Dyskusja wikipedysty:CRA forum

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia
    Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie
    Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność
    Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

kauczuk (dyskusja) 17:04, 22 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

Badania kliniczne produktów leczniczych, Badany produkt leczniczy, Produkt leczniczy[edytuj kod]

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła.

Zauwaz ze definicja bedaca wypisem z ustawy to nie jest tekst na Wikipedie. Takze temat musi byc, w miare mozliwosci, ujety szerzej niz tylko wg poslkich ustaw. Takze zargon stosowany w ustawach to nei jest jezyk encyklopedii. Popatrz jak wygladaja inne hasla. Masur juhu? 09:35, 23 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

Nazwa użytkownika[edytuj kod]

Witaj. Niestety Twoja nazwa użytkownika nie spełnia zasad Wikipedii (Wikipedia:Nazwa użytkownika). W tym momencie jest to reklama forum, a jako taka jest zakazana. Proponuję ją zmienić, jak to zrobić nie tracąc swojego wkładu - jest napisane w podanym linku. Pozdrawiam. --Mrug dyskutuj 13:58, 23 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

Eksperyment kliniczny[edytuj kod]

Cześć. Edytując na wikipedii automatycznie zgadzasz się na publikowanie swoich tekstów na licencji GFDL, a także na to, że każdy może po Tobie coś poprawić. W tym przypadku link zewnętrzny został usunięty przez Mathela jako niezgodny z zasadami dotyczącymi wstawiania tego typu linków. Rozumiem, że prawdopodobnie nie znasz jeszcze wszystkich zasad i zaleceń, jakie panują na wikipedii, ale z czasem będziesz mógł wszystko zrozumieć, jeśli tylko zechcesz z nami zostać i zainteresujesz się panującymi tu "prawami". Wikipedia nie jest dostosowana do do potrzeb czy poglądów indywidualnych osób, ale opiera się na tym, co zadecydowała większość. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 20:41, 23 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

  • Witaj! To jeszcze uzupełnię: tworząc lub edytując artykuł w wikipedii widzisz (pod oknem edycji) informację:

Wkład do Wikipedii udostępniasz na zasadach
GNU Free Documentation License.
Tekst będzie dowolnie zmieniany i rozpowszechniany.

Teksty, które udostępniłeś nie moga być usunięte bez powodu, ale tylko wtedy, gdy spełniają jedną z zasad wymienionych tutaj. W mailu wspomniałeś, że te artykuły naruszają prawa autorskie. Jeśłi faktycznie nie jesteś ich autorem, możesz postąpić w sposób opisany tutaj. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 06:45, 24 lis 2008 (CET)[odpowiedz]