Znajomi Susan Mayer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Znajomi Susan Mayer – fikcyjne postacie, członkowie rodziny oraz znajomi głównych bohaterów serialu Gotowe na wszystko: Susan Delfino, Julie Mayer oraz Mike'a Delfino.

Najbliższa Rodzina[edytuj]

Addison Prudy[edytuj]

Addison Prudy (Paul Dooley) to ojciec Susan. Urodził się w 1934 roku[1][2].
Prowadził on sklep dostawczy w Fairview. Wiedział, że ma nieślubną córkę ale zapłacił Sophie Bremmer, by nic nie mówiła córce o nim[3].

Sezon 2

Wiele lat później, po tym jak Susan się dowiedziała o nim, powzięła plan, że zatrudni się u niego. Po jakimś czasie wyzna mu, że jest jej ojcem. Przyszła do niego, ale Addison myślał, że podesłała ją jego żona Carol, by sprawdzić jego wierność. Gdy powiedziała mu prawdę, ten doznał zawału na swym zapleczu. W szpitalu powiedział jej, że nie chce utrzymywać z nią kontaktów. Pragnął oszczędzić Carol, swojej żonie, świadomości, że rok po ślubie z nią, już ją zdradził. Susan nie zrezygnowała z kontaktu z ojcem[3]. Addison przyszedł do Susan. Ta pokazała mu stare zdjęcia. Później zadzwonił do niej i musiała wpłacić kaucję za ojca, za nielegalne spotkanie z prostytutką. Addison potwierdził też groźbę, wypisaną przez jego żonę na garażu Susan. Dał do zrozumienia, że jak poukłada sprawy w swym małżeństwie, to wtedy nawiążą lepsze kontakty[4].
Dzięki małżeństwu z Carol, Susan ma przybrane rodzeństwo[3]. Pomimo to Susan nawiązała jakiś kontakt z tatą ponieważ m.in. wiedziała, że po jego stronie rodziny występuje trzeci sutek[5].

Julie Mayer[edytuj]

 Osobny artykuł: Julie Mayer.

Karl Mayer[edytuj]

Karl Mayer
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Karl Mayer
Płeć Mężczyzna
Wiek 30 (w momencie ślubu z Susan)
31 (gdy urodziła się Julie)
33 (gdy wprowadził się na uliczkę)
44 (w trakcie rozwodu z Susan)
45[6] – 46 (sezon 1)
46 – 47 (sezon 2)
48 (sezon 3)
48 – 49 (sezon 4)
54 – 55 (sezon 5)
55 – 56 (sezon 6)
56 (w chwili zgonu)
Rodzina Irene (babcia)[7]
Bezimienna ciotka[8]
Bezimienny kuzyn[8]
Wnuczka (od Julie i Portera)
Porter Scavo (ojciec dziecka Julie)
Dzieci Julie Mayer (córka z Susan)
Evan Mayer (syn z Marissą)
Spowinowaceni Sophie Bremmer − Flickman (była teściowa)
Addison Prudy (były teść)
Byłe szwagrostwo od małżeństwa Prudy[3]
Małżeństwa Susan Delfino (dwukrotna i pierwsza była żona; 1989 – 2003 i 2006)
Marissa Mayer (druga była żona; 2008 – 2014)
Związki Brandi (była kochanka)
Kilka kobiet (byłe kochanki)[9]
Edie Britt (była narzeczona – nie żyje)
Candace (była randka)[10]
Bree Weston (narzeczona w momencie zgonu Karla)
Amber (była kochanka)[11]
Huang-Li (była kochanka)[11]
Kobieta od kablówki (była kochanka)[11]
Courtney (była kochanka)[11]
Zawód Prawnik
Właściciel klubu ze striptizem
Adres
Pierwszy odcinek 1.01 "Pilot"
Ostatni odcinek 6.11 "If..."
oraz
8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 37
Powód Śmierć na stole operacyjnym po wypadku awionetki
Aktor(ka) Richard Burgi

Susan Mayer, która mieszka po drugiej stronie ulicy, przyniosła makaron z serem. Jej mąż Karl śmiał się z niej, że to jedyna potrawa jaką umie przyrządzić, ale rzadko jej dobrze wychodzi. Kiedy się tu wprowadzali, była za słona. Za wodnista, gdy Susan zauważyła szminkę na jego koszuli. Kiedy jej powiedział, że odchodzi z sekretarką, makaron był przypalony. Rok po rozwodzie Susan zaczęła myśleć, że miło by było mieć w życiu mężczyznę, nawet gdyby się wyśmiewał z tego, że nie umie gotować.

Mary Alice Young (odc. 1x01)

Nie, to Ty powinieneś się czuć upokorzony. Zostawiłeś rodzinę. Ludzie mają Cię za drania. Martw się o siebie.

— Susan do Karla (odc. 1x03)

Zanim pojawił się Mike, byłam pewna, że się zejdą. Nie znałaś ich w dobrych czasach. W ich związku było tyle pasji i namiętności. Ciągle się śmiali.

— Bree do Gabi o Susan i Karlu (odc. 2x17)

(...) Karlu Mayer. Odrzucało (...) jego zachowane przy stole, nieetyczne postępowanie a także jego błądzący wzrok. (...)

— Mary Alice Young (odc. 6x06)

(...) wszystkie fakty, dotyczące Karla. Powiedz (...) co kupiłeś mi na 30. urodziny? Nic mi nie kupił, bo zapomniał o urodzinach. To nie było tak dawno. Powiedz, gdzie spędziłeś naszą 10. rocznicę? Co powiedziałeś? [W klubie ze striptizem.] To nic, jaki prezent chciałeś na 35. urodziny? Chciał bym zaprosiła przyjaciółkę do sypialni. (...)

— Susan do Bree (odc. 6x09)

Był draniem, ale diabelsko seksownym.

— Gabrielle do Bree o Karlu (odc. 7x19)

Karl Mayer (Richard Burgi) to nieżyjący były mąż Susan. Urodził się w 1959 roku[6].
Z zawodu adwokat, w 1989 roku pojął za żonę Susan Bremmer a rok później urodziła im się córka, Julie. W 1992 roku sprowadził się z żoną i córką do domu przy 4353 Wisteria Lane. Jedenaście lat później jego żona złożyła wniosek o rozwód do sądu i wyrzuciła go z domu. Karl zdradził Susan z sekretarką Brandi. Matka Julie to wykryła i spaliła wszystkie mosty jakie łączyły ją z małżonkiem[12].

Sezon 1

Rok po rozwodzie Karl nadal był z Brandi, gdy Susan poprosiła go o przetrzymanie Julie ze względu na kolację u Bree. Przy okazji, zrobiła scenę Brandi, za to, że nie wyrzuciła puszki po napoju do kubła. Po rozmowie z Lynette, zadzwoniła do eks męża z zamiarem przeproszenia go za wszystko. Przyjechał dzień wcześniej i zastał Susan owiniętą tylko w ręcznik. Zaczęła mówić swoją przemową, ale nagle zażądała przeprosin, za to, że tak ją potraktował. Pokłócili się i wyszli na ulicę. Susan zatrzasnęła sobie ręcznik drzwiami od jego samochodu a Karl odjechał, zostawiając Susan nagą[13].
Pół roku później przyjechał do byłej żony, by podpisać ostatnie wspólne zeznanie podatkowe za poprzedni rok. Poznał przy tym Mike'a, który poszedł do swojego domu po uszczelkę. Karl oświadczył Susan, że przyłapał Brandi z innym mężczyzną w łóżku. Przytulił się do Susan, co nagle zauważył Mike w progu drzwi. Karl zgodził się na propozycję Susan, by przyłączyć się do urodzin Julie w klubie z karaoke. Susan przyszła z Mikiem a Karl z Edie Britt, która zaśpiewała na scenie. Mike zamówił "New York, New York" Franka Sinatry dla Susan. Edie, po chwili powiedziała Susan o tym, że Karl zdradził ją, właśnie z nią, podczas gwiazdki u Hendersonów. Susan podeszła do mikrofonu i zaczęła śpiewać jednak po chwili publicznie upokorzyła Karla. Nazajutrz przyjechał on przeprosić Susan. Zaczął wspominać dobre czasy i zaproponował ponowny związek. Susan odrzuciła ofertę i pobiegła do Mike'a. Uświadomiła sobie przez to, że go kocha[14].

Sezon 2

Kolejne sześć miesięcy później Susan zerwała z Delfino i odkryła, że Karl sypia z Edie w jej nowym domu. Julie wyjaśniła matce, że spotykali się już od czasu jej "słynnego" występu w barze z karaoke. Nieco później Edie i Susan się pokłóciły o Karla, przez co Edie została przez przypadek przejechana, gdy Susan wycofywała swój samochód. Karl przyszedł do niej i powiedział, że zamieszkał z Edie a Susan odparła, że miała być szczęśliwa jako pierwsza[15]
Matka Julie przyszła do Mike'a i widziała jak Karl pokłócił się z Edie oraz odjechał spod jej domu. Wieczorem pojawił się u niej z walizkami. Pijąc wino, Karl wyznał Susan, w zamian za wypicie całej butelki wina przez byłą żonę, że Edie znalazła wspólne zdjęcie jego z Susan, gdy ścieliła łóżko. Karl pocałował Susan i na rano Julie nakryła ich razem w łóżku, po czym wyszła do szkoły a Susan odrzuciła wszelki związek z byłym małżonkiem. Edie przyszła po południu do Susan i oświadczyła, w triumfalnym tonie, że Karl wrócił do niej. Oddała też ich zdjęcie[16].
Bree Van De Kamp poprosiła Karla o poradę prawną. Dotyczyła ona samobójstwa George'a Williamsa. W domu Bree, Karl wyjaśnił Andrew, że nie musiała mu pomagać, a chłopak zagroził matce, że zniszczy jej reputację wśród sąsiadów. Karl poprosił Bree by poszła do kuchni po herbatę i przyparł jej syna do ściany. Zaznaczył, że był on dobrym przyjacielem jego ojca, Rexa. Zastraszył też, że go "uszkodzi", jeśli nie będzie szanował matki[17].
Susan przyszła do Karla po poradę, ponieważ dowiedziała się, że nie ma ubezpieczenia. W salonie Edie, powiedziała o co chodzi. Edie wpadła na pomysł fikcyjnego małżeństwa, dzięki któremu zdobędzie ubezpieczenie. Ślub z gejem, Garym Grathamem (Carlos Jacott) nie wypalił, więc Karl się oświadczył, bo sam uważał, że jest to jej winien. Ze strachu przed Edie, nic jej nie powiedzieli[18].

Susan Mayer wierzyła, że kara musi być stosowna do zbrodni. Doszła do tego wniosku, kiedy odkryła, że mąż ją zdradza. Skoro Karl zniszczył ich miłość, postanowiła, że w odwecie, zniszczy to co on kochał, jedno po drugim. Teraz, trzy lata po rozwodzie, Susan znów była związana z Karlem, jako wspólniczka przestępstwa. Tak, Susan Mayer uważała, że kara musi być stosowna do zbrodni. Niestety Karl był tego samego zdania.

— Mary Alice Young

Karl przygotował intercyzę i całą resztę dokumentów, mimo sprzeciwu Julie. Susan wyrzuciła jednak obrączkę i musiała ją poszukać w zaroślach obok ulicy. Później Edie, sprzątając salon, zauważyła w otwartej teczce nieświadomego Karla, pierścionek obok gotowej do podpisania intercyzy. W restauracji Chez Naomi Edie powiedziała o tym Susan a ta bezskutecznie próbowała dyskretnie ostrzec Karla za pomocą kartki, która trafiła do innego stolika powodując tam zamieszanie. Wieczorem, przed domem Edie, Susan wyjaśniła Karlowi dlaczego Edie była oburzona. Mimo tego, Karl nadal zapewnił Susan o ślubie. Powiedział też, że po ponownym rozwodzie, ożeni się z Edie. Następnie Susan i Karl wzięli cichy ślub w urzędzie stanu cywilnego[12].
Karl przyszedł do Susan, do szpitala ponieważ trzeba było operacyjnie usunąć jej "wędrującą śledzionę". Obudził ją wyśmiewaniem się z treści kartki od doktora Rona McCready. Wychodząc, w obecności siostry Ruth Ann Heisel (Dagney Kerr), określił Susan "żoną", co ta sprawdziła. Po komicznej kłótni, doszła ona do kompromisu z Susan. Tuż przed operacją, Mike przyszedł do Susan i spotkał Karla. Mayer powiedział mu o bukiecie i liściku doktora. Mike spotkał się z Susan, ale nie dał jej kwiatów. Podczas operacji Susan, pod wpływem znieczulenia, powiedziała Ronowi, ze kocha Mike'a a siostra Heisel dodała, zalewając się łzami, że Susan już jest mężatką[19].
Susan potwierdziła Ronowi wszystko, oprócz wątku z Mikiem. Zaprosiła doktora na kolację z Karlem. Potem powiedziała wszystko Karlowi. Na samej kolacji, Karl odniósł talerze i zauważył, że Mike wrócił do domu. Rozszczelnił rurę a cieknąca wodę zauważył Ron. Poszedł do sąsiada hydraulika. Susan się wściekła i pojechała na wózku do niego. Mike przedstawił się i powiedział, że chodził z Susan. Ron wyszedł i pobił się z Mikiem na ulicy. Zerwał też z Susan a świadkiem wszystkiego był stojący w kuchni swego byłego domu, rozbawiony Karl[20].
Susan dowiedziała się od Edie, że zaplanowała zaręczyny i niespodziewany ślub z Karlem. Susan ostrzegła swego faktycznego męża. Razem poszli do Edie, ale ta wiedziała już o wszystkim od doktora Rona. Kilka godzin później przyszła do Susan. Wybaczyła im to ale w zamian Karl miał wyprawić jej horrendalnie drogie wesele a Susan miała je zorganizować. Mayer zobowiązała się też do obsługi na przyjęciu zaręczynowym. Na nim Julie, w książce z drinkami, znalazła zdjęcie ojca z jej matką. W sypialni Edie, Karl przyznał się byłej-aktualnej żonie do wszystkiego i pocałował Susan. Zanim weszła Edie, Karl zdążył przerzucić Susan za łóżko i zszedł z oficjalną narzeczoną na dół, rozpakowywać prezenty[21].
Susan przyszła do domu Edie, do Karla by wszystko wyjaśnić. Karl chciał wysondować, czy Susan go przyjmie, ale matka Julie wyszła oburzona. Podczas prób kapeli weselnej, Susan powiedziała do Karla, że pozostał takim samym niedojrzałym tchórzem jak w momencie, gdy od nich odszedł. Karl przyszedł do Susan i skłamał, że zerwał z Edie. Udali się do łóżka. Po stosunku, przez telefon od Edie, Susan dowiedziała się prawdy i wściekła się. Wyrzuciła ojca swej córki z domu, żałując wszystkiego co ich łączyło, oprócz Julie[22].

Karl Mayer rzadko się modlił, ale kiedy to robił, zwykle prosił Boga by pomógł mu zerwać z kobietą i oszczędził dramatycznych scen, które zwykle towarzyszą takim rozstaniom. Przez lata Karl rzucił wiele kobiet i żadna z nich się tego nie spodziewała. Każdy odwrót był drobiazgowo zaplanowany, łącznie z wyborem papeterii. Stąd rekord udanych ucieczek od kobiet, które nie chciały pozwolić mu odejść. Kiedy więc postanowił zerwać z Edie Britt, Karl modlił się by Bóg znów pomógł mu uniknąć niepotrzebnych scen. Pech chciał, że Bóg miał ochotę się zabawić. (...)

— Mary Alice Young

Karl w końcu zerwał z Edie, która zamierzała zniszczyć jego samochód lub jego samego za pomocą grabi ogrodowych. W ostatniej chwili jego samochód zapalił i miał z uśmiechem odjechać z podjazdu byłej narzeczonej, ale samochód został za to uszkodzony przez śmieciarkę.

(...) Karl nie mógł zrozumieć dlaczego Bóg go opuścił. Nie przyszło mu do głowy, że Bóg może być kobietą.

— Mary Alice Young

Edie rzuciła grabie i z uśmiechem wróciła do domu[9].
Oliver Weston, wynajęty przez Edie, zdobył dla niej dokumentację jego zdrady, za które Mike zapłacił. Edie i tak dowiedziała się prawdy z listu Susan, który ta do niej napisała. Edie podpaliła dom swej sąsiadki[23].
Julie i Susan zamieszkały najpierw u Bree a potem w przyczepie, przed swoim spalonym domem. Karl przyszedł do Susan omówić warunki mieszkaniowe ich córki. Później przyłapał Mike'a jak kupił pierścionek zaręczynowy dla Susan. Na złość Mike'owi, nabył dla Susan i Julie dom na nieznanej ulicy pod numerem 2014. Budynek posiadał trzy sypialnie i basen co bardzo ucieszyło Julie[24].
Susan zgodziła się i zaczęła się przeprowadzać, gdy przyszedł do niej Mike. Domyślił się, że Karl zrobił mu na złość. Panowie pobili się ale panie podbiegły do Karla, popatrzeć na jego "rany" a Mike odszedł. Susan udała się do Mike'a i, będąc zdecydowana na zostanie z nim, wymusiła na Karlu podpisanie po raz wtóry dokumentów rozwodowych i zrezygnowała z jego domu[25].

Sezon 3

Karl pojawił się ponownie w życiu Susan około 8 miesięcy później. Susan miała dość odgrywania roli "złego policjanta" dla związku jej córki z Austinem McCannem. Zadzwoniła po byłego męża, żeby przemówił do rozsądku Austinowi. Ten powiedział mu jednak o romansie Susan z żonatym Ianem Hainsworthem, przez co Karl miał pretensje do Susan i wyszedł od niej[26].

