Przejdź do zawartości

Ewa Bilska-Zając

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Ewa Bilska-Zając
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk weterynaryjnych
Doktorat

8 marca 2019 – weterynaria
Państwowy Instytut Weterynaryjny –Państwowy Instytut Badawczy[1]

Habilitacja

18 października 2023 – weterynaria
Państwowy Instytut Weterynaryjny –Państwowy Instytut Badawczy[1]

Uczelnia

Państwowy Instytut Weterynaryjny –Państwowy Instytut Badawczy

Okres zatrudn.

od 2009

Ewa Bilska-Zając – polska lekarz weterynarii, doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, adiunkt w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym[1].

Kariera naukowa[edytuj | edytuj kod]

W 2009 roku uzyskała tytuł lekarza weterynarii, który został nadany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. W 2019 roku na Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym uzyskała stopień doktora nauk weterynaryjnych na podstawie rozprawy pt. Analiza struktury genetycznej nicieni z rodzaju Trichinella występujących w Polsce i jej zastosowanie w dochodzeniach epidemiologicznych[2][1], której promotorem był Tomasz Cencek[3]. W 2009 roku został zatrudniony na tymże instucie, a w 2023 roku uzyskała w nim stopień doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych w dyscyplinie weterynarii na podstawie pracy pt. Epidemiologia molekularna Trichinella spiralis – rozpoznanie zmienności genetycznej populacji i śledzenie transmisji pasożyta w ogniskach włośnicy[2][1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Dr hab. Ewa Bilska-Zając, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2024-05-17].
  2. a b Dr hab. Ewa Bilska-Zając, [w:] portal „Ludzie Nauki”, MNiSW / OPI PIB [dostęp 2024-05-17].
  3. Analiza struktury genetycznej nicieni z rodzaju Trichinella występujących w Polsce i jej zastosowanie w dochodzeniach epidemiologicznych w bazie „Prace badawcze” portalu Nauka Polska (OPI). [dostęp 2024-05-14].