Grzegorz Kamieniarz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Grzegorz Kamieniarz
Profesor nauk fizycznych
Specjalność: fizyka teoretyczna
Alma Mater

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Habilitacja

1990 – fizyka teoretyczna
UAM

Nauczyciel akademicki
Uczelnia

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Grzegorz Jan Kamieniarzpolski fizyk, profesor nauk fizycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Habilitował się w 1990 z zakresu fizyki teoretycznej na podstawie oceny dorobku naukowego i rozprawy o tytule Modelowe układy spinowe niskowymiarowe: własności termodynamiczne oraz zastosowania do wybranych magnetyków quasi-jednowymiarowych. Tytuł naukowy profesora nauk fizycznych został mu nadany w 2001 roku[1][2].

Pracuje jako kierownik i profesor zwyczajny w Zakładzie Fizyki Komputerowej Wydziału Fizyki UAM[3][1]. W pracy badawczej specjalizuje się w fizyce teoretycznej, komputerowej, i statystycznej oraz w metodach komputerowych w nauce[1].

Swoje prace publikował m.in. w "Computational Methods in Science and Technology", "Acta Physica Polonica" oraz "Acta Magnetica"[4]. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Prof. dr hab. Grzegorz Jan Kamieniarz, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2015-10-22].
  2. Postanowenie prezydenta RP z dnia 20 sierpnia 2001 r. o nadaniu tytułu naukowego profesora. (M.P. z 2001 r. nr 34, poz. 554)
  3. Pracownicy. Zakład Fizyki Komputerowej. [dostęp 2015-10-15].
  4. Kamieniarz, Grzegorz. Biblioteka Narodowa. [dostęp 2015-10-20].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]