Sezon 4

Nieco ponad rok później od tamtego momentu, Karl pojawił się ponownie. Tym razem w szkole rodzenia, do której zaczęły uczęszczać Susan Delfino i nowa żona Karla, Marissa. Były one w trzecim trymestrze ciąży. Karl dokuczał Susan i "ciskał jej swoim doskonałym życiem w twarz". Przyprowadziła więc swego męża, Mike'a. Mike był niechętny by kłamać, że im też się powodzi. Gdy usłyszał Karla, wszedł w to, ale przyznał się do swej lekomanii, co ucieszyło Karla. Mimo tego, później Karl przyznał Susan, że Mike to dobry facet i będzie wspierał ją tak, jak on nie mógł[27].

Sezon 5

5 lat później, Karl znowu pojawił się w domu Susan, by podpisać ubezpieczenie córki. Wspomniał, że Susan miała hydraulika, teraz jest z malarzem (Jackson) i gdyby on był dekarzem, może nadal byliby razem[28].
Prawie rok później, zaprowadził on swego 6 − letniego syna, Evana, do szkoły gdzie uczyła Susan. Evan pokazał jej swoje, pełne krwi, rysunki a Karl uznał je początkowo za przejaw artyzmu. W domu Susan, wyznał byłej żonie, że przedstawiają Marissę. Kobieta opuściła ich, ponieważ macierzyństwo ją przerosło. Wtedy adwokat poczuł to co Susan 11 lat wcześniej. Mimo tego, matka Julie zaczęła mu współczuć[29].
Bree tymczasem rozpoczęła procedurę rozwodową z Orsonem. Problem tkwił w tym, że odziedziczył by on połowę jej firmy kateringowej. Na spotkaniu pokerowym Bree dowiedziała się, że Karl jest świetnym adwokatem, wręcz "prawdziwym rekinem". Zwróciła się więc do niego i Karl się zgodził, ale dopiero po tym jak udało jej się dobić pewnego targu z M.J − em. Delfino[30].
Karl i Bree zaczęli majstrować w związku z rozwodem i razem "okradli" dom Bree[31].
Orson wszystkiego się jednak domyślił, gdy sekretarka z magazynów garażowych zadzwoniła do niego. Przyniósł kilka przedmiotów do domu a Bree, z rezygnacją, powiedziała mu, że chce rozwodu. Nazajutrz Orson przyszedł do niej i zaszantażował ją w związku z ubezpieczeniem i "kradzieżą"[32].
Karl wciągnął swą klientkę w romans[33].

Sezon 6

Bree poszła z nim do łóżka dopiero osiem tygodni później[34].
Oboje starali się ukryć ten związek. Mimo to, Julie pozostająca w śpiączce, po tym jak ktoś próbował ją udusić, przez chwilę widziała ich gorący pocałunek gdy leżała w szpitalnym łóżku[35].
Karl zaproponował Bree wyjazd do Las Vegas. Bree oświadczyła mu, że łączy ich tylko seks. Mimo to okazała jednak zazdrość gdy Karl pojawił się wraz z Candace (Brooke Lyons) na przyjęciu i doprowadziła do tego, że pokrzyżowała im motelowe plany. Bree uświadomiła sobie, że łączy ją z Karlem coś więcej niż seks[10].
Mimo miłych stron romansu, sprzątaczka (Aisha Hinds) z motelowego pokoju, zanotowała że oboje mają romans. Ostrzegła Bree, że sama też kiedyś miała męża i kochanka a teraz czyści motelowe pomieszczenia. Odsłoniła jej winę, ale pani Hodge kontynuowała romans[36].

Bree Hodge miała problem. Nie chciała zakochać się w Karlu Mayerze. Odrzucało ją jego zachowanie przy stole. Jego nieetyczne zachowanie a także jego błądzący wzrok. Bree naprawdę nie chciała pokochać Karla Mayera, ale w głębi serca czuła, że właśnie zaczyna. Dlatego wiedziała, że nadszedł czas by odejść. W tamtej chwili Bree wiedziała, że nadszedł czas rozstania i minął.

— Mary Alice Young

Gdy do Bree dotarło, że kocha Karla, postanowiła z nim zerwać. Plan upadł, gdy wyznał jej miłość. Karl dał jej broszkę swojej babci Irene. Ukradł ją Susan jedenaście lat wcześniej. Żona Mike'a wkrótce potem ją rozpoznała, ponieważ Hodge'owie zostali zaproszeni do nich na kolację. Bree skłamała, że kupiła ją w sklepie z antykami i na oczach Karla, oddała ją Susan. Tymczasem Karl oświadczył się nieformalnie Bree, w swoim biurze. Ta zgodziła się ale pod warunkiem, że ją rozwiedzie i zmieni się, na co Karl przystał. Mężczyzna nadal pracował nad sprawą Bree i w końcu wymyślił jak rozwieść swą klientkę. Była żona adwokata po namyśle, oddała ją z powrotem do Bree bo sama chciała nosić rzeczy tylko od Mike'a[7].
Karl przyjechał do Bree. Zachował przy tym pewne środki ostrożności, ale Angie Bolen ich przyuważyła. Karl przedstawił swej klientce plan. Wystarczyła fotografia Orsona z byłym współwięźniem, która trafiła by do kuratora. Orson poszedł by do więzienia a Bree była by wolna. Karl i pani Hodge poszli razem do łóżka. Tymczasem Angie wspięła się na piętro zewnętrznej kuchni Bree. Widziała jak światło w sypialni zapala się a cienie Karla i Bree się całują. W tym czasie Orson przyjechał pod dom. Angie zadzwoniła do Bree i zdążyła ją ostrzec przed mężem, bo Bree schowała rzeczy Karla pod poduszką a były mąż Susan stał nagi na werandzie. Bree zostawiła włączony telefon na szafce nocnej i gdy Oron spytał się do Bree czyi jest ten kieliszek wina na dole, Angie przybiegła do sypialni Bree z nim w ręku. Orson uwierzył w maskaradę a gdy zszedł na dół, Angie wychyliła się przez okno do Karla. Kazała mu skoczyć z ubranymi spodniami bo spadnie na róże a do Bree by wybrała między mężem a kochankiem[37].
W międzyczasie, ten sam mężczyzna co dusił Julie, uśmiercił Emily Portsmith. Karl, w trosce o bezpieczeństwo córki, zamienił się z nią samochodami. Susan, wiedząc, że Julie miała romans z żonatym mężczyzną, zobaczyła auto Julie na parkingu przed motelem. W budynku był jednak Karl z Bree i tak Susan dowiedziała się o ich romansie. Była wściekła, ale zaprosiła oboje do siebie i przedstawiła Bree czarną stronę charakteru Karla. Gdy sama usłyszała, że Bree kocha Karla, pobłogosławiła ich związkowi. Bree poszła niedługo potem do Lamara Benjamina i z jego pomocą zrealizowała wcześniejszy plan Karla[38].
Wywołała zdjęcia i orzekła Orsonowi, że się rozwodzi, prezentując mu fotografie. Mąż skapitulował przed nią i wyjawił jej, ze jego szantaż był zwykłym bluff'em. Po południu, idąc do biura Bree, nad jej zewnętrzną kuchnią, Orson dowiedział się, że jego żona ma romans z jednym z wspólnych znajomych. Karl, ciesząc się zwycięstwem, zamówił u Bicks'ów przelot awionetki nad Wisteria Lane z napisem "Czy wyjdziesz za mnie Bree? Kocham Cię Karl". Bree po tym jak usłyszała o tym, ostrzegła go, żeby nie upokarzał Orsona. Karl nie mógł już powstrzymać samolotu. Wyjawił więc mężowi Bree, w domu świętego Mikołaja, że to on jest kochankiem pani Hodge. Obaj zaczęli się bić i Bree musiała interweniować. Niestety w domek, gdzie byli zgromadzeni, uderzyła awionetka, która doznała awarii, raniąc wszystkich wewnątrz[39].
Poszkodowanych przewieziono do szpitala. Karl zmarł na stole operacyjnym a Orson został sparaliżowany od pasa w dół. Bree wyszła z tragedii tylko z zadrapaniem, ale musiano jej podać środki uspokajające gdy powiedziano jej co stało się z Karlem. Susan wyobraziła sobie wtedy, że mogła zostać z Karlem i nie rozwodzić się 12 lat wcześniej. Przedłużyło by o jej małżeństwo tylko o trzy lata , po czym Karl by ją i tak zostawił a Mike w tym czasie zakochał by się w innej kobiecie, z którą też miałby dziecko. Tymczasem wyobrażenie Bree dotyczyło wyjścia za mąż za Karla, jego zdrady z Courtney (Ragan Wallake), instruktorką jogi Bree, i śmierci Orsona w samotności z powodu złamanego serca[40].

Miesiąc po śmierci Karla jego rodzina zebrała się na odczyt testamentu. Każdemu zostawił coś na pamiątkę po sobie. Swojej stryjecznej babce zapisał fortepian. Ulubionemu kuzynowi zostawił złote spinki. Ukochanej córce przepisał pieniądze i papiery wartościowe. Najbardziej niezwykłą rzecz Karl Mayer zapisał komuś, kto się niczego nie spodziewał. Karl Mayer zostawił byłej żonie coś na pamiątkę. Żeby nie było cienia szansy, że o nim zapomni.

— Mary Alice Young

Miesiąc po śmierci Karla odczytano jego testament. Mężczyzna był współwłaścicielem klubu ze striptizem. Był to bardzo dochodowy interes. Zapisał więc swe udziały w nim swojej byłej żonie, Susan[8].

Sezon 8

Postać pojawiła się milcząco jeszcze raz na Wisteria Lane, ubrana w biel. Była jednym z duchów obserwujących Susan Delfino, gdy opuszczała swój dawny dom wraz z dziećmi i wnuczką, by rozpocząć nowy rozdział w życiu poza uliczką[41].

Maynard James Delfino[edytuj]

Maynard James Delfino
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Maynard James Delfino (pełne imię i nazwisko)
"M.J." (nazywany inicjałami przez wszystkich)
Płeć Mężczyzna
Wiek 5 – 6 (sezon 5)
6 – 7 (sezon 6)
7 – 8 (sezon 7)
8 – 9 (sezon 8)
Rodzina Susan Delfino (matka)
Mike Delfino (ojciec − nie żyje)
Julie Mayer (przyrodnia siostra)
Zachary Young (przyrodni brat)
Sophie Bremmer − Flickman (babcia)
Addison Prudy (dziadek)
Wujostwo od małżeństwa Prudy[3]
James Delfino (pradziadek)[42]
Tim Bremmer (kuzyn matki)
James Delfino (kuzyn ojca)[42]
Maynard (pradziadek − nie żyje)[42]
Adele Delfino (babcia)
Nick Delfino (dziadek)
Laura Delfino (ciotka)
Siostrzenica (od Julie i Portera)
Porter Scavo (ojciec dziecka Julie)
Zawód Uczeń "Oak Ridge"
Adres
Pierwszy odcinek 4.15 "Mother Said"
Ostatni odcinek 8.23 "Finishing the Hat"
Liczba odcinków 51
Powód Wyjazd z Wisteria Lane i zakończenie serialu
Aktor(ka) Mason Vale Cotton

Maynard James "M.J." Delfino (Mason Vale Cotton) to syn Susan i Mike'a. Jest on drugim dzieckiem a pierwszym synem Susan. Ma imiona po ojcu teściowej Susan, Adele i drugim dziadku Mike'a. Jest bardzo miłym, ułożonym chłopcem.

Sezon 4

Urodził się 11 maja 2008 roku, w trakcie ósmego miesiąca ciąży[43]. Na początku Susan chciała mu dać imię Connor. Mike jednak potem wspomniał, że zmarł mu dziadek (ojciec Adele) i chciałby go upamiętnić, nadając to imię synowi. Drugi dziadek Mike'a został wspomniany jako James Delfino i w końcu dziecku nadano imię Maynard James[42].

Pięcioletni przeskok czasowy
Gdy Maynard miał trzy lata, jego rodzice zostawili go w domu pod opieką młodej blondynki, możliwe, że była to Julie a sami pojechali świętować czwartą rocznicę własnego ślubu. Po drodze mieli wypadek samochodowy z Lilą i Paige Dash, z którego tylko oni wyszli żywi. Susan obwiniała się za tragedię ale Mike mówił, że to tylko wypadek[44].
Na 16 miesięcy przed tym jak na Wisteria Lane wróciła Edie, rodzice chłopca powzięli decyzję o separacji[45].
Odtąd M.J., jak Susan nazwała syna, pozostał z matką, ale ojciec, który się wyprowadził, mógł go brać do siebie[28].
W końcu, rok po tej decyzji, podpisali dokument rozwodowy. Tego samego dnia Susan nawiązała tajemny romans z malarzem jej domu, Jacksonem Braddock'iem[44].

Sezon 5

Cztery miesiące po tym, jak Jackson został chłopakiem matki M.J − a, spotkał on jej syna i Mike'a, który go podrzucił[28].
Sam M.J był styranizowany przez Juanitę Solis, co doprowadziło do tego, że ich matki się pobiły, ale wieczorem, wszystko sobie zdążyły wytłumaczyć[46].
Po incydencie u wychowawczyni MJ-a, Elenory Butters, Mike kupił synowi rower i chciał go nauczyć jeździć na nim. Ubiegł go w tym Jackson i Susan, chcąc wszystko naprawić, namówiła syna by udawał, że nie potrafi jeszcze jeździć. M.J. trafił do szpitala z siniakiem. Susan przedłożyła byłemu mężowi to, że wszystkim jest trudno po rozwodzie. Mike, dzięki Davidowi Williamsowi wprowadził się do 4352 Wisteria Lane, by mieć częstszy kontakt z synem[47].
Kiedy Mike zaczął się spotykać z Katherine Mayfair[48] pragnął by jego syn polubił jego dziewczynę. Zabrał syna i z Katherine do ZOO. Wyprawa zakończyła się rzuceniem lodów przez M.J − a w Kath i upuszczeniem kuli do kręgli na jej stopę. Susan powiedziała kiedyś synowi, że jeszcze będzie razem z jego ojcem i dzieciak to zapamiętał. Realizował też ten plan i Mike był oburzony[49].
Susan zaprowadziła M.J − a do prywatnej szkoły, Oak Ridge. Czesne było jednak tam horrendalnie wysokie, i Susan naciskała na Mike'a w tej kwestii. Ten odpowiedział, że nie ma tyle pieniędzy, ale Susan była zdenerwowana, gdy zauważyła naszyjnik z pereł na szyi Katherine. Susan poszła do niej i próbowała ukraść go, ale gdy została przyłapana, powiedziała o wszystkim Kath. Razem poczekały pod domem Mike'a a ten był zdenerwowany na Susan, bo kupił Katherine fałszywe perły. Wygarnął byłej żonie, że skoro brakuje pieniędzy, to nie przez niego. Susan zatrudniono, na jej wniosek, w szkole, ponieważ to oznaczało zmniejszenie kwoty czesnego i dodatkowe pieniądze dla niej. W konsekwencji czesne M.J − a w Oak Ridge zmniejszyło się[50].
Już pierwszego dnia pracy Susan musiała zostawić syna u ojca. Gdy wieczorem z niej wróciła, dowiedziała się, że M.J. jest u Katherine i dobrze się u niej bawi. Zaczęła więc być zazdrosna. W końcu, gdy M.J. poszedł po kanapkę panino do Katherine, Susan była wściekła. Chciała by jej syn nie odwiedzał za często Kath, ale nie osiągnęła celu, ponieważ Mike miał zamiar się wprowadzić do Katherine[51].
Jakiś czas później, M.J. spytał się nieoczekiwanie ojca kiedy ożeni się z Katherine. Był zakłopotany pytaniem więc wyszedł. Wyszło na jaw, że wszystko było zaplanowane przez Kath i małego, ponieważ dostał on w nagrodę lody. Wieczorem, podczas przygotowań do imprezy M.J − a, Katherine dowiedziała się jednak od Mike'a bolesnej prawdy, że się z nią nie ożeni, ponieważ nie widział się ponownie w roli męża. Tymczasem Bree dobiła targu z M.J − em, że w zamian za makaroniki, on zaprosił syna Karla, Evana na jego zabawę[30].
Równolegle do wydarzeń, Dave Williams próbował zabić M.J − a, ale plan, na szczęście dla Susan, nie został zrealizowany, ze względu na słabą psychikę mężczyzny[33].

