze jedno złe słowo o Gabi to niech nie przychodzi na ślub. Juanita zrozumiała te słowa i żyła nadzieją, że jej przyszła synowa zda sobie sprawę jak jest szczęśliwa. Carlos zapewnił matkę, że też jest szczęśliwy bo uśmiech jego przyszłej żony będzie i jest dla niego bezcenny. Może pracować nawet 20 godzin dziennie by ją uszczęśliwić. Gabi wyszła z przebieralni i na oczach Juanity, kokieteryjnie zachęciła Carlosa by kupił jej jeszcze diamenty. Matka Carlosa zmrużyła tylko na nią oczy[68]. Gabi wygrałą ta bitwę z Juanitą, ale wkrótce to ona zmusiła swą przyszłą synową do zgodzenia się na jej orkiestrę weselną, przemalowanie domu oraz podpisanie intercyzy[77].

Sezon 1

Półtora roku później Juanita przyjechała na Wisteria Lane bo została ściągnięta przez syna. Podejrzewał, że Gabrielle ją zdradza ale miał tylko przeczucie. Kobieta zobowiązała się wszystkim zająć. Krótko potem John Rowland napisał wiadomość do Gabi by spotkali się w motelu. Gabi chciała pojechać niby do sklepu, ale Juanita zabrała się z nią. W sklepie z bielizną, Juanita zasugerowała synowej, ze gdyby miała dziecko, nie miałaby czasu na głupie myśli. Później, w domu, Gabi zdołała się wyrwać do garażu, gdzie pracował John. Chłopak był wściekły na nią bo zapłacił majątek za pokój i czekał trzy godziny na daremno. Rzucił też jej, że zastanawia się nad poszukaniem dziewczyny pośród rówieśniczek ale w końcu powiedział, że chce być z nią. Gabi zaproponowała spotkanie na jutro i pozbycie się teściowej. Zabrała Juanitę ponownie do sklepu i kupiła jej kilka rzeczy. W przebieralni, wykorzystując problemy Juanity w ubraniu sukienki, Gabrielle podrzuciła do jej torby z zakupami inne ubranie z klipsem magnetycznym. Pod pozorem udania się do księgarni, wybiegła ze sklepu. Za nią udała się też Juanita z torbami. Gdy przebiegła bramki, te zaczęły piszczeć i została zatrzymana przez ochronę. Wieczorem obie panie Solis znalazły się już w domu, gdzie Gabrielle wiedziała, że sklep nie wniesie oskarżenia do sądu. Teściowa poprosiła ją o rozmowę. Opowiedziała jej o swoim małżeństwie. Gabi wtrąciła, że Carlos sądził, iż jego ojciec uciekł z kelnerką z El Paso. Juanita przyznała się, że sama tak mu powiedziała. Dodała też, że każda matka chroni swoje dzieci. Niektóre z nich traktują ten obowiązek poważniej niż inne[2].

Przedmieścia to pola bitwy, ale na domowych warunkach. Mężowie toczą potyczki z żonami. Rodzice krzyżują oręż z dziećmi, ale najkrwawsze boje toczą ze sobą synowe i teściowe. Wojna o Carlosa wybuchła w dniu zaręczyn. Gabrielle przegrywała bitwę za bitwą. Intercyza przedmałżeńska, którą niechętnie podpisała. Wybór muzyki weselnej, której nie znosiła. Kolor domu, który budził jej wstręt. Gabrielle ponosiła jedną porażkę za drugą. Teraz, kiedy Juanita podejrzewała synową o romans, stało się jasne, że w tej wojnie nie bierze się jeńców.

— Mary Alice Young

Przy śniadaniu Juanita rzuciła hasło pozbycia się służącej z domu. Dało by to oszczędności a dom mógłby być oporządzany przez Gabi, skoro ciągle w nim przesiaduje. Carlos się zgodził a wieczorem otrzymał nadmiar namiętnej miłości w łóżku. Usłyszał przy tym, że ma się tym nacieszyć bo od kiedy Gabi będzie sprzątać i gotować, wieczorem będzie wyczerpana.

Niestety, Juanita zapomniała o pierwszej zasadzie wojny: nigdy nie lekceważ wroga.

— Mary Alice Young

Nazajutrz, gdy Carlos wychodził o pracy, Juanita usłyszała tylko, że pokojówka zostanie w ich domu. Podczas wyprzedaży u Youngów, Juanita i Carlos dyskutowali o tym z kim Gabi może mieć romans. Matka zapewniła syna, że nie musi się obawiać mężczyzn, z którymi publicznie rozmawia. Wszystko to słyszał John. Na pokerze w domu Scavo, przy sąsiadkach obecna była także teściowa Gabi. Żona Carlosa zauważyła, przez okno, że John przyjechał do ogródka Bree. Udała się do niego przez łazienkę Lynette a Juanita, po tym jak Lynette stwierdziła, że zaczekają bo nie lubi grać w trojkę, zgodziła się zastąpić synową. Zaproponowała też grę na pieniądze. Gdy Gabi wróciła, Juanita zdążyła już ograć sąsiadki. W domu, Carlos podsłuchał rozmowę żony z Lynette na temat tego jak ma wypłacić Juanicie wygraną. Zmartwił się i wyznał Gabi coś czego jeszcze jej nigdy nie mówił.

Moja matka jest nałogową hazardzistką. Narobiła długów, przegrała oszczędności, sprzedała biżuterię. Niewiele trzeba, żeby powróciła do nałogu. Wiem, że wygląda na silną kobietę, ale... [ma słaby punkt]

— Carlos Solis do Gabrielle

Gabi przytuliła męża i bardzo ucieszyła się na to wyznanie. Zabrała teściową do budynku gdzie dodatkowo było kasyno, pod pozorem spożycia najlepszego kraba w mieście. Po chwili chciała tez odebrać sukienkę z innego sklepu, ale Juanita powiedziała, że poczeka na nią w środku. Gabi odjechała do Johna a gdy wróciła, Juanita siedziała smutna przed kasynem. Przyznała się, że poszła grać i przegrała 15 000 dolarów z limitu kardy kredytowej syna. W domu, Gabi zaproponowała, że sprzeda swą biżuterię i tak Carlos nigdy się dowie o czynie matki. Teściowa Gabi nie była przekonana i Gabi wzięła telefon by zadzwonić do męża.

Juanita była hazardzistką...

— Mary Alice Young

Juanita uległa, gdy usłyszała mruczenie w telefonie, zdradzające nawiązanie połączenia.

ale to Gabrielle umiała bluffować.

— Mary Alice Young

Gdy Carlos chciał się dowiedzieć jakie są wyniki śledztwa jego matki, Juanita powiedziała mu, że im dłużej ją obserwuje, tym bardziej była upewniona, że go nie zdradza. Nie jest idealna, ale bardzo go kocha. Carlos bardzo się ucieszył, ale dodał, że Gabi musi kochać też ją. W końcu przejęła się, że jej własna teściowa jest hazardzistką. Juanita przejrzała na oczy. Wszystkie posunięcia Gabi, były fałszywe. Juanita później usiadła na ganku i szydełkowała.

Juanita była pewna, że jej troskliwa synowa ma romans. Pozostało pytanie "z kim?"

— Mary Alice Young

John usuwał trawę z krawędzi chodnika a Gabi przyjechała do domu. Kobieta i ogrodnik niezręcznie się minęli w milczeniu. Oczy Juanity spoczęły na Johnie i uśmiechnęła się.

Nagle przypomniała sobie, że należy wykluczyć tych mężczyzn, z którymi Gabrielle rozmawia.

— Mary Alice Young

Juanicie pozostało tylko poszukanie dowodów[77]. Gdy siedziała na ganku, do Johna zadzwonił telefon. Była to Gabrielle, która kazała mu się nie odwracać do balkonu, z którego rozmawiała. Kobieta próbowała się z nim umówić. Ogrodnik chciał pójść z Danielle Van De Kamp do kina. Gabi nie spodobało się to. John odwrócił się w stronę balkonu i odparł, że też mu się nie podoba, że ma męża po czym się rozłączył. Gabrielle rzuciła telefon komórkowy na łóżko i zamknęła się w łazience. Juanita zakradła się do sypialni małżonków i zadzwoniła na ostatni numer. John odpowiedział "nawet nie próbuj świntuszyć", po czym Juanita się rozłączyła i odłożyła telefon dokładnie tak jak został rzucony. Matka Carlosa była też zachwycona jak jej synowa, wykorzystując to, że Carlos pójdzie na ważną kolację, obiecała "piękne pożegnanie" Johnowi, czyli pożegnalny seks. Rowland był bowiem wściekły na Gabi za jej próbę pozbycia się Danielle do agencji modelek w Nowym Jorku. Wieczorem Gabi udała, że boli ją brzuch. Juanita przekonała syna, że pójdą sami na przyjęcie. Krótko potem sama wróciła taksówką, której kazała zaczekać. Wpadła do sypialni, zrobiła zdjęcie kochankom i z satysfakcjonującym uśmiechem odeszła. Po chwili John pobiegł za nią i chciał wyrwać aparat, ale został poturbowany kilkoma zdecydowanymi ruchami łokcia i pięści. Juanita wybiegła na ulicę i już była w połowie drogi do taksówki, gdy pijany Andrew Van De Kamp ją potrącił. Matka Carlosa zapadła w śpiączkę. Ciemność i szybkość samochodu uchroniły Andrew od zidentyfikowania. Natomiast Gabrielle była w szoku. Kazała Johnowi się ukryć, taksówkarzowi zadzwonić po karetkę a sama zabrała teściowej aparat z ręki. Natomiast rodzice Andrew, w tajemnicy przed innymi, ukryli tymczasowo samochód młodzieńca w swoim garażu[78].

Na oddziale dla pacjentów w stanie śpiączki, marzenia pojawiają się tuż po północy. Ciemność sprzyja fantazjom i rojeniom. (...) najbardziej barwne marzenia należą do pacjentki z sali 312. Juanita Solis spała pięć miesięcy. Czasami śniła jej się szokująca tajemnica synowej. Innymi razy, wypadek, po którym trafiła do szpitala. Ale najczęściej śniło jej się, że mówi synowi prawdę. Pewnej nocy, Juanita Solis uznała, że pora się obudzić.

— Mary Alice Young

Juanita obudziła się w momencie, gdy strażnik spał a pielęgniarki Ruth Ann (Dagney Kerr) nie było w recepcji. Po chwili chodzenia korytarzami, zauważyła telefon obok otwartych drzwi na klatkę schodową. Pomiędzy kobietą a jej celem była świeżo umyta podłoga. Juanita jej nie zauważyła i gdy szła do telefonu poślizgnęła się. Wpadła przez drzwi i poturbowała się na schodach. Tam spotkała Ruth, która paliła papierosa.

Juanita miała świadomość, że umiera, ale było jej wszystko jedno. Prawda musiała wyjść na jaw. Niestety to marzenie Juanity, nigdy nie miało się spełnić.

— Mary Alice Young

Juanita wysapała jeszcze do pielęgniarki "powiedz mojemu mężowi, że żona go zdradza". Sekundę później zmarła a pielęgniarka zdjęła z uszu słuchawki, przez co nie słyszała ostatniej woli kobiety. Ciało Juanity spoczęło, mimo trudności finansowych Gabrielle i Carlosa, w solidnej krypcie którą poprzedni właściciel sprzedał bo przerosły go koszty utrzymania[79].

Sezon 4

Cztery lata później, najstarsza córka Gabi i Carlosa otrzymała po niej imię[4].

Sezon 6

Dziesięć lat po wypadku Juanity, Gabrielle dowiedziała się od samej Bree kim była osoba, która przejechała jej teściową[12]. Kilka miesięcy później, przez zupełny przypadek, Bree wykrzyczała to także w twarz Carlosa ponieważ bała się, że sam Andrew to zrobi. Carlos był wściekły, ale wkrótce przebaczył Andrew[19].

Sezon 7

Pogrzeb Mike'a Delfino zmusił Gabi do przemyślenia własnego małżeństwa. Wróciła do dnia kiedy Carlos kupił jej białą suknię ślubną przy czym uczestniczyła jej, wówczas dopiero przyszła teściowa[68].

Sezon 8

"Mama" Solis pojawiła się milcząco jeszcze raz na Wisteria Lane, ubrana w biel. Była jednym z duchów obserwujących Susan Delfino, gdy opuszczała Wisteria Lane wraz z dziećmi i wnuczką, by rozpocząć nowy rozdział w życiu poza uliczką[29].

Milton Lang[edytuj]

Milton Lang

Milton Lang (Mike Farrell) to ojciec Victora, żydowskiego pochodzenia[80].

Sezon 3

Na trzy dni przed ślubem Gabrielle jego synem, naciskał na Victora by wystartował jako kandydat na gubernatora Eagle State. Gabi kategorycznie się sprzeciwiła. Wieczorem, przyszła do Victora i zauważyła jego plany kampanii. Pokłócili się i Gabi zerwała zaręczyny. Nazajutrz, wcześnie rano, Milton bez wiedzy syna, przekonał Gabi do powrotu do Victora. Powiedział, że był wymagającym ojcem, ale skłamał, że Victor odrzuci 80 000 000 dolarów jeżeli jej nie odzyska. Milton dopiął swego, ponieważ para pogodziła się. Był obecny na ślubie, ale nieco później, Gabi podsłuchała rozmowę męża z teściem na temat małżeństwa z Gabi jako inwestycji politycznej oraz jego kampanii stanowej[81].

Sezon 4

Ponownie zjawił się, gdy małżeństwo Victora chciała zakończyć synowa. Odsłuchał wiadomość Gabi o jej odejściu. Przyjechał z Waszyngtonu i zaproponował jej okrągłą sumę dolarów by została z nim, ale tylko na kolejne 13 miesięcy. By się upewnić, że dotrzyma obietnicy, datował czek na następny rok[82]. Na pogrzebie syna oznajmił Gabi, że nic nie otrzyma z testamentu Victora bo on wszystko przepisał na ojca. Gabi wyszła z kościoła bo inaczej opowiedział by wszystkim zgromadzonym o jej zdradzie[83].

Victor Lang[edytuj]

Victor Lang
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Victor Lang
Grafika JohnSlattery08.jpg
Opis grafiki John Slattery
Płeć Mężczyzna
Wiek ok. 45 – 50 lat (sezon 3 i 4)
Rodzina Milton Lang (ojciec)
Spowinowaceni Lucia Marquez (teściowa)
Pan Marquez (teść – nie żyje)
Pan Marquez (szwagier)[3]
Pani Marquez (szwagierka)[3]
Małżeństwa Samantha Lang (była żona)
Gabrielle Lang (wdowa)
Zawód Burmistrz Fairview
Milioner
Adres Royal Street 3[84] w Fairview, Eagle State (do 2007)
Pierwszy odcinek 3.16 "My Husband, the Pig"
Ostatni odcinek 4.09 "Something's Coming"
Liczba odcinków 15
Powód Klatka piersiowa przebita sztachetą od płotu
Aktor(ka) John Slattery

Victor od dziecka robił wszystko by dorównać swemu ojcu. Zasłużyć na jego pochwałę. Pewnie dlatego, że mu jej nie dałem. Cokolwiek osiągnął, nawet gdy został burmistrzem, dawałem mu do zrozumienia, że to za mało. Nie zrozum mnie źle. Dobrze, że go popychałem. Dzięki temu odniósł sukces.

— Milton Lang do Gabrielle (odc. 3x23)

Victor Lang (John Slattery) to nieżyjący, drugi mąż Gabrielle, żydowskiego pochodzenia[80]. Od dziecka zabiegał on o uznanie u swego ojca, której nigdy w pełni nie dostał[81]. Jako dorosły mężczyzna ożenił się z Samanthą, ale małżeństwo rozpadło się po jakimś czasie[85].

