Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
15. Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2007 odbyły się w Debreczynie na Węgrzech pod patronatem Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN – Ligue Européenne de Natation ). Trwały od 13 do 16 grudnia .
Mistrzostwa te zorganizowane były po raz pierwszy na Węgrzech.
W Mistrzostwach Europy udział wzięły 34 reprezentacje narodowe zrzeszone w LEN .
Na Mistrzostwa Europy kwalifikację uzyskało 14 polskich zawodników (6 pływaczek i 8 pływaków). Reprezentacja Polski wywalczyła 8 medali (trzy złote), zajmując 6. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Kobiety:
Katarzyna Baranowska (MKP Szczecin)
2. miejsce – 200 m zmien. 2:09,25
4. miejsce – 400 m zmien. 4:31,89
Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa)
1. miejsce – 200 m mot. 2:03,53 (RŚ)
3. miejsce – 100 m mot. 58,40
Beata Kamińska (AZS AWFiS Gdańsk)
4. miejsce – 200 m klas. 2:25,00
Agata Korc (AZS AWF Wrocław)
6. miejsce – 50 m mot. 26,68
6. miejsce – 50 m dow. 24,52 (RP)
Iwona Prędecka (Unia Oświęcim)
Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź)
2. miejsce – 100 m zmien. 1:00,53
6. miejsce – 200 m zmien. 2:10,68
Mężczyźni:
styl dowolny
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Marleen Veldhuis
23,77
Britta Steffen
23,80
Hinkelien Schreuder
24,29
100 m
Britta Steffen
52,20
Marleen Veldhuis
52,30
Josefin Lillhage
52,84
200 m
Josefin Lillhage
1:53,55
Laure Manaudou
1:54,15
Coralie Balmy
1:54,43
400 m
Laure Manaudou
3:57,43
Federica Pellegrini
4:00,78
Ágnes Mutina
4:02,35
800 m
Lotte Friis
8:12,27
Erika Villaécija
8:12,40
Alessia Filippi
8:12,84
Sztafeta 4 × 50 m
Holandia Inge Dekker Hinkelien Schreuder Ranomi Kromowidjojo Marleen Veldhuis
1:34,82RŚ
Niemcy Britta Steffen Dorothea Brandt Petra Dallmann Meike Freitag
1:36,74
Szwecja Claire Hedenskog Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage Magdalena Kuras
1:36,81
styl klasyczny
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Janne Schäfer Julija Jefimowa
30,33 30,33
–
–
Sarah Poewe
30,80
100 m
Julija Jefimowa
1:04,95RE
Mirna Jukić
1:06,57
Jelena Bogomazowa
1:06,72
200 m
Julija Jefimowa
2:19,08RE
Mirna Jukić
2:20,92
Anne Poleska
2:22,66
styl motylkowy
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Anna-Karin Kammerling
25,70
Inge Dekker
25,74
Hinkelien Schreuder
25,90
100 m
Inge Dekker
56,82
Alena Popczanka
57,55
Otylia Jędrzejczak
58,40
200 m
Otylia Jędrzejczak
2:03,53RŚ
Emese Kovács
2:05,41
Annika Mehlhorn
2:06,53
styl grzbietowy
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Sanja Jovanović
26,50RŚ
Janine Pietsch
27,11
Fabienne Nadarajah
27,50
100 m
Laure Manaudou
57,34RE
Sanja Jovanović
57,94
Janine Pietsch
58,15
200 m
Anja Čarman
2:05,20
Esther Baron
2:05,57
Iryna Amszennikowa
2:05,98
styl zmienny
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
100 m
Hanna-Maria Seppälä
1:00,23
Aleksandra Urbańczyk
1:00,53
Sophie de Ronchi
1:00,66
200 m
Camille Muffat
2:09,05
Katarzyna Baranowska
2:09,25
Evelyn Verrasztó
2:09,83
400 m
Alessia Filippi
4:30,46
Mireia Belmonte
4:31,06
Camille Muffat
4:31,38
Sztafeta 4 × 50 m
Niemcy Janine Pietsch Janne Schäfer Annika Mehlhorn Britta Steffen
1:46,67RŚ
Szwecja Hanna Westrin Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage Magdalena Kuras
1:48,07
Francja Laure Manaudou Anne Sophie Le Paranthoen Alena Popczanka Malia Metella
1:48,39
styl dowolny
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Stefan Nystrand
21,11
Duje Draganja
21,23
Alain Bernard
21,57
100 m
Alain Bernard
46,39
Stefan Nystrand
46,73
Filippo Magnini
46,90
200 m
Filippo Magnini
1:43,50
Paul Biedermann
1:43,60
Paweł Korzeniowski
1:44,05
400 m
Paweł Korzeniowski
3:38,72
Paul Biedermann
3:38,76
Gergő Kis
3:39,52
1500 m
Mateusz Sawrymowicz
14:24,54
Gergő Kis
14:29,58
Federico Colbertaldo
14:31,31
Sztafeta 4 × 50 m
Szwecja Petter Stymne Marcus Piehl Per Nylin Stefan Nystrand
1:24,19RŚ
Francja Antoine Galavtine Alain Bernard David Maître Amaury Leveaux
1:24,98
Niemcy Steffen Deibler Stefan Herbst Johannes Dietrich Thomas Rupprath
1:26,46
styl klasyczny
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Ołeh Lisohor
26,75
Aleksander Hetland
26,95
Alessandro Terrin
27,09
100 m
Grigorij Falko Ihor Borysyk
58,57 58,57
–
–
Michaił Aleksandrow
58,75
200 m
Dániel Gyurta
2:05,49RE
Paolo Bossini
2:05,82
Michaił Aleksandrow
2:06,91
styl motylkowy
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Milorad Čavić
22,89
Jewgienij Korotyszkin
22,90
Johannes Dietrich
22,94
100 m
Milorad Čavić
50,53
Jewgienij Korotyszkin
50,59
Peter Mankoč
50,62
200 m
László Cseh
1:51,55
Paweł Korzeniowski
1:51,61
Janis Drimonakos
1:54,28
styl grzbietowy
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
50 m
Thomas Rupprath
23,43
Helge Meeuw
23,59
Aschwin Wildeboer
23,75
100 m
Stanisław Doniec
50,61
Markus Rogan
51,12
Helge Meeuw
51,56
200 m
Markus Rogan
1:49,86RE
Stanisław Doniec
1:51,94
Aschwin Wildeboer
1:52,12
styl zmienny
Konkurencja:
Złoto:
Czas
Srebro:
Czas
Brąz:
Czas
100 m
Peter Mankoč
52,88
Thomas Rupprath
53,46
Siergiej Fiesikow
54,12
200 m
László Cseh
1:52,99RŚ
Saša Imprić
1:57,48
Aleksandr Tichonow
1:57,59
400 m
László Cseh
3:59,33RŚ
Luca Marin
4:04,10
Janis Drimonakos
4:05,08
Sztafeta 4 × 50 m
Niemcy Thomas Rupprath Markus Deibler Johannes Dietrich Steffen Deibler
1:34,39
Rosja Stanisław Doniec Dmitrij Komornikow Jewgienij Korotyszkin Siergiej Fiesikow
1:34,99
Holandia Nick Driebergen Robin van Aggele Bastiaan Tamminga Mitja Zastrow
1:35,35
Długi basen (50 m)
Krótki basen (25 m)