Dyskusja wikipedysty:Blizinsk

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Plik:Encyklopedia10a.jpg może zostać usunięty[edytuj kod]

Witaj, Blizinsk! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Encyklopedia10a.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 10:01, 9 lis 2009 (CET)[odpowiedz]

Trochę krótkie te terminy. Szkoda, dałbym tę grafikę na otwartej licencji. --Maciej Bliziński (dyskusja) 00:09, 21 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]

Szablon specjalności: akustyka, elektroakustyka[edytuj kod]

Wtaj, może zechcesz zagłosować na nowy szablon specjalności? Zapraszam:Wikipedia:Wieża Specjalności/Głosowania. Pozdrawiam.--Rmargolis (dyskusja) 10:25, 17 lip 2010 (CEST)[odpowiedz]

Przydźwięk i brum[edytuj kod]

Pamiętajmy do kogo skierowana jest każda encyklopedia: w 99% do niespecjalistów w każdej dziedzinie. Nie oczekujmy od czytelników, żeby odróżniali jedno od drugiego i żeby osobno szukali informacji o tym, co to jest przydźwięk, a co to brum. Moim zdaniem lingwistyczne rozważania co jest przy czym i czym się jedno od drugiego różni powinny być zamieszczone w jednym haśle. "Brum", jako szczególny przypadek przydźwięku, a zarazem określenie na pograniczu żargonu, powinno moim zdaniem po prostu - tak jak jest to teraz - kierować do ogólniejszego hasła przydźwięk. To w nim zaś szczegółowo można zająć się rozróżnieniem obu pojęć. Uwaga: jeśli jednak masz zamiar takie rozróżnienie tam zamieścić, to nie zapomnij powołać się na wiarygodne źródło informacji o tym co jest co i czym się różni wróbelek, bo własna wiedza i własne rozumienie obu terminów do tego absolutnie nie wystarczy. Ja osobiście - chociaż kiedyś ukończyłem wydział elektroniki, specjalność telekomunikacja i akustyka ze specjalizacją akustyka mowy (w kanałach telefonicznych i radiowych) - w żadnym razie nie formułowałbym tego rozróżnienia w formie tak definitywnej, jak Ty to zrobiłeś. Nie znaczy to wszakże, że nie warto zacytować w tej materii jakieś wiarygodne i poważne publikacje, jeśli masz do takowych dostęp.

Julo (dyskusja) 14:10, 4 kwi 2011 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 23:00, 20 lip 2012 (CEST)[odpowiedz]