Sezon 6

Mike dostrzegł kogo naprawdę kochał przez cały czas. Zerwał więc zaręczyny z Katherine i osiem tygodni po incydencie z Dave'em, ożenił się ponownie z Susan. M.J. trzymał na ślubie swych rodziców obrączki na poduszce[34].
Jakiś czas później M.J. uczestniczył w kolejnej imprezie, ale u Juanity, skończonej bardzo szybko z powodu ataku furii zmęczonej małpy na klauna[36].
Tymczasem Katherine dostała załamanie nerwowego z powodu tego, że kolejny mężczyzna ją opuścił i zamieszkał u rywalki, po drugiej stronie ulicy. M.J. podszedł do Katherine gdy płakała. Ona zaprosiła go do siebie. Powiedziała mu, że jego mama jest "złą osobą". Zdenerwowało to Mike'a, gdy to usłyszał i powiedział Katherine, że nie będzie już rozmawiać z M.J − em. Ta złamała ten zakaz i Mike, w jej domu, bez świadków, wyznał jej, że nigdy jej nie kochał. Ta, zmiażdżona tą wiadomością, zadzwoniła po karetkę i pchnęła się nożem w brzuch[38].
Rany Katherine zdążyły już się zagoić a ją samą wyleczono, gdy w szkole M.J − a doszło do niespodziewanego konfliktu. Gabi wraz z Susan, desperacko rozpracowała które z ich dzieci należy do jakiej grupy zaawansowania. Okazało się, że Juanita jest na wyższym poziomie i doprowadziło to do starcia między Gabi a Susan. Obydwie jednak otrzymały reprymendę od dyrektora Hobsona[52].
Między Juanitą a M.J − em Delfino doszło wkrótce do spięcia, ponieważ oboje walczyli o to, kto więcej sprzeda czekolad. M.J. nigdy nic nie wygrał a Juanita nie miała przyjaciół. Wygrała Juanita, ale M.J. okazał się na tyle bystry, że Gabi pogratulowała mu "moralnego zwycięstwa"[53].
wkrótce też próbował pomóc ojcu znaleźć więcej pracy, zapychając zlew we własnym domu. Podsunęło to Susan pewną myśl, że zapłaci swoimi pieniędzmi, za sprzedaży klubu ze striptizem, sąsiadom by Ci dali te pieniądze Mike'owi, nie mówiąc mu o tym. Podstęp szybko się jednak wydał[54].
Jakiś czas później kłopoty finansowe rodziców chłopca zmusiły ich do wynajęcia swojego domu na Wisteria Lane. Zorganizowali wyprzedaż swego dobytku na poczet długu jaki Mike się dorobił. W zamieszaniu spowodowanym wyprowadzaniem się, Mike i Susan sprzedali dinozaura Royowi, który to należał do M.J-a. Roy podarował go swojemu wnukowi, Scottty'iemu (Daniel Soudakoff), który był głuchoniemy. Roy próbował wyrwać zabawkę z ręki dziecka, ale nie zdołali go odzyskać. Susan wytłumaczyła potem swemu synowi, że nawet jeśli jest się dobrym i uczciwym, życie nie zawsze zwróci mu dinozaura. Cała trójka wyprowadziła się z domu, zostawiając klucze, jako najemcy, Paulowi Youngowi[55].

Sezon 7

Maynard James wprowadził się wraz z matką i ojcem do obskurnego mieszkania, jednego z wielu, zarządzanego przez Maxine Rosen. Nie był z tego zadowolony[56].
Pomimo to, bawił się on wraz z innymi dziećmi na Wisteria Lane podczas Halloween, przebrany za jaskiniowca[57].
Sytuacja finansowa rodziny przedstawiała się wręcz katastrofalnie. Susan nawet zbeształa sprzedawczynię (Corina Boettger) w supermarkecie w obecności syna za to, że zaproponowała wrzucenie kilku drobnych na rzecz biednych. Sama musiała nabywać gorszej jakości płatki, prezentem dla nich było to, że stac ich było na mleko oraz musieli ograniczyć wrzucanie monet do słoika za przekleństwo z 25 centów do jednego. Wkrótce jednak Susan się ucieszyła i wyjaśniła dziecku, że to przez ofertę pracy złożoną przez Renee Perry jako niania najmłodszej córki Lynette[58].
Podczas Święta Dziękczynienia chłopiec wystąpił w szkolnym przedstawieniu jako jeden z XVII − wiecznych osadników amerykańskich. Dzięki Lynette Scavo został tez zaproszony wraz z matką do domu Renee na świąteczny obiad. Kobieta jednak nie lubiła dzieci i wystawiła im osobny stolik na podwórku by tam się najadł wraz z Penny i Parkerem. M.J. bardzo tez przeżył 3 − miesięczny wyjazd ojca na Alaskę w celach zarobkowych co ujawniła Susan w rozmowie z Lynette[59].
Po zamieszkach na Wisteria Lane, Mike wrócił do Fairview a Susan straciła nerkę i wylądowała w szpitalu. Chłopiec przyszedł z ojcem do matki by ją odwiedzić. Bał się o matkę i Susan, pomimo złego stanu zdrowia, poszła z nim po lody by go uspokoić bo Mike chwilę wcześniej wyszedł. Susan zaczęła się toczyć po ścianie a gdy syn nie patrzył, upadła mając drgawki. M.J. krzyknął "mamo!" na cały korytarz i kobietę przeniesiono szybko do jej sali. Poprosiła swe sąsiadki o przysługę. Miały by pomóc Mike'owi wychować M.J − a gdyby coś jej się stało. Wszystkie się zgodziły[60].
Dializy na które wysłano Susan przyniosły wymierne korzyści. Gdy M.J. poprosił matkę by przyspieszyła kolejkę w sklepie bo spóźni się na Toma i Jerry'ego, wspomniała dwojgu kobietom o swej dializie i osiągnęła swój cel, ku uciesze syna[61].
Na szczęście Susan otrzymała nerkę i po 6 − tygodniowym okresie rehabilitacji, w której zakazany był seks, Mike i Susan mieli mieć wreszcie swą wyjątkową noc, dlatego M.J. został pod opieką u Karen McCluskey[62].
Rok po wyprowadzeniu się z Wisteria Lane, cała trójka Delfino wróciła do swojego starego domu pod numerem 4353[63].

Sezon 8

Możliwe, ze z tej to okazji, Parker Scavo wręczył młodszemu sąsiadowi część swoich starych zabawek[64].
Podczas kolejnego Halloween M.J. i Jasper Zeller (Mason Cook) byli przebrani odpowiednio za robota a Jasper był rycerzem w zbroi. Razem z nauczycielem sztuki Susan i ojcem Jaspera, Andre, zbierali słodycze wśród mieszkańców uliczki[65].
Gdy na uliczkę przyjechała Claudia Sanchez, M.J. przerwał jej kłótnie z matką o to czy ma romans z mężem Claudii[66].
Ojciec chłopca, Mike, został zamordowany przez lichwiarza Donniego[67].
Na pogrzebie Susan siedziała w pierwszej ławce wraz z dziećmi, gdy dotarła do niej prawda o stracie. Wiedziała, że ludzie będą ją chcieli usłyszeć, ale nie wiedziała co powiedzieć. Przywołała w myślach m.in. dzień gdy była w trzecim trymestrze ciąży i podpisała testament podsunięty przez prawnika Boba Huntera i Mike'a. Kilka lat później, rodzina Delfino udała się do baru na cheeseburgery. Juanita powiedziała Maynardowi Jamesowi, że chłopak pani Van De Kamp został pozbawiony życia przez samochód. Chłopak powiedział o tym rodzicom i zaczął zadawać pytania gdzie pójdą po śmierci. Susan zapewniła go, że wszyscy, nawet zwierzęta i pluskwy, znajdą się w niebie i nie będzie tam tłoku bo jest ono idealne. Gdy chciał wiedzieć w jaki sposób jest idealne, jego ojciec, na życzenie matki, włączył się do rozmowy i zmienił jej przesłanie. Niebem może nazwać wszystkie miejsca gdzie chce lub uwielbia przebywać, począwszy od rodzinnego obiadu w restauracji, oglądania meczu w telewizji czy wędkowaniu w jeziorze obok wodospadu. Susan wstała z ławki, gdy pastor Lawson (Ned Schmidtke) skończył mówić. Podeszła do ambonki i powiedziała wszystkim, że nigdy nie rozmawiała z mężem jak ma go pożegnać, pewnie dlatego, że był małomówny. Zapewniła ich, że jest w lepszym miejscu. W karczmie, gdzie jada z rodziną, wędkuje w jeziorze obok jeziora i ogląda football z synem. Skoro tam przebywa, powiedziała, że się z nim pożegna, po czym z jej ust padło "żegnaj". Na cmentarzu Susan położyła na trumnie męża bordową różę, syn rękawicę baseballową a Julie wrzuciła garść ziemi gdy opuszczono ją na dół. Bree, Lynette i Gabi zapewniły natomiast, że będą się opiekować wdową po Mike'u i ich synem[68].
W związku ze stratą ojca, Susan zaczęła pozwalać M.J − owi na zbyt wiele. Nie reagowała gdy wyrzucił jajko na toście zrobione przez nią do śmietnika, gdy sam wziął lody z lodówki i zażądał posypki bez użycia "proszę". Mógł też grać do późna w nocy za co przyrodnia siostra starała się ukrócić. Po wizycie wychowawczej u Elenory Butters, Susan wzięła słoiki z dżemem podarowane przez Mitzi Kinski i zaczęli je rzucać w garażu w ścianę. Po chwili M.J. upuścił jeden ze słoików i przytulił się do matki. Oboje zaczęli płakać[69].
Maynard przyszedł do domu ze szkoły. Oświadczył matce, która zaczęła rozpakowywać jego plecak, że kanapkę z indyka próbował przehandlować na książkę o robakach, ale kolega wycofał się, bo było za dużo majonezu. Susan przeprosiła, po chwili wyjęła ulotkę o nadchodzącym za trzy dni wyścigu minikarów. Była to jednak zabawa dla ojców i synów. M.J. nie chciał w niej uczestniczyć, ale Susan zdecydowała, że zrobi ten samochód dla niego. W trakcie pracy, Susan pozwoliła synowi udać się do Juanity, która znalazła martwą wiewiórkę by się jej przyjrzeli. Lynette nadjechała z Paige i po tym jak zobaczyła co Susan robi, nalegała by Tom pomógł sąsiadce bo sam robił minikary dla bliźniaków. Susan odmówiła bo wiedziała, że Tom nie zawsze pod ręką cały czas. Lynette zrozumiała to bo od czasu rozstania, sama musiała sobie radzi jako ojciec i matka dla swych dzieci. Wiedziała też, że to nic złego poprosić o pomoc. Po dwóch dniach intensywnej pracy, Susan stworzyła piękne auto na wyścig. Było ono czarne, z czerwonym podwoziem i płomieniami po bokach a z tyłu miało wyjmowany koszyk. M.J. był skonsternowany i wstrząśnięty. Skłamał, że wóz mu się podoba i poprosił matkę o coś do picia. Susan poszła do kuchni a jej syn popchnął minikara na ulicę, po czym przejechała po nim śmieciarka. Susan widziała to i spojrzeniem wymusiła na M.J. przyznanie się do prawdy. Był inaczej traktowany w szkole i towarzyszyły mu przy tym uporczywe spojrzenia. Jeśli udał by się na "Derby Ojców i Synów" bez taty, sytuacja stała by się jeszcze gorsza. Susan nie mogła mu pomóc bo on chciał tylko ojca. Później Susan poprosiła syna by przyszedł do garażu. Tam stali już Tom Scavo, Ben Faulkner, Bob Hunter i Lee McDermott nad planem kolejnego minikara. Była to corvetta, przerysowana przez Lee z czasopisma. Mężczyźni byli gotowi zbudować auto tylko z jego pomocą. Lee spytał o kolor, niebieski czy czerwony a gdy M.J. chciał wiedzieć jakie jest zdanie Susan, odparła, że to męska sprawa i poszła do domu. Jej syn zaczął opowiadać jak jego ojciec uwielbiał corvetty. Wieczorem chłopaki mieli już większość pracy za sobą[70].
Wkrótce też Maynard opuścił Wisteria Lane na zawsze. Jego matka sprzedała dom kobiecie o imieniu Jennifer i wraz z córką, synem oraz wnuczką przeprowadzili się do mieszkania przyrodniej siostry Maynarda, Julie[41].

Mike Delfino[edytuj]

 Osobny artykuł: Mike Delfino.

Sophie Bremmer-Flickman[edytuj]

Sophie Bremmer
Sophie Bremmer – Flickman
Sophie Flickman
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Sophie Bremmer (panieńskie)
Sophie Bremmer − Flickman (po czwartym mężu)
Grafika Lesleywarren2009.jpg
Opis grafiki Lesley Ann Warren
Płeć Kobieta
Wiek ok. 56 − 57 (sezon 1)
ok. 57 − 58 (sezon 2)
ok. 67 − 68 (sezon 7)
Rodzina Matka (nie żyje)[71]
Frank Bremmer (brat)[72]
Tim Bremmer (bratanek)
Claire Bremmer (siostra)
Regina Bremmer (siostra – nie żyje)[73]
Julie Mayer (wnuczka)
Maynard James Delfino (wnuk)
Prawnuczka (od Julie i Portera)[41]
Dzieci Susan Delfino (córka z Addisonem)
Spowinowaceni Ella Bremmer (szwagierka)[5]
Karl Mayer (były zięć − nie żyje)
Mike Delfino (zięć − nie żyje)
Porter Scavo (nie spowinowacony ojciec prawnuczki)
Małżeństwa Hazardzista (były mąż)[74]
Alkoholik (dwukrotny były mąż)[74]
Homoseksualista (były mąż)[74]
Morty Flickman (mąż)
Związki Addison Prudy (kochanek na jedną noc)
Hector (krótki flirt)[75]
Tim (była randka)[75]
Zawód Była pracownica sklepu dostawczego)[74]
Adres
Pierwszy odcinek 1.18 "Children Will Listen"
Ostatni odcinek 7.12 "Where Do I Belong"
Liczba odcinków 7
Powód Powrót do domu i na chemioterapię
Aktor(ka) Lesley Ann Warren

Sophie Bremmer − Flickman / Sophie Flickman (Lesley Ann Warren) to matka Susan. Zaszła w ciążę jako nastolatka, w dodatku będąc pijana. Wmówiła córce, że jej ojciec służył w piechocie morskiej i po fakcie dał jej trzy swoje medale[76].
Żołnierz ten miał mieć na imię Harrison Ross. Tak naprawdę Sophie przespała się ze swoim żonatym, 33 − letnim przełożonym, Addisonem Prudy. Po tym jak usłyszał o ciąży zakończył romans i nigdy się do niej nie odezwał[2].
Kilka miesięcy później, w 1967 roku urodziła córkę, Susan Bremmer[77].
Następnie Sophie wyszła za mąż aż aż cztery razy. Pierwszy raz, za hazardzistę. Drugi raz za alkoholika. Trzeci raz za mężczyznę, który wolał mężczyzn. Czwartym mężem został ponownie jej drugi mąż[74]. Po czwartym rozwodzie spotkała na swej drodze owdowiałego Morty'ego Flickmana, który prowadził naleśnikarnię. Związała się z nim, ale z czasem zauważyła, że za dużo czasu spędza w pracy. Oboje pokłócili się o to a ona podejrzewała nawet romans z innymi kobietami. Dlatego też udała się do córki, na Wisteria Lane[76].

Sezon 1

Sophie uderzyła swoim autem w samochód Mike'a gdy chciała wjechać swoim pojazdem na jej podjazd. Kobieta nie wiedziała, że córka zerwała z hydraulikiem. Dlatego też gorąco go przywitała. Gdy Susan wyznała jej, że nie są już razem, Sophie uznała, że sytuacja jest niezręczna ale przy okazji zwierzyła się byłemu chłopakowi córki jak zaszła w ciążę. Później Sophie dowiedziała się co nieco o przeszłości Mike'a. Sama zwierzyła się córce, że odeszła od Morty'ego i dlaczego to zrobiła. Podczas masażu, Susan naciskała na matkę do powrotu, więc i była zszokowana gdy Sophie zaproponowała Susan wspólne mieszkanie. Mayer pojechała do naleśnikarni, do Morty'ego. Przekonała go, argumentem o wprowadzeniu się Sophie do niej, żeby dał jej drugą szansę i przyjął z powrotem jej matkę. Pomimo to para pokłóciła się na parkingu[76]. Sophie zaczęła flirtować ze sprzedawcą lodów, Hectorem (Paul Rae) i nie chciała się zgodzić na udawane ubolewanie po rozstaniu. Wpadła na pomysł pójścia do baru, gdzie wmawiali by innym, że Sophie ma 42 lata a Susan, 28. Sophie poznała w barze Tima (James Michael Connor) i sprowadziła go do domu córki. Si sprowadziła go do domu córki o pierwszej w nocy. Susan była tym oburzona i Sophie musiała wyprosić gościa, pod groźbą wyjawienia mu jej wieku. Nazajutrz zaprosiła ponownie Tima, tym razem z Samem (Geoff Pierson), jego kumplem, do domu. Susan po krótkiej zabawie, znowu wyprosiła gości i powiedziała, że nie może tak jak matka "żyć dalej, mimo rozpaczy". Mike był jednym jedynym mężczyzną dla Susan. Nazajutrz Sophie poszła do Mike'a i powiedziała mu, że jej córka go wciąż kocha[75]. Sophie wspominała swoje cztery poprzednie, nieudane małżeństwa.

Za młodu Sophie Bremmer była nieuleczalną romantyczką. Była również bardzo naiwna, dlatego wychodziła za mąż aż cztery razy. Pierwszy raz, za hazardzistę. Drugi raz za alkoholika. Trzeci raz za mężczyznę, który wolał mężczyzn. Czwartym mężem został ponownie jej drugi mąż. Sophie miała dość zawodów miłosnych. Postanowiła, że nigdy więcej nie wyjdzie za mąż. Aż pewnej nocy, ktoś ją odwiedził.

— Mary Alice Young

Pijany Morty odwiedził ją w domu Susan. Usłyszała, że nie może bez niej żyć i jej się oświadczył. Dał jej pierścionek należący do pierwszej żony, Dolores. Sophie kazała mu uklęknąć i zgodziła się na oświadczyny, ale kazała mu kupić nowy pierścionek z większym brylantem.

Sophie Bremmer wciąż była nieuleczalną romantyczką, ale nie była już naiwna.

— Mary Alice Young

Rankiem, żegnając się z córką i wnuczką, Morty powiedział Susan że warto się starać, a matka wyznała, że poszła do Mike'a. Zachęciła córkę do odwiedzenia swego eks chłopaka. Była u niego i powiedziała mu, że jej córka go kocha, ale trafiła na nieodpowiednią chwilę bo zmarł mu ktoś bliski[74].

