Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018
- Główny artykuł:
Kod MKOl |
POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Komitet | ||||||
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2018 Buenos Aires | ||||||
Liczba zawodników |
69 w 17 dyscyplinach | |||||
|
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 – reprezentacja Polski podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 w Buenos Aires rozegranych w dniach 6–18 października 2018 roku. Kadra liczyła 69 zawodników, którzy wystąpili w 17 dyscyplinach[1]. Zdobyli łącznie jeden złoty medal, dwa srebrne i cztery brązowe.
Czwartego dnia rywalizacji pierwszy medal zdobył Jan Kałusowski w pływaniu na dystansie 200 m stylem klasycznym. Jeszcze tego samego dnia Jakub Kraska, Jan Kałusowski, Jakub Majerski i Bartłomiej Koziejko zajęli trzecie miejsce w sztafecie 4 × 100 m stylem zmiennym[2]. Dwa dni później srebro dorzucił Jakub Kraska na 100 m stylem dowolnym[3]. Następnego dnia złoto zdobyła Iga Świątek w parze ze Słowenką Kają Juvan w tenisowym turnieju gry podwójnej, wygrywając w finale z Japonkami Yuki Naito i Naho Sato. 6:7(5), 7:5, 10–4[4]. Dorobek medalowy uzupełnili dwoma brązowymi medalami Gracjan Kozak w rzucie półtorakilogramowym dyskiem[5] i Kamil Kasperczak, który razem z Hiszpanką Laurą Heredią zajął trzecie miejsce w pięcioboju nowoczesnym w sztafecie mieszanej[6].
Kadra[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Dziewczęta | Chłopcy | Razem |
---|---|---|---|
Boks | 1 | 0 | 1 |
Breaking | 0 | 1 | 1 |
Hokej na trawie | 9 | 9 | 18 |
Kajakarstwo | 0 | 1 | 1 |
Kolarstwo | 2 | 2 | 4 |
Lekkoatletyka | 7 | 8 | 15 |
Pięciobój nowoczesny | 1 | 1 | 2 |
Pływanie | 4 | 4 | 8 |
Podnoszenie ciężarów | 1 | 1 | 2 |
Siatkówka plażowa | 2 | 2 | 4 |
Strzelectwo | 1 | 0 | 1 |
Szermierka | 1 | 1 | 2 |
Taekwondo | 1 | 1 | 2 |
Tenis stołowy | 1 | 0 | 1 |
Tenis ziemny | 1 | 1 | 2 |
Wspinaczka sportowa | 2 | 0 | 2 |
Żeglarstwo | 2 | 1 | 3 |
Razem | 36 | 33 | 69 |
Lista zawodników[edytuj | edytuj kod]
Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Data |
---|---|---|---|---|
Kaja Juvan Iga Świątek |
Tenis ziemny | Gra podwójna dziewcząt | 13 października | |
Jakub Kraska | Pływanie | 100 m stylem dowolnym chłopców | 12 października | |
Jan Kałusowski | Pływanie | 200 m stylem klasycznym chłopców | 10 października | |
Jakub Kraska Jan Kałusowski Jakub Majerski Bartłomiej Koziejko |
Pływanie | 4 × 100 m stylem zmiennym chłopców | 10 października | |
Tomasz Ratajczyk | Lekkoatletyka | Rzut młotem chłopców | 14 października | |
Laura Heredia Kamil Kasperczak |
Pięciobój nowoczesny | Sztafety mieszane | 16 października |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Boks[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|
Natalia Gajewska | Waga średnia (69–75 kg) | Nadieżda Riabec P 0–5 |
NQ |
Breaking[edytuj | edytuj kod]
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||
Piotr „Axel” Winiarski | Zawody chłopców | Bumblebee P 1–1 (4–6) |
Broly R 1–1 (5–5) |
KennyG W 2–0 (8–2) |
5. Q | Bad Matty W 3–1 (15–5) |
Martin P 0–4 (3–17) |