Sezon 3

Gdy zaczęli się oni spotykać, był milionerem i kandydatem na stanowisko burmistrza Fairview. Zauważył ją, jak szła z zakupami do auta. Jej samochód stał tuż obok jego limuzyny, więc kazał szoferowi zarysować jej auto, by mieć powód do jej poznania. Nie podpisał czeku, który natychmiast wystawił, co dało powód do następnego spotkania. Zjedli razem obiad, ale Gabi powiedziała, że to ich ostatnie zejście razem po czym udała się do wyjścia. Na to Victor rzekł do kelnera, że pewnego dnia ona będzie jego żoną[86]. Po nieoczekiwanym, krótkim pojawieniu się Samanthy Lang, Gabi poczuła dużą sympatię do Victora ponieważ otworzył się przed nią[85]. Gabi została zaproszona na wiec wyborczy. Po tym gdy zobaczyła jak Victor wpływa na kobiety, postanowiła się z nim kochać, na tylnym siedzeniu jego limuzyny. Po całej dobie czekania na jego telefon, przyszła na jego debatę wyborczą. Nie była sama, bo pocałowała muskularnego Toby'ego (Michael Guarnera), dla wywołania w nim zazdrości. Victor zaczął do niej dzwonić, ale Gabi nie odbierała. Przyjechał do niej osobiście, z bukietem róż i wyznaniem, że ją kocha i z prośbą, by Gabi zakończyła walkę. W odpowiedzi Gabi go namiętnie pocałowała[87]. Po jednym z oficjalnych spotkań, Gabi wraz z Victorem zamknięto w windzie, bo wysiadł prąd. Uprawiała z nim seks, co zarejestrowała noktowizyjna kamera w maszynie. Gabi spędziła noc w jego domu a Victor spytał przy śniadaniu, czy wyjdzie za niego za mąż. Gabi nie udzieliła mu prostej odpowiedzi, bo musiała być pewna wyboru. Zgodziła się za to pod koniec konferencji prasowej, gdy zdjęcia z windy wyciekły do prasy. Orzekła na niej, że uwieczniły one chwilę kiedy dała upust swojej radości, bo wcześniej Victor się jej oświadczył[88]. Gabi otrzymała mandat, za złe parkowanie, bo kupowała sukienkę na wieczór gdy ogłoszą wyniki jej narzeczonego. Była wściekła z bezsilności. Wieczorem, po ogłoszeniu zwycięstwa Victora, jedna z żon (Meeghan Holaway) powiedziała jej, że gdy zostanie żoną burmistrza Fairview, mandaty same zaczną znikać. Gabi starła się z policjantem (Brendan Patrick Connor) który udzielił jej mandatu, ale przeliczyła się, ponieważ została aresztowana. W domu, wściekły Victor zrobił jej wyrzuty, że niszczy jego wizerunek jako nowo wybranego burmistrza. Gabi pokazała obtarcia na nadgarstkach, jakie doznała od policjanta. W zemście Victor wynajął dwóch bandytów, którzy pobili mężczyznę[89]. Kiedy Gabi podjęła temat wesela, doznała szoku, że na ślubie będzie prasa. Wszystkie "genialne" pomysły jakie rzucał Victor, miały tylko wpłynąć na jego wizerunek. Zaczęła się martwić, że ten związek będzie błędem[84]. Mężczyzna robił to też dla ojca, od którego oczekiwał uznania. Milton Lang naciskał na syna, by stał się gubernatorem stanu Eagle, gdzie znajdowało się Fairview. Gabi sprzeciwiła się temu bo była zmęczona dotychczasową kampanią wyborczą. Gdy zauważyła, że jednak przygotowuje się do nowej kampanii na gubernatora, zerwała zaręczyny. Nazajutrz para pogodziła się, z małą pomocą Miltona. Gabi i Victor pobrali się na tyłach domu rezydencji Lang. Krótko po tym, Gabi chciała przyprowadzić Victoria do Bree Hodge, która wróciła z podróży poślubnej i nie poznała go. Usłyszała za to rozmowę nowego męża z teściem. Victor ożenił się z nią tylko dla głosów Latynosów. Byli największą mniejszością w stanie. Victor miał też rozpocząć przygotowania do kampanii gubernatorskiej. W odwecie Gabi rozpoczęła romans z Carlosem, który sam był załamany z powodu oszustwa Edie[81].

Sezon 4

Pani Lang skonsumowała małżeństwo, ale nie zgodziła się na sprzedaż swego domu przy 4349 Wisteria Lane. Wkrótce potem, oznajmiła mężowi, że nie czuje się szczęśliwa i nie wie na czym stoi. Zasugerowała, by wyjechali razem na kilka tygodni. Victor się zgodził, ale znalazł w terminarzu 14 wolnych dni dopiero w kwietniu, co rozczarowało Gabi[90]. Małżonkowie przyszli na kalambury do Mike'a i Susan Delfino. Na nim to Victor usłyszał od Katherine Mayfair o dawnym romansie żony z nastoletnim ogrodnikiem. Victor później powiedział Gabrielle, że to dla niego jest to niezmiernie ważne i dociekał przy niej czy pieniądze uciszyły by eks kochanka. Spytał Carlosa jak zareagował gdy dowiedział się o zdradzie Gabi. Odparł mu, że każdy popełnia błędy. Victor jednak jednoznacznie orzekł, że gdyby Gabrielle kiedykolwiek zrobiła mu takie coś, to będąc człowiekiem bajecznie bogatym, "sprzątnie" tego mężczyznę. Te słowa zaskoczyły Carlosa[91]. Dzięki romansowi, Gabi przeniosła wszy łonowe Edie Britt przez Carlosa na męża. Zastosowała ten sam preparat co Edie by je wytępić. Britt wyczuła go na imprezie pępkowej u Bree Hodge. Domyśliła się przez to, że jej Carlos ma romans z panią Lang[92]. Victor wyjechał do Waszyngtonu a Gabi powiedziała mu przez sekretarkę na jego telefonie komórkowym, że odchodzi. Jego ojciec, Milton załatwił sprawę. Kilka dni później, gdy chciała wyjechać, w limuzynie znalazł się jej mąż. Ona powiedziała mu, że chce rozwodu. On nie zgodził się i oświadczył, że nadal ją kocha. Wyrzucił także swój terminarz. Nazajutrz, pod nie obecność Gabi, wściekła Edie Britt pokazała Victorowi zdjęcie Carlosa całującego się z jego żoną, Gabi[82].

Musicie wiedzieć, że Victor Lang czasami uciekał się do oszustwa. Mogła to być nieuczciwa propozycja, złożona sponsorowi kampanii, uniknięcie pytania dziennikarza albo bezczelne kłamstwo wobec wyborców. Victor robił co musiał, by dostać to, czego chciał. Dzięki kompromitującym zdjęciom, dowiedział się, że jego żonie oszustwo też nie było obce. Tak, Victor potrafił uciec się do oszustwa, by dostać to, czego chciał a teraz pragnął... zemsty.

— Mary Alice Young

Wobec takiego obrotu spraw, Victor wziął Gabrielle na jacht i kazał jej nie mówić nikomu o tym. w tym czasie Carlos przyjechał do Edie po swój obraz. Zastał go przebitego nożem po czym Edie przekazała mu informację o jej spotkaniu z Victorem. Carlos zadzwonił do Gabi i uświadomił jej w jakim jest niebezpieczeństwie, ale rozmowę przerwał im Victor, który po chwili ukrył jej telefon. Gabi zeszła do Victora, który był na rufie jachtu. Victor powiedział jej o romansie a po wysłuchaniu jej wyjaśnień, wyjął ze skrytki czarną torbę, w której miał dla żony niespodziankę. Gabi uderzyła męża wiosłem, co wyrzuciło go za burtę i popłynęła do przystani, do Carlosa. Razem udali się na rufę i Carlos wyjął z czarnej torby tylko zielony sweter. Chciał zadzwonić po straż przybrzeżną, ale Gabi zdecydowała, że wrócą po jej męża. Wyłowili Victora a on wyjaśnił, że chciał porozmawiać z żoną czy mają szansę. Rzekł do Carlosa, że popełnił wielki błąd a on przypomniał mu słowa z zabawy w kalambury, że zapłaci komuś za zabicie ewentualnego kochanka żony. Carlos chciał wiedzieć jaki jest silny gdy nie ma bankomatu przy sobie i są sami. Uratowany nic nie odpowiedział, ale po chwili powalił Carlosa i chwycił nóż od bagietek. Kazał Carlosowi wstać bo chciał widzieć wyraz jego twarzy, kiedy wbije mu nóż. Gabi powtórzyła wtedy swój manewr z wiosłem. Victor zniknął pod wodą, pomimo 6 − godzinnych poszukiwań a Gabi i Carlos po tym jak wrócili do portu, wysłali łódź na rejs bez powrotu, by zatuszować dowody[93]. Detektyw Detektyw Lyons i innym funkcjonariuszem (Patrick St. Esprit) przyjechali do rezydencji Langów oraz na Wisteria Lane i przesłuchał Gabrielle. Tymczasem Victora znaleziono na brzegu plaży i Gabi pojechała z nimi do szpitala. Victor wybudził się w tym czasie, ale skłamał, że nic nie pamięta. Gdy detektywi opuścili szpitalną salę, wyszeptał do żony, że kłamał i wyrówna rachunki[94]. Gabi spakowała się w domu na Wisteria Lane i pożegnała się z przyjaciółkami. Już miała wyjeżdżać, gdy Edie przejęła dokumenty od Ala Kaminsky’ego dające dostęp do majątku Carlosa. Pobiegła za nią do jej domu i tam rozwiał je wiatr. Panie schowały się przed tornadem w budynku, w schowku pod podłogą. Tymczasem Victor wypisał się wcześniej ze szpitala i czekając w domu żony, zastał tam Carlosa. Gdy Solis powiedział, że nie chcieli go skrzywdzić, strzelił do niego, ale trafił we framugę drzwi. Carlos uciekł, ale po chwili zaczął się siłować z Victorem. Broń wypadła Langowi z dłoni i została przygwożdżona samochodem, ponieważ tornado osiągnęło już dosyć dużą siłę. Wreszcie Carlos znokautował Victora i uciekł do byłego domu Mary Alice. Victor się podniósł i gdy przymierzał się do zadania prawdopodobnie śmiertelnego ciosu Carlosowi poprzez metalowy pręt, sztacheta od płotka wbiła się w jego klatkę piersiową. Lang padł martwy a kilka sekund później Carlos został ogłuszony kawałkiem twardego materiału[95]. Podczas pogrzebu, Gabrielle usłyszała od byłego teścia, że Victor zdążył wszystko przepisać na niego i sama niczego nie odziedziczy z ich wielomilionowej fortuny[83].

Postacie z sezonu 1[edytuj]

Ashley Bukowski[edytuj]

Ashley Bukowski (Emily Christine) to sąsiadka Solisów, mająca 9 lat w 2004 roku. Była świadkiem tego, jak John i Gabi całowali się w jej domu. Potem Latynoska odkryła kim jest dziewczynka i chciała się z nią zaprzyjaźnić. Przekonywała ją, że są różne rodzaje pocałunków. Kupiła jej nawet lalkę, ale Bukowski zażądała roweru. Gabi musiała ją nauczyć jeździć na nim. Ashley żyje ze swoją matką Sheilą (Nealla Gordon)[96]. Po jakimś czasie pojawiła się ponownie, mijając tylko dom Gabi na rowerze, który od niej dostała[97].

Helen Rowland[edytuj]

Helen Rowland (Kathryn Harrold) to matka Johna.

Sezon 1

Gabrielle zorganizowała pokaz mody z udziałem gospodyń jako modelki czyli m.in. Helen Rowland. W trakcie pomocy nad zaproszeniami, Helen spadły kartki ze stołu. Susan Mayer chciała jej pomóc i schyliła się po nie. Zobaczyła jak Gabi obmacuje swą stopą krocze Johna. Przyjechała z tym do Gabi i oskarżyła ją, że zrobiła Carlosowi to samo co Karl jej, ponad rok wcześniej. Gabi powiedziała Johnowi o problemie z Susan. Natomiast gdy John i Justin grali na podjeździe w koszykówkę, Helen wyniosła śmieci. Wtedy usłyszała z ust Justina, że jej syn jest związany seksualnie z gospodynią domową. John przyjechał do Susan by wyjaśnić swój związek z Gabrielle. Ona przekonywała go, że nie ma żadnej przyszłości dla niego i jej przyjaciółki bo Gabi nie zostawi Carlosa. Tylko on miał pieniądze. Susan uważała, że John byłby szczęśliwszy ze dziewczyną w swoim wieku. Ogrodnik stwierdził smutno, że naprawdę kocha Gabrielle. Susan pogłaskała go po policzku a ich rozmowę obserwowała z samochodu Helen. Pokaz, zorganizowany przez Gabi, prowadził Tom Scavo. Dziewczyny uznały, że Susan, powinna wyjść ostatnia, bo wygląda cudowanie w białej sukni, a Helen Rowland nie przyszła. Gdy w końcu się pojawiła, powiedziała, że nie wystąpi. Gdy zauważyła Susan, orzekła, że miejsce dla takich jak ona jest w piekle. Uderzyła ją w twarz, zerwała jej dół sukni i kazała się jej trzymać z dala od swojego syna. Susan była obrażona na Gabi, co w końcu zmusiło panią Solis, do wyjawienia prawdy matce swego kochanka[62]. Helen nie zadzwoniła na policję, ale po jakimś czasie przyjechała do Gabi z mężem Bobem (Mark Harelik). John tydzień wcześniej skończył 18 lat i wyprowadził się. Zrezygnował ze stypendium i porzucił myśl o collegu by etatowo kosić trawniki. Jego rodzice żądali od Gabi by zmieniła jego decyzję. Żona Carlosa nie chciała się wmieszać w sprawę, ale gdy Helen zagroziła jej policją, ugięła się. Gabi odwiedziła Johna a on wyjaśnił jej, że chce ją utrzymywać. Poprosił ją też o rękę. Zgodziła się ale wieczorem Helen przyjechała do Gabi i Latynoska obiecała, że odda pierścionek jej babci. Bob kazał żonie iść do samochodu i podziękował Gabi za wszystko. Przyznał, że jest dla niej uprzejmy bo uznał, że błąd który popełnili był zarówno Johna, jak i jej. Sam był kiedyś chłopcem z zasadami a teraz sądził, że było by wspaniale popełnić jeden taki błąd. Gabi zwróciła pierścionek swemu byłemu kochankowi i powiedziała mu brutalnie, że nie będą mogli by żyć na przyzwoitym poziomie. Był dla niej tylko zabawką i ma wrócić do collegu bo nigdy nie będą razem. John wrócił do domu rodziców[98].

Sezon 2

Rok później, gdy Gabi z Carlosem chcieli zaadoptować dziecko, Helen przeszkodziła im w tym. Wyznała głośno prawdę o stosunkach jej syna z Gabi i niewolniczej pracy, którą kiedyś zorganizował Carlos przy swej koleżance (Deborah Theaker) z państwowej placówki adopcyjnej[99].

John Rowland[edytuj]

Jonathan "John" Rowland
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Jonathan "John" Rowland
Grafika Jesse Metcalfe 2010.jpg
Opis grafiki Jesse Metcalfe
Płeć Mężczyzna
Wiek 17 – 18 (sezon 1)
18 (odcinki 2.01 i 2.03)
20 (odcinek 3.03 i 4.05)
26 – 27 (sezon 5)[100]
27 (odcinki 6.03 i 6.04)
28 – 29 (sezon 7)[100]
29 – 30 (sezon 8)[100]
Rodzina Helen Rowland (matka)
Bob Rowland (ojciec)
Pani Rowland (siostra)[101]
Dzieci Córka lub syn z Gabrielle (poronienie)[102]
Córka lub syn z Tammy
Małżeństwa Tammy Sinclair (była żona)
Związki Danielle Van De Kamp (była dziewczyna)
Gabrielle Solis (była kochanka)
Ana Solis (byłe zauroczenie)
Zawód Były uczeń
Były ogrodnik
Właściciel restauracji
Pierwszy odcinek 1.01 "Pilot"
Ostatni odcinek 6.04 "The God-Why-Don't-You-Love-Me Blues"
Liczba odcinków 22
Powód Zerwanie kontaktów z Solisami
Aktor(ka) Jesse Metcalfe

Jonathan[101] "John" Rowland (Jesse Metcalfe) to były kochanek Gabrielle z czasów jej pierwszego małżeństwa z Carlosem oraz ich były ogrodnik. Urodził się w 1987 roku. W 2004 roku, kilka miesięcy przed niespodziewanym samobójstwem Mary Alice, Gabrielle ostro pokłóciła się z mężem przez telefon ponieważ jego szef, Tanaka, przetrzymał go w pracy. Zauważyła Johna, który wjeżdżał kosiarką po skończonej pracy do garażu. Poszła za nim i zamknęła główne drzwi. Po udanym seksie John wyznał, że wygrał zakład ze znajomym o to kto pierwszy straci cnotę. Natomiast ona zaznaczyła że był to jeden raz bo zrobiła to ze złości na Carlosa która dzięki młodemu ogrodnikowi jej minęła. Według niego miała prawo do tego bo pan Solis także może romansować. Gabi zaprzeczyła bo całkowicie ufała mężowi. Wiedziała też, że on seksem okazuje miłość zamiast wysłuchać i rozmawiać czy poświęcać czas jej, swej żonie. John pocałował ją a ona rzuciła się na niego w imię ostatniego razu[103]. Chłopak miał wtedy 16 lat[62].