Sezon 2

Kilka miesięcy później, Susan dopasowywała suknię ślubną do figury matki. Gdy zaproponowała by Susan ją ubrała, Sophie przez przypadek dowiedziała się, że Mike planuje się oświadczyć i kupi Susan jej własną suknię. Później była świadkiem tego jak Mike ponownie zerwał z Susan, z powodu pieniędzy jakie Zach Young dostał od matki Julie Mayer na poszukiwanie ojca w Utah o czym dowiedział się Paul i przekazał to sąsiadowi Delfino[78].
Susan poszła do Mike'a i spytała się czy przyjdzie na ślub. Mike odmówił a gdy Susan wspomniała, że jej ojciec był marynarzem, pływał na statkach zaopatrzeniowych i zginął pod Hanoi, wyjaśnił jej, że pod tym miastem nie było bitwy i takowe jednostki pływające nie biorą udziału w walce. Susan zaczęła szukać prawdy i dowiedziała się, że nikt w wojsku nie znał Harrisona Rossa. Na próbie ślubu Susan spytała się matce dlaczego tak jest, ale ta tylko wykrzyczała jej, że jest zła matką i pojechała taksówką do domu. Morty w swoim aucie zasugerował jej, że została poczęta przez przypadek. Jej ojciec nie był bohaterem wojennym i nie służył w Wietnamie. Pomimo to Susan przyszła do matki gdy ta doglądała salę weselną. Zgodziła się być jej druhną i wyznała, że rozumie ją bo potrzebowała bohatera i miała go w postaci Sophie. Po ślubie, w trakcie przemowy do matki, Sophie powiedziała córce, że jej ojciec żyje i ma na imię Addison Prudy oraz mieszka w Fairview[2].

Sezon 4

Panie utrzymują żywy kontakt telefoniczny ze sobą, co zostało wspomniane dwa lata później[79].

Sezon 7

Dziesięć lat po ostatniej wizycie, Sophie przyjechała do Fairview, do swej córki. Julie poinformowała swoją babcię, że Susan straciła jedną z dwóch nerek. Tę w doskonałym stanie, ale zmiażdżona w wyniku zamieszek bo druga nerka działała tylko w 5 procentach. Sophie zabrała ze sobą swą siostrę Claire Bremmer. Żona Morty'iego była zaskoczona propozycją swego zięcia, Mike'a, czy by nie oddała własnej nerki Susan. Odmówiła przez co Susan była wściekła. Dopiero jednak Claire, w tajemnicy przed siostrą, powiedziała Susan, że u Sophie wykryto wczesne stadium raka piersi i zacznie chemioterapię. Susan zrozumiała i przyjechała do pokoju hotelowego matki by ją czule pożegnać przed wyjazdem[80].

Dalsza Rodzina[edytuj]

Adele Delfino[edytuj]

Adele Delfino (Celia Weston) to matka Mike'a. Związała się z Nickiem Delfino, któremu urodziła najpierw córkę, Laurę. Lekarze stwierdzili u niej autyzm, którego leczenie było wówczas zbyt drogie jak na zarobki małżeństwa. Życiem z mężem też nie należało do łatwych, dlatego oboje zdecydowali się oddać Laurę do adopcji[81].
Kobieta była też poddawana przemocy ze strony męża, gdy Mike, ich drugie dziecko, miał 10 lat[67].
Gdy jego ojciec poszedł do więzienia, kobietą z synem zaopiekował się teść Nicka, Maynard[42].

Sezon 4

Adele pochodziła z południa co zdradzał jej akcent. Wiele lat później przyjechała na Wisteria Lane, do syna, w dzień matki. Dopiero wtedy zobaczyła jak wygląda Susan, będąca w ósmym miesiącu ciąży, bo była nią zachwycona. Przywiozła jej prezent. Była to książka pełna przepisów. Niektóre były z czasów wojny secesyjnej. Adele, poprzez syna, wiedziała, że Susan nie jest dobrą kucharką. Zobowiązała się nauczyć ją jak je przygotowywać. Jej babcia zawsze powtarzała, że "dama powinna być kucharką w kuchni, pokojówką w salonie i dziwką w sypialni." Michael powiedział, że radzi sobie z jedną rolą a jej zadaniem było pomoc w pozostałych dwóch. Adele wyszła a Susan kazała przysięgnąć mężowi, że nie będzie jej pomagać z rolą dziwki. wieczorem obie udały się do kuchni by piec ciasteczka. Podziękowała teściowej, ale zwróciła się do niej po imieniu. Matka Mike'a żartobliwie zwróciła jej uwagę, że jeśli nie będzie nazywana "mamą", zacznie krzyczeć. Susan przystała na to a Adele chciała zacząć od sita do mąki. Susan nie miała go, tak samo jak noża cukierniczego czy haki do ciasta. Zaczęły improwizować i Susan, poinstruowana przez teściową, zaczęła odmierzać mąkę do miski. Adele stwierdziła, że syn będzie zachwycony domowym posiłkiem z południa, ale Susan wtrąciła, że Mike uwielbia też dania chińskie z dostawą do domu. Adele za to wytknęła jej, że jej syn zaharowuje się na śmierć i dobrze by było by znalazła sobie pracę. Wykpiła przy tym jej dotychczasowe zarobki na rysuneczkach bo traktowała to jak hobby synowej. Susan próbowała się bronić, że książki dla dzieci się opłacają, ale zamiast odpowiedzieć na pytanie ile pieniędzy za nie otrzymuje, zaczęła szukać haków. Kobieta zauważyła, że obraziła synową, ale ona odpowiedziała, że "nic się nie stało, Adele". Po ujrzeniu jej wyrazu twarzy, poprawiła się na "mamo". Adele jej syn i jego żona udali się do restauracji. Mike był zmęczony bo mało spał a Adele się zdziwiła, że w ogóle zasnął skoro Susan chrapie. Spytała się syna czy dobrze to zapamiętała, jako "kilka buldogów w worku". Zasugerowała im pomysł jej dziadków. Babcia wszyła kulkę w piżamę dziadka. Gdy ten przekręcał się na plecy, automatycznie się budził. Wiedziała jednak, że ten pomysł się nie uda bo śpią nago. Susan zauważyła do męża, że nie potrwa to długo. Adele udała się do łazienki by poprawić makijaż a Mike uznał, że jest miło. Żona za to wyznała, że ona doprowadza ją do szału. Kazała też przestać Mike;owi narzekać na nią przy niej bo jako "naga, chrapiąca dziwka" miała prawo tak uważać. Mike przyznał, że trochę narzekał, ale wierzył, że jego matka chce pomóc. Susan ostrzegła go, że wyleje jej w twarz staroświecki koktajl gdy to się stanie, dlatego lepiej dla niego będzie, gdy weźmie ją w obronę. Adele przyszła i uznała, że urocza łazienka jest czystsza w zatłoczonej restauracji, niż u nich. Susan klepnęła męża w łokieć a on zwrócił jej uwagę, że to nie było grzeczne. Kobieta przypomniała mu, że ożenił się z nią nie dlatego, że była dobrą gospodynią. Zaproponowała, że zostanie jeszcze kilka tygodni do porodu, zanim doprowadzą dom do porządku. Mieli zacząć od mycia ścian a Susan widziała jak by z oddali śmiech męża i klepanie jego ręki przez teściową. Spojrzała na szklankę z wodą, lodem i cytryną po czym wzięła ją i dyskretnie wylała na stopę. Odłożyła szklankę i ogłosiła, że wody płodowej jej odeszły. Adele podkreśliła, że został jej jeszcze miesiąc ale synowa kazała się jej spakować bo dziecko będzie pewnie dużo płakać. Mike i Susan wyszli a kobieta powiedziała prawdę i dlaczego. Zaproponowała kino ale Mike odmówił i zgodził się z nią porozmawiać. Nie chciał też wracać do środka bo restauracja zwróciła im za drinki. Nazajutrz Mike usłyszał jak matka wspominała jego słowa o niezdarności żony. Usiłował wymusić na Adele by przeprosiła jego żonę. Susan zaczęła w tym czasie rodzić. Adele zaczęła przepraszać a synowa przyjęła je i cała trójka udała się do szpitala, gdzie kobieta wydała na świat zdrowego chłopczyka. Adele natomiast wyjechała do domu[43].
Maynard dostał po jej ojcu na imię, za to, że był dla Mike'a bohaterem[42].

Sezon 8

Rok później, Gdy Mike obchodził drugą rocznicę swojego ślubu, Adele wyznała mu w liście, że ma siostrę. Nie chciała tylko by Susan, Julie i Maynard wiedzieli o niej. Bała się, że przez to zobaczyli by kim naprawdę ona była[81].
Natomiast nie była obecna na pogrzebie swego syna, który odbył się osiem lat po ujawnieniu prawdy o córce[68].

Carol Prudy[edytuj]

Carol Prudy (Joyce Van Patten) to macocha Susan i zazdrosna żona Addisona.

Sezon 2

Spotkała Susan w szpitalu, tuż po tym jak jej mąż dostał zawału[3].
Widziała ich jednak później jak Susan odwiozła Addisona do domu i podejrzewała, że jest to kolejna kochanka męża. Spisała numery rejestracyjne jej samochodu. Dzięki temu napisała słowo "DZIWKA" na drzwiach jej garażu. Carol zrobiła aferę Susan w supermarkecie a ta wykrzyczała jej prawdę. Susan miała 38 lat a Addi zdradzał ją 39 lat. Carol ostrzegła swą pasierbicę, że Addison złamie jej serce[4].

Claire Bremmer[edytuj]

Claire Bremmer

Claire Bremmer (Valerie Harper) to siostra matki Susan, około 55 − 60 lat. Gdy Susan miała osiem lat, nauczyła ją robić drinki tak, że cztery lata później żona Mike'a umiała robić już te najbardziej wyrafinowane.

Sezon 7

Ciocia Susan odwiedziła ją gdy siostrzenica przebywała w szpitalu z powodu wycięcia dobrze funkcjonującej, lecz uszkodzonej podczas zamieszek, nerki. Sophie nie chciała oddać własnej nerki córce i powstrzymała Claire przed wyjaśnieniem Susan dlaczego tak postanowiła. Sama skłamała, że wyjedzie z Mortym na rejs. Claire nie dała za wygraną i przyjechała do Susan. Wyjawiła swej siostrzenicy cały sekret. Otóż u Sophie wykryto wczesna fazę raka piersi i nie chciała ona obarczać tym córki. Susan przyrzekła ciotce, że nie powie matce o jej chorobie[80].

Laura Delfino[edytuj]

[To dom opieki] dla dorosłych z autyzmem. Laura to ciężki przypadek, nie mówi. Uwielbia malować. Spędza całe godziny przy tym stole. [Mike] był dla niej cudowny. Odwiedzał ją co poniedziałek.

— Jennie Hernandez − opiekunka Laury − do Susan (odc. 8x19)

Laura Delfino (Stephanie Jones) to siostra Mike'a, nieco starsza od niego. Cierpi na autyzm i brak mowy. Adele z mężem oddała ją do adopcji, ponieważ dla niej życie z jej ojcem i tak było tudne. Także wychowanie dziewczynki było by obciążone dodatkowymi, niezbędnymi kosztami, na których małżeństwo starszych Delfino nie było stać. Mike nie wiedział o jej istnieniu do czasu, gdy osiem lat wcześniej, w drugą rocznicę jego pierwszego ślubu z Susan, Adele wyznała mu prawdę w liście. Zawarła w nim swój ból, wstyd i codzienne poczucie winy z tego powodu. Prosiła go by nie wyjawiał swej nowej, pięknej rodzinie najgorszego sekretu. Nie chciała by wiedzieli jaką osobą była teściowa Susan. Mike zachował listy i dotrzymał słowa. Kłamiąc Susan, że jedzie na sofball, udawał się co tydzień przez te osiem lat do Mount Pleasant do siostry, którą opiekowała się Jennie Hernandez (Sarah Zimmerman). Założył nawet specjalne − ukryte przed żoną − konto na które wpłacał pieniądze dla Laury.

Sezon 8

Susan dowiedziała się o wszystkim dopiero po śmierci męża, po tym jak Lee McDermott otworzył czarną skrzynkę Mike'a w ich szafie. Zawierała m.in. jego paszport, książeczkę czekową, rysunki Laury i adres Jennie. Susan sądziła, że Jennie to matka drugiego dziecka jej zmarłego męża. Po odwiedzeniu ośrodka i przeczytaniu listów od byłej teściowej, Susan zgodziła się dalej wysyłać pieniądze i włączyć Laurę do swojego życia. Julie natomiast zdecydowała, że nie odda do adopcji noszonej pod sercem własnej córki z Porterem[81].

Morty Flickman[edytuj]

Morty Flickman

Morty Flickman (Bob Newhart) to czwarty ojczym Susan z piątego małżeństwa Sophie. Był żonaty z kobietą o imieniu Dolores, ale ona zmarła z niewyjaśnionych powodów[74].
Był też w poważnym związku zanim poznał Sophie, ale nie przetrwał on próby czasu. Morty utrzymywał się z założonej przez siebie naleśnikarni, która dopiero po wielu latach istnienia, zaczęła przynosić dochody[76].

Sezon 1

Susan przyjechała do niego ze swoją matką i żądaniem przeproszenia jej. Inaczej Sophie zamieszkała by z nią i "wyssała by całą energię" z córki. Poszedł do niej ale poszarpali się tak, że Susan musiała interweniować[76].
Po krótkim czasie, z tęsknoty, przyjechał do domu Susan, by oświadczyć się mieszkającej tam jej matce. Podczas oświadczyn wręczył Sophie pierścionek po swej zmarłej żonie, Dolores. Kobieta zgodziła się, ale kazaął kupić sobie pierścionek z większym brylantem, niż jego zmarła małżonka. Morty zabrał Sophie z domu Susan i przekonał przyszłą pasierbicę, żeby nie rezygnowała z miłości do Mike'a. Nieco później, Morty spełnił żądanie Sophie i kupił jej nowy pierścionek zaręczynowy[74].

Sezon 2

Na nieudanej próbie ślubu Susan i Sophie pokłóciły się o to, że nikt w wojsku nie znał Harrisona Rossa. Sophie przez wiele lat wmawiała córce, że tak miał na imię jej zmarły ojciec. Morty wytłumaczył Susan, że jej ojciec nie służył w Wietnamie i nie wyszła za niego. Była "owocem jednorazowego wyskoku". Susan wybaczyła jej. Na weselu Sophie wyznała już przy mężu do córki kim jest jej ojciec. Morty chciał jej przerwać ale Sophie dokończyła swą wypowiedź. Po wszystkim spytał się Sophie czy się jeszcze spotyka z Addisonem Prudy[2].

Nick Delfino[edytuj]

Nick Delfino

Mój ojciec bił moją mamę, kiedy byłem mały. Strasznie. Wszystko słyszałem, ale co mogło zrobić dziesięcioletnie dziecko?

— Mike Delfino do Susan (odc. 8x16)

Nick Delfino (Robert Forster) to ojciec Mike'a. Pojął on za żonę Adele i razem urodziło im się dwoje dzieci, Laura i Mike. Laura była prawdopodobnie starsza, ponieważ Mike jej nie pamiętał. Razem z żoną oddali ją do adopcji ponieważ stwierdzono u niej autyzm a leczenie jej było by zbyt drogie[81].

Sezon 4

Wiele lat później ciężarna Susan i Mike udali się na rozeznanie genetyczne, prowadzone przez Michelle (Norma Maldonado). Susan wymieniła, że kuzyni mają zrośnięte place, od strony ojca jest mnóstwo trzecich sutków a ciotka ma artretyzm. Mike wyznał, że po jego stronie rodziny wszyscy są zdrowi. Babcia ma epilepsję a ojciec nadciśnienie, ale czuje się dobrze bo bierze leki. Susan zastanowiło to i przypomniała mu, że nie żyje. Tak przynajmniej jej powiedział, gdy zaczęli ze sobą chodzić. Kiedy Mike i Susan zaczęli się spotykać, Mike powiedział, że jego ojciec nie żyje. Mike wymigał się od wyjaśnień ponieważ miał pracę do wykonania i wyszedł z pomieszczenia. Wczesną nocą, Susan i tak nie spała bo żądała wyjaśnień. Mike wyznał, że jej teść siedzi w więzieniu za morderstwo. Wyrok był dożywotni bez prawa do ułaskawienia. Mike odwiedzał go kilka razy w roku. Susan chciała go poznać ze względu na dobro dziecka. Mike oponował, ale w końcu uległ. Na miejscu, w więzieniu, Nick negatywnie odpowiedział na pytania Susan dotyczące cukrzycy i raka. Spojrzał na syna a on tylko stwierdził, że tę historię powinna usłyszeć od niego samego.

Zabiłem swojego szefa. Kiedy go poznałem był robotnikiem tak jak ja. Zwolniło się stanowisko nadzorcy. Oboje się staraliśmy o nie. Arnie, bo tak miał na imię, poszedł do szefa firmy i nakłamał mu o mnie a potem dostał tę pracę. Nie, dusiłem to w sobie przez kilka tygodni. Widziałem jak chodzi w krawacie, z uśmieszkiem i myślałem "Arnie, nie zasługujesz na to stanowisko, na ten krawat, nie zasługujesz by żyć." Nie. Poszedłem do niego. Powiedziałem "Arnie, postąpiłeś nieuczciwie". Roześmiał się i odpowiedział "i co z tym zrobisz?". Wtedy go zabiłem, krawatem. Uznałem, że tak będzie ładnie.

Susan spojrzała na męża a ten stwierdził tylko, że teraz już wie. W motelu, w którym się zatrzymali, rozmawiali na temat Nicka. Susan zauważyła, że on wcale nie żałował tego co uczynił, w przeciwieństwie do Mike'a. Syn bronił swego ojca i właśnie dlatego co on zrobił, powiedział jej kiedyś, że nie żyje. Susan jeszcze raz odwiedziła ojca swojego męża. Była sama bo chciała mu coś wyznać, nad czym myślała całą noc. Nie wierzyła, że zabił i nie żałował. Nosiła pod sercem jego jego wnuka i nie wiedziała by co zrobić, gdyby urodziło się, jak to ujęła, "bez sumienia i duszy". Nick odpowiedział jej w prosty sposób. Gdyby codziennie rozpamiętywał to co zrobił, oszalał by. Susan chciała odejść, ale odwróciła się na stwierdzenie nicka, że bardziej żałuje tego co zrobił synowi. Mike był bardzo lubianym dzieckiem a gdy go skazano, miasto zaczęło go uważać tylko za syna mordercy. Dlatego demony go prześladowały i sam nie był pewien czy taki mrok może całkowicie odejść. Susan zaprzeczyła, ale stary Delfino ostrzegł ją by uważała na niego. Sam miał przyszłość, dopóki nie zniszczył sobie życia[5].