Shigekix P 0–4 (1–19) |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||
Vale Piotr „Axel” Winiarski |
Zawody drużynowe | Anastasia Shigekix P 0–2 (1–9) |
Yell Jordan P 0–2 (2–8) |
Matina Reflow P 1–1 (4–6) |
11. | NQ |
Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | O miejsca 5.–8. | O 7. miejsce | Końcowa pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||||
Polska | Turniej dziewcząt | Meksyk R 1–1 |
Zimbabwe W 2–1 |
Australia P 0–8 |
Namibia W 1–0 |
Chiny P 0–4 |
3. Q | Indie P 0–3 |
Austria P 1–3 |
Namibia W 3–1 |
7. |
- Chłopcy
Reprezentacja | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | O miejsca 5.–8. | O 5. miejsce | Końcowa pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||||
Polska | Turniej chłopów | Meksyk W 6–3 |
Zambia P 3–4 |
Argentyna P 2–5 |
Vanuatu W 15–1 |
Malezja P 3–4 |
3. Q | Indie P 2–4 |
Bangladesz W 5–4 |
Australia W 4–4 |
5. |
- Składy drużyn
Numer | Zawodniczka | Pozycja | Data urodzenia | Klub |
---|---|---|---|---|
1 | Nicole Chruszcz | Bramkarz | (dts) | 16 kwietnia 2000KKS Kolejarz Gliwice |
3 | Sandra Tatarczuk | Pomocnik | (dts) | 27 kwietnia 2000KKS Kolejarz Gliwice |
4 | Lena Skoczek | Obrońca | (dts) | 8 lipca 2001Rüsselsheimer RK |
6 | Aleksandra Kucharska | Pomocnik | (dts) | 24 lutego 2001UKS Orient II Łozina |
8 | Julia Balcerzak (K) | Obrońca | (dts) | 24 kwietnia 2001LKS Gąsawa |
9 | Oliwia Kucharska | Pomocnik | (dts) | 20 marca 2003KS Hokej Start Brzeziny |
11 | Viktoria Zimmermann | Napastnik | (dts) | 21 listopada 2002Rüsselsheimer RK |
16 | Dżesika Mazur | Napastnik | (dts) | 21 września 2001KS Hokej Start Brzeziny |
19 | Małgorzata Plewa | Pomocnik | (dts) | 11 lipca 2002LKS Gąsawa |
Menedżer: Janusz Micał
Trener: Bogusław Kozłowski
Fizjoterapeuta: Marta Szymańska
Numer | Zawodnik | Pozycja | Data urodzenia | Klub |
---|---|---|---|---|
1 | Jakub Gebler | Bramkarz | (dts) | 5 stycznia 2001UKS Jedynka Żnin |
4 | Tomasz Bembenek (K) | Obrońca | (dts) | 17 stycznia 2000LKS Rogowo |
7 | Gracjan Jarzyński | Pomocnik | (dts) | 1 kwietnia 2001UKH Start 1954 Gniezno |
8 | Dawid Zabłocki | Obrońca | (dts) | 3 października 2001LKS Gąsawa |
10 | Korneliusz Nitka | Obrońca | (dts) | 6 grudnia 2001UKS Jedynka Żnin |
11 | Jakub Chumeńczuk | Pomocnik | (dts) | 24 listopada 2000LKS Gąsawa |
12 | Marcin Szczęsny | Bramkarz | (dts) | 3 lipca 2001MKS Środa Wielkopolska |
20 | Michał Nowakowski | Napastnik | (dts) | 21 września 2000UKS Jedynka Żnin |
21 | Eryk Bembenek | Napastnik | (dts) | 24 listopada 2001LKS Rogowo |
Menedżer: Łukasz Wojcieszak
Trener: Mateusz Grochal
Fizjoterapeuta: Michał Pietrzak
Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Repasaż | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce | Pozycja końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||||||
Wojciech Pilarz | Sprint bezpośredni | 1:42,64 | 4. Q | – | Michaił Jakowliew W 1:42,630 Q |
Jules Vangeel P 1:41,220 BM |
Valentin Rossi P 1:41,110 |
4. | |
Slalom z przeszkodami | 1:17,65 | 8. R | 1:17,13 | 4. Q | Tom Bouchardon P 1:19,570 |
NQ | 8. |
Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Jazda drużynowa na czas | Wyścig ze startu wspólnego | Eliminacje | Krótkie okrążenie | Kryterium | Punkty | Pozycja | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Punkty | Kwalifikacje | Finał | Punkty | Sprinty | Punkty sprinterskie | Miejsce na mecie | Okrążenia | Pozycja | Punkty | |||||||||||||||
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Marta Jaskulska | Zawody łączone | 43,574 | 9:46,59 | +12,48 | 2. | 80 | 1:42:19 | +59 | 12. | 6 | 24,056 | 2:44,614 | +53,979 | 34. | NQ | 0 | DNF | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 2. | 16 | 6. | 30 | 132 | 9. | ||||||||
Wiktoria Kierat | 1:42:19 | +59 | 9. | 15 | 30,661 | 2:09,155 | +18,520 | 27. | 30,698 | 2:09,000 | 4. Q | NQ | 0 | 26,537 | 17:11 | +1:40 | 12. | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15. | 16 | 16. | 1 |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Jazda drużynowa na czas | Wyścig ze startu wspólnego | Eliminacje | Krótkie okrążenie | Kryterium | Punkty | Pozycja | ||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Czas | Strata | Pozycja | Punkty | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Punkty | Kwalifikacje | Finał | Punkty | Sprinty | Punkty sprinterskie | Miejsce na mecie | Okrążenia | Pozycja | Punkty | |||||||||||||||
Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Pozycja | Śr. prędkość | Czas | Strata | Pozycja | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Piotr Kryński | Zawody łączone | 48,655 | 8:45,33 | +27,36 | 5. | 40 | 1:31:16 | +18 | 32. | 0 | 35,784 | 1:50,665 | +9,152 | 29. | 36,330 | 1:49,000 | 4. Q | NQ | 0 | 31,478 | 17:23 | +0:42 | 14. | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | DNF | 12 | DNF | 80 | 10. | |||
Damian Papierski | 1:31:36 | +38 | 33. | 0 | 36,647 | 1:48,059 | +6,546 | 24. | 36,330 | 1:49,000 | 3. Q | NQ | 0 | 30,915 | 17:42 | +0:28 | 15. | NQ | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 3. | 16 | 5. | 40 |
Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||
Pia Skrzyszowska | Bieg na 200 metrów | 24,51 | 5. | 23,95 | 6. | 48,46 | 6. |
Kinga Gacka | Bieg na 400 metrów | 58,30 | 18. | 58,27 | 16. | 1:56,57 | 18. |
Alicja Stój | Bieg na 800 metrów | 2:14,80 | 14. | 2:11,52 | 10. | 4:26,32 | 11. |
Klaudia Kazimierska | Bieg na 1500 metrów | – | 4:34,22 | 10. | |||
Cross country | – | 14:45 | 39. | ||||
Monika Romaszko | Bieg na 100 metrów przez płotki (76,2 cm) | 14,49 | 16. | 14,14 | 15. | 28,63 | 17. |
Zawodniczka | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Wiktoria Miąso | Skok wzwyż | 1,74 | 7. | 1,79 | 8. | 3,53 | 7. |
Karolina Bomba | Rzut młotem (3 kg) | 58,34 | 12. | 55,65 | 13. | 113,99 | 11. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | ||
Rafał Łupiński | Bieg na 100 metrów | 11,24 | 18. | 10,73 | 17. | 21,97 | 19. |
Adam Łukomski | Bieg na 200 metrów | 21,97 | 15. | 21,46 | 14. | 43,43 | 15. |
Adam Masaczyński | Bieg na 800 metrów | 1:53,82 | 16. | 1:54,17 | 12. | 3:47,99 | 13. |
Jakub Czak | Bieg na 110 metrów przez płotki (91,4 cm) | 13,86 | 7. | 48,46 | 7. | 27,58 | 7. |