Sezon 1

Po śmierci Mary Alice Young, John nadal pracował u Solisów i zranił się gdy Carlos upomniał go by wykopał krzak. Gabi pokłóciła się z mężem o przyjęcie u Tanaki na które w końcu zgodziła się iść i powiedziała ogrodnikowi gdzie są plastry. Po odejściu męża, podeszła do Johna i zaczęła go całować, zaczynając od palca. On chciał najpierw zakończyć pracę ale Gabi skusiła go by kochali się na stole sprowadzonym przez jej męża z Włoch za 23 000 dolarów. Przenieśli się do sypialni i tam John usłyszał, że Gabi wyszła za Carlosa bo dał jej wszystko czego zapragnęła ale doszła do wniosku, że pragnie innych rzeczy. Kochała małżonka ale miała kochanka bo nie chciała się obudzić kiedyś z pragnieniem strzelenia sobie w głowę. Wieczorem Solisowie udali się na przyjęcie do Tanaki. Carlos zauważył, że trawa przed domem nie jest skoszona i zaprosił Gabi by też ją dotknęła. Chciał zatrudnić profesjonalnego ogrodnika ale Gabi odrzekła że jest ciemno i nikt tego nie widzi a sami są spóźnieni. Przyjechała na miejsce a Gdy jej mąż odszedł do swego szefa, zapłaciła kelnerowi by napełniał drinki Latynosowi. Sama udała się w sukience którą miała pod dom i skosiła trawę po czym wróciła na przyjęcie. Nazajutrz rano, w drodze do auta, Carlos dotknął trawy i doszedł do niewerbalnego wniosku, że musiał sobie coś uroić[104].

Dziwne rzeczy dzieją się po naszej śmierci. Nasze zmysły znikają. Smak, dotyk, zapach, i dźwięk, staje się odległym wspomnieniem, ale nasz wzrok... Nasz wzrok wyostrza, i nagle dostrzegamy świat, który zostawiliśmy wyraźniej. Oczywiście, większość tego, co widzą zmarli, mogą dostrzec też żywi, jeśli tylko znajdą czas by się im przyjrzeć. Spójrzmy na moją przyjaciółkę Gabrielle. Powinnam była dostrzec, jaka była nieszczęśliwa, ale nie widziałam. Zauważałam tylko jej ubrania z Paryża, jej platynową biżuterię i jej nowy diamentowy zegarek. Gdybym się przypatrzyła, to dostrzegłabym, że Gabrielle tonie, desperacko szukając tratwy. Na szczęście udało się jej ją znaleźć. Oczywiście Gabrielle traktowała młodego ogrodnika tylko jako podniecające urozmaicenie swego życia. Ale teraz miała odkryć jak podniecająco urozmaicone miało stać się jej życie.

— Mary Alice Young

John i Gabrielle kąpali się w jej wannie. Gdy wyszli z niej, Carlos podjechał pod dom. W trakcie osuszania ciała ręcznikiem, Gabrielle usłyszała trzask drzwi samochodu. Po spojrzeniu przez okno, zabrała Johna na parter i tam pozbierał on swoje rzeczy. Carlos w tym czasie wziął pocztę i zobaczył porzucone narzędzia ogrodnika. Kobieta wypchnęła kochanka za okno i zabrała ręcznik z jego ud do okrycia swoich włosów. Mąż wszedł do domu a sama dyskretnie i powoli zakryła poduszką spodnie Johna. Spotkanie Carlosa zostało odwołane i spytał się gdzie jest jego pracownik skoro furgonetka Johna stała obok domu.

Gabrielle ogarnęła panika. Wiedziała, że jeżeli mąż odkryje jej sekret, poczuje pełną moc jego gniewu.

— Mary Alice Young

John pojawił się za oknem. Był ubrany w koszulę zakrywającą pośladki, czego od wewnątrz nie było widać. Jak gdyby nic się nie stało, rozmawiał z Carlosem o pracach w ogrodzie.

Szybko przypomniała sobie, że to, czego Carlos nie widzi, nie stanowi dla niej zagrożenia.

— Mary Alice Young

Gabi pojechała do domu Johna, ale weszła do niego, gdy ten został sam. Tam objaśniła mu dwie nowe zasady. Najpierw jego praca musiała być wykonana i nie mogli uprawiać seksu w jej domu. Kochali się na łóżku Johna a po wszystkim, John wręczył jej różę bez skazy, taką jak ona.

Prawda uderzyła ją jak piorun. Dla Gabrielle stało się jasne, że John się w niej zakochał.

— Mary Alice Young

Także przyznała, że jest piękną ale musiała iść i zabrała kwiat. Susan z którą Gabi wybrała się na zakupy, zauważyła różę w jej domu. Gabi wypaliła, że otrzymała ją od Johna, ale szybko skłamała, że to tylko próbka koloru krzaku jaki posadzi. Latynoska wpatrywała się w nią gdy Carlos przyjechał pod dom czarnym, sportowym samochodem specjalnie dla niej. Było to spełnienie jej prośby by był taki jak kiedyś, by ją zaskakiwał. Odebrało jej mowę i sam chciał wiedzieć czy był to najlepszy prezent jaki otrzymała.

Gabrielle potrafiła dostrzec, ile ten gest kosztował Carlosa, więc zareagowała w jedyny sposób, jaki znała. Miała przeczucie, że prawda wstrząsnęłaby zbyt mocno jej mężem. W końcu tylko wyjątkowy mężczyzna potrafi docenić wartość pojedynczej, doskonałej róży.

— Mary Alice Young

Gabi pocałowała męża i rzuciła się na niego, obejmując nogami jego biodra oraz śmiejąc się przy tym. Natomiast John, grabiąc liście obok domu Marthy Huber patrzył na scenę z poważnym i zarazem smutnym wyrazem twarzy[101]. Bree zorganizowała kolację, którą miesiąc przed swoją śmiercią zaplanowała Mary Alice. Carlos nie mógł na nią iść bo był zapracowany ale kazał się rozluźnić spiętej żonie. Po jego wyjściu, kobieta zadzwoniła do Johna i kazała mu przyjechać jak najszybciej. Gdy był już w jej domu, para zaczęła się całować ale scenę widziała Ashley Bukowski[96]. John i Gabi wieczorem byli w wannie, gdy nadjechał spóźniony o 3 godziny Jonathan Lisco, monter kablówki.

Gabrielle wiedziała, że urlop od świata już się skończył. Nie wiedziała jednak, że John zostawił jej pamiątkę.

— Mary Alice Young

W trakcie zbierania swych rzeczy, John zapomniał skarpetki zostawionej pod łóżkiem w sypialni i wyszedł tylnym wyjściem. Nazajutrz Carlosowi, ubierającemu się do pracy, spadła obok łóżka klamra od krawatu. Gdy schylił się by ją podnieść, zauważył nieznaną mu skarpetkę. Gabi natomiast wychwyciła to wzrokiem. Zabrała mnóstwo skarpetek z kosza do prania i wrzuciła je do schowka ich sprzątaczki na parterze. Carlos zszedł na dół z dowodem i spytał się co to jest, ale Gabi skłamała mu, że Yao Lin ściera skarpetkami kurze. Pokazała mu schowek jako dowód. Gdy odszedł, odetchnęła z ulgą. Wkrótce sam Carlos zobaczył jak ich chińska sprzątaczka nimi sprząta. Gabi pojechała do Johna gdy był na treningu. Pokazała mu co się stało i kupiła sandały specjalnie dla niego bo Carlos nie mógł go wiedzieć w sportowych skarpetkach. Biznesmen przyjechał z pracy i zapytał się Johna czy pracował we wtorek. Chłopak odpowiedział najpierw, że tak i widział montera jak był w domu. Carlos wiedział, że ogrodnik pracował do 17:00 i uznał, że Lisco był w domu przez cztery godziny. Wtedy John sprostował, że go nie widział skłamał i spytany przez Carlosa czy Gabi błagała go by skłamał, nie chciał się wtrącać. Carlos mu podziękował i poszedł. Wieczorem Gabi widziała jak telewizja zrelacjonowała wypadek w domu poszkodowanego montera i opublikowała portret pamięciowy mężczyzny który na niego napadł. Rysopis odpowiadał Carlosowi, ale Gabi o nic nie spytała męża[105]. Carlos podejrzewał, że Gabi ma romans, więc sprowadził do siebie swoją matkę, Juanitę "Mamę" Solis. Ta w końcu odkryła prawdę i ale zanim przedstawiła synowi dowody, została potrącona przez samochód i zapadła w śpiączkę. John, pod naciskiem Gabi, uciekł z miejsca wypadku a Gabi skonfiskowała aparat z dłoni teściowej który zarejestrował kompromitujące ją zdjęcie[106]. Ogrodnik odwiedził Solisów w szpitalu. Miał przy sobie trzy róże i Carlos przytulił go jak brata. Oboje udali się też do kaplicy na modlitwę. Gabrielle podeszła pod dom przy 4358 Wisteria Lane, gdzie John grabił liście. Gdy ona patrzyła w drzwi, wyznał jej, że poszedł do spowiedzi, do księdza Crowley, który poznał całą prawdę o ich relacji. Chłopak zakończył romans i związał się Danielle Van De Kamp[107]. Sytuacja z Helen Rowland zmusiła Gabi do wyznania prawdy matce Johna o swoim zakończonym związku z jej synem. Ona nie zgłosiła tego policji[62] ale wkrótce posłużyła się Gabrielle w tym by jej syn wrócił na drogę prowadzącą do collegu[98]. Carlos natomiast podmienił tabletki antykoncepcyjne żony na multiwitaminę, łudząco podobną do podmienionego medykamentu[108]. Bree dowiedziała się od córki, że chce stracić dziewictwo z Johnem i dlatego sama wymusiła na chłopaku by brutalnie z zerwał z jej córką. Zrobił to podczas przyjęcia nad basenem zorganizowanego przez Zacha Younga. Justin został natomiast nowym ogrodnikiem Solisów w trakcie ich kryzysu finansowego[109].

Gabrielle Solis wiedziała, że nie chce być matką, ale nie mogła wiedzieć, że jej mąż postanowił zostać ojcem, że od kilku miesięcy podmieniał jej pigułki antykoncepcyjne. Nie mogła wiedzieć, że w ciągu tygodnia zajdzie w ciążę.

— Mary Alice Young

Gabi w podziękowaniu Carlosowi za to, że jest z nią, mimo, że ona nie chce dzieci, uprawiała z nim seks. Wkrótce też przyszła do Johna i przespała się z nim, ponieważ Carlos brutalnie zmusił ją do podpisania umowy post − małżeńskiej[97]. Gabi w zemście nie wpuszczała męża do łóżka. Stan taki miał trwać dopóki nie zniszczy umowy. On w odwecie anulował karty kredytowe i bankomatowe swojej żonie. Nazajutrz John pieścił Gabi, która czuła się osaczona przez Carlosa. Były ogrodnik zaproponował kobiecie swoją kartę płatniczą, którą wkrótce rodzice mu anulowali po tym jak Gabi kupiła buty i skonsumowała posiłek w restauracji. Zadzwoniła do Johna który skłamał matce, po tym jak bank poinformował ją o zbyt intensywnym wykorzystywaniu przedmiotu, że kartę skradziono. Gabi namówiła Sama (Geoff Pierson), zamożnego mężczyznę siedzącego przy stoliku obok, by się przysiadł. On w zamian, zapłacił rachunek za oboje. Gabi przyszła do Carlosa z oświadczeniem, że jest ładna a takie dziewczyny nigdy nie są samotne dlatego będzie się mogła obyć bez niego i jego pieniędzy. Carlos podarł umowę a żona pozwoliła mu wejść do wspólnego łóżka[110]. Gabrielle odkryła, że jest w ciąży[111] i przekazała tą zaskakującą wiadomość Johnowi. Chłopak mógł być ojcem, ale zdecydowali zachować wszystko w tajemnicy. Sama sądziła przy tym, że to jej zmarła teściowa podmieniła tabletki bo Carlos tak wmówił żonie. John przyjechał pod dom Solisów i chciał powiedzieć Carlosowi o dziecku. Gabrielle go przekonała, że niezależnie od wyników testów to będzie dziecko Carlosa. Tylko on będzie w stanie zapewnić mu wszystko. John przystał na to[112]. Mężowi Gabi wytoczono proces o pobicie Jonathana Lisco i Justina. Gabrielle kłamała zgodnie z życzeniem Carlosa, że napaści były spowodowane jej grą z mężem. Wmawiała Carlosowi, że ma kochanka co budziło w nim dziką zazdrość, przez przypadek przelaną na dwóch homoseksualistów. Sędzia (Steve Tom) uwierzył w tą wersję. W sądzie zjawił się John. Szeptem wyjaśnił Carlosowi, że to on miał romans z jego żoną i czy nigdy go nie zastanawiało, że tylko jego trawnik wymaga koszenia trzy razy w tygodniu. Carlos obrócił się i zaczął wykrzykiwać w jego kierunku, że go zabije. Ponieważ John stał za Justinem, wyglądało na to, iż Latynos mówi to właśnie do Justina. Rzucił się w kierunku Johna, ale przewrócił chłopaka Andrew, a dwaj policjanci ściągnęli go z przyjaciela Johna[113].

Sezon 2

Gabrielle, wychodząc z łazienki zastała w swoim łóżku Johna, z zamiarem wprowadzenia się do niej. Była na niego wściekła za to, co zrobił w sądzie, wyrzuciła go za drzwi. Orzekła, że to nieważne czyje jest dziecko. Lubiła go tylko trochę, do momentu, kiedy Carlos nie dowiedział się o ich romansie[114]. Gabi szybko zaczęła tęsknić za byłym kochankiem. Znowu pojechała przyglądać się Johnowi gdy grabił liście u innej gospodyni. Zaniemówiła, kiedy zobaczyła, że poszedł do budynku za panią domu (Rende Rae Norman). Przez okno widziała, że John uprawiał z nią seks. Z zemsty wycięła wszystkie kwiaty przed domem kobiety. John przyjechał do Gabrielle, bo domyślił się, że to ona zniszczyła ogród Joan. Gabrielle nie mogła zrozumieć jak John mógł tak szybko związać się z kobietą, która mogłaby być jego matką. Kiedy John wyjaśnił, że chyba zakochał się w Joan, Gabrielle doszła do wniosku, że była strasznie głupia. Biorąc pod uwagę ich wspólną głupotę to dobrze, że między nimi wszystko się skończyło[115].