Tim Bremmer[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Katherine Mayfair, w sekcji Tim Bremmer.

Zach Young[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Zach Young.

Postacie z sezonu 1[edytuj]

Alberta Fromme[edytuj]

Brandi[edytuj]

Brandi (Anne Dudek) to była kochanka Karla. Pracowała dla niego jako sekretarka[13].
Dla niej zostawił on żonę i córkę w roku 2003. Susan dowiedziała się o niej od Edie Britt i została ostrzeżona przez nią, że ona rozbije jej małżeństwo[82].
Mayer zdołała wybaczyć Brandi, dopiero rok po rozwodzie[13].
Sześć miesięcy później Karl zerwał z Brandi, bo nakrył ją w łóżku z innym[14].

Detektyw Copeland[edytuj]

Detektyw Copeland (Connor O'Farrel) to były prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Marthy Huber. Przewodniczył spotkaniu przed domem Paula Younga. Był też w domu Mike'a, gdy Susan przybiegła do niego, wyznając mu miłość[14].
Gdy wreszcie ktoś odnalazł ciało Marthy Huber, funkcjonariusz zidentyfikował zwłoki. Przekazał też złe nowiny jej siostrze, Felicii. Pytał też ją o jakiekolwiek zapiski siostry, które by wyjaśniły jej śmierć[83].
Wierzył, że to Mike był winny. Zakwestionował słowa Susan, która powiedziała, że spała z Mikiem w noc śmierci pani Huber. Uzasadniał to tym, że ludzie robią różne głupstwa, gdy są zakochani i pokazał Susan kartotekę Mike'a. Wiedział o tym przez swoje cztery małżeństwa[84].

Detektyw Shaw[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Detektyw Shaw.

Detektyw Sulivan[edytuj]

Detektyw Sulivan (Nick Chinlund) to skorumpowany, przez Noah Taylora, oficer policji.

Sezon 1

Prowadził sprawy zgonów Marthy Huber, dlatego też był obecny przy przesłuchaniu Susan Mayer przez detektywa Copelanda. Spytany przez niego, czy jej wierzy, zaprzeczył i trafnie określił ją jako "naiwniaczkę". Wieczorem, tego samego dnia, dał się przekupić Noah Taylorowi[84].
Gdy ten dowiedział się, o rym, że jego córka, Deirdre nie żyje, zlecił Sullivanowi, by wydał Mike'owi teczkę ze sprawą Deirdre, co też on uczynił. Usunął też nazwisko Mike'a z listy podejrzanych o zabójstwo Marthy[75].

Sezon 2

Prawie rok później Noah dowiedział się od Felicii, że ma wnuka. Detektyw nakłonił więc Mike'a, żeby wyjawił całą prawdę o nim jemu[18].
Sullivan wyjawił też tajemnicę rodzinną Youngów i dostał zadanie zabicia Paula[85].
Odprowadził go też osobiście najpierw do aresztu i do ciężarówki z przestępcami, którzy mieli go zabić. Paul przeżył i Zach zapewnił mu nietykalność[19].

Helen Rowland[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Gabrielle Solis, w sekcji Helen Rowland.

John Rowland[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Gabrielle Solis, w sekcji John Rowland.

Kendra Taylor[edytuj]

Kendra Taylor (Heather Stephens) to starsza siostra Deirdre i córka milionera Noah. Kendra została wysłana do Mike'a, by sprawdzić na jakim etapie jest on w śledztwie nad losem Deirdry. Susan i Edie myślały jednak, że to jego była dziewczyna. Susan czekała kiedy jej znajomość z nią, przerodzi się w wielki konflikt, lecz ten nie nastąpił. Edie dokuczyła jednak Susan. Powiedziała, że kibicowała jej związkowi z Mikiem, ponieważ łatwiej by go było odbić od Susan, niż Kendry[86].
Gdy wróciła do ojca, mając dość rozmów na temat zniknięcia siostry, powiedziała Mike'owi, żeby zakończył śledztwo. Sprzeciwiając się woli ojca, powiedziała Susan prawdę o uzależnieniu Deirdre z Mikiem i jego obronie własnej, gdy chciał bronić Deirdre, przed Policjantem. Zakończyła się ona jego śmiercią, za co Mike poszedł do więzienia[74].

Lonny Moon[edytuj]

Lonny Moon

Każdy potrzebuje kogoś na kim może polegać. Wiernej towarzyszki, zaufanej powiernicy, lojalnego przyjaciela. Dla Susan Mayer takim kimś był jej agent Lonny Moon. To on pomógł jej wypromować pierwszą książkę dla dzieci. To on zawiózł ją do szpitala, kiedy miała rodzić. To Lonny próbował odciągnąć jej myśli od bolesnego rozwodu zabierając ją na wesołe wakacje. Lonny był skałą. Na nieszczęście dla Susan jej skała zaczęła się kruszyć.

— Mary Alice Young

Lonny Moon (Wallace Shawn) to agent Susan od jej książek. Był on jej towarzyszem, powiernikiem i lojalnym przyjacielem. Wskutek malwersacji finansowych, Susan zerwała z nim współpracę[87] i Lonny poszedł do więzienia[18].
Był żonaty z Jeannie, która opuściła go i wraz z dziećmi pojechała do matki, do Minnesoty[87].

Martha Huber[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Martha Huber.

Rex Van De Kamp[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Rex Van De Kamp.

Postacie z sezonu 2[edytuj]

Oliver Weston[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Edie Britt, w sekcji Oliver Weston.

Pete Romslo[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Pete Romslo.

Ron McCready[edytuj]

Ron McCready (Jay Harrington) to były chłopak Susan i młody chirurg w szpitalu Sacred Heart, w Fairview, ok. 30 lat. Zaczęli się spotykać po randce − katastrofie Susan z Jimem Halversonem (Greg Germann). Susan namawiała go, w desperackim tonie, na by zatrzymał ją na noc. Gdy usłyszał jednak jego żenujący dowcip, postanowił zatrzymać Jima a wypuścić Susan. Zadzwonił też do domu Susan by ją zbadać. Julie namówiła matkę na randkę mimo, że Susan powiedziała, że wiek będzie problemem. Gdy zgłosiła się do szpitala i przyjęła ją pielęgniarka, wymyśliła pewne dolegliwości byle tylko się z nim zobaczyć. Ron zlecił jej rezonans magnetyczny. Ron przyjechał do niej i Susan przyznała się do kłamstwa. Nawzajem wyznali, że się lubią. Ron zgodził się na spotkanie i wzmiankował, że trzeba wyciąć jej "wędrującą" śledzionę[88].
Ron odwiózł Susan do domu, ale omówił spędzenia z nią nocy, ponieważ był jej lekarzem. Pocałował ją gorąco. W szpitalu omówił z nią jej przypadek i zdecydował się na operację. Susan zgodziła się by on operował. Gdy wyszedł, siostra Ruth Ann Heisel (Dagney Kerr) powiedziała Sus, że będzie to jego pierwsza operacja. Wieczorem, podczas kolacji w jej domu, Susan zdenerwowała się tym, że Ron nie mógł przeciąć wołowiny tępym nożem. Skojarzyła to ze swoją operacją. Ron w końcu zgodził się by Susan operował ktoś inny ale sam wyszedł obrażony. Susan przyjechała do szpitala, do niego i czekała trzy godziny, Oświadczyła mu, że z niego rezygnuje a on powiedział, że posłał jej kwiaty, szampana i przeprosiny. Ron wyznał jej, że bardzo Ją lubi i znienawidzi się, jeśli ją straci. Para doszła do porozumienia[89].
Tymczasem Susan wygasło ubezpieczenie. Edie Britt zasugerowała jej fikcyjne małżeństwo, ale nic z tego nie wyszło. Na wieść o tym Karl Mayer oświadczył się jej. Czuł, że jest to jej winny[18].
Wzięli więc ponownie ślub[12].
Susan, leżąc już w szpitalu, dowiedziała się, że doktor Cunningham (Tim Monsion), który miał ją operować, złamał prawą rękę na wrotkach. Ron miał przeprowadzić operację, pod jego nadzorem. Chwilę później siostra Heisel przyniosła jej bukiet kwiatów. Napisał jej wszystko co czuje na karteczce. Karl przyszedł do niej i wychodząc, w obecności pielęgniarki Heisel, nazwał Susan żoną. Siostra nazwała ją cudzołożnicą, ale Susan wybiegła do niej i wyjaśniła wszystko. Na stole operacyjnym, Mayer, będąc pod wpływem znieczulenia, na oświadczenie Rona, że ją kocha, wyznała, że kocha Mike'a Delfino. Siostra Heisel wykrzyczała, że jej mąż ma na imię Karl i wybiegła z płaczem[19].
Po operacji przyszedł do Susan z pytaniem "Kto to jest Mike?". Powiedziała, że nie zna Mike'a. Wyjaśniła też wszystko o co chodzi z jej "małżeństwem" i zaprosiła Rona na kolację. On jej uwierzył. Wieczorem, wskutek intrygi Karla Ron poznał się z Mikiem. Zarzucił Susan kłamstwo, popchnął ją, poszarpał się z nim i odjechał. Nazajutrz zadzwonił do niej ale jej nie wybaczył[20].
Przyjechał też do Edie i powiedział jej o "fikcyjnym małżeństwie" jej Karla z sąsiadką. Edie zareagowała złością[21].

Postacie z sezonu 3[edytuj]

Austin McCann[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Edie Britt, w sekcji Austin McCann.

Detektyw Ridley[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Detektyw Ridley.

Ian Hainsworth[edytuj]

Ian Hainsworth
Bohater serialu "Gotowe na wszystko"
Imię i nazwisko Ian Hainsworth
Płeć Mężczyzna
Wiek 40 − 50 lat (w sezonie trzecim)
Rodzina Dahlia Hainsworth (matka)[90]
Graham Hainsworth (ojciec)[90]
Nigel Hainsworth (brat)[90]
Spowinowaceni Jeff (były teść)[91]
Renee (była teściowa)[91]
Małżeństwa Jane Hainsworth (żona − nie żyje)
Związki Susan Mayer (była narzeczona)
Zawód Biznesmen
Wydawca książek
Adres Fairview
następnie
Anglia
Pierwszy odcinek 3.01 "Listen to the Rain on the Roof"
Ostatni odcinek 3.20 "Gossip"
Liczba odcinków 18
Powód Zerwanie zaręczyn z Susan
Aktor(ka) Dougray Scott

Ian Hainsworth był załamany, kiedy jego żona Jane nieszczęśliwie spadła z konia i w stanie śpiączki trafiła do szpitala. W ciągu trzech następnych lat zerwał wszystkie kontakty towarzyskie. Chciał być sam ze swym bólem. Pewnego dnia poznał Susan Mayer, która też przeżywała tragedię i była równie nieszczęśliwa jak on. Powoli narodziła się przyjaźń. Jak powszechnie wiadomo, nieszczęście zbliża ludzi. Ian co raz bardziej potrzebował bliskości tej nieszczęśliwej kobiety.

— Mary Alice Young

Ian Hainsworth (Dougray Scott) to były i bogaty narzeczony Susan. Brytyjczyk będący w depresji po tym, jak jego żona Jane spadła z konia 2004 roku (ok. 6 miesięcy przed tym jak na Wisteria Lane Mary Alice popełniła samobójstwo) i trwale zapadła w śpiączkę. Poznał Susan, w tym samym czasie, kiedy ona opiekowała się Mikiem, także pogrążonym w śpiączce. Podarował jej nawet zegarek firmy Rolex i, w końcu, zaprosił ją na randkę[92].
Na niej spotkała, przez przypadek, rodziców Jane: Jeffa (Peter Jason) i Renne (Mary Margaret Lewis). Przedstawił im Susan jako neurolożkę, zajmującą się Jane. Pytania teściów Iana, zakłopotały Susan, więc udając rozmowę telefoniczną, wyszła. Nazajutrz, przyszedł do Susan z kwiatami i wyjaśnił jej wszystko. Mimo nalegań Susan, by zostali przyjaciółmi, Ian wyznał jej, że czuje coś więcej do niej. Spotkali się ponownie na weselu Orsona i Bree Hodge na tyłach domu Gabrielle Solis. Ian w końcu jednak, w nieco komiczny sposób, przekonał ją do siebie tak, że jako ostatnia para tańczyła na weselu[91].
Susan wyjechała z Ianem do domku w góry. Pomyliła torby i wyjęła z tej od Iana paczkę prezerwatyw a Ian, kobiecą bieliznę z satyny, z torby Susan. Ze wstydem zamienili je. Wieczorem, zaczęli się całować a Ian wyznał, że Jane była jego jedyną kobietą. Susan natomiast miała ich jedenastu, a widząc minę Iana, poszła do siebie. Próbował ją potem przeprosić ,ale nic z tego nie wyszło. Gdy leżała w łóżku, Ian zaczął grać na pianinie. Susan zeszła i po chwili zaczęli się całować. Tymczasem Mike obudził się w szpitalu. Obecna przy tym była Edie Britt[93], która przekazała tę nowinę sąsiadom i sąsiadkom. Jedyną, z nich, do której ta nowina nie dotarła, była Susan, która kąpała się z Ianem, ponieważ wysokie góry spowodowały brak zasięgu. Ian powiedział, że kocha Susan. Razem poszli do łóżka i Ian zaprosił Susan do Paryża, na co się zgodziła. W końcu sygnał przebił się i Susan dowiedziała się od Julie, że Mike się obudził. Wybiegła z pokoju zawstydzona. Natychmiast spakowali się i przyjechali do Fairview. Idąc do wejścia, powiedziała, że to co się stało nie powinno się wydarzyć. Ian, głośno jej zaprzeczył, ale kazał iść do "jej Mike'a"[94].
Tym razem Ian przyjechał do domu Susan i zaproponował jej uczestniczenie w przyjęciu na cześć wydawcy Hainswortha z Londynu. Susan, po tym jak zobaczyła Mike'a uprawiającego seks z Edie w szpitalu, przyjechała wieczorem do Iana kompletnie pijana. Nie wiedziała, że trwało u niego przyjęcie. Wygłupiła się też przy wydawcy. Odwiózł ją do domu. Nazajutrz rano, zażartował z niej i zgodził się by ponownie byli razem[95].
Susan z Ianem mieli pojechać do Paryża. Wyjazd musieli przełożyć z powodu Carolyn Bigsby i strzelaniny w supermarkecie, którą Julie widziała i przeżyła[95].
Pewnego wieczora, po kolacji z Ianem, Hainsworth zaprosił Susan do siebie. Przespali się i nazajutrz poznała ona kamerdynera Ruperta Cavanaugh (Ian Abercrombie), który okazał się nieco złośliwy w stosunku do niej. Nie wiedział nic o Susan i był oddany Jane. Susan zaproponowała, że przekona Ruperta do siebie. Spytała się Iana, czy mogłaby przechować kilka swoich rzeczy w jego domu. Ian się zgodził i zlecił to Rupertowi. Ten, pod nieobecność pracodawcy, "szukając" dla niej pomieszczenia, znalazł graciarnię i powiedział jej kilka gorzkich słów. Susan go spoliczkowała i natychmiast przeprosiła. Tymczasem Ian nie mógł zdobyć się na pozbycie się rzeczy żony. W końcu, po krótkiej rozmowie, podzielił się szafą Jane z Susan[96].
Rodzice Iana mieli przylecieć. Susan wyznała mu z powagą, że nie umie gotować. Bree zgodziła się jednak upiec coś za nią, czego Ian się domyślił. Dowiedział się przy tym, że Mike siedział w więzieniu i, że Edie go rzuciła. Susan szukała mu adwokata. W końcu okazało się, że samolot z Hainsworthami nie przyleciał, bo utknął w Chicago, w śnieżycy. Susan spóźniła się i para pokłóciła się. Ian, pod warunkiem braku kontaktów Susan z Mikiem, wynajął adwokata[97].
Razem poszli na kolację u Bree, gdzie gospodyni zaprezentowała dumą żywą Almę Hodge. Po Orsona przyszła policja i Bree domyśliła się, że to przez Mayer. Gdy doktor Hodge wyszedł, panie się pokłóciły i Susan wyznała, że widziała się z Mikiem. Ian wyszedł a Bree zerwała przyjaźń z Susan. W swoim domu, Susan zaczęła wszystko wyjaśniać ukochanemu i powiedziała, po raz pierwszy, że go kocha. Ian zaczął ją całować z uśmiechem[98].
W końcu razem poszli do Mike'a, zaprezentować mu jego nowego adwokata, Alana Marcus'a (Donnie Jeffcoat) i samego Iana. Susan była jednak oburzona, gdy Alan zaproponował mu przyznanie się do winy. Groziło mu za to 10 lat więzienia. Pokłócili się o i Ian powiedział, że wyjedzie do Montrealu. Na miejscu, poprosił Susan by przyszła do Jane, a gdy przyjechał, objęła go, łącząc się w bólu, po jej śmierci[99].
Susan poszła na pogrzeb Jane i dowiedziała się, że nie tylko ona ma na niego "ochotę". Gdy wyznała Lynn Dean (Suzanne Cryer), jednej z takich kobiet, że Ian jest jej chłopakiem, ta powiedziała to publicznie wszystkim. Ian znalazł Susan w prosektorium. Podziękował jej, za odpędzenie innych zalotnic, oświadczył jej, że się z nią ożeni i pokazał wszystkim[100].
Ian i Susan przyszli do szpitala, po rzeczy Jane. Przez Andrew dowiedzieli się, że Bree leżała w szpitalu. Pani Hodge powiedziała, że Mike jest niewinny, wiec panie się pogodziły. Tymczasem Ian przez pomyłkę otrzymał rzeczy Mike'a, w tym pierścionek, który miał dać Susan, przed swoim wypadkiem. Susan przekazała mu nowiny o Mike'u. Wieczorem, podczas otwarcia "pizzeri Scavo" Ian oświadczył się Susan, czego świadkiem byli mieszkańcy całej ulicy, w tym Mike[101].