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etap 1 | Etap 2 | Razem | |||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Piotr Goździewicz | Pchnięcie kulą (5 kg) | 18,64 | 7. | 19,02 | 5. | 37,66 | 5. |
Gracjan Kozak | Rzut dyskiem (1,5 kg) | 55,40 | 4. | 59,52 | 2. | 114,92 | |
Tomasz Ratajczyk | Rzut młotem (5 kg) | 72,11 | 6. | 73,05 | 4. | 145,16 | 5. |
Marek Mucha | Rzut oszczepem (700 g) | 61,43 | 16. | 63,59 | 15. | 125,02 | 16. |
Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Szermierka bonusowa | Laser Run | Punkty | Pozycja końcowa | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | Pozycja | Punkty | Czas | Pozycja | Punkty | Punkty | Czas strzelania | Czas biegu | Łączny czas | Pozycja | Punkty | ||||
Agnieszka Wysokińska | Zawody dziewcząt | 9 | 14 | 20. | 194 | 2:28,95 | 20. | 253 | 0 | 48,2 | 13:02,15 | 13:50,35 | 19. | 470 | 917 | 20. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Szermierka bonusowa | Laser Run | Punkty | Pozycja końcowa | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | Pozycja | Punkty | Czas | Pozycja | Punkty | Punkty | Czas strzelania | Czas biegu | Łączny czas | Pozycja | Punkty | ||||
Kamil Kasperczak | Zawody chłopców | 12 | 11 | 8. | 218 | 2:09,53 | 11. | 291 | 5 | 58,7 | 10:41,33 | 11:40,03 | 7. | 600 | 1114 | 9. |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Szermierka bonusowa | Laser Run | Punkty | Pozycja końcowa | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | Pozycja | Punkty | Czas | Pozycja | Punkty | Punkty | Czas strzelania | Czas biegu | Łączny czas | Pozycja | Punkty | ||||
Agnieszka Wysokińska Pele Uibel |
Zawody drużynowe | DNS | ||||||||||||||
Laura Heredia Kamil Kasperczak |
Zawody drużynowe | 31 | 13 | 2. | 250 | 2:04,45 | 14. | 302 | 0 | 59,5 | 10:08,52 | 11:44,22 | 8. | 596 | 1148 |
Pływanie[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | ||
Kornelia Fiedkiewicz | 50 metrów stylem dowolnym | 0,67 | 26,21 | +0,56 | 15. Q | 0,66 | 25,76 | +0,33 | 9. R | NQ | |||
100 metrów stylem dowolnym | 0,64 | 57,63 | +2,48 | 28. | NQ | ||||||||
50 metrów stylem motylkowym | 0,67 | 27,98 | +1,14 | 20. | NQ | ||||||||
Weronika Hallmann | 50 metrów stylem klasycznym | 0,67 | 32,24 | +0,34 | 10. Q | 0,68 | 31,49 | – | 2. Q | 0,67 | 32,17 | +0,80 | 7. |
100 metrów stylem klasycznym | 0,69 | 1:10,47 | +1,23 | 9. Q | 0,72 | 1:10,06 | +1,31 | 9. R | NQ | ||||
200 metrów stylem klasycznym | 0,74 | 2:32,52 | +2,42 | 13. | – | NQ | |||||||
Karolina Jurczyk | 50 metrów stylem dowolnym | 0,70 | 27,07 | +1,31 | 24. | NQ | |||||||
100 metrów stylem dowolnym | 0,70 | 59,78 | +3,03 | 38. | NQ | ||||||||
50 metrów stylem grzbietowym | 0,65 | 31,00 | +2,54 | 31. | NQ | ||||||||
50 metrów stylem motylkowym | 0,70 | 28,25 | +1,41 | 25. | NQ | ||||||||
Aleksandra Knop | 200 metrów stylem dowolnym | 0,63 | 2:03,25 | +2,82 | 16. | – | NQ | ||||||
400 metrów stylem dowolnym | 0,61 | 4:22,09 | +10,23 | 17. | – | NQ | |||||||
200 metrów stylem zmiennym | 0,61 | 2:19,56 | +4,82 | 16. | – | NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | ||
Jan Kałusowski | 50 metrów stylem klasycznym | 0,64 | 29,40 | +1,12 | 20. | NQ | |||||||