Sezon 3

John pojawił się dopiero półtora roku później, w trakcie separacji Gabi z Carlosem, która wkrótce miała się zakończyć rozwodem. Stał się bardzo bogatym przedsiębiorcą przez swoją w firmę ogrodniczą. Zaręczył się z Tammy Sinclair (Michelle Pierce), córką właściciela sieci hoteli. Mimo, to przespał się ponownie z Gabrielle o czym Tammy, która przyszła do jego pokoju, się nie dowiedziała. Mężczyzna wyprowadził Gabrielle z pokoju w zamkniętej na zamek walizce, z której sama się wydostała w windzie. Nazajutrz oboje widzieli się podczas posiłku. Gabi była początkowo obrażona na niego, ale po chwili ta emocja z niej uleciała. Zaproponowała po chwili by kontynuowali sój romans, ale John odmówił kobiecie, bo nie chciał zniszczyć swojego małżeństwa. Pożegnał się z nią poprzez pocałunek w policzek[116]. Około dwa miesiące później, Gabi wspomniała w rozmowie z Edie Britt, że John, zdążył już się ożenić[85].

Sezon 4

Pół roku później Gabi była już żoną burmistrza Victora, ale miała romans z Carlosem. Spotkała ponownie Johna z jego żoną, będąca w trzecim trymestrze ciąży w jednym z hoteli. Wieczorem, gdy Carlos ukrył się w szafie a John przyszedł do Gabi, oznajmił jej gotowość na ponowne nawiązanie romansu i chciał ją odzyskać. Gabi odmówiła, ze względu na ciążę Tammy i to, że była z Carlosem. Solis słyszał to i zrozumiał, że jeśli nie chce być jak John, musi mu wybaczyć, co też wkrótce uczynił[117].

Sezon 6

Sześć lat później Gabi znowu spotkała Johna na swojej drodze, tym razem w restauracji, której John był właścicielem. Mężczyzna rozwiódł się rok wcześniej i odziedziczył dużą część hotelowego spadku Tammy. Carlos zauważył, że Gabi rozpuściła włosy po tym jak odszedł, tak jakby chciała dobrze wyglądać przed nim. Ana wkrótce odwiedziła Johna i poprosiła Johna o pracę. Ten poszedł najpierw do Carlosa po zgodę. Ten nie zgodził się bo chciał go uderzyć za każdym razem, gdy go widział. Wtedy wyciągnął argument Gabi, która zdenerwowała by się, gdyby Ana miała pracować dla niego. Carlos zgodził się ale w domu insynuował, że jego żona jest zazdrosna skoro się nie zgodziła na ten układ. Gabi zaprzeczyła i wieczorem, gdy Carlos spotkał się z ważnymi klientami oraz małżeństwem Scavo, przyszła na nie zaniedbana. Wyjaśniła mu, że poprawiła włosy dla znajomego i zrobiła by to nawet dla Lynette oraz, że była przy nim przez ostatnie 11 lat, pomimo jego ślepoty, biedy i faktu, że ją uderzył i to on oblał test[73]. Gabi zauważyła, że John odwiózł Anę do domu. Potem przez córki, odkryła zakup prezerwatyw przez dziewczynę. Udała się z tą sprawą do Johna. Ten przyznał się, że flirtował z nią ale nie miał pojęcia o prezerwatywach. Gabi ostrzegła go, że Carlos pozbawi go uzębienia, jeśli tknie Anę. Były ogrodnik odwrócił sprawę bo powiedział, że flirtowaniem z dziewczyną udowodnił, że Gabi wciąż na nim zależy. Żona Carlosa zaprzeczyła, ale John zbliżył się do swej eks kochanki i zaczął przekonywać, że teraz dopiero może jej dać coś więcej niż seks, czyli piękne życie. Gabi zaprzeczyła jakoby była nieszczęśliwa i John, nie wierząc jej, pocałował ją. Wtedy weszła Ana i ich oboje zobaczyła. Gabi wybiegła, ale w domu przekonała swą siostrzenicę by nie mówiła tego Carlosowi. Sama zwolniła się z pracy w restauracji[8].

Jonathan Lisco[edytuj]

Jonathan Lisco (John Haymes Newton) to monter kablówki i homoseksualista. Spóźnił się z naprawą instalacji sieci kablowej w domu Solisów o trzy godziny. John Rowland sądził, że to Carlos i wyszedł z wanny, chlapiąc wodą na posadzkę. Gabrielle też wyszła a instalator zaczął pracę. Pociągnął za kabel ze ściany, który stawiał opór i poślizgnął się. Doznał wstrząsu mózgu lub nadwerężył kręgosłup, bo gdy Carlos przyjechał, zabierano go właśnie na noszach, z kołnierzem ortopedycznym na szyi. Mąż Gabi zaczął coś podejrzewać skoro woda w wannie była jeszcze ciepła i pełna piany a w łazience unosił się cytrusowo – szałwiowy zapach od świeczek. Po znalezieniu męskiej skarpetki pod łóżkiem i rozmowie z Johnem, Carlos zawitał u Lisco. Pobił go, mimo że mężczyzna miał rękę na temblaku. Po fakcie, rozejrzał się po jego mieszkaniu i nasunęło mu to myśl, że mężczyzna jest gejem. Osłupiony Carlos rzekł do niego, iż pobił go bo jest gejem, po czym wyszedł[105]. Niemal rok później mężczyzna był obecny, jako świadek, na procesie Carlosa w sprawie pobicia Justina[113].

Justin[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Justin.

Ojciec Crowley[edytuj]

Ojciec Crowley (Jeff Doucette) to ksiądz lokalnego kościoła katolickiego.

Sezon 1

Duchowny wyspowiadał Johna Rowlanda z jego romansu z Gabi. Następnie złożył wizytę Gabi w szpitalu, siedzącej obok swej pogrążonej w śpiączce teściowej. Odbył z nią rozmowę na temat jej postępku i konieczności nawrócenia[107]. Po śmierci matki Carlosa, prowadził jej pogrzeb[118]. Był spowiednikiem Gabi, kiedy ta wyznała mu, że jest w ciąży, ale nie wiedziała czy z Johnem, czy mężem[119].

Sezon 2

Gabrielle udała się do kościoła i w konfesjonale zażądała od duchownego by pozbył się siostry Mary Bernard bo rujnuje jej małżeństwo z Carlosem. Opowiedziała mu o listach "miłosnych" z więzienia, spotkaniach w cztery oczy na "tematy biblijne" oraz o nocnym wymawianiu imienia zakonnicy. Ojciec Crowley spytał się jej czy Carlos i siostra Mary uprawiają seks. Gabrielle się wahała, ale po chwili przytaknęła mu, dodając, ze Carlos wszystko jej wyznał i zażądał nawet unieważnienia ślubu. Zdenerwowany ksiądz wyszedł z konfesjonału a Gabi ponownie poszła do spowiedzi, do innego księdza (Mike Gomez), wyspowiadać się z tego, że skłamała. Spytała się ile "zdrowasiek" będzie to kosztowało. Efektem tych działań, było odesłanie zakonnicy na Alaskę[120]. Po tym jak Xiao Mei uwolniła się od statusu niewolnicy Maxime Bennet (Jane Lynch), ojciec Crowley powiedział Solisom, że Chinka zostanie u nich dopóki Kościół nie zorganizuje jej przejazdu do Chin, do czego ostatecznie nie doszło z powodu samej Xiao[121].

Sezon 4

Dwa lata później, po śmierci drugiego męża Gabrielle, ksiądz udzielił ponownego ślubu Carlosowi z Gabi w sali szpitala, gdzie leżał niewidomy Solis[122].

Sezon 5

Sześć i pół roku później pojawił się ponownie, gdy Gabi chciała, by Juanita, jej córka, pracowała w jadłodajni dla ubogich. Ojciec Crowley był tam wolontariuszem[40].

Sezon 6

Kilka miesięcy później Gabi zaoferowała większy zastrzyk gotówki na kościół, w zamian za wpisanie Juanity na czoło listy oczekujących na przyjęcie do szkoły katolickiej. Ksiądz się zgodził, ponieważ jedna rodzina miała wyjechać. Ci jednak byli pracownikami w firmie Carlosa, i ten miał ich wysłać do Miami. Scavo dyskretnie przekonali ich do odrzucenia oferty, więc ich dziecko zostało w szkole, a Gabi dyskretnie zabrała czek z kieszeni księdza[44]. Nieco później Crowley prowadził pogrzeb Karla Mayera, dając nadzieję innym mieszkańcom Wisteria Lane, zgromadzonym na uroczystości[10].

Pan Steinberg[edytuj]

Pan Steinberg (Mark L. Taylor) to dyrektor szpitala w Fairview. Ofiarował on Solisom nieco ponad półtora miliona dolarów jako odszkodowanie od szpitala za niewłaściwą opiekę nad matką Carlosa. W zamian Solisowie nie mieli wyciągać dodatkowych opłat. Gabi zgodziła się, ale nic nie powiedziała mężowi[118]. Ten i tak się dowiedział, ponieważ Steinberg przyjechał do ich domu[97].

Rex Van De Kamp[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Rex Van De Kamp.

Yao Lin[edytuj]

Yao Lin (Lucille Soong) to pierwsza, była chińska gosposia Solisów. Gabrielle wspomniała, że ma dorosłe dzieci[123].

Sezon 5

Pracowała u Solisów od początku jak tylko się wprowadzili na Wisteria Lane[37].

Sezon 1

Rok później, Pomogła ona Gabrielle, w okłamaniu Carlosa, że wyciera kurze w domu skarpetkami, po tym jak on znalazł skarpetkę Johna pod łóżkiem[105]. Następnie Yao Lin została zwolniona z powodu finansowych problemów Solisów. Gdy Gabi podjęła się pracy za kosmetyczną ladą, Yao Lin przypadkowo spotkała ją tam. Korzystając z okazji, była służąca żądała pełnego makijażu jako perfekcyjnego upokorzenia byłej pracodawczyni[124].

Postacie z sezonu 2[edytuj]

Caleb Applewhite[edytuj]

David Bradley[edytuj]

David Bradley

David Bradley był najlepszym prawnikiem w Fairview. Jego argumenty były przekonujące, działał bezkompromisowo i zawsze wygrywał bezapelacyjnie. Kiedy w grę wchodziły trudne sprawy, wiedział, że korzystniej zgłosić sprzeciw.

— Mary Alice Young

David Bradley (Adrian Pasdar) to adwokat Solisów w czasie kiedy Carlosa zamknięto w więzieniu, za napaść na gejów. Gabi chciała zorganizować wizytę małżeńską. Jej pierwszy adwokat (Michael Hitchcock) ją obraził, przez co doznał obrażeń od współwięźniów. Ci co wtorek czekali na jej wizyty u Carlosa by ją obscenicznie adorować. Wkrótce przekonała też męża do swego planu. Wynajęła Davida, jako najlepszego adwokata. Ten orzekł jej, że to małżeństwo i tak się rozpadnie a ona powinna żyć dalej. Zadzwonił nawet do niej sugerując jej świetnego adwokata rozwodowego. Gabi przyszła do Davida oburzona. Kiedy zaczął robić jej awanse, wyjaśniła mu, że jest w ciąży. Skonsternowany, zgodził się zostać adwokatem Carlosa, a ona zażądała załatwienia intymnej wizyty do następnego popołudnia. Gabrielle i Carlos otrzymali 45 minut na intymną wizytę[125]. Gabrielle przedstawiła w końcu mężowi nowego adwokata. Kiedy Carlos zobaczył, jaki jest przystojny i jak patrzyła na niego Gabrielle, zdecydował, że z niego rezygnuje. Solisowie pokłócili się o niego na terapii małżeńskiej w więzieniu. W końcu Gabrielle przekonała Bradleya by postarał się przeciągnąć Carlosa na swoją stronę. David i Gabrielle poszli na widzenie, do Carlosa. Adwokat wyznał szczerze, że jest zainteresowany przespaniem się z żoną klienta. Jeśli nie zostanie adwokatem Carlosa to będzie ją uwodził, aż mu się uda ją zdobyć. W sytuacji odwrotnej romans z żoną klienta nie wchodził by w grę. Rozkojarzyło by go to tylko i stracił by uprawnienia do zawodu. David dał Carlosowi czas do namysłu. Gabrielle była oburzona słowami Davida, a Carlos zdecydował się go zatrudnić[126]. W sądzie Louis (Bob Clendenin) zaczepił Davida, bo uważał, że ten nastawił przeciwko niemu jego niedoszłą dziewczynę. Louis strzelił do adwokata, ale go nie trafił. Rzucił za to w niego bronią i uciekł. Policjant, który nadbiegł, strzelił do Davida kiedy zobaczył, że ten trzyma w ręku broń. Gabrielle odwiedziła Davida w szpitalu i była zaskoczona, że jest jego pierwszym gościem. Ponieważ nie mógł kroić, nakarmiła go obiadem. W trakcie rozprawy David popatrzył na Gabrielle. Stwierdził, że nie jest w stanie jej prowadzić i wyszedł. Gabrielle dogoniła go na korytarzu i kazała wracać a on wyznał, że ją kocha i poczuł to już w szpitalu. W domu, Gabi, będąca w samej bieliźnie, zaproponowała Davidowi ukradkowy romans. On się zgodził a Gabrielle upewniła się w ten sposób, że on jej nie kochał. Miłował ją Carlos, którego sama myśl o dzieleniu się nią popchnęła do przemocy. David tylko pożądał Gabrielle i był w szoku pourazowym. Latynoska kazała mu być w sądzie o dziesiątej albo oskarży go o napastowanie seksualne[127].

Eugene Beale[edytuj]

Eugene Beale (John Kapelos) to pośrednik agencji adopcyjnej. Otrzymał 20 000 dolarów jako dowód desperacji Solisów w zdobyciu dziecka. Zgodził się przez to, by jedna z matek oddała im swoje dziecko[99]. Zorganizował im spotkanie z Deanne (Jennie Lee Vaughn Campbell), niesamowicie brzydką kobietą, która zgodziła się oddać im swego potomka. Gabi odmówiła zarówno w tej sprawie jak i po tym, gdy Eugene pokazał jej zdjęcia innych nieatrakcyjnych ciężarnych kobiet. Jako ostatnią kandydatkę, przedstawił im Libby Collins[128]. Po tym jak dowiedział się, że Libby dostała pieniądze od nich, podsunął im dokument o zrzeczeniu się praw rodzicielskich. Mieli go wręczyć Frankowi, który uważał się za ojca dziecka Libby[129].

Frank Helm[edytuj]

Frank Helm

Frank Helm (Eddie McClintock) to ojczym Lily Collins. Carlos i Gabrielle dali Libby najdroższy aparat fotograficzny i ku swemu zaskoczeniu poznali w barze jej chłopaka, Franka. Podał się on za ojca dziecka. Carlos był wściekły. Ich adwokat, Beale, zasugerował im by podsunęli Frankowi do podpisania zrzeczenie się praw ojcowskich, jeśli tak bardzo chcą akurat to dziecko. Frank nie chciał o tym słyszeć. Stojąca obok Libby przyznała się, że to nie jest jego dziecko a sama nawet nie jest pewna czyje. Pijany Frank przyszedł do szpitala tuż po porodzie Libby i dowiedział się od niej, że to jego brat Dale (Sam Horrigan) jest ojcem[129]. Gabrielle i Carlos stanęli przed sądem za porwanie Lily. Biologiczny ojciec, Dale Helm, był uczniem szkoły średniej i wyjechał na wakacje. Sąd tymczasowo przyznał opiekę nad Lily, Gabrielle i Carlosowi, do czasu aż biologiczny ojciec zrzeknie się swoich praw[130]. Gabrielle i Carlos wzięli małą na spacer. Po drodze dołączył do nich Dale, który oświadczył, że chce to dziecko. Gabrielle była na niego wściekła. Dale zrobił to pod wpływem Franka, który wręcz zachęcał brata by porwał małą. Zdecydowana postawa Carlosa sprawiła, że musieli tymczasowo zrezygnować. W końcu Libby, prawdopodobnie przekonana przez Franka, skorzystała z 14 − dniowej możliwości rozmyślenia się matki nad oddaniem dziecka w umowie adopcyjnej. Odebrała córeczkę Solisom i postanowiła wraz z Frankiem założyć rodzinę oraz być rodzicami dla Lily. Frank znalazł pracę w fabryce[131].