(...) To jest Ian. Nie znam gościa, ale Susan Mayer go lubi. Ostatnio zaskoczył ją oświadczynami. Powiedziała "tak", ale on wciąż boi się konkurencji. Ian wie, że skoro miłość jest jak wojna, czasem trzeba wytoczyć ciężką artylerię.

— Rex Van De Kamp

Ian zaprezentował Susan pierścionek zaręczynowy, z ogromnym brylantem, w jej domu. Był za duży więc jej spadł. Zaproponował więc natychmiastowe odwiedzenie jubilera i wybór miejsca na przyjęcie. Po południu Mike, oczyszczony już z zarzutów o morderstwo Monique, oddał Ianowi czek na 8500 dolarów za adwokata. Sprzedał pierścionek z napisem, o którym Ian wiedział. Wieczorem, Tom przystał na propozycję Susan i zaprosił go na partyjkę pokera w pizzerii. Mike powiedział, przy kumplach, że Ian oświadczył się Susan, bo wiedział, że Mike mógłby go ubiec. Ian rozdał karty Mike'owi i zagrali o Susan. Mimo dobrych kart Mike'a, Ian wygrał[102].

Ian Hainsworth był pewien, że jego miłość do Susan Mayer była niezniszczalna. Wiedział to, bo uczucie było poddawane próbom, jeszcze raz i jeszcze raz. Mimo to Ian potrafił wybaczyć Susan, że czasem brak jej gracji. Teraz tłukło mu się po głowie pytanie czy jego rodzice będą umieli zrobić to samo. Ian Hainsworth wiedział, że jego miłość do Susan Mayer była niezniszczalna. Niestety szyfonowa bluzka, przeciwnie.

— Mary Alice Young

Do Susan przyjechali Graham (Paxton Whitehead) i Dahlia Hainsworthowie (Lynn Redgrave). Susan na wstępie, przypaliła szyfonową koszulę Dahlii. Na kolacji Hainsworthowie dowiedzieli się, że Susan to rozwódka, co było nie w smak Dahlii. Niosąc zastawę, niechcący popchnęła, stojącą za drzwiami, matkę Iana, tak, że oblała czerwonym winem drugie ubranie. Natomiast gdy poszła do sypialni po ręczniki, zastała tam Grahama w swojej bieliźnie i szlafroku. Dahlia nalegała w końcu na podpisanie intercyzy, obawiając się rozwodu. Ian powiedział "nie", więc Dahlia zagroziła przepisaniem wszystkiego na jej drugiego syna Nigela, geja i alkoholika. Rodzice Iana wyszli. Gdy młodzi leżeli w łóżku, Ian, po tym jak wcześniej zobaczył Susan rozmawiającą z Mikiem, nalegał na intercyzę. Susan zgodziła się, ale natychmiast poszła spać. Nazajutrz Susan z Ianem i jego rodzicami chciała to podpisać, ale jej przemowa doprowadziła do tego, że Graham podarł dokumenty[90].
Ian i Susan pojechali razem na festyn rolniczy, na którym on spotkał Mike'a. Ian narzekał, że ich śledzi a Mike powiedział, że jeśli chce zniknąć, to niech przeniesie się do metropolii. Ian podchwycił pomysł i zasugerował, gdy jechali samochodem, przeprowadzkę do Londynu. Susan była zszokowana ale nagle wjechali do wody, ponieważ sarna zablokowała im przejazd. Ian nie umiał pływać, więc Mike okazał się wybawieniem dla nich i sera, który kupili. In czuł się zażenowany i tylko przewrócił oczami. Wieczorem, Ian zauważył paczkę z podziękowaniem dla Mike'a. Chciał się kochać z Susan, ale nic z tego nie wyszło. Nazajutrz wieczorem, Susan zgodziła się na wyjazd, ale nie na sprzedaż domu. Rozmowa zeszła na temat Mike'a i Susan domyśliła się, że pomysł powstał przez jej byłego chłopaka. Poszła do Delfino z prezentem a ten ją pocałował. Wróciła do siebie a Ian pogodził się z Susan[103].
Ian zaprosił Mike'a na kolację. Nazajutrz, Susan pobiegła do Mike'a przed Ianem i powiedziała do niego, że ma nie przychodzić na kolację. Gdy przyszedł, Mike się zgodził, na złość Susan. W południe, do Mayer przyszła organizatorka wesel, Maggie Gilroy (Peri Gilpin). Przez przypadek Susan dowiedziała się, że była samotna, więc postanowiła wyswatać ją z Mikiem. Ten przyszedł do nich w piątek wieczór i poznał Maggie. Susan przyznała się do próby swatania go z Maggie. Mike, wiedząc o tym i kochając nadal Susan, opowiedział, bardzo dosadnie, swoją przeszłość, co zadziałało odpychająco na Maggie. Podczas degustacji ciast Susan zrobiła komiczną scenę. Maggie wyjechała a Ian zauważył szepczących Mike'a z Susan. Delfino powiedział w końcu, że chce ją odzyskać, że ją pocałował, ale Ian wygrał ją w karty. Ian to potwierdził a Susan kazała im się wynosić i z nerwów wyrzuciła torty[104].
Ian przyszedł z kwiatami do Susan a chwilę później Mike. Gdy mieli się pobić, Susan, przez Julie powiedziała, że mają odejść. Po pewnym incydencie na parkingu, rozgoryczoną Susan wysłano do psychiatry, dr Brody (Judyann Elder). Gdy terapeutka dowiedziała się o problemie Susan, nakazała jej wybrać jednego z kandydatów. Susan pojechała do Mike'a i oświadczyła mu, że będzie żoną Iana. Wieczorem z Ianem zaczęła planować swoją przyszłość. Ian udał się do pokoju za ścianą a Susan odsłuchała dwukrotnie wiadomość pożegnalną od Mike'a. Ian to usłyszał i spakował swoje rzeczy w jej sypialni. Zrozumiał, że Susan kocha bardziej Mike'a i, mimo przeprosin Susan, odszedł od niej na zawsze[105].

Jane Hainsworth[edytuj]

Jane Hainsworth (Cecily Gambrell) to nieżyjącą żona Iana. W roku 2002[106] Jane zdradziła Iana z Tedem, dlatego, że często nie było go w domu z powodu jego wyjazdów biznesowych. Wybaczył jej, ale od tamtego momentu był silnie uczulony na wierność kobiety, którą obdarzył uczuciem[99].
Zwłaszcza dlatego, że jak sam wyznał Jane była jego pierwszą miłością[93]. Dwa lata później[107] Jane zapadła w śpiączkę, po tym jak spadła z konia. Leżała na oddziale śpiączek przez trzy lata a po tym okresie jej mąż zaczął się spotykać z Susan[92].
Mayer, pomimo romantycznego zainteresowania jej mężem, odwiedzała ją w szpitalu[91].
Ian, będąc w Montrealu, poprosił Susan by była przy Jane, ponieważ stan jego żony się pogorszył. Na miejscu spotkał Erikę Gold (Amy Aquino), która była przyjaciółką Jane. Wyrzuciła właśnie z jej sali szpitalnej Teda, który chciał pobyć przy Jane. W ten sposób Susan dowiedziała się o romansie Jane i Teda. Nieco później, ciśnienie Jane zaczęło spadać. Erika zadzwoniła do rodziców Jane a Ian połączył się z Susan. Ta wiedziała, że nie doczeka powrotu, więc przyłożyła słuchawkę telefonu do ucha małżonki Iana. Zmarła bez odzyskania przytomności[99].
Jej rodzicami byli Renee (Mary Margaret Lewis) i Jeff (Peter Jason)[91].

Postacie z sezonu 4[edytuj]

Adam Mayfair[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Katherine Mayfair, w sekcji Adam Mayfair.

Dylan Mayfair[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Katherine Mayfair, w sekcji Dylan Mayfair.

Marissa Mayer[edytuj]

Marissa Mayer (Sunny Mabrey) to druga była żona Karla oraz była macocha Julie. Jest magistrem prawa. Była w trzecim trymestrze ciąży, w tej samej szkole rodzenia co Susan[27].
Urodziła ona syna, Evana Mayera. Opuściła męża pięć i pół roku po jej spotkaniu z Susan, oświadczając mężowi, że macierzyństwo ją przerosło[29].

Postacie z sezonu 5[edytuj]

Dyrektor Hobson[edytuj]

Elenora Butters[edytuj]

Elenora Butters (Mary Pat Gleason) to nauczycielka w miejscowej szkole. Najpierw uczyła 6 − letnich Prestona i Portera Scavo, a 9 lat później, także 5 − letniego Maynarda Jamesa Delfino.

Sezon 1

Elenora zadzwoniła do Lynette ponieważ jej najstarsi synowie korzystali z okazji i widząc zostawioną na 5 minut otwartą szafę, wymalowali na niebiesko Tiffany Axelrode. Nauczycielka zauważyła, że ostatnio Lynette zareagowała zbyt gwałtownie, ale Scavo powiedziała, że woli zmienić nauczyciela, niż faszerowac dzieci lekami. Butters podkreśliła, że chłopcy są pod jej opieką, bo tylko ona daje sobie z nimi radę. Lynette zaproponowała rozdzielenie synów, bo wtedy są spokojniejsi. Krótko potem przybiegła do sali, gdzie Preston i Porter mieli się uczyć. Butters jadła żelki przed salą i wyjaśniła pani Scavo, że chłopcy nie chcą się rozdzielić, ale sama nie mogła ich do tego zmusić. Zaproponowała Lynette by to zrobiła sama, przy czym obojętne jej było, który miał by odejść. Poczekała chwilę, po tym jak Lynette weszła. Gdy usłyszała krzyki i hałasy, uśmiechnęła się i uchyliła drzwi by z zadowoleniem na twarzy obserwować jak żona Toma Scavo szarpie się ze swoimi dziećmi[108].

Sezon 5

Co roku pani Elenora Butters prosiła przedszkolaków, by narysowały swoje rodziny. Obrazki pokazywała później na spotkaniu z rodzicami. Tym sposobem, rodzice Ty'a Richmonda zobaczyli, jak wyglądają ich kłótnie. A rodzice Amy Hines zobaczyli portret swojego pijaństwa. Rodzice Jasona Monte'a zobaczyli obraz własnej higieny. Już wiecie dlaczego, tak ważne dla pani Butters było, to, żeby rodzice spojrzeli na siebie oczami własnych dzieci. Wiedziała, że to doświadczenie… może być bardzo pouczające. Tak, co roku pani Eleonora Butters prosiła przedszkolaków, by narysowały swoje rodziny. Choć wiedziała, że te portrety nie wszystkim przypadną do gustu.

— Mary Alice Young (odc. 5x04)

Dziewięć lat później M.J. miał narysować portret swojej rodziny. Zrobił to, ale postacie ojca były nie proporcjonalne bo Mike był mały a Jackson duży co zdradzało, że ten drugi mężczyzna spędzał z nim więcej czasu. Chłopczyk powiedział też nauczycielce kim jest Jackson, słowami "maluje nasz dom... a w wolnych chwilach mama pije z nim wino i pozwala mu zostać na noc"[47].

Sezon 8

Trzy i pół roku później Mike został zamordowany a jego syn stał się półsierotą. Susan starała się załagodzić jego ból, dając mu grać do późna, czy jeść lody między posiłkami. Po tym jak M.J. rzucił celowo zszywaczem w swą wychowawczynię, Eleonorę Butters, Susan została wezwana przez nią do szkoły. Broniła syna bo stracił ojca, ale sama straciła nad sobą kontrolę bo nakrzyczała na nauczycielkę i zrzuciła rzeczy z jej biurka na jej, operowaną już wcześniej, stopę. Zrozumiała, że nie powinna łagodzić, lecz rozładować ból[69].

Eli Scruggs[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Eli Scruggs.

Evan Mayer[edytuj]

Evan Mayer (Sawyer Church) to syn Karla i Marissy. Jest on w tym samym wieku co M.J. Delfino. Karl umyślnie zapisał go do szkoły, w której Susan pracuje jako asystentka nauczycielki sztuki. Kiedy ona poprosiła by dzieci narysowały coś co je uszczęśliwia, Evan narysował swoją matkę dźganą nożami na śmierć. Później Karl wyjawił Susan, że Marissa go opuściła, zostawiając mu wychowanie syna. Wskutek tego, Evan odczuwał agresję do matki[29].
Mimo tego Evan też tyranizował inne dzieci w klasie, także M.J − a. Evan był jednak zły, gdy nie został zaproszony na przyjęcie syna Mike'a. Karl nakłonił Bree, w zamian za podjęcie jej sprawy rozwodowej, by ta przekonała małego Delfino do zaproszenia Evana. Później chłopcy stali się przyjaciółmi[30].

Jackson Braddock[edytuj]

Jackson Braddock (Gale Harold) to były malarz domu Susan i jej były narzeczony. Mike i Susan zdecydowali się na separację, która trwała rok i, mimo ostatnich starań Susan, zakończyła się rozwodem. Zanim ten dzień nadszedł, Susan wpuściła do swojego domu malarza, Jacksona, by przemalował jej dom. Kilka godzin po podpisaniu rozwodu przez Mike'a, Susan zaciągnęła Jacksona do łóżka. Jackson wyznał jej, że nie szukał związku i Susan na to przystała[45].
Spotykali się tak, w ukryciu, przez cztery miesiące. W ukryciu, dlatego, że Susan nie przedstawiła swego kochanka przyjaciółkom, mimo, że raz nawet Lynette prawie ich razem przyłapała. Wieczorem, na imprezie w pizzerii Scavo z okazji powrotu Edie na Wisteria Lane, chciał wyznać Susan, że chce być jej chłopakiem, śpiewając na scenie I Wanna Be Your Boyfriend zespołu Ramones. Susan wyłączyła zasilanie i wyprowadziła go przed budynek. Tam wytłumaczyła mu, że nie chce być w związku i nie zasługują na szczęście. Zwierzyła mu się z wypadku. Jackson to zaakceptował i poszedł do domu. Gdy Mike odbierał M.J − a z domu, Susan powiedziała byłemu mężowi, że się z kimś spotyka, co on zaakceptował[44].

W gruncie rzeczy chłopak Susan Mayer wiedział, że ma dużo zalet. Był romantyczny, miał ładny uśmiech i był bardzo troskliwy. Tak. Jackson Braddock miał wiele cudownych cech charakteru. Niestety, wyczucie czasu do nich nie należało. (...)

— Mary Alice Young

Jackson poznał przez przypadek Mike'a Delfino, wstając z łóżka w szlafroku po gazetę. Susan usłyszała ich rozmowę i zbiegła na dół. Mike powiedział Susan, że pozna go bliżej. Gdy Susan się nie zgodziła, zagroził jej procesem o opiekę nad synem. Gdy pojechał, Susan powiedziała Jacksonowi, że się z nim spotka i poszedł po gazetę. Na progu domu spotkał jednak M.J − a, syna Susan i Mike'a.

(...) W ten sposób Jackson Braddock zrozumiał, że przydało by mu się lepsze wyczucie czasu i dłuższy szlafrok.