100 metrów stylem klasycznym | 0,64 | 1:02,63 | +1,20 | 6. Q | 0,64 | 1:02,23 | +1,62 | 7. Q | 0,65 | 1:02,69 | +2,10 | 8. | |
200 metrów stylem klasycznym | 0,66 | 2:15,51 | +1,93 | 5. Q | – | 0,66 | 2:13,72 | +2,09 | |||||
200 metrów stylem zmiennym | DNS | – | NQ | ||||||||||
Bartłomiej Koziejko | 400 metrów stylem dowolnym | 0,75 | 3:59,08 | +7,40 | 24. | – | NQ | ||||||
800 metrów stylem dowolnym | 0,75 | 8:09,97 | +0,54 | 11. | – | NQ | |||||||
Jakub Kraska | 100 metrów stylem dowolnym | 0,68 | 50,17 | – | 2. Q | 0,69 | 49,70 | – | 1. Q | 0,68 | 49,26 | +0,03 | |
200 metrów stylem dowolnym | 0,69 | 1:49,17 | +0,02 | 4. Q | – | 0,77 | 1:48,65 | +0,92 | 4. | ||||
Jakub Majerski | 50 metrów stylem motylkowym | 0,70 | 24,79 | +0,16 | 19. | NQ | |||||||
100 metrów stylem motylkowym | 0,68 | 53,13 | – | 3. Q | 0,68 | 52,79 | +0,23 | 6. Q | 0,71 | 52,95 | +1,83 | 6. | |
200 metrów stylem motylkowym | 0,71 | 2:05,27 | +5,49 | 24. | – | NQ | |||||||
Jakub Kraska Jan Kałusowski Jakub Majerski Bartłomiej Koziejko |
4 × 100 metrów stylem zmiennym | 0,75 | 3:45,31 | – | 2. Q | – | 0,74 | 3:41,51 | +6,34 |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | Czas reakcji | Czas | Strata | Pozycja | ||
Jakub Kraska Jakub Majerski Kornelia Fiedkiewicz Aleksandra Knop (f.) Karolina Jurczyk (el.) |
4 × 100 metrów stylem dowolnym | 0,68 | 3:36,69 | +5,77 | 7. Q | 0,68 | 3:33,08 | +4,58 | 5. |
Aleksandra Knop Jan Kałusowski Jakub Majerski Kornelia Fiedkiewicz |
4 × 100 metrów stylem zmiennym | 0,63 | 3:58,76 | +5,66 | 10. R | NQ |
Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Podejście | Wynik | Pozycja | Podejście | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||||
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||||||
Paulina Rutkowska | 63 kg | 81 | 84 | 84 | 5. | 100 | 103 | 103 | 5. | 187 | 5. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Podejście | Wynik | Pozycja | Podejście | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||||
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||||||
Jakub Zieliński | +85 kg | 135 | 140 | 140 | 5. | 168 | 173 | 173 | 5. | 313 | 5. |
Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/12 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||||
Julia Gierczyńska Patrycja Jundziłł |
Zawody dziewcząt | Hamdy Samir Yasser Elsayed W 2–0 (21–5, 21–8) |
Alvarado Franco Juarez Peña W 2–0 (21–11, 21–14) |
Zeng Cao P 1–2 (21–19, 18–21, 14–16) |
2. Q | Villar Churin P 0–2 (19–21, 16–21) |
NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/12 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||||
Dominik Poznański Mikołaj Miszczuk |
Zawody chłopców | Szekunow Wierietiuk P 0–2 (12–21, 26–28) |
Lammel Droguett W 2–0 (21–18, 22–20) |
Joe Jeffrey W 2–0 (21–13, 21–9) |
2. Q | Narathon Thanan P 0–2 (18–21, 13–21) |
NQ |
Strzeletwo[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Seria | Wynik | Pozycja | |||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||||
Wiktoria Bober | Karabin pneumatyczny indywidualny | 103,1 | 103,9 | 101,4 | 103,2 | 104,0 | 102,7 | 618,3 -x | 10. | NQ |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||||||
Wiktoria Bober Miljan Dević |