Libby Collins[edytuj]

Libby Collins Helm (Nichole Hiltz) to kobieta która chciała oddać Solisom swą córkę do adopcji. Libby była striptizerką w lokalnym klubie. Podczas trzeciego trymestru ciąży została przedstawiona Carlosowi i Gabrielle Solis przez Eugene'a Beale. Libby była śliczną blondynką i najbardziej interesowały ją pieniądze. Bardzo się spodobała Solisom od strony fizycznej. Collins odrzuciła ofertę Gabrielle i Carlosa, bo byli Meksykanami, ale Gabrielle stwierdziła, że będzie miała jej dziecko. Udała się do baru by porozmawiać z Libby. Dała jej swój diamentowy wisiorek i przekonała się, że Libby jest obojętne to jakiego są pochodzenia. Chciała z nich wycisnąć prezenty i uważała, że powinni to zrobić bez wiedzy prawnika. Jednakże Libby okłamała Solisów o tym, kto był ojcem jej dziecka[128]. Na przyjęciu zaręczynowym Edie Britt z Karlem Mayerem Carlos otrzymał telefoniczną wiadomość, że Libby zaczęła rodzić. Razem z Gabrielle, która dostała instrukcje od Lynette Scavo co ma kupić dla dziecka, pojechali do szpitala. Pijany Frank także przyszedł do placówki i dowiedział się, że to jego brat jest biologicznym ojcem dziewczynki[129]. Libby, po dwóch tygodniach od narodzin, córki zmieniła zdanie co do adopcji. Odebrała swoje dziecko Solisom. Prawdopodobnie dziewczyna wyszła za mąż za Franka, który adoptował Lily[131].

Lily Collins[edytuj]

Lily Collins Helm (Faith lub Hope Dever) to córka Dale'a Helma i Libby Collins. Adoptowana przez Gabi i Carlosa[130]. Odebrana następnie im, przez biologiczną matkę[131].

Mary Bernard[edytuj]

siostra Mary Bernard (Melinda Page Hamilton) to blond − włosa katoliczka i zakonnica. Pomogła Carlosowi wyjść przedterminowo z więzienia. Ona i Gabi od razu się starły, ponieważ Gabi zauważyła piękno siostry i była zazdrosna. Z drugiej strony Bernard oskarżyła żonę Carlosa o materializm i nakłanianie go do grzeszenia. Siostra Mary pretendowała do tego, by być przewodnikiem Carlosa do duchowości. Gabrielle poprosiła ją by się odsunęła, bo to pomogłoby ich małżeństwu. Siostra odmówiła i stwierdziła, że niektóre małżeństwa można unieważnić. Sama podjęła wyzwanie rzucone przez Gabrielle. Uważała, że w tej wojnie ona wygra, bo ma po swojej stronie Boga[132]. Carlos zaangażował się w wyjazd sióstr do Botswany. Gabrielle, wraz z mężem, uczestniczyła w spotkaniu na temat suszy w tym kraju. Prowadziła je siostra Mary. Od ojca Crowley, Gabrielle usłyszała, że siostra Mary nie wyjedzie do Afryki, bo mają za mało funduszy. Gabrielle dała na ten wyjazd 8 000 dolarów. Gabrielle była w szoku, gdy Carlos oświadczył jej, że także wyjedzie do Afryki. Dlatego też udał się na badania i szczepienia przed wyjazdem. Gabrielle celowo nie podała, że jest uczulony na jajka. Carlos źle zareagował na jedną ze szczepionek, miał wysoką gorączkę i źle się czuł. Gdy Gabi go przytuliła, jęczał, mówiąc o siostrze Mary[133]. Bernard wróciła z Afryki, na co Gabi wykrzyczała w kościele "kurka wodna". Zakonnica spotkała się potajemnie z Carlosem i zasugerowała mu anulację małżeństwa. Wręczyła nawet odpowiednią ulotkę na ten temat a ten powiedział o tym Gabi. Latynoska, dzięki pomocy księdza Crowleya, pozbyła się rywalki. Carlos dowiedział się o tym, że parafia przeniesie ją na Alaskę, bez podania przyczyny decyzji, od siostry Mary. Gabi zabrała ulotkę siostry ze stołu i odwiedziła ją w kościele gdy szorowała podłogę. Zdążyła się z nią pobić, zanim ją wydalili z Fairview[120].

Ralph[edytuj]

Ralph (Alejandro Patino) to nieżyjący, drugi ogrodnik Solisów. Był nieco otyły, około 40 lat, żonaty z kobietą o imieniu Bonita[134]. Został zatrudniony krótko po tym jak John Rowland, dotychczasowy ogrodnik Solisów, przyznał się Carlosowi do sypiania z jego żoną[113]. Pomimo to, gdy mu się przypatrywała, Gabrielle przez chwilę wyobrażała sobie, że John pracuje w jego miejscu. Nagle wkracza do domu, do niej, całuje i pieści, samemu będąc w jeansach bez koszuli[115]. Ralph i Luis (Albert Garcia), drugi ogrodnik, pomagali ubrać Gabrielle sukienkę od Dolce & Gabbana po tym jak sama narzuciła sobie dwudniową głodówkę. Ręcznie nie mogli domknąć błyskawicznego zamka, dlatego Gabrielle zaoferowała im podwyżkę ich tygodniówki o 10 dolarów. Pracownicy z powodzeniem użyli kombinerek. Gdy Gabi padła na fotel, sukienka rozdarła się na plecach[135]. Wskutek małego nieporozumienia między Lynette a Gabrielle o jej pocałunek wobec Toma, Bree wyznała Lynette, że Gabi miała kiedyś romans z ogrodnikiem. Obie siedziały w swoich samochodach, gdy jedna drugiej to powiedziały. Dlatego Lynette odwróciła głowę na chwilę w kierunku Ralpha i po skierowaniu jej znowu na Bree wyraźnie dała do zrozumienia, że ta myśl napawała ją obrzydzeniem. Bree dodała szybko, że chodziło jej o chłopaka Rowlandów, Johna[136]. Mężczyznę zostawiła żona z powodu uzależnienia od erotyki. Ogrodnik natknął się dzień wcześniej na zdjęcie nagiej Gabi na niedźwiedziej skórze. Wręczył jej wydruk zdjęcia a Solis była w szoku, gdy je zobaczyła.

Świetnie pani wyszła. Przez większość czasu człowiek musi się wyślepiać, żeby zobaczyć coś fajnego. To dobre zdjęcie.

— Ralph do Gabrielle

Nie otrzymał natomiast proszonego autografu. Gabrielle wiedziała, że zrobił je jej były chłopak, Scott Tollman. Usiłując przekonać męża by odebrał mu siłą zdjęcia, nazajutrz wyszła na swój ganek, rozebrała się z różowego dresu i zaczęła ćwiczyć jogę kompletnie naga. Carlos wybiegł na zewnątrz, kazał ogrodnikom się odwrócić a żonie się ubrać. Nie zgadzał się na użycie siły, dlatego Gabi ponownie ukazała piersi pracownikom. W skutek tego Ralph, przez przypadek, uciął Luisowi palec kosiarką do żywopłotu[134]. Carlos miał sprzątać autostradę w ramach zwolnienia warunkowego. Zapłacił Ralphowi by udawał go, przez co odpracował karę pracodawcy. Podczas robót Ralph zginął na autostradzie gdy chciał podnieść krzesło. Wtedy przejechał go autobus[137].

Scott Tollman[edytuj]

Scott Tollman (Robert Cicchini) to fotograf i były chłopak Gabrielle. Razem z modelką stanowili parę do momentu gdy Carlos oświadczył się i ożenił z Gabrielle za jej zgodą. Tollman nigdy się z tym nie pogodził i obiecał nawet zemstę za to. Dwa i pół roku później Gabrielle, dzięki swemu ogrodnikowi Ralphowi, odkryła, że Scott zamieścił w internecie jej nagie zdjęcia, gdy jest ubrana tylko w czapkę świętego Mikołaja. Carlos aż zaniemówił.Rozważał przez chwile powiadomienie prawników. Pomysł okazał się nietrafiony, skoro Gabi dała mu te zdjęcia w prezencie. Sama podsunęła mu myśl by go nastraszył, skoro Tollman wedle niej był tchórzem. Carlos odmówił bo wciąż uczył się panowania nad gniewem. Gabrielle udała, że przyjęła to do wiadomości, ale nazajutrz, po tym jak ukazała siebie nagą całej Wisteria Lane i ogrodnikom ze swojego ganku, nakłoniła Carlosa do zmiany decyzji. Oboje podjechali pod jego studio ale Carlos wyznał, że nie może tego zrobić. W końcu zarzuciła mu, że jej nie kocha, bo gdyby tak było, nie musiała by go nawet o to prosić. Gabrielle zrezygnowała z planu, ale Carlos był zaciekawiony takim wyznaniem, wiec poszedł do mężczyzny by odwołać się do jego wyższych uczuć. Tollamn nie poznał Carlosa ale powiedział, że i tak zamierzał zdjąć fotografie ze swojej strony. Oddał odbitki z negatywami bo i tak nie przynosiły zysku. Taka uroda nie sprawdzała się w internecie. Carlos nie mógł w to uwierzyć, ale chciał wiedzieć dlaczego.

(...) taka uroda nie sprawdza się w internecie. Internet to fantazje a nie moda. Mężczyźni szukają pornografii. Chcą zobaczyć kawałek ciała. Gabrielle nie ma takich krągłości. Nie zrozum mnie źle. Mała Gabi znakomicie prezentuje się na wybiegu ale kiedy w grę wchodzi cyberseks, to żaden facet nie będzie na nią marnował kasy.

— Scott do Carlosa

Te słowa rozzłościły Carlosa tak, że wyrzucił fotografa przez okno budynku gdzie pracował. Gabrielle natomiast rozpierała duma ze swojego bohatera[134].

Vern[edytuj]

Vern

Vern (Alec Mapa) to były stylista Gabi.

Sezon 2

Gabrielle kupowała sobie nową sukienkę z satyny, za okazji przyjazdu swoich koleżanek modelek. Stwierdziła, że jest bardzo obcisła ale sama była w ciąży. Vern stwierdził, że powinna kupić większą, ale Gabi odebrała to jak uwagę, że jest gruba. By się w nią zmieścić, zastosowała morderczą dietę, czyli nie jadła nic przez dwa dni. Vern westchnął tylko i uznał, że Gabi naprawdę zasługuje na tą kreację[135].

Sezon 3

Po raz drugi pojawił się rok później, gdy Gabi była po rozwodzie z Carlosem. Vern zaczął nowy interes. Była to firma konsultingowa dla uczestniczek konkursów piękności. Trenował małe dziewczynki na konkurs Miss Płatków Śniegu. Było to zajęcie opłacalne i czasochłonne. Chciał by Gabi się z nimi spotkała i dała im jakieś wskazówki. Gabi zaczęło się to podobać. Mimo olbrzymiej wpadki jaką było przywołanie kilku przykładów jak się ekstremalnie odchudzić, matki ją zaakceptowały w zamian za specyfik odchudzający sprowadzony przez Gabi ze Szwajcarii[138]. Była modelka uważała, że wraz z Vernem muszą wyrzucić Amy Pearce (Juliette Goglia), bo dziewczynka obniżała im poziom. Przyjaciele poszli powiedzieć o tym ojcu Amy, owdowiałemu Billowi. Był bardzo przystojnym mężczyzną i Gabi oniemiała na jego widok. Ku zaskoczeniu Verna, oznajmiła Billowi, że Amy potrzebuje korepetycji dlatego ona pojawi się u nich w piątek[139]. Wysiłek jaki obydwoje włożyli w szkolenie dziewczynek opłacił się, ponieważ wygrała go ich podopieczna, Sherri Maltby (Chloë Moretz). Vern zabrał ją do fotoreporterów i nauczył, by mówiła im, że wszystko zawdzięcza jego firmie, "Beauty by Vern". Gabrielle natomiast dowiedziała się, że sędziów przekupił sam Zachary Young, który sam jej to powiedział[140]. Gabi spotkała się z Vernem cztery miesiące później, gdy dostała mandat za parkowanie. Po zwycięstwie jej narzeczonego w wyborach samorządowych, poczuła się jak pierwsza dama Fairview i zamierzała utrzeć nosa policjantowi, który dzień wcześniej dał jej mandat. Vern obserwował to a Gabi wszczęła kłótnie z policjantem (Brendan Patrick Connor), porwała na strzępy drugi mandat jaki jej wystawił i zagroziła, że każe go zwolnić, przez co została zatrzymana[89].

Xiao Mei[edytuj]

Xiao Mei (Gwendoline Yeo) to druga była służąca Solisów.

Sezon 2

Była niewolnicą w domu Maxime Bennet (Jane Lynch), dopóki policja nie uwolniła jej, podczas uroczystych obiadów Maxine dla dam z Fairview. Carlos zgodził się by Xiao zatrzymała się u nich do czasu aż ojciec Crowley zorganizuje jej wyjazd do Chin. Gabrielle była przeciwnego zdania. Gdy sama zauważyła, że Xiao potrafi cerować jej ubrania haute coture oraz ma niesamowite zdolności kucharskie, zaczęła ją przekonywać do zostania w Ameryce i podarowała jej jedną ze swoich bransoletek. Xiao Mei miała już wracać do domu, ale w ostatniej chwili zmieniła zdanie. Została u nich bo pani Solis była dla niej dobra jak nikt i uważała ich za rodzinę[121]. Xiao Mei zaczęła pracę w domu Solis jako druga pokojówka. Lily Collins, którą to Solisowie adoptowali od Libby, jej matki, płakała w nocy. Gabi wręczyła niemowlę Xiao − Mei by się nią zajęła. Nazajutrz Xiao przysnęła przy stole w kuchni, gdy go myła. Gabi zbudziła ją i w podziękowaniu za opiekę nad córką, wykupiła służącej dzień w SPA. Następnie Gabi udała się na jogę i wręczyła Lily swej służącej. Po zabiegach, spotkała się z Bree, która to rozmawiała z Xiao Mei przez 20 minut w SPA. Lily została w domu i Gabi przyjechała do niej rozpędzonym samochodem. Przysięgła sobie, że nigdy już jej nie zostawi[130]. Gdy Gabi odebrano Lily, Xiao Mei pokazała jej paczkę listów z urzędu imigracyjnego, mówiące o jej deportacji. Gabrielle i Carlos spotkali się z urzędnikiem (Jim O'Heir) Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego. Miał związane ręce, bo Xiao Mei przegapiła wszystkie terminy apelacji. Jedną z niewielu szans by została było m.in. dziecko z obywatelem amerykańskim. Gabrielle wpadła na pomysł by Xiao Mei była surogatką ich dziecka. Próbowali jej to wytłumaczyć, ale Xiao Mei nie chciała o tym myśleć. Później sama Azjatka przyznała swej pracodawczyni, że chce być dziewicą bo bez błony dziewiczej będzie "zepsuta" i nie znajdzie sobie męża. Gabi stwierdziła, że bogaci mężczyźni cenią doświadczone kobiety i m.in. to doprowadziło do zmiany jej stanowiska. Zanim wszyscy troje udali się do kliniki, kobieta przyszła do Carlosa w szlafroku. Rzuciła go przed nim odkrywając swe nagie ciało, udała się o łóżka i poprosiła by był delikatny. Na to przyszła Gabrielle i zdecydowali, że trzeba dokładnie wyjaśnić służącej jak zrobią dziecko. W placówce zapłodnień Carlos spytał się dlaczego Xiao tak zrobiła a Gabi odparła, że jest dziewicą a takie kobiety robią rożne dziwne rzeczy. Chwilę później Solisa wezwano do oddania spermy i sam zrezygnował ze stymulujących czasopism[141]. Perfumy Gabrielle zaczęły mdlić i drażnić matkę zastępczą. Carlos poznał po tym symptomie jak i obolałych piersiach pokojówki, że zapłodnienie musiało się powieść. Informację potwierdził następnie lekarz (Dougland Park). Wkrótce Carlos zamknął wszystkie kosmetyki żony w plastikowym pudełku z zakazem ich używania. Gabrielle się zgodziła, ale czara goryczy przelała się, gdy za tym poszła jego decyzja o oddaniu ich wspólnej sypialni surogatce ze względu na bliskość toalety. Carlos z żoną mieli spać na pojedynczym łóżku w pokoju gościnnym. Gabi spadła z niego na podłogę w trakcie wzajemnych przepychanek. Latynoska zdecydowała się zmieszać swe perfumy i rozpylić je po sypialni. Plan się powiódł bo odzyskała swoje łóżko. Pokłóciła się o to z mężem i uważała, że on wywyższa potrzeby surogatki nad jej. Carlos przeniósł się do do salonu na parterze. Gdy oglądał programy w telewizji, Xiao Mei przyniosła mu kanapkę z wołowiną, której miał nie jeść ze względu na cholesterol. Chinka zgodziła się nic nie mówić Gabi[142]. Carlos, zamiast na lekcję tenisa z żoną która była jego pomysłem, musiał udać się na sprzątanie autostrady w ramach zwolnienia warunkowego. Mężczyznę drażniło też to, że Ralph zbyt długo patrzył na pupę Xiao Mei. Po przebytych zajęciach, Gabrielle w telewizyjnym barze usłyszała, że latynoski biznesmen, około 40 lat, zginął na autostradzie. Policja zadzwoniła nawet na jej telefon komórkowy i potwierdziła tą informację. Gabi przyjechała pod dom i Xiao Mei wybiegła do niej z pytaniem co robi tak wcześnie. Gabi wyjawiła, że Carlos nie żyje a Chinka odpowiedziała "nie zabijać go". Po chwili wyjaśnień, wyprowadziła ją z błędu bo spocony Carlos siedział w kuchni z gazetą. Gabrielle pobiegła do męża a ten powiedział jej, że zapłacił Ralphowi by udawał go i to on zmarł. Wieczorem Carlos nie chciał się kochać z Gabi co było dla niej wręcz nie do pomyślenia ponieważ jak dotąd zawsze miał ochotę na seks. Powiedział, że to przez śmierć Ralpha. Gabrielle podzieliła się z mężem uwagą na temat tego co powiedziała ich pomoc domowa, ale Carlos zbył problem tym, że słabo zna angielski[137]. Słowa "Nie zabijać go" zaczęły jednak nurtować Gabi. Zwróciła się z tym do autorki słów. Gabi doszła do wniosku, że musiała by być bardzo wściekła, żeby kogoś zabić. Spytała się Xiao czy Carlos zrobił coś przez co mogłaby być na niego zła. Służąca zasłoniła się koniecznością dokończenia prania a na pytanie jak rozdarła figi, odrzekła, że upadła. Gabi podstawiła elektroniczne krótkofalówki na podsłuch pod łóżka i na półce w garażu. Gdy była u Lynette Scavo, usłyszała przez jedną z nich jak Carlos i Xiao Mei kochali się w garażu. Gdy skończyli, z jej pomocą wyrzuciła męża i jego rzeczy z domu. Gabi postanowiła, że kochanka męża pozostanie zwykłą służącą i jej nie zwolni dopóki nosi jej dziecko[143].