— Mary Alice Young

Wieczorem, razem wybrali koszulę i tematy, które mogliby omawiać. Oświadczyła też, że gdy Jackson nie spodoba się Mike'owi i dojdzie do procesu o opiekę nad Maynardem, Jackson przegra. Natychmiast też on zgodził się z Susan. Spotkanie udało się, tak, że umówili się na kolejne. Susan i Jackson zaczęli się pieścić w łóżku i Jackson zaczął podgryzać ucho Susan. Jej się to spodobało ale domyśliła się, że Mike powiedział to Jacksonowi i wszelkie igraszki się skończyły, zanim się zaczęły. W wyniku tego, Jackson odwołał spotkanie. Następnego wieczora, gdy Jackson rozpakowywał zakupy, Susan wyznała mu, że jej reakcja była przesadzona i doceniła to, ze przyjaźni się z jej drugim byłym mężem. Gdy skończyła, z salonu wyszedł Karl, jej pierwszy były mąż. Przyjechał do niej, bo Julie potrzebowała jego podpisu na ubezpieczeniu. Wyszedł ale robił kilka uwag, na temat tego, że gdyby był dekarzem, może nadal byli by razem[28].
Gdy M.J. narysował portret rodzinny i umieścił na nim większego Jakcsona od Mike'a, jego ojciec kupił mu rower z tytanową ramą na zamówienie. Pojechał do pracy, ale zadzwonił po niej by wpaść i nauczyć syna jazdy na nim. Problem tkwił w tym, że Susan odkryła z przerażeniem, że Jackson zdążył już go tego nauczyć i to bez kółek. Okazało się, że nie mógł odmówić, bo ciągle go prosił. Gdy Susan, kazała synowi udawać, że nie umie jeździć, zranił się. W szpitalu Susan przyznała się do wszystkiego[47].
W końcu Jackson, tuż przed imprezą u Susan na cześć 70 urodzin Karen McCluskey, zaproponował gospodyni wprowadzenie się do niej. Nie przyjęła tego z chęcią i odmówiła. Zanim otworzyła drzwi Gabi i Carlosowi, Jackson powiedział, że zakochał się w niej. Później, pocałował jednak Katherine Mayfair, by zrobić na złość Susan i potwierdzić, czy by to jej nie przeszkadzało, jak by był z inną. Po tym jak Karen zabrano do szpitala, dzięki Dave'owi, odjechał od Susan, na znak tego, że nie chciał już dotychczasowego układu[45].
Susan, po rozmowie z malarzem Frankiem (Steven Williams), przyszła do mieszkania Jacksona. Drzwi były otwarte i usłyszała prysznic, więc pomyślała, że to on. Stojąc naga, zastała tam jednak kobietę, Darcy (Amy Stewart). Wrzasnęły i Susan została polana mydłem w płynie, po czym sama przez przypadek ogłuszyła kobietę. Poznał ją w barze. Jackson wszedł i był w konsternacji. Susan miała porozmawiać o wspólnej przyszłości, ale wyszła. Nazajutrz, Jackson przyjechał do Susan. Pokłócili się i Susan poprosiła by zaczęli od nowa. Jackson wyszedł, ale zadzwonił na jej komórkę i umówił się na "pierwszą randkę" z nią[48].
Mieli się obyć bez seksu do czwartego spotkania. Jackson wyznał jej, że maluje obrazy, ponieważ studiował malarstwo w Paryżu. Stracił wenę rok wcześniej. Poszli do jego domu i Susan nadal mu się zwierzała. Gdy włączył jazz, Susan kazała wyłączyć muzykę. Domyśliła się intencji mężczyzny i wyszła obrażona. Tymczasem Jackson poszedł do swej pracowni i zaczął pracę nad obrazem. Po trzeciej randce, wstawiona Susan chciała się kochać ale Jackson pocałował ją w czoło i odjechał. Susan przyszła do chłopaka, gdy dokańczał obraz. Pod płaszczem miała jednak seksowny kostium, z zamiarem kochania się. Był zajęty a Susan zauważyła farbę. Wdarła się do pracowni i zobaczyła swoją podobiznę, gdy jest smutna. Jackson wyjaśnił, że wiedział już o niej dostatecznie dużo. Wzruszona, zgodziła się pozować nago[109].
Gdy do Susan przyjechała Julie Mayer, razem z Jacksonem poznali jej chłopaka, Lloyd'a. Wieczorem poszli do klubu "biały koń". Rozmawiali o Lloydzie i Jackson sprzeciwił się, by Susan przerwała mu w planie oświadczyn, bo miał już trzy byłe żony. Gdy to jednak zrobiła, odciągnął ją od jej córki i Lloyda, a ta wykrzyczała im powody. Tuż po tym jak Dave zabił na zapleczu swojego psychiatrę, podpalił miejsce zbrodni i zamknął je od zewnątrz, Jackson spytał się, czy to te drzwi prowadzą do łazienki. Dave wskazał mu odpowiednie pomieszczenie i zamknął go tam. Klub zajął się pożarem. Susan posłała Mike'a po Jacksona do łazienki. Jackson wyszedł a Mike'a uratował Dave. Julie natomiast wyjechała[110].
Jackson zniknął po pożarze. Susan powiedziała, w rozmowie z Lee McDermottem, że wyjechał. Nieco wcześniej nagrał się na jej sekretarce z zamiarem przeprowadzenia rozmowy. Pojechał do Riverton, ponieważ odwiedził tam swoją dawną profesor od sztuki. Zaproponowała mu pracę i chciał, by Susan zamieszkała tam z nim. Mimo prób Lee, by odciągnąć ją od tego pomysłu, zgodziła się na przeprowadzkę[111].
Swą decyzję ogłosiła w domu Edie, gdy ta wypłakiwała się nad tym, że wyrzuciła męża (Dave'a) z domu. Krótko potem razem zatrzasnęły się razem w piwnicy domu przy 4350 Wisteria Lane. Susan chciała dać listy należące do Edie, a ona sprzedała właśnie ten dom Andew Van De Kampowi. Gdy tam przebywały, Edie uświadomiła jej, że Susan potrzebuje mężczyzn. Uwolnił je wreszcie robotnik, dzień później. Edie przyjęła męża z powrotem a Susan zadzwoniła do Jacksona. Oświadczyła mu, ze się nie przeprowadzi[112].
Miesiąc po śmierci Edie Britt, Jackson przyjechał ponownie na Wisteria Lane. Umówił się z nią na kolację. Na niej, Susan opowiedziała mu o swoim życiu bez niego a Jackson poprosił ją o rękę. Susan wybiegła do łazienki na piętrze. W rozpaczliwym tonie wykrzyczała, że go kocha. Jackson, będąc za drzwiami, powiedział jej, że potrzebuje małżeństwa, by pozostać w Stanach Zjednoczonych, ponieważ zostanie deportowany do Kanady. Wściekła, wyrzuciła go z domu. Nazajutrz przyszedł do niej ponownie z kwiatami. Wpuściła go i wyznała, że dała się ponieść romantycznym fantazjom. Wyjaśnili sobie wszystko i Susan zgodziła się. Tymczasem Dave'a odwiedził Detektyw Lyons. Zadał mu kilka pytań i poruszył temat Jacksona. Dave wiedział, że on wyjechał, więc mógł się czuć bezpiecznie. Wiedział bowiem, że Jackson widział go na zapleczu. Tym bardziej był w szoku, gdy dowiedział się od Susan o jej nowym ślubie z Jacksonem[30].
Oboje zaaranżowali wszystko by ich "małżeństwo" wyglądało prawdziwie. Susan zaproponowała by Jackson kupił jej tort weselny a ten, o przyjęciu zaręczynowym, by zrobić wspólne zdjęcia. Powiedział od razu, że nikt nie może wiedzieć o powodach ślubu. Poszli razem do domu Katherine by ogłosić jej i Mike'owi o ślubie. Katherine skoczyła im na szyje ze szczęścia, ale Mike nie był jakoś przekonany. Na przyjęciu Dave spotkał Jacksona. Nie rozmawiali od czasu pożaru. Powiedział, że policjanci będą z nim rozmawiać. Pogadanka zeszła na temat tamtej nocy. Gdy Jackson miał powiedzieć, że widział Dave'a, ten przerwał mu "niechcący" rozbijając kieliszki od wina. Mike i Katherine podarowali duży prezent. Mike oświadczył przy tym, że przestanie płacić alimenty, skoro para się pobiera. Susan poprosiła Jacksona na bok. Był on zdumiony, że Susan miała alimenty. Jego luba zdecydowała, że porozmawia z Mikiem. Delfino tymczasem poprosił o rękę Katherine, widząc Jacksona jak wprowadzał się do Susan. Dave zadzwonił do Katherine, z planem wyjazdu (ucieczki) i opieki nad jego domem. Do Katherine przyszła Susan a Katherine nie wyłączyła telefonu. Dave słyszał więc, jak Susan powiedziała jej o sednie swojego małżeństwa. Wieczorem Katherine, nie mówiąc nic Mike'owi, przesłała jej odpowiedź, że jej narzeczony będzie płacił byłej żonie alimenty. Nazajutrz rano, Susan i Jackson mieli jechać do urzędu stanu cywilnego. Braddock'a zgarnęli jednak urzędnicy imigracyjni. Okazało się, że Dave ich zawiadomił[31].
Williams miał bowiem plan, który obejmował "przypadkowe" zamordowanie syna Susan. Chciał ją wyciągnąć na ryby i tam zabić M.J − a ale odmówiła. Nie wiedziała co się stało z Jacksonem. On zadzwonił do Susan i powiedział, że jest w areszcie i za kilka dni odeślą go. Rzucił jednak oskarżenie pod adresem Mike'a, że to on go wydał. Wieczorem Katherine przyznała się do wszystkiego. Wyznała jej, że Mike oświadczył się jej. Tymczasem zanim deportowano Jacksona, przesłuchał go Detektyw Lyons. Braddock powiedział mu o tym, że widział Dave'a gdy wychodził z magazynu. Tam zamordowano przecież Samuela Hellera. Podziękowano mu za przesłuchanie[32].

Jessie[edytuj]

Jessie

Jessie (Swoosie Kurtz) to homoseksualna nauczycielka plastyki w szkole Oakridge, do której uczęszcza M.J. Delfino. Susan, pewnego dnia, zaproponowała by dzieci malowały w takt muzyki. Jessie powiedziała, że rodzice wolą mieć na biurku wazony zrobione przez nich. Gdy wyszła, jedna z dziewczynek powiedziała, że zostanie oceniona i jej poprzedniczka tez była twórcza, zanim ją wyrzucono. Susan zaprosiła Jessie na kolację i wino. Gość źle odczytał znaki i myślała, że Susan się rozwiodła, bo odkryła, że jest lesbijką. Pocałowała ją w usta zanim wyszła. Nazajutrz Jessie przyszła do Susan i w trakcie lekcji, posługując się przenośnią nosorożców jako mężczyzn i gazel jako kobiet, Susan wybrała by wielkiego nosorożca. Następnie sama przyszła do Jessie i zdeklarowała się przy niej jako nie lesbijka. Zaproponowała też jej, by nie była samotna, spotkania z jej przyjaciółkami[113].

Lila i Paige Dash[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Edie Britt, w sekcji Lila i Paige Dash.

Lloyd[edytuj]

Lloyd (Steven Weber) to były chłopak Julie, urodzony w 1973 roku, który pomimo 40. roku życia, zdążył się już trzykrotnie rozwieść. Lloyd i Julie poznali się 3 miesiące przed przyjazdem na Wisteria Lane. Prawdopodobnie podczas deszczu bo pocałowali się pod parasolką. Oboje zaczęli chodzić ze sobą dopiero po zakończeniu semestru. Gdy spotkali się z Susan, nie spodziewała się ona, że Lloyd może być w wieku jej ojca, Karla. Po niezbyt miłym zapoznaniu, Lloyd pokazał pierścionek zaręczynowy swej przyszłej teściowej. Miał go dać Julie i zażądał od Susan by jej nic nie powiedziała. W klubie "biały koń" Lloyd dał Warrenowi płytę z piosenką "Julie, do you love me?" Bobby'ego Shermana. Oboje wyszli na parkiet, ale taniec przerwała im Susan. Gdy Jackson Braddock odciągnął ją, Susan wykrzyczała do córki, by za niego nie wychodziła. Julie powiedziała natomiast, że nigdy nie wyjdzie za mąż[110].

Travers McLain[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Edie Britt, w sekcji Travers McLain.

Postacie z 6 sezonu[edytuj]

Detektyw Murphy[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Detektyw Murphy.

Eddie Orlofsky[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Lynette Scavo, w sekcji Eddie Orlofsky.

Mona Clark[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Mona Clark.

Robin Gallagher[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Katherine Mayfair, w sekcji Robin Gallagher.

Postacie z 7 sezonu[edytuj]

Alejandro Perez[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Gabrielle Solis, w sekcji Alejandro Perez.

Beth Young[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Beth Young.

Craig Lynwood[edytuj]

Craig Lynwood (Aaron Lustig) to koordynator transplantologii w szpitalu Fairview Memorial. Susan pojawiła się u niego w biurze i otrzymała pager, który miał ją powiadomić kiedy otrzyma nerkę. Czas oczekiwania na narząd mieścił się od 3 do 5 lat. Wszystko sprowadzało się do czasu oczekiwania i zgodności DNA. Susan wyszła z gabinetu i na korytarzu spotkała kolegę ze szkoły, Monroe Cartera (Dave Foley). Susan powiedziała mu o swej sytuacji z płaczem i sam zgłosił się do Lynwooda z chęcią dobrowolnego oddania nerki konkretnej osobie, zwłaszcza dlatego, że mieli zgodność DNA. Lynwood powiadomił o tym Susan poprzez pager. Przeszczep nie doszedł do skutku bo Monroe był nachalny i miał, odpowiednio wcześnie zauważoną przez Susan, obsesję na jej punkcie[114].
Bree po tym jak straciła Keitha udałą się po poradę do wielebnego Sykes'a. Doradził jej by skupiła się na tym co może dać innym. Lekarka Susan (Alison Martin) powiedziała małżeństwu Delfino, że poziom kreatyniny wzrósł z niewiadomych powodów i dobrze by było, żeby Susan zrealizowała zaległe sprawy a oni zrobią wszystko by zdobyć nerkę. Susan powiedziała o tym przyjaciółkom i Bree przeprowadziła sondę wśród mieszkańców. Niestety m.in. Lee ze względu na możliwość blizn, Karen z powodu swego wieku i Mitzi Kinsky powiedzieli "nie". Dlatego zwołała wszystkich na przyjęcie do swego domu na który przyszedł też Craig Lynwood. Wyjaśnił m.in. Karen, że nie ma granicy wieku dla dawcy, oraz Lee, że to operacja laparoskopowa i blizna będzie praktycznie niewidoczna. Mitzi zgodziła się przebadać w przyszłym tygodniu, ale Bree zawołała siostrę Dearborn, która przyjechała z całą aparaturą a Gabi zamknęła zasuwę w drzwiach Bree. Po jakimś czasie Lynwood zadzwonił do Bree z wynikami. Jedynymi osobami jakie pasowały by na dawcę była ona i Beth Young. Van De Kamp udałą się do Beth by z nią porozmawiać. Bree chciała oddać swą nerkę ale Beth ją ubiegła. Wypełniła formularz dawcy, zaniosła go do szpitala i strzeliła sobie w głowę przy recepcji[115].
Tego samego wieczora do Susan zadzwonił Lynwood z wiadomością o nerce dla Susan. Inny lekarz (Karl T. Wright) powiadomił Paula co stało się z jego żoną. Dopiero nazajutrz Lynwood wyjaśnił kto to był i jak do tego doszło, co zburzyło szczęśliwa atmosferę. Paul początkowo nie zgodził się na przeszczep o czym Lynwood poinformował państwo Delfino. Po tym jak Young porozmawiał ze swą teściową, wycofał się ze swej decyzji i pożegnał drugą żonę[116].

Felicia Tilman[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Felicia Tilman.

Maxine Rosen[edytuj]

Maxine Rosen

Maxine Rosen (Lainie Kazan) to wdowa po Sidneyu Rosen i właścicielka budynku, gdzie Mike i Susan wynajęli mały apartament, po tym jak własny dom musieli wynająć by spłacić długi. Kobieta stworzyła erotyczną stronę internetową "Va Va Va Broom Ladies". Klienci z Azji i Europy mogli tam oglądać panie w bieliźnie, w tym córkę Maxine, sprzątające w seksowny sposób swoje domy. Susan oburzyła się na zaoferowaną pracę, ale po tym jak usłyszała, że Mike chciał wyjechać w celach zarobkowych na Alaskę, przyjęła ofertę, z zastrzeżeniem dyskrecji[56].
Susan nie szło sprzątanie przed kamerami i Maxine musiała ją nauczyć jak ponętnie poruszać biodrami i biustem przed urządzeniem. Dało to efekt, bo Maxine nie spodziewała się, że Susan tak dużo zarobi i zyska taką oglądalność[117].
Wkrótce Susan osiągnęła taką popularność w sieci, że otrzymała ona od Maxine bonus w postaci czeku z pieniędzmi za największą miesięczna oglądalność. Doprowadziło to do tego, że musiała interweniować w konflikt jaki się zrodził między nową pracownicą Maxine a starszą stażem pracy gwiazdą serwisu, Stacy Strauss[118].
Maxine kazała zrezygnować Susan z udziału w biznesie, bo administratorka strony wprowadziła pewne zmiany. Włączyła do biznesu wspólników, którzy chcieli transmisji ogólnokrajowej. Początkowo Susan miała mieć miesiąc, może dwa, zanim wszystko zacznie działać i tylko dlatego zdecydowała się pracować do tego momentu. Żona Mike'a zauważyła wkrótce, że w środku miasta powieszą wielki plakat na bilbordzie z jej twarzą i zerwała go. Błagała Maxine by pomogła to wycofać i szefowa apartamentów, wytargowała cenę 9000 dolarów. Tyle Susan zwróciła ze wspólnego konta, ale nie pomyślała o reakcji Mike'a na zniknięcie tylu pieniędzy. Maxine zaproponowała jej szybki zarobek w formie prywatnych, pikantnych sesji z indywidualnymi klientami. W międzyczasie tajemniczy mężczyzna zabrał część plakatu z twarzą Susan ze śmietnika[119].
Susan zgodziła się, chociaż wiedziała, że to co robi, było złe. Pierwszy z klientów, członek miejskiego ratusza, był zboczeńcem ze skłonnościami do karmiących matek. Maxine była wściekła i dała jej ostrą reprymendę. Gdy kolejny klient zadzwonił do Maxine by umówić się z Tanyą, bo taki był zawodowy pseudonim Susan, stwierdziła przy nich, że już tu nie pracuje. Pomimo to, Maxine wkrótce zadzwoniła do Susan z wieścią, że jeden mężczyzna ciągle wydzwania i oferuje poważne pieniądze. Susan zdecydowała się to zrobić, ale nieznanym panem był sam Paul Young[120].

Paige Scavo[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Rodzeństwo Scavo, w sekcji Sezon 7.

