Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2011 – dwójka podwójna mężczyzn
Wygląd
- Główny artykuł:
Złoty medal | |
---|---|
Srebrny medal | |
Brązowy medal |
Dwójka podwójna mężczyzn (M2x) – jedna z konkurencji jaka została rozegrana podczas 71. Mistrzostw Europy w Wioślarstwie w bułgarskim Płowdiw, w dniach 16-18 sierpnia 2011 r. W zmaganiach udział wzięło 12 osad. Zwycięzcą zostali litwini Saulius Ritter i Rolandas Maščinskas.
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Legenda[edytuj | edytuj kod]
Q - awans do półfinału/finału A R - awans do repasaży |
FB - awans do finału B |
Eliminacje[edytuj | edytuj kod]
Wyścig 1
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Saulius Ritter Rolandas Maščinskas |
Litwa | 6:28,210 | Q |
2 | Iwan Futryk Iwan Dowhod´ko |
Ukraina | 6:31,740 | R |
3 | Dzmitry Piatsin Dzianis Surawiec |
Białoruś | 6:42,060 | R |
4 | Romano Battisti Domenico Montrone |
Włochy | 6:42,330 | R |
5 | Dominik Sigl Oliver Komaromy |
Austria | 6:42,530 | R |
6 | Nedelcho Wasiljew Ljubomir Gospodinow |
Bułgaria | 6:56,080 | R |
Wyścig 2
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Artiom Kosow Dmitrij Chmylnin |
Rosja | 6:28,040 | Q |
2 | Sten-Erik Anderson Kaur Kuslap |
Estonia | 6:34,890 | R |
3 | Henry Pelly Graeme Thomas |
Wielka Brytania | 6:35,270 | R |
4 | Oleg Gonorovski Dani Fridman |
Izrael | 6:44,270 | R |
5 | Peter Soegaard Frank Steffensen |
Dania | 6:52,510 | R |
6 | Marko Marjanović Dušan Bogićević |
Serbia | 7:18,330 | R |
Repasaże[edytuj | edytuj kod]
Wyścig 1
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Iwan Futryk Iwan Dowhod´ko |
Ukraina | 6:32,950 | Q |
2 | Henry Pelly Graeme Thomas |
Wielka Brytania | 6:36,340 | Q |
3 | Dominik Sigl Oliver Komaromy |
Austria | 6:39,340 | FB |
4 | Nedelcho Wasiljew Ljubomir Gospodinow |
Bułgaria | 6:45,580 | FB |
5 | Oleg Gonorovski Dani Fridman |
Izrael | 6:46,510 | FB |
Wyścig 2
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Romano Battisti Domenico Montrone |
Włochy | 6:32,690 | Q |
2 | Marko Marjanović Dušan Bogićević |
Serbia | 6:33,420 | Q |
3 | Sten-Erik Anderson Kaur Kuslap |
Estonia | 6:38,980 | FB |
4 | Peter Soegaard Frank Steffensen |
Dania | 6:47,730 | FB |
5 | Dzmitry Piatsin Dzianis Surawiec |
Białoruś | 7:52,040 | FB |
Finały[edytuj | edytuj kod]
Finał B
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sten-Erik Anderson Kaur Kuslap |
Estonia | 6:36,220 | |
2 | Dzmitry Piatsin Dzianis Surawiec |
Białoruś | 6:41,010 | |
3 | Nedelcho Wasiljew Ljubomir Gospodinow |
Bułgaria | 6:42,970 | |
4 | Oleg Gonorovski Dani Fridman |
Izrael | 6:43,580 | |
5 | Dominik Sigl Oliver Komaromy |
Austria | 6:44,640 | |
6 | Peter Soegaard Frank Steffensen |
Dania | 6:51,630 |
Finał A
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Rezultat | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Saulius Ritter Rolandas Maščinskas |
Litwa | 6:23,050 | |
2 | Marko Marjanović Dušan Bogićević |
Serbia | 6:24,900 | |
3 | Artiom Kosow Dmitrij Chmylnin |
Rosja | 6:25,870 | |
4 | Iwan Futryk Iwan Dowhod´ko |
Ukraina | 6:30,780 | |
5 | Henry Pelly Graeme Thomas |
Wielka Brytania | 6:41,960 | |
6 | Romano Battisti Domenico Montrone |
Włochy | 6:42,620 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Wyniki konkurencji M1x. world rowing. [dostęp 2014-07-07]. (ang.).