Sezon 3

Pół roku później, Xiao Mei była już w zaawansowanej ciąży. Lekarz zabronił jej wstawać z łóżka, dlatego Gabi, rozwodząca się z Carlosem, zaczęła ją obsługiwać. Gabi w pewnym momencie nawet zagroziła, że pośle ją do Chin, natychmiast po porodzie. Xiao uciekła z domu, do komórki pod schodami domu przy 4352 Wisteria Lane. Zadzwoniła nawet do chińskiej znajomej, Li Wang (Jeanne Sakata), prowadzącej chińską restaurację. Tam udali się Carlos i Gabi a na miejscu Carlos zbeształ Gabi za to co zrobiła. Li Wang trzymała w ręku danie z sosem i tuz po tym jak Gabi zagroziła jej sanepidem w razie nie wyjawienia miejsca pobytu surogatki, wylądowało ono na żółtej koszuli kobiety. Wieczorem, dzięki Edie Britt która akurat usiłowała sprzedać były dom Youngów, Xiao wróciła do domu[144]. Na weselu Orsona i Bree, służąca przybiegła do Solisów i chwilę później odeszły jej wody płodowe. Podczas porodu na jaw wyszedł błąd lekarzy. Podmieniono embriony i Xiao Mei urodziła małego Afroamerykanina. Embrion od Solisów u drugiej pary się nie utrzymał[145].

Postacie z sezonu 3[edytuj]

Bill Pearce[edytuj]

Bill Pearce

Bill Pearce (Mark Deklin) to wdowiec i były chłopak Gabrielle oraz ojciec Amy (Juliette Goglia), jednej z jej podopiecznych w szkoleniu na "miss śnieżynka 2007". Gabi po raz pierwszy spotkała Billa, gdy zamierzała mu oświadczyć, wraz z Vernem, że wyrzucą jego córkę z grupy. Sam był tak przystojny, że zaproponowała "korepetycje" dla córki, by być przy nim. Gdy Gabi była w kuchni domu Pearce, Amy zauważyła, jak jej ojciec i eks modelka dotykają się dłońmi. Nazajutrz, przed kolejną próbą na sali z koleżankami, Amy zażądała od swej nauczycielki, by zostawiła jej ojca w spokoju. Miała plan, by wyswatać go z matką swej przyjaciółki Sherri Maltby (Chloë Moretz), tak by zostały przyrodnimi siostrami. Po próbie, Gabi zaproponowała Sherri wspólny występ z Amy. Dziewczynka stwierdziła, że Amy jest kiepska. Gabi okłamała dziewczynkę, że powiedziała już Amy o wszystkim. Na kolejnej próbie Sherri i Amy pokłóciły się a Gabi umówiła się z Billem na sobotę[139]. Bill zabrał Gabi na piknik który odbył się na ślepym zaułku Wisteria Lane. Carlos, który sam od niedawna zamieszkał u Mike'a, w domu przy 4356 Wisteria Lane, widział ich i przez telefon komórkowy, zaczął się z nich naśmiewać. Spytał się byłej żonie, kiedy mu powie, że nienawidzi pikników. Wieczorem Bill zabrał Gabi na nudny film. Gdy odwiózł ją do domu, Gabi zobaczyła bukiet kwiatów. Nie był on od Billa. Doszła do wniosku, że to Carlos go przysłał, bo chce on sabotować jej nowy związek. Udała się do niego a on wszystkiego się wyparł kpiącym tonem. Udała się do kwiaciarni i kazała kobiecie (Myra Turley), która ją prowadziła, powiedzieć kim jest jej adorator. Nie zgodziła się, dlatego Gabi celowo zamknęła ją w przeszklonej chłodni i sama zaczęła przeglądać listę klientów. Bill wszedł do kwiaciarni i gdy to zobaczył, oskarżył Gabi o obsesję na temat Carlosa i w konsekwencji z nią zerwał[146].

Samantha Lang[edytuj]

Samantha Lang (Challen Cates) to była żona Victora Langa. W domu Gabrielle wybuchł bojler, który zalał i zniszczył jej pieczołowicie przechowywane ubrania. Latynoska powiedziała o tym Victorowi na randce za jego domem. Zrobiło jej się zimno i zażądała od niego swetra. Poszła za nim i znalazła garderobę Samanthy. Trzymała ona rzeczy u byłego męża dopóki jej dom nie zostanie wykończony. Gabi była zachwycona markami i rozmiarem sukienek, które idealnie pasowały na nią. Chciała kilka pożyczyć, ale Victor się nie zgodził. Podstępem wykradła kilka egzemplarzy gdy gospodarza nie było w domu i pojawiła się w jednej z kreacji na spotkaniu Langa. Pech chciał, że Samantha też tam była. Obie kobiety spotkały się w łazience. Samantha, grożąc gazem pieprzowym, wymusiła oddanie sukienki, mimo tego, że Gabi nie miała nic na przebranie. Kobieta podeszła do byłego męża z kreacją w dłoni i uderzyła go pięścią w lewy oczodół. Mężczyzna następnie poszedł do łazienki dla kobiet i podał Gabi swoją marynarkę. Nazajutrz Gabrielle oddała wszystkie ukradzione ubrania. Victor powiedział, że Samantha zadzwoniła do adwokata i wyznał Gabi dlaczego się rozwiedli.

Nie ożeniłem się z wściekłą kobietą. Rozwiodłem się z taką. Gorzej, moją żonę traktowałem jak kochankę. Zapewniłem jej wygodny dom i kieszonkowe. Przychodziłem i wychodziłem kiedy chciałem. Zawsze była kiedy jej potrzebowałem, ale kiedy ona potrzebowała mnie... Jeśli nie była szczęśliwa, mogła pójść i kupić sobie kieckę. Widziałaś jej garderobę więc wiesz jaka była szczęśliwa.

— Victor do Gabrielle

Samantha wkrótce zabrała wszystkie swoje kreacje z domu Victora, ale zostawiła tą, którą nosiła Gabi na spotkaniu. Kobieta nosiła identyczny rozmiar ubrań co Gabrielle, XXS[85].

Zach Young[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Zach Young.

Postacie z sezonu 4[edytuj]

Al Kaminsky[edytuj]

Al Kaminsky (James Luca McBride) to nieżyjący księgowy Carlosa Solis. Były mąż Gabrielle wynajął go by ukrył pieniądze, które miał na tajnym koncie na Kajmanach. Zrobił to ponieważ Edie Britt odkryła ich istnienie i poprosiła go o rekę, grożąc, że jako żona, nie będzie musiała zeznawać przeciwko niemu. Latynos zgodził się na jej propozycję tylko dlatego, żeby nie wyjawiła istnienia konta urzędowi skarbowemu[1]. Po kalamburach u Mike'a i Susan Delfino, Al znalazł sposób na załatwienie problemu. Zadzwonił do Solisa, że zajmie mu to około 10 dni. Zobowiązał się też, że powiadomi go, gdy już będzie po wszystkim[91]. Carlos zerwał z Edie i ta doniosła na niego do urzędu skarbowego. Al Kaminsky, zdążył do tego czasu przelać pieniądze i wyczyścić dotychczasowe konto tak, że nie nie pozostał po nim ślad[82]. Kilka tygodni później, Carlos i Gabi chcieli uciec z miasta przed Victorem oraz tornadem. Al przyjechał pod dom przy 4349 Wisteria Lane by dać kochankom dokumenty z dostępem do nowego konta. Przekazał je Edie, sądząc, że to Gabrielle, ponieważ nigdy nie widział zdjęcia żadnej z tych kobiet. Gabi usłyszała warkot samochodu Ala i pobiegła za Edie do jej domu. Tam obie zaczęły walczyć o akta. Gdy Gabi wybiegła przed dom, silny wiatr wywiał dokumenty w powietrze a Edie zauważyła lej tornada. Wraz z Gabi ukryła się w schowku, w domu, dzięki czemu obie przeżyły tornado[95]. Gabrielle przyjechała pod jego dom małżeństwa Kaminsky by zdobyć ponownie dostęp do konta bankowego. Było już za późno, ponieważ wedle słów jego żony Diane (Sylvia Kelegian), Al próbując przebić się przez tornado, wjechał w słup i spalił się w swoim aucie. Gabrielle próbowała jeszcze szukać w jego garażu dokumentów z numerem konta, ale nic nie znalazła. Diane spaliła dokumenty zagranicznych kont, by chronić siebie i interesy zmarłego męża[83].

Detektyw Lyons[edytuj]

Ellie Leonard[edytuj]

Ellie Leonard

Ellie Leonard (Justine Bateman) to nieżyjąca była lokatorka w domu Solis.

Sezon 4

Gabi i Carlos byli biedni po śmierci Victora i przejściu tornada. Musieli wynająć jeden z pokoi w swoim domu, by mieć jakikolwiek dochód. Ellie przedstawiła im się jako studentka historii sztuki. Wieczorem Gabi nakryła ją jak przyjęła drugiego mężczyznę w pokoju, a następnie jak otrzymała od niego pieniądze. Pomyślała, że to prostytutka i nakłoniła Boba oraz Lee do przyłapania jej na gorącym uczynku. Akcja się nie udała, ale Ellie powiedziała, że robi tatuaże. Oszczędzała przy tym na własne studio. W szufladzie komody trzymała działki heroiny[147]. Gdy Ellie wyprowadziła Carlosa na spacer, kadzidełka w jej pokoju włączyły alarm. Gabi nie umiała go wyłączyć, dlatego wyciągnęła baterie. Te spadły jej pod łózko i gdy po nie sięgnęła, zobaczyła paczki z narkotykami. Wraz z Carlosem udała się na policję a tam odkryli, że "klient tatuażu" był detektywem (Rick Otto). Policja pozwalała Ellie handlować dopóki nie schwyta jej szefa. Funkcjonariusze powiedzieli Solisom, że mają być uprzejmi dla Ellie, albo wtrącą Carlosa do więzienia[148]. Gdy Ellie wyszła do sklepu, fachowiec, a w rzeczywistości policjant (Billy Gardell), umieścił podsłuchy w jej pokoju w obecności Gabi. Ellie wróciła do pokoju a Gabi rzuciła się na majstra, by skłamać, że ma romans w innym pokoju, ze względu na czuły węch niewidomego Carlosa. Leonard powiedziała o wszystkim Carlosowi, ale ci wyjaśnili ten problem między sobą. Później Ellie rozmawiała z Gabi. Wyznała, że gdy miała 13 lat, ojciec nakrył jej matkę na romansie i przez to od nich odszedł. W międzyczasie przyjechał jej dostawca a policja podsłuchiwała rozmowę. Gdy się przytuliły, Gabi ostrzegła Ellie przed policją i ta uciekła kuchennym wyjściem[149]. Ellie zostawiła misia w swoim pokoju, wypchanego 118 000 dolarów. Zażądała jego zwrotu i włamała się do domu by je odzyskać. Panie poszarpały się, Gabi wybiegła i zawołała policję a Ellie uciekła. Trafiła do domu Katherine Mayfair, gdzie Wayne Davis zabił ją z rewolweru[4].

Sezon 8

Postać pojawiła się milcząco jeszcze raz na Wisteria Lane, ubrana w biel. Była jednym z duchów obserwujących Susan Delfino, gdy opuszczała Wisteria Lane wraz z dziećmi i wnuczką, by rozpocząć nowy rozdział w życiu poza uliczką[29].

Postacie z sezonu 5[edytuj]

Bradley i Maria Scott[edytuj]

Bradley i Maria Scott (David Starzyk i Ion Overman) to małżeństwo, które dało pracę Carlosowi po tym jak odzyskał wzrok. Gabi była zaskoczona kiedy Carlos rzucił pracę w klubie masażu po zakończonej sukcesem operacji usunięcia nacisku kości na oczy. Wkrótce spotkała Bradleya Scotta, który niegdyś robił interesy z Carlosem. Miał teraz własną firmę i zaproponował mu pracę za świetną pensję. Gabi zdecydowała, że mąż ją przyjmie. On natomiast znalazł sobie zajęcie w ośrodku dla niewidomych. Nie zamierzał pracować dla Bradleya, bo uważał go za osobę niezaradną, głupią i naiwną. Mimo to Gabi zadzwoniła do Bradleya i stwierdziła, że Carlos jest zainteresowany pracą. Zaprosiła małżeństwo Scott na kolację. Carlos wrócił do domu i w trakcie posiłku usłyszał, że Bradley świetnie zarabia, a także dużo podróżują z żoną. Mało czasu poświęcał natomiast dzieciom i żonie, przez co ona nagle zażądała rozwodu. Nazajutrz Carlos, mimo oporów, przymuszony przez żonę, przyjął jego propozycję[150]. Po jakimś czasie pary Solis i Scott zjadły ponownie razem kolację w restauracji. Praca wykonywana przez Carlosa uratowała małżeństwo jego przełożonego. Gabi była wściekła, gdy usłyszała, że w tym roku nie będzie premii z powodu kryzysu. Gdy wychodziła od jubilera, spotykała Bradleya z kochanką. Chcąc uciszyć Gabi, przyjechał na Wisteria Lane pierwszy i dał Carlosowi premię w wysokości 20 000 dolarów. Gabrielle w zamian za milczenie, podbiła ją o dalsze 10 000. Maria przyjechała do Gabi po radę. Chciała kupić kij golfowy dla męża i sama nie wiedziała jaki by chciał. Gabi zasugerowała by nie wydawała za dużo i nie rezygnowała z terapii. Carlos szedł do domu i po chwili nasłuchiwania, wezwał ją do siebie. Ona na osobności powiedziała mu prawdę dlaczego tylko on otrzymał premię. Latynos chciał wszystko przekazać Marii, ale Gabi uważała, że cudze małżeństwo to nie ich sprawa. Wieczorem Brad i Maria odwiedzili Solisów. Maria spodziewała się dziecka i chciała by Gabi z Carlosem zostali rodzicami chrzestnymi. Przyciśnięci do muru, zgodzili się[151]. Gabi przez krótki czas kryła ten związek, zabierając Marię na zakupy czy przesuwając mecze dzieci. W zamian wytargowała tydzień wolnego dla męża. Po rozmowie z Carlosem, spotkała się z kochanką Bradleya, Shaylą Grove (Megan Hilty) w centrum handlowym. Pracowała tam jako fryzjerka. Shayla oznajmiła, że nie zrezygnuje z Bradleya i nie wierzy, że jego żona jest w ciąży. Gabi zerwała umowę z Bradleyem, który do niej przyszedł wieczorem. Oznajmił jej, że zwolni Carlosai pojechał do domu. Nazajutrz rano, Bradley powiedział swej żonie prawdę, a ta zadzwoniła do Gabi i Carlosa. Po chwili przyjechali a gdy zobaczyli, że Bradley leży martwy z nożem w plecach, zadzwonili na policję[152]. Na pogrzebie Bradleya, Oven Johnson (Kevin Cooney), dyrektor generalny firmy, zaproponował Carlosowi stanowisko Brada czyli prezesa firmy z takim samym pakietem wynagrodzeń. Uznał, że skoro Scott walczył o niego dla podwyżkę, Carlos był dla niego ważną osobą[38].

