Przejdź do zawartości

Anna Hrycaj

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Anna Hrycaj
Państwo działania

 Polska

Doktor habilitowana
Specjalność: prawo upadłościowe, prawo restrukturyzacyjne, postępowanie cywilne
Alma Mater

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Doktorat

2006 – prawo
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Habilitacja

2012 – prawo
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Nauczyciel akademicki
Uczelnia

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Okres zatrudn.

od 2016

Anna Hrycaj – polska prawniczka, doktor habilitowana nauk prawnych, wykładowczyni[1] na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Dyrektor Instytutu Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego w Warszawie[2].

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie doktoryzowała się w 2006 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Syndyk masy upadłości” (promotor: prof. dr hab. Feliks Zedler)[3]. W 2012 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na podstawie pracy pt. „Jurysdykcja krajowa w sprawie o ogłoszenie upadłości objętej zakresem zastosowania Rozporządzenia Rady (WE) nr 1346/2000 w sprawie postępowania upadłościowego”[4].

Profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z wieloletnim doświadczeniem orzeczniczym w sprawach upadłościowych, przedstawiciel rządu w ramach prac legislacyjnych dotyczących prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego w Sejmie i Senacie, członek Rady Legislacyjnej[5] XIII i XIV kadencji, osoba sprawująca nadzór jakości w ramach projektu Krajowego Rejestru Zadłużonych. W latach 2010–2011 członek państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości dla osób, które ubiegają się o licencję syndyka. W 2012 ekspert Komisji Europejskiej do spraw nowelizacji europejskiego prawa upadłościowego. Od 2013 przewodnicząca zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości ds. przygotowania projektów ustaw z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Przykładowe publikacje książkowe

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wykładowcy [online], Uczelnia Łazarskiego, 16 lutego 2024 [dostęp 2024-02-10] (pol.).
  2. O Instytucie [online], Instytut Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego oraz Badań nad Niewypłacalnością [dostęp 2024-02-10] (ang.).
  3. Syndyk masy upadłości – Anna Hrycaj | książka w tezeusz.pl książki promocje, używane książki, nowości wydawnicze [online], tezeusz.pl [dostęp 2024-02-10] (pol.).
  4. Jurysdykcja krajowa w sprawach o ogłoszenie upadłości [online], Profinfo [dostęp 2024-02-10] (pol.).
  5. Skład Rady Legislacyjnej – Rada Legislacyjna – Portal Gov.pl [online], Rada Legislacyjna [dostęp 2024-02-10] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]