Karabin pneumatyczny drużynowy | 823,5 | 8. Q | Alliana Volkart Amirsiyavash Zolfagharian P 9–10 |
NQ |
Szermierka[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | |||||||||||
Magdalena Ławska | Floret indywidualny | Senyo W 5–0 |
Fu P 0–5 |
Caulfield P 2–5 |
Tieu P 1–5 |
Zsoldosi P 3–5 |
Favaretto P 1–5 |
6. | Acurero González P 9–15 |
NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||||
Maciej Bem | Floret indywidualny | Chan P 1–5 |
Lim W 5–1 |
Marouf W 5–4 |
Cervantes P 3–5 |
Winterberg-Poulsen P 2–5 |
5. | Lim W 15–3 |
Cervantes W 15–12 |
Spichiger P 8–15 |
Winterberg-Poulsen P 13–15 |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | O 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
Europa 3: Alonso Santamaria Joana Iliewa Maciej Bem Venissia Thépaut Alexander Biro Axelle Wasiak |
Zawody drużynowe | Europa 2: Samuel Jarry Jolien Corteyn Jonas Winterberg-Poulsen Rebeca Cândescu Paul Veltrup Veronika Bieleszová W 30–24 |
Europa 1: Krisztián Rabb Liza Pusztai Armand Spichiger Martina Favaretto Davide di Veroli Kateryna Czornij P 22–30 |
Ameryka 1: Robert Vidovszky Natalia Botello Cervantes Kenji Bravo May Tieu Isaac Herbst Emily Vermeule P 24–30 |
Taekwondo[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|
Marcelina Koszel | +63 kg | Fatima-Ezzahra Aboufaras P 4–20 |
NQ |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|
Jakub Sadurski | +73 kg | Lee Meng-en P 2–10 |
NQ |
Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||
Anna Węgrzyn | Gra pojedyncza | Grace Rosi Yee W 4–0 |
Bruna Takahashi P 0–4 |
Hui Ling Vong W 4–0 |
2. Q | Andreea Dragoman P 1–4 |
NQ |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnicy | Pozycja | ||||||||
Anna Węgrzyn Maciej Kolodziejczyk |
Gra podwójna | Pyon Song-gyong Kim Song-gun P 0–3 |
Sabina Šurjan Truls Moregard P 0–3 |
Zdena Blašková Medardas Stankevičius W 3–0 |
3. | NQ |
Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja końcowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Iga Świątek | Gra pojedyncza | Eléonora Molinaro W 2–0 (6–1, 6–4) |
Joanna Garland W 2–1 (4–6, 6–3, 6–1) |
Clara Burel P 0–2 (4–6, 2–6) |
NQ | 5. | |
Kaja Juvan Iga Świątek |
Gra podwójna | – | Elisabetta Cocciaretto Sylvie Zünd W 2–0 (6–0, 6–2) |
Clara Burel Diane Parry W 2–0 (6–0, 6–4) |
María Lourdes Carlé María Camila Osorio Serrano W 2–0 (6–2, 6–2) |
Yuki Naito Naho Sato W 2–1 (6–7, 7–5, 10–4) |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja końcowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Daniel Michalski | Gra pojedyncza | Delmas N'Tcha W 2–0 (6–0, 6–0) |
Ondřej Štyler W 2–0 (6–2, 6–0) |
Hugo Gaston P 0–2 (4–6, 1–6) |
NQ | 5. | |
Filip Cristian Jianu Daniel Michalski |
Gra podwójna | – | Mu Tao Naoki Tajima P 1–2 (7–6, 3–6, 4–10) |
NQ | 9. |
- Mikst
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja końcowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Iga Świątek Daniel Michalski |
Gra mieszana | Alexa Noel Tristan Boyer W 2–0 (6–1, 6–4) |
Yuki Naito Naoki Tajima P WO |
NQ | 9. |
Wspinaczka sportowa[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szybkość