Sezon 8

Postać Bradleya pojawiła się milcząco jeszcze raz na Wisteria Lane, ubrana w biel. Była jednym z duchów obserwujących Susan Delfino, gdy opuszczała Wisteria Lane wraz z dziećmi i wnuczką, by rozpocząć nowy rozdział w życiu poza uliczką[29].

Eli Scruggs[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Eli Scruggs.

Lucy Blackburn[edytuj]

Lucy Blackburn (Lesley Boone) to była dziewczyna Carlosa z czasów gdy był rozwiedziony z Gabrielle i była wiceprezes jego firmy. Gabi przygotowywała kolację, by gościć nową asystentkę Carlosa. Kiedy Solis usłyszała, że będzie nią Lucy Blackburn, sprzeciwiła się. Uspokoiła się, gdy sobaczyła, że jest kobietą przy kości. Po kolacji, kiedy Carlos stwierdził, że Lucy nic się nie zmieniła od czasu studiów, Gabi była w szoku. Dotychczas uważała, że typ Carlosa to chuda modelka. On jednak stwierdził, że Lucy ma fascynującą osobowość i to jest bardzo uwodzicielskie. Gabi zdecydowała się szepnąć mężowi słówko za Lynette, która poszukiwała pracy, po tym jak sprzedała pizzerię prowadzoną z mężem. Lynette przyjęła pracę u Carlosa, pod warunkiem zarobków rzędu 100 000 dolarów rocznie. Gabi zasugerowała przy tym, by miała oko na Lucy. Lynette zorientowała się o co chodziło Gabi, ale w imię zarobków, zgodziła się na taki układ[38]. Firma Carlosa walczyła o wielki kontrakt. Lucy zdecydowała, że wszyscy zatrudnieni będą pracować po nocach i w porze lunchu, dopóki go nie podpiszą. Dla Lynette był to problem, bo w piątkowe wieczory trenowała zespół koszykówki córki. Sama poprosiła Carlosa by przystopował Lucy. On stwierdził, że właśnie po to ją zatrudnił. Zwrócił też uwagę Lynette, że w pracy nie jest jej sąsiadem czy przyjacielem tylko szefem. Lynette przyniosła Lucy szklany podarunek do jej kolekcji. Ta od razu domyśliła się, że to ona narzekała na nią u Carlosa. Oznajmiła, że praca w piątkowe wieczory to już coś stałego, a Lynette jest kiepska w zachowaniu się w pracy. Gdy Gabi przyszła do Carlosa, zostawiła Celię i Juanitę pod opieką Lynette. Dziewczynki stwierdziły, że się nudzą i za pozwoleniem Lynette zaczęły się bawić figurkami Lucy. Kiedy to zauważyła, była pewna, że to córki sprzątaczki. Skrzyczała ją, że nie wolno przyprowadzać dzieci do pracy. Jej wrzask zwabił Carlosa i Gabi. Przyznał się, że to jego dzieci. Lucy przeprosiła go, tłumacząc się stresem. Carlos zauważył, że nie chce by w tej firmie ludzie byli tak traktowani i musieli pracować na okrągło. Lucy stwierdziła, że w takim razie nie jest mu potrzebna a on się z nią zgodził[6].

Travers McLain[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Edie Britt, w sekcji Travers McLain.

Virginia Hildebrand[edytuj]

Virginia Hildebrand (Frances Conroy) to wdowa i bardzo bogata dama oraz klientka masaży Carlosa. W trakcie jednego ze spotkań, Carlos niechcący doprowadził ją do orgazmu. Dostał za to 300 dolarów napiwku. Virginia po jednej z wizyt, odwiozła Carlosa do domu. Miała dla niego propozycję by wyjechał z nią na dwa miesiące do Europy jako jej osobisty masażysta. Chciała mu za to zapłacić łącznie 100 000 dolarów. Gabi poparła plan. Gdy sama próbowała namówić szefa Carlosa na dwumiesięczny urlop dla męża, dowiedziała się od jego przyjaciela (John Ducey) do czego on doprowadza Virginię. Pojechała do jej rezydencji. W prywatnej rozmowie, Virginia wyjaśniła wszystko Gabi oraz to, że czuje się samotna i zaproponowała jej stanowisko asystentki zakupów oraz zabranie dzieci, na co Gabi się zgodziła[153]. Carlos, Gabi z dziewczynkami spędziły dzień u Hildebrand. Ona zaprosiła ich by zostali na cały weekend. Gabi się zgodziła, bo mogła pławić się w luksusie przy czym obsługiwała ją służba. Carlos uważał, że to zły pomysł mieszać przyjemność ze sprawami zawodowymi. Solisowie nocowali w rezydencji Hildebrand. Całą rodziną oglądali kreskówki w telewizji kiedy Virginia przyszła sprawdzić czy niczego im nie brakuje. Chwilę później uznała, że wspólne oglądanie telewizji to świetna zabawa i, ku zaskoczeniu Gabi oraz Carlosa, bezceremonialnie położyła się przy nich w łóżku. Nazajutrz, gdy Gabi poszła do dziewczynek, rzuciło jej się w oczy, że malowały po ścianie. Hildebrand pozwoliła im malować, bo uznała, że ten pokój będzie należeć do nich. Gdy Gabi usłyszała, że Virginia kazała jej córkom nazywać się "babcią", zdecydowała się na powrót do domu. Jako pretekst Carlos wymyślił zakupy przed urodzinami Celii. W trakcie przyjęcia Celii, pani Hildebrand przyjechała na nie, by zabrać małą do sklepu po lalkę. Gabi nie wytrzymała i wykrzyczała jej w twarz, że kobieta zachowuje się jakby chciała ich kupić. Kazała się też jej wynieść. Virginia zadzwoniła do szefa Carlosa z prośbą o zwolnienie go, bo dotykał ją niestosownie[5]. Virginia Hildebrand odwiedziła ponownie Carlosa i przywróciła go do pracy. Gabi chciała ją wyrzucić, ale gdy mąż wyjaśnił jej, że skoro są jej jedynymi spadkobiercami, mają się zachowywać jak jej rodzina. Na tą nowinę Gabi i staruszka pogodziły się. Latynoska zaplanowała iść do baru na występ Carlosa z przyjaciółkami w ramach zespołu "błękitna odyseja". Virginia podjechała po nią limuzyną i razem udały się do klubu "biały koń". Starsza kobieta już na miejscu nalegała na Gabi by dziewczynki zmieniły szkołę na prywatną o nazwie Greenbrier od nowego semestru. Gabi nie miała zamiaru jej pozwolić by decydowała w sprawie jej dzieci. Kochała pieniądze ale odkąd została mamą, sama podejmowała decyzje dotyczące jej dzieci. Tego nie można było kupić. Mimo tego spięcia, pomogła wyjść Virginii z baru, gdy zaczął się pożar, ale straciła szansę na fortunę[154]. Virginia ma też brata i bratanka[5].

Postacie z sezonu 6[edytuj]

Danny Bolen[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Danny Bolen.

Dyrektor Hobson[edytuj]

Eddie Orlofsky[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Lynette Scavo, w sekcji Eddie Orlofsky.

Mona Clark[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Mona Clark.

Nick Bolen[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Nick Bolen.

Patrick Logan[edytuj]

Robin Gallagher[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Katherine Mayfair, w sekcji Robin Gallagher.

Postacie z sezonu 7[edytuj]

Beth Young[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Beth Young.

Carmen Sanchez[edytuj]

Carmen Sanchez

Carmen Sanchez (Carla Jiminez) to matka Juanity. Otyła kobieta w wieku 35 − 40 lat. Sześć i pół roku po urodzeniu córki, rodzina Sanchezów została odszukana przez prywatnego detektywa, który znał prawnika Boba Huntera[30]. Carmen początkowo milczała na pierwszym spotkaniu z Gabrielle i Carlosem. Zgodziła się, by nic nie mówić dziewczynkom i ustaliła spotkania na jeden raz w miesiącu. Gdy Grace na chwile przybiegła, widać było, że kobieta nauczyła ją posłuszeństwa oraz skromności. Carmen zauważyła z uśmiechem, że wychowanie Juanity przez Gabi nie przebiega tak gładko. Krótko potem Gabi przyjechała pod dom Sanchezów, gdzie otworzyła jej Carmen. Żona Carlosa prosiła kobietę by dała Grace, której akurat nie było w domu, jej własną torebkę od Chanel. Sanchez odmówiła, bo dziewczynka już miała torebkę. Gabi odpuściła dopiero gdy Carmen oświadczyła jej wyraźnie, że mimo biedy, nie chcą być tacy jak oni, po czym zamknęła drzwi. Carlos miał o to pretensje do Gabi, ale pomimo tego, cała rodzina przyjechała do Solisów. Carmen postanowiła pokazać swej biologicznej córce jak piec ciasteczka[14]. Carmen z mężem i Grace zostali zaproszeni do Solisów na tradycyjny obiad w Święto Dziękczynienia. Po tym jak Gabi sama przyjechała samochodem Sanchezów na Wisteria Lane i Carmen usłyszała co się stało z jej mężem, wpadła w panikę i razem z Grace odjechała do swojego domu a potem miała lecieć samolotem do rodziny w Teksasie. Carmen wiedziała, że ten dzień nadejdzie, dlatego też początkowo nie chciała przyjąć pomocy Gabi. Solis wiedziała, że na razie tylko tak zatrzyma przy sobie dłużej Grace, więc Carmen uległa namowom Gabi by zamieszkali u nich. W salonie domu Solis, Bob przedstawił sprawę jasno. Dla Hectora było już za późno a Carmen musiała by się sama zgłosić do urzędu imigracyjnego albo zniknąć[16]. Carmen obmyślała plan wyjazdu w kuchni Solisów. Powiedziała Gabi co się stało z Hectorem i za dwa dni miały wyjechać do Teksasu. Po tym jak Hector by do nich dołączył, postarali by się o nową pracę i dom. Gabi otwarcie się sprzeciwiła i zaproponowała by Grace została u nich, na Wisteria Lane, dopóki Sanchezowie nie ustabilizują swojego życia. Carmen słusznie odczytała intencje Gabi i odparła, że jeśli ta wędrówka ocali Grace od bycia taką egoistką jak Juanita, to jest tego warta. Gabi upewniła się, przez Boba, że Grace będzie mogła zostać u Solisów, jeśli ktoś anonimowo zgłosi Carmen do urzędu imigracyjnego. Następnie, ze swojej kuchni, wykonała połączenie do tegoż urzędu. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod dom Solisów, Gabi zobaczyła jak Grace jest przywiązana do matki która ją wycjhowywała. Carmen otworzyła drzwi urzędnikom i przedstawiła się jako Gabrielle. Prawdziwa Gabrielle, odpowiednio przebrana, dała się natomiast zabrać na policję jako Carmen. Po kilku godzinach policja już wiedziała kim była zatrzymana i Carlos zgłosił się po Gabi. Powiedział jej też, że wynajął swym gościom pokój w motelu i nazajutrz rano wyjadą do Teksasu. Juanita, Gabi i Carlos, który pomógł zanieść resztę rzeczy do samochodu, przybyli by się pożegnać. Nie było to łatwe, ponieważ biologiczni rodzice musieli opuścić swoje biologiczne dzieci. Carmen przeprosiła Gabi za to co powiedziała na temat Juanity. Gdy odjechali, Gabrielle zaczęła mocno płakać a Carlos objął ją ramionami[31].

Charlotte[edytuj]

Panna Charlotte (Stephanie Faracy) to kobieta która prowadziła w Fairview sklep z drogimi porcelanowymi lalkami, którzy ludzie mogli adoptować. Po zamieszkach na Wisteria Lane związanych z domem drugiej szansy Paula Younga, Gabi zabrała Juanitę do sklepu z lalkami. Chciała tym samym by zapomniała ona o nowinie, że została zamieniona przy urodzeniu z Grace Sanchez. Dziewczyna była początkowo obojętna na ten pomysł. Zachwyciła się jedną z lalek o imieniu Lady Katherine, które podała jej prowadząca, ale była zniesmaczona na widok ciągle widniejącego zdjęcia Grace w telefonie komórkowym Gabi i wybiegła ze sklepu. Solisowie w ramach terapii która uzdrowiła by ich rodzinę, musieli się pozbyć wszystkiego co dotyczyło Grace. Dlatego Gabi wróciła do sklepu panny Charlotte i sama zaadoptowała lalkę o imieniu księżniczka Valerie. Z wyglądu, ta droga zabawka przypominała Grace[17]. Gdy Bob i Lee wspomnieli, że zaadoptują dziewczynkę a Carlos zabronił Gabi wspominać o Grace, kobieta wyszła i musiała pogłaskać swoją lalkę Valerie by się uspokoić. Juanita i Celia odkryły istnienie lalki Gabrielle. Kobieta nakrzyczała na dziewczynki po tym jak Celia miała w ustach rączkę lalki a Juanita bawiła się resztą zabawki w sypialni rodziców. Gdy Bree weszła a na górę, skłamała jej, że będzie to prezent dla dziewczynki którą zaadoptują Bob i Lee. Pomimo tego Van De Kamp była wstrząśnięta zachowaniem sąsiadki. Gabi udała się z księżniczką Valerie do panny Charlotte by ją naprawiła. Kobieta zapewniła ją, że lalka będzie jak nowa. Gabi chciała odejść, ale po chwili wróciła się z pytaniem czy jej ścisłe przywiązanie do lalki to dziwactwo. Panna Charlotte odpowiedziała jej, że to całkowicie normalne. Sama pokazała Gabi swoją lalkę, panią Humphries, którą kupiła kiedyś w Ohio. Im więcej z nią spędzała czasu, tym lepiej ją poznawała. Pani Humphries prowadziła sklep muzyczny oraz uczyła gry na fortepianie a pomimo tego, zawsze na nią czeka. Jej siostra zmarła w tym samym czasie co siostra właścicielki. Od tego czasu dała jej wiele szczęścia i nigdy cię nie opuszczą. Charlotte spytała się jaka jest historia księżniczki Valerie. Gabi zwierzyła się, że ona nie zawsze była księżniczką bo gdy się urodziła, zamieniono ją z innym dzieckiem i trafiła do innej rodziny. Nikt o tym nie wiedział, aż pewnego dnia odnalazła drogę do domu. od tego dnia księżniczka Valerie nie opuściła pałacu a jej prawdziwa matka trzymała ją w pałacu by nikt ich nie rozdzielił ponownie[18]. Charlotte już się nie pojawiła a Carlos dowiedział się od Karen McCluskey, że Gabi traktuje swoją lalkę za 800 dolarów jak człowieka, substytut Grace. Był też w szoku kiedy to Gabi zapięła Valerie w dziecięcym siodełku. Zaproponował żonie terapię, ale ona odmówiła. Pojechali do restauracji, która to miała uspokoić Carlosa po tym jak zobaczył wyciągi z kart kredytowych żony. Zgubili się jednak i gdy Carlos się zatrzymał by się posłużyć nawigacją, napadnięto na nich. Carlos wysiadł, ale Gabi nie mogła odpiąć lalki z siodełka i wpadła w rozpacz, gdy złodziej (Joe Gillett) ukradł Valerie. Nie pomogły jej słowa Carlosa, że to nie Grace[50].