Stacy Strauss[edytuj]

Stacy Strauss (Rebecca Creskoff) to koleżanka z pracy Susan u Maxine. Szefowa Susan była zachwycona występem pani Delfino przed kamerą. Dlatego też dała Susan bonus w postaci czeku z pieniędzmi za największą miesięczna oglądalność. Wkrótce Susan, po zaproponowaniu mężowi wyjścia do drogiej restauracji dla uczczenia ich rocznicy ślubu, poznała samą Stacy Strauss, którą przebiła swymi występami. Stacy oskarżyła Susan o to, że ukradła jeden z jej tricków. Susan przyznała się, że musiał to być przypadek, ale Stacy dodała też do oskarżeń zazdrość o otrzymany bonus od Maxine. Gdy wyszła, ostrzegła Susan, że ją będzie obserwować. Później, gdy Susan poszła do Maxine po swą kopertę z pieniędzmi, na jednym z monitorów zobaczyła Stacy, która tym razem ukradła jej trick: zrywanie fartucha z ciała poprzez odkurzacz. Gdy zawołała Maxine, ta jakoś się nie przejęła. Dlatego też Susan ukradła klucz Maxine od mieszkania Stacy. Susan zakradła się do środka, gdy sąsiadki nie było w domu i przerobiła jej odkurzacz. Susan oglądała występ sąsiadki to na swym laptopie i była zachwycona. Gdy Stacy włączyła urządzenie, cały kurz wyleciał na jej twarz. Przełączyła na nagrywanie swojego występu a Stacy przyszła do jej mieszkania. Zaczęły się szarpać i miotać po dywanie. Maxine to zauważyła i przyszła do mieszkania Susan z poradą by przekręciła kamerę na nich. Gdy dowiedziała się o co poszło, skrzyczała Stacy, że nie przerywa się show kogoś innego i wysłała ją do jej mieszkania. Zanim wyszła, powiedziała, że zbyt wysoka oglądalność przepaliła jej router. Krótko potem Stacy przyszła do pralni, do Susan by ją przeprosić. Taki był warunek powrotu na wizję. Susan nie za bardzo przyjęła przeprosiny, więc Stacy zaczęła jej wszystko tłumaczyć. Pieniądze z bonusu miały być przeznaczone na powrót do domu, do rodziny w Wirginii. Susan to zrozumiała, ale też wytknęła, że nie oszczędza tak bardzo jak może, skoro ma masę nowych ubrań i płaski telewizor. Stacy, ze wstydem, przyznała się do tego, że od czasu do czasu chce zaznać trochę luksusu ale ogłosiła, że koniec roku wróci do domu. Spytana przez Susan, powiedziała, że pracuje tu już 6 lat. Susan zrozumiała tym samym, że jeśli chce szybko wrócić na Wisteria Lane, nie może wydawać za dużo pieniędzy[118].

Postacie z 8 sezonu[edytuj]

Andre Zeller[edytuj]

Andre Zeller (Miguel Ferrer) to były nauczyciel Susan na kursie malowania. Susan, po tym jak wyznała Mike'owi prawdę o śmierci Alejandra, postanowiła zapisać się na kurs malarski. Była wielką fanką tego artysty i porównywała go nawet do Peytona Manninga świata sztuki by Mike mógł zrozumieć jak ważne dla niej są jego prace. Zgłosiła się do niego, ale po obejrzeniu jej prac z czasów ilustrowania książek do dzieci, stwierdził, że jej nie przyjmie. Susan się broniła, że te rysunki znajdowały się w najlepiej sprzedawanych książkach. Jego interesowały tylko pasja i gniew w sztuce. Określił też kobietę jako chcącą zabijać czas "mamuśkę" między innymi zajęciami. Susan nie poddała się i przyniosła nazajutrz namalowane samotne drzewo, pozbawione liści. Miało symbolizować ją, ale Andre domyślił się, że pośród obowiązku i "braku programy Oprah", odnalazła ten rysunek i go przyniosła. Zarzucił jej, że boi się brzydoty oraz chce by wszystko było ładne. Susan wpadła w furię i wzięła puste płótno. Krzycząc, że ma w sobie ból i wściekłość oraz sekrety, których nie może się pozbyć, namalowała przed nim czerwono bordowy obraz, pomieszała kolory, podarła dzieło i zniszczyła jego obramowanie. Zanim wyszła, dodała, że nie chce już uczestniczyć w zajęciach bo została zaszufladkowana i ma to wszystko gdzieś. Zostawiła jednak swoje portfolio w jego mieszkaniu a o reszcie wydarzeń powiedziała Mike'owi. Byłą przerażona tym co z niej "wyszło" podczas spotkania. Jej mąż doradził jej tylko by zaakceptowała to co się stało i by z tym żyła, bo jeśli będzie próbować to ukryć, złe emocje zaatakują bez ostrzeżenia. Kolejnego dnia, Susan chciała tylko zabrać swoje portfolio, ale Andre kazał zostać kobiecie pod warunkiem, że jej szalone ja będzie na zajęciach obecne codziennie[121].
Susan na kolejnym spotkaniu z klasą malarza Andre Zellera miała namalować nagiego mężczyznę. Nie mogła wytrzymać z podziwu dla wielkości przyrodzenia modela. Dlatego Andre zdecydował, że sami uczniowie będą malować nago. Następnego dnia Susan weszła do klasy nago, gdzie reszta uczestników była ubrana. Andre twierdził, że wysłał maila, który odwoływał wcześniejszy pomysł. Susan go nie odczytała bo był wysłany na uczelnianą skrzynkę o której nie miała pojęcia. Dlatego zinterpretowała całe zajście jako kolejną próbę upokorzenia jej i zrezygnowała z lekcji Nazajutrz Andre przyjechał do jej domu i namówił ją na kontynuacje bo wiedział, że coś ukrywa i może to wydobyć. Jest też jak kolizja, która go zafascynowała[122].
Susan została stażystką Andre. W rzeczywistości miała zaopiekować się jego synem z krótkiego małżeństwa z bogaczką, Jasperem (Mason Cook). Chłopak był w niemal identycznym wieku co syn Susan, ale nie obchodził święta Halloween, które ponownie zawitało na Wisteria Lane. Susan przekonała Andre do obchodzenia święta poprzez ukrycie obrazu, któremu poświęcał energię i czas. Ojciec Jaspera, który do nich dołączył i pomimo zabawy jaką mieli chłopcy, nadal był zamknięty i zgorzkniały. Susan uznała, że go nie polubi i oddała mu obraz. Andre później wszedł do domu Susan i tam wyjawił jej, że bycie artystą to dar lub przekleństwo, bo pochłania człowieka i zabiera rodzinę, przyjaciół oraz wszystko inne[65].
Nauczyciel Susan nakazał jej by namalowała coś krwistego, ciekawego i zaskakującego a nie tylko dobrego pod względem technicznym. By była taka jak jej koleżanka Amy Yamada (Becky Wu). Przyszła wieczorem do jego mieszkania z wyznaniem, że ją złamał. Przy okazji nakryła Andre, że sypia z Amy. Wiedziała, że cokolwiek namaluje, on to znienawidzi. Dlatego spytała się co ma zrobić, by brał ją na poważnie. On odpowiedział, że za każdym razem kłamie, gdy nie maluje strachu, który jest w niej i gdy udaje, że nie przejmuje się opiniami innych. Gdy chciała wyjść, dodał, iż sądził, że ona coś ukrywa a obecnie zastanawiał się, czy jest w niej cokolwiek. Dał jej najwyższą ocenę na zajęciach, ale zakazał przychodzenia na nie. Po rozmowie z mężem i przyjaciółkami, Susan dowiedziała się o dalszym losie zwłok Alejandra oraz liście z szantażem do Bree. W akcie furii namalowała obraz 4 kobiet nad płonącym i unoszącym się lekko szkieletem nad dołem z ziemią. Odwzorowała sytuację sprzed 2 miesięcy. Dzieło bardzo spodobało się nieświadomemu niczego Andre[123].
Andre przedstawił swym uczniom człowieka, który kiedyś sam go odkrył i właściciela galerii sztuki, Felixa Bergmana (Leslie Jordan). Nie był zachwycony ani pracą żadnego z uczniów, nawet ulubienicy Andre, Amy. Susan wręcz odrzuciła go brutalnie, mówiąc, że "jest wszystko krytykującym snobem". Andre pouczył ją, że jeśli chce żyć z malowania, musi być twarda, czyli odporna na krytykę. Felix zauważył obraz Susan, przedstawiający pochówek szkieletu i, ku zaskoczeniu Zellera o "stworzeniu artystki", był zachwycony dziełem. Bergman dodał, że Susan maluje jak on za młodu. Po zajęciach, mężczyzna dowiedział się, że Susan jest zwykła gospodynią domową. Ucieszył się i przyrównał ją do Georgii O’Keeffe, tyle, że była jej seksowniejszą wersją. Chciał sprzedać tę historię w galerii, ale Susan szybko odrzuciła tę ofertę i wybiegła z pracowni. Andre przyjechał do jej domu i chciał ją namówić na to by się zgodziła bo sam mógłby awansować do lepszej szkoły. Susan się nie ugięła a Andre zarzucił jej, że boi się oceny. Saun przytaknęła mu i wypchnęła z domu. W aucie przed domem siedział Felix i dlatego oboje zgodzili się przystąpić do ataku. Andre, bez zgody Susan, wystawił jej 5 obrazów w galerii. Kobieta próbowała je zdjąć, ale nie udało jej się to, wiec sprowadziła Bree i Gabi, które natychmiast wykupiły dzieła za 20 000 dolarów. Zdążył je dostrzec także Chuck Vance. Po wszystkim, gdy już obrazy zaczęły być zdejmowane, Andre podszedł do Susan z pytaniem jak się czuje bohaterka wystawy. Susan odpowiedziała, że nie chciała by ktokolwiek zobaczył te obrazy i czuje się żałośnie. Andre pogratulował jej, bo właśnie została artystką[124].

Ben Faulkner[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Ben Faulkner.

Chuck Vance[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Chuck Vance.

Claudia Sanchez[edytuj]

Detektyw Harrison[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi rodziny Young, w sekcji Detektyw Harrison.

Donnie[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Pozostałe postacie serialu "Gotowe na wszystko", w sekcji Donnie.

Jennifer[edytuj]

Jennifer (Lindsey Kraft) to nowa lokatorka i właścicielka domu przy 4353 Wisteria Lane od roku 2017. Jest żoną Steve'a, który był podekscytowany pomysłem zamieszkania wreszcie na przedmieściach. Susan powitała ją w momencie, gdy sama miała odjechać z córką, synem i wnuczką spod swojego byłego domu. Susan zapewniła ją, że na tej ulicy dzieje się wiele rzeczy a nuda nigdy tu nie zagości. W ostatniej scenie, gdy przed dom przyjechała ciężarówka z rzeczami małżeństwa, Jennifer wzięła karton który ze sobą przywiozła i wyjęła z niego pudełko na biżuterię. Otworzyła je, popatrzyła przez chwilę z milczącym przerażeniem na zawartość, po czym je zamknęła i schowała do szafy w garażu, zamykanej na kłódkę[41].
Jennifer łączy z Susan nie tylko podmiejski dom przy uliczce. Firma "Howells. Rent−A−Truck" została wynajęta zarówno przez Susan w 1992 roku, jak i Jennifer 25 lat później do przewiezienia ich rzeczy na nowe miejsce zamieszkania[24][41].

Marisa Sanchez[edytuj]

Trip Weston[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Znajomi Bree Van De Kamp, w sekcji Trip Weston.

Odcinek specjalny "Oprah Winfrey Is the New Neighbor"[edytuj]

Karen Stouffer[edytuj]

Przypisy

 1. Sophie powiedziała córce (Sezon 2 odcinek 8), że Addison miał 33 lata w chwili poczęcia Susan. Dwa odcinki później (Sezon 2 odcinek 10) sama Mayer wyjawiła, że ma 38 lat. 33 + 38 = 71 lat a 2005 − 71 = 1934
 2. a b c d Sezon 2 odcinek 8
 3. a b c d e f Sezon 2 odcinek 9: Carol Prudy wspomniała też, że jako małżeństwo mają dzieci, w liczbie mnogiej.
 4. a b Sezon 2 odcinek 10
 5. a b c Sezon 4 odcinek 6: wspomniana przez Susan.
 6. a b Sezon 1 odcinek 2: na szafce Mike'a wypisano jego wiek, czyli 2004 – 45 = 1959
 7. a b Sezon 6 odcinek 6: wspomniana przy Bree przez Karla.
 8. a b c Sezon 6 odcinek 12; aktorzy nieznani.
 9. a b Sezon 2 odcinek 20
 10. a b Sezon 6 odcinek 3; aktorka Brooke Lyons.
 11. a b c d Postać lub imię wymyślone tylko na potrzeby 11 odcinka 6. sezonu; Ragan Wallake jako Courtney a reszta imion tylko wspomniana.
 12. a b c Sezon 2 odcinek 15
 13. a b c Sezon 1 odcinek 3
 14. a b c Sezon 1 odcinek 11
 15. Sezon 2 odcinek 2
 16. Sezon 2 odcinek 7
 17. Sezon 2 odcinek 11
 18. a b c d Sezon 2 odcinek 14
 19. a b c Sezon 2 odcinek 16
 20. a b Sezon 2 odcinek 17
 21. a b Sezon 2 odcinek 18
 22. Sezon 2 odcinek 19
 23. Sezon 2 odcinek 21
 24. a b Sezon 2 odcinek 23
 25. Sezon 2 odcinek 24
 26. Sezon 3 odcinek 8
 27. a b Sezon 4 odcinek 14
 28. a b c d Sezon 5 odcinek 2
 29. a b c Sezon 5 odcinek 18
 30. a b c d Sezon 5 odcinek 21
 31. a b Sezon 5 odcinek 22
 32. a b Sezon 5 odcinek 23
 33. a b Sezon 5 odcinek 24
 34. a b Sezon 6 odcinek 1
 35. Sezon 6 odcinek 2
 36. a b Sezon 6 odcinek 5
 37. Sezon 6 odcinek 8
 38. a b Sezon 6 odcinek 9
 39. Sezon 6 odcinek 10
 40. Sezon 6 odcinek 11
 41. a b c d e Sezon 8 odcinek 23: płeć znana już 10 odcinków wcześniej.
 42. a b c d e f Sezon 4 odcinek 16
 43. a b Sezon 4 odcinek 15
 44. a b c Sezon 5 odcinek 1
 45. a b c Sezon 5 odcinek 5
 46. Sezon 5 odcinek 3
 47. a b c Sezon 5 odcinek 4
 48. a b Sezon 5 odcinek 6
 49. Sezon 5 odcinek 10
 50. Sezon 5 odcinek 14
 51. Sezon 5 odcinek 15
 52. Sezon 6 odcinek 13
 53. Sezon 6 odcinek 18
 54. Sezon 6 odcinek 19
 55. Sezon 6 odcinek 23
 56. a b Sezon 7 odcinek 1
 57. Sezon 7 odcinek 6
 58. Sezon 7 odcinek 7
 59. Sezon 7 odcinek 8
 60. Sezon 7 odcinek 11
 61. Sezon 7 odcinek 15
 62. Sezon 7 odcinek 19
 63. Sezon 7 odcinek 23
 64. Sezon 8 odcinek 2
 65. a b Sezon 8 odcinek 6
 66. Sezon 8 odcinek 12
 67. a b Sezon 8 odcinek 16
 68. a b Sezon 8 odcinek 17
 69. a b Sezon 8 odcinek 18
 70. Sezon 8 odcinek 20
 71. Sezon 2 odcinek 22: Mary Alice powiedziała, że zmarła babcia Susan. Matka Julie była silniej związana ze stroną swej matki, niż ojca.
 72. Sezon 4 odcinek 4: wspomniany przez Susan.
 73. Sezon 6 odcinek 21: wspomniana przez Susan.
 74. a b c d e f g h i Sezon 1 odcinek 21: pokazani przez Mary Alice w sekwencji wspomnień.
 75. a b c d Sezon 1 odcinek 19; Paul Rae jako Hector i James Michael Connor jako Tim.
 76. a b c d e Sezon 1 odcinek 18
 77. Sezon 2 odcinek 10: Susan w supermarkecie powiedziała do żony swego ojca, że ma 38 lat. 2005 – 38 = 1967.
 78. Sezon 2 odcinek 6
 79. Sezon 4 odcinek 5
 80. a b Sezon 7 odcinek 12
 81. a b c d Sezon 8 odcinek 19
 82. Sezon 5 odcinek 19
 83. Sezon 1 odcinek 12
 84. a b Sezon 1 odcinek 15
 85. Sezon 2 odcinek 15
 86. Sezon 1 odcinek 7
 87. a b Sezon 2 odcinek 5
 88. Sezon 2 odcinek 12
 89. Sezon 2 odcinek 13
 90. a b c d Sezon 3 odcinek 17
 91. a b c d e Sezon 3 odcinek 2
 92. a b Sezon 3 odcinek 1
 93. a b Sezon 3 odcinek 3
 94. Sezon 3 odcinek 4
 95. a b Sezon 3 odcinek 7
 96. Sezon 3 odcinek 9
 97. Sezon 3 odcinek 10
 98. Sezon 3 odcinek 11
 99. a b c Sezon 3 odcinek 13
 100. Sezon 3 odcinek 14
 101. Sezon 3 odcinek 15
 102. Sezon 3 odcinek 16
 103. Sezon 3 odcinek 18
 104. Sezon 3 odcinek 19
 105. Sezon 3 odcinek 20
 106. Erica Gold z odcinka 3x13 powiedziała Susan, że zdrada miała miejsce 5 lat temu. Czas akcji całego sezonu trzeciego to sześć miesięcy w drugiej połowie 2007 roku. 2007 – 5 = 2002
 107. Mary Alice w mowie otwierającej odcinek 3x01 powiedziała, że Jane leżała od trzech lat w śpiączce. Czas akcji całego sezonu trzeciego to sześć miesięcy w drugiej połowie 2007 roku. 2007 – 3 = 2004
 108. Sezon 1 odcinek 4
 109. Sezon 5 odcinek 7
 110. a b Sezon 5 odcinek 8
 111. Sezon 5 odcinek 11
 112. Sezon 5 odcinek 12
 113. Sezon 5 odcinek 17
 114. Sezon 7 odcinek 14
 115. Sezon 7 odcinek 16
 116. Sezon 7 odcinek 17
 117. Sezon 7 odcinek 2
 118. a b Sezon 7 odcinek 3
 119. Sezon 7 odcinek 4
 120. Sezon 7 odcinek 5
 121. Sezon 8 odcinek 4
 122. Sezon 8 odcinek 5
 123. Sezon 8 odcinek 7
 124. Sezon 8 odcinek 8