Gdańska Organizacja Turystyczna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Gdańska Organizacja Turystyczna
Państwo

 Polska

Siedziba

Gdańsk

Rodzaj stowarzyszenia

Stowarzyszenie

Prezes Zarządu

Łukasz Wysocki

Nr KRS

0000139108

Data rejestracji

20 listopada 2002

brak współrzędnych

Gdańska Organizacja Turystycznaorganizacja działająca na podstawie ustawy Prawo o Stowarzyszeniach oraz ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej. Koordynuje i współpracuje z lokalną branżą turystyczną i samorządem terytorialnym w zakresie turystyki w Gdańsku, będąc wyłącznym partnerem miasta w kwestiach dotyczących szeroko pojętej turystyki. Działalność rozpoczęła w 2002, skupia około 100 członków.

Gdańsk Convention Bureau[edytuj | edytuj kod]

Częścią GOT jest Gdańsk Convention Bureau, od 13 sierpnia 2007 pełnoprawny członek International Congress & Convention Association (ICCA). Do zadań tej jednostki należy promocja miasta i regionu na zewnątrz (w tym podejmowanie działań promujących Gdańsk jako miejsce do organizacji międzynarodowych konferencji).

Jedną z inicjatyw Gdańsk Convention Bureau jest Gdański Klub Wolontariatu, do którego zadań należy stworzenie sprawnej struktury wolontariuszy, służącej do wspomagania działań organizacyjnych dużych imprez masowych w Gdańsku (sportowych, konferencyjnych i muzycznych).

Konkurs na Gdański Produkt Turystyczny[edytuj | edytuj kod]

Jedną z inicjatyw Gdańskiej Organizacji Turystycznej jest Konkurs na Gdański Produkt Turystyczny powstały w 2008. Konkurs jest skierowany do organizatorów turystyki działających na terenie Trójmiasta, którzy wpisani są do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego.

Cele konkursu:

  • Dążenie do podnoszenia konkurencyjności trójmiejskich produktów turystycznych, a co za tym idzie – wydłużenia sezonu turystycznego – stanowi jedną z kluczowych przesłanek w procesie kształtowania oferty turystycznej Gdańska i regionu.
  • Odpowiadanie na potrzeby turystów, wyprzedzanie ich oczekiwań to elementy, które będą decydowały o tym, czy produkt – konkurując z inną ofertą na rynku – będzie znajdował nabywców i zyskiwał ich uznanie.

Pierwszym zwycięzcą konkursu została firma „Joytrip.pl” dzięki swojemu produktowi – Władcy bursztynu.

Zwycięzcą konkursu w 2012 została firma „City Tour Gdańsk”[1], z produktem turystycznym Love Tour.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Redakcja: Gdański Produkt Turystyczny 2013. Ruszyła V edycja konkursu. Gdańsk Nasze Miasto, 2012-10-30. [dostęp 2020-02-28].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]