Doug Perry[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Doug Perry.

Hector Sanchez[edytuj]

Hector Sanchez (Rolando Molinda) to ojciec Juanity. Otyły i łysy mężczyzna w wieku 40 − 45 lat. Sześć i pół roku po narodzinach swej córki, rodzina Sanchezów została odszukana przez prywatnego detektywa, który znał prawnika Boba Huntera[30]. Sam nie był przekonany, że ich córki zostały podmienione i zasugerował by zbadano ich DNA. Gdy Solisowie zobaczyli po raz pierwszy Grace, wiedzieli, że mała była 100 − procentowym odbiciem wyglądu i charakteru Gabi. Hector zgodził się też by nic nie mówić dziewczynkom a spotkania miały się odbywać raz w miesiącu. Hector przyjechał do domu Solisów i był zadowolony, że mimo tej sytuacji, zostali przyjaciółmi z Carlosem[14]. Mężczyzna z żoną i Grace zostali zaproszeni do Solisów na tradycyjny obiad w Święto Dziękczynienia. Carlos ugotował wszystko ale Gabi zapomniała kupić ciasto. Próbowała się wymigać a nie bez znaczenia był też fakt, że wypiła kieliszek wina. Carlos był nieugięty i Hector, chcąc załagodzić sytuację, podwiózł Gabi do cukierni. Droga do niej zakorkowała się wskutek wypadku. Wściekła Gabrielle wymusiła na Hectorze by pojechał poboczem. Ten ruch zauważyli policjanci i aresztowali mężczyznę, ponieważ nie pokazał im prawa jazdy. Funkcjonariusz Martinez (Peter Murnik) podejrzewał, że Hector nie był obywatelem USA[16]. Carmen wspomniała tylko, że Hector zatrzymał się u kuzyna w mieście Sabinas, w Meksyku. Później miał dołączyć do Grace i Carmen w Teksasie[31].

Postacie z sezonu 8[edytuj]

Ben Faulkner[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Ben Faulkner.

Chuck Vance[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Chuck Vance.

Claudia Sanchez[edytuj]

Doris Hammond[edytuj]

Doris Hammond

Doris Hammond (Doris Roberts) to bardzo zamożna klientka usług Gabrielle jako osobistej stylistki w sklepie. Została żoną Williama Hammonda, który był bogatym, lecz skąpym człowiekiem. Fortunę zbił na funduszach inwestycyjnych, dlatego mógł sobie pozwolić na zafundowanie teatru, szpitala i biblioteki nazwanych jego nazwiskiem i założonych w Fairview. Kiedy zmarł, jego zona Doris odziedziczyła jego fortunę. Teraz była gotowa wydać trochę pieniędzy na nowe ubrania, których nie kupowała od dawna. Przyszła do sklepu, gdzie pracowała Gabi w starych ubraniach i latynoska pomyślała, że Doris pomyliła piętra. Podeszła do niej i po chwili nałożyła jej tylko szal byle ją zbyć. Gabi wzięła szampana do innej klientki, ale po chwili Doris powiedziała kim jest, dlatego Gabi wręczyła jej kieliszek szampana. Doris usiadła na fotel i zainteresowała się ostatnią narzutą, jaka im została w sklepie. Przymierzała ją inna kobieta, ale Gabi podeszła do niej, zerwała ją, dodając, że wygląda w niej jak batman i dała ją Doris. Wieczorem Gabi przyjechała z kobietą do swojego domu. Carlos zaczął pracę w MOPS − ie. Tam posiadał skromne, obskurnie urządzone biuro z prostym stolikiem i pobrudzonym komputerem starszej generacji. Wrócił do domu później, ale był zmęczony i nie chciał uczestniczyć w kolacji. Gabi kazała mu przyjść i ładnie wyglądać. Gabi pochwaliła nowy płaszcz kobiety i Carlos tez to zrobił. Doris przyznała, że niemal doznała ataku serca, gdy zobaczyła cenę i będzie się musiała przyzwyczaić do idei wydawania pieniędzy. Spytała się też Carlosa co on robi. Gdy zaczął wyjaśniać, Gabi zaczęła udawać, że chrapie. Mężczyzna przyznał, że Gabi nie popiera tego co robi, ale Doris uznała, że to niepoważne bo jej mąż był dużym filantropem. Gabi poszła zrobić kawę a Carlos podchwycił temat by Doris to kontynuowała. Kobieta bardzo chciała to zrobić, tylko nie wiedziała gdzie zacząć. Latynos zdecydował się jej pomóc. Nazajutrz Doris przyszła do Gabi z torbami wypełnionymi kupionymi rzeczami. Odkąd dowiedziała się, że za jedną z tych rzeczy można zafundować bezdomnemu miesięczny kurs. Przeczytała o tym w ulotce podsuniętej przez Carlosa a poranny telefon od niego przypomniał jej hasło Williama: "Ci którym się powodzi, muszą być też dobrzy". Powiedziała to Gabi i doradziła jej, by trzymała się męża bo jest dobrym człowiekiem. Gabi przyszła do biura Carlosa i była wściekłą na niego. On uświadamiał jej, że pomaga ludziom a Gabi odparła, że też pomaga, zapełnić szafy bogatym. Carlos wyszedł z biura bo nie chciał się bawić w kłótnię, gdy tylko jedna ze stron jest bardziej moralna do obronienia. Wykonał przed nią taniec zwycięstwa i opuścił biuro. Poirytowana Gabi popatrzyła na biuro i uśmiechnęła się. Później Carlos zabrał Doris do swojej pracy i podziękował jej za dotacje. Postawiły one wiele osób na nogi. Doris podziękowała mu za wciągnięcie jej w to wszystko. Carlos zaprosił kobietę do biura, i zapewnił ją, że każdy cent idzie do potrzebujących, dlatego nic do nich nie zostaje. Pomieszczenie zmieniło się nie do poznania. Tanie meble, usunięto a zastąpiono je dwoma obrazami, dwoma wyściełanymi złota narzutą krzesłami, barokowym biurkiem, fortepianem i kryształowym żyrandolem. Doris była zła i pomimo obrony Carlosa, ze te rzeczy nie są jego, zanim wyszła, kazała mu znaleźć inną staruszkę do naciągania. Doris uznała Carlosa i Gabi za wariatów, dlatego zerwała z nimi kontakty[27].

Marisa Sanchez[edytuj]

Roy Bender[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Roy Bender.

Trip Weston[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Trip Weston.

Odcinek specjalny "Oprah Winfrey Is the New Neighbor"[edytuj]

Karen Stouffer[edytuj]

Przypisy

 1. a b c Sezon 4 odcinek 2: historia opowiedziana Lynette przez Gabrielle w szpitalu.
 2. a b c d Sezon 1 odcinek 5
 3. a b c d Sezon 6 odcinek 12: Gabi pokazała rodzinną fotografię swemu mężowi, na której widnieli rodzice Gabrielle, sama Gabi, chłopczyk i dziewczynka. Jest bardzo prawdopodobne, że to było jej rodzeństwo.
 4. a b c d Sezon 4 odcinek 17
 5. a b c d Sezon 5 odcinek 7
 6. a b Sezon 5 odcinek 18
 7. a b c Sezon 5 odcinek 24
 8. a b c d e Sezon 6 odcinek 4
 9. Sezon 6 odcinek 10
 10. a b Sezon 6 odcinek 11
 11. a b Sezon 6 odcinek 16
 12. a b c d Sezon 6 odcinek 23
 13. a b c d Sezon 7 odcinek 1
 14. a b c d e Sezon 7 odcinek 4
 15. a b Sezon 7 odcinek 6
 16. a b c d Sezon 7 odcinek 8
 17. a b c Sezon 7 odcinek 11
 18. a b c Sezon 7 odcinek 12
 19. a b c Sezon 7 odcinek 18
 20. a b Sezon 7 odcinek 19
 21. a b Sezon 7 odcinek 20
 22. a b c Sezon 8 odcinek 7
 23. a b Sezon 8 odcinek 11
 24. a b c Sezon 8 odcinek 12
 25. a b Sezon 8 odcinek 14
 26. a b c Sezon 8 odcinek 16
 27. a b c d Sezon 8 odcinek 20
 28. a b c Sezon 8 odcinek 21
 29. a b c d e f Sezon 8 odcinek 23
 30. a b c d e Sezon 7 odcinek 3
 31. a b c d Sezon 7 odcinek 9
 32. a b Sezon 8 odcinek 13; aktor Grant Venable.
 33. Sezon 5 odcinek 1
 34. Sezon 5 odcinek 3
 35. Sezon 5 odcinek 4
 36. Sezon 5 odcinek 12
 37. a b Sezon 5 odcinek 13
 38. a b c Sezon 5 odcinek 17
 39. Sezon 5 odcinek 21
 40. a b Sezon 5 odcinek 22
 41. Sezon 6 odcinek 5
 42. Sezon 6 odcinek 6
 43. Sezon 6 odcinek 7
 44. a b Sezon 6 odcinek 8
 45. a b Sezon 6 odcinek 12
 46. a b Sezon 6 odcinek 13
 47. Sezon 6 odcinek 18
 48. Sezon 7 odcinek 2
 49. Sezon 7 odcinek 10
 50. a b Sezon 7 odcinek 13: W tym odcinku Stephanie Faracy nie wystąpiła. To jest tylko dalsza historia lalki Księżnicka Valerie.
 51. a b Sezon 7 odcinek 14
 52. a b Sezon 7 odcinek 15
 53. Sezon 7 odcinek 16
 54. a b Sezon 7 odcinek 21
 55. a b Sezon 8 odcinek 1
 56. a b Sezon 8 odcinek 4
 57. a b Sezon 8 odcinek 6
 58. a b c d e Sezon 8 odcinek 9
 59. a b c Sezon 2 odcinek 15
 60. Był rok 2006 a Lucia sama powiedziała w odcinku 2x15, że ma 51 lat, czyli 2006 − 51 = 1955
 61. Sezon 3 odcinek 14: Był 2007 rok a Gabi rzekła, że skończyła 31 lat. Dlatego też 2007 rok – 31 lat = 1976 rok + 5 lat = 1981 rok.
 62. a b c d e Sezon 1 odcinek 9
 63. a b Sezon 7 odcinek 22
 64. Sezon 3 odcinek 14: Był 2007 rok a Gabi rzekła, że skończyła 31 lat. Dlatego też 2007 rok – 31 lat = 1976 rok + 15 lat = 1991 rok.
 65. Sezon 7 odcinek 23
 66. Sezon 8 odcinek 8
 67. Sezon 8 odcinek 15
 68. a b c Sezon 8 odcinek 17
 69. Sezon 8 odcinek 22
 70. a b Sezon 5 odcinek 23
 71. Sezon 6 odcinek 1
 72. Sezon 6 odcinek 2
 73. a b Sezon 6 odcinek 3
 74. Sezon 6 odcinek 9
 75. Sezon 6 odcinek 14
 76. Sezon 6 odcinek 17
 77. a b Sezon 1 odcinek 6
 78. Sezon 1 odcinek 7
 79. Sezon 1 odcinek 17
 80. a b W 19. odcinku 3. sezonu, na odrzwiach rezydencji Victoria, widać umieszczoną mezuzę. W judaizmie, mający wartość symboliczną, historyczną i religijną mały pojemnik wykonany z drewna, metalu lub szkła, zawierający zamknięty w rurkę zwitek pergaminu z naniesionymi dwoma fragmentami Tory (Księga Powtórzonego Prawa 6.4-9 i Księga Powtórzonego Prawa 11,13-21)
 81. a b c Sezon 3 odcinek 23
 82. a b c Sezon 4 odcinek 6
 83. a b c Sezon 4 odcinek 10
 84. a b Sezon 3 odcinek 22: nazwa i numer ulicy na zaproszeniu wysłanym Carlosowi i Edie.
 85. a b c d Sezon 3 odcinek 17
 86. Sezon 3 odcinek 16
 87. Sezon 3 odcinek 18
 88. Sezon 3 odcinek 19
 89. a b Sezon 3 odcinek 21
 90. Sezon 4 odcinek 1
 91. a b Sezon 4 odcinek 3
 92. Sezon 4 odcinek 4
 93. Sezon 4 odcinek 7
 94. Sezon 4 odcinek 8
 95. a b Sezon 4 odcinek 9
 96. a b Sezon 1 odcinek 3
 97. a b c Sezon 1 odcinek 18
 98. a b Sezon 1 odcinek 13
 99. a b Sezon 2 odcinek 16
 100. a b c UWAGA: W tym sezonie ta postać nie wystąpiła!
 101. a b c Sezon 1 odcinek 2: wspomniana przez Johna.
 102. Ojcostwo nigdy nie zostało jasno określone. Gabi uznała w 21 odcinku 1. sezonu, że niezależnie od wyników, pomimo istniejącej możliwości ojcostwa Johna, będzie to dziecko Carlosa.
 103. Sezon 2 odcinek 24
 104. Sezon 1 odcinek 1
 105. a b c Sezon 1 odcinek 4
 106. Sezon 1 odcinki 5 – 7
 107. a b Sezon 1 odcinek 8
 108. Sezon 1 odcinek 12
 109. Sezon 1 odcinek 15
 110. Sezon 1 odcinek 19
 111. Sezon 1 odcinek 20
 112. Sezon 1 odcinek 21
 113. a b c Sezon 1 odcinek 23
 114. Sezon 2 odcinek 1
 115. a b Sezon 2 odcinek 3
 116. Sezon 3 odcinek 3
 117. Sezon 4 odcinek 5
 118. a b Sezon 1 odcinek 17
 119. Sezon 1 odcinek 20
 120. a b Sezon 2 odcinek 13
 121. a b Sezon 2 odcinek 14
 122. Sezon 4 odcinek 11
 123. Sezon 1 odcinek 10
 124. Sezon 1 odcinek 14
 125. Sezon 2 odcinek 4
 126. Sezon 2 odcinek 5
 127. Sezon 2 odcinek 6
 128. a b Sezon 2 odcinek 17
 129. a b c Sezon 2 odcinek 18
 130. a b c Sezon 2 odcinek 19
 131. a b c Sezon 2 odcinek 20
 132. Sezon 2 odcinek 9
 133. Sezon 2 odcinek 10
 134. a b c Sezon 2 odcinek 12
 135. a b Sezon 2 odcinek 7
 136. Sezon 2 odcinek 11
 137. a b Sezon 2 odcinek 23
 138. Sezon 3 odcinek 9
 139. a b Sezon 3 odcinek 10
 140. Sezon 3 odcinek 13
 141. Sezon 2 odcinek 21
 142. Sezon 2 odcinek 22
 143. Sezon 2 odcinek 24
 144. Sezon 3 odcinek 1
 145. Sezon 3 odcinek 2
 146. Sezon 3 odcinek 11
 147. Sezon 4 odcinek 14
 148. Sezon 4 odcinek 15
 149. Sezon 4 odcinek 16
 150. Sezon 5 odcinek 11
 151. Sezon 5 odcinek 15
 152. Sezon 5 odcinek 16
 153. Sezon 5 odcinek 6
 154. Sezon 5 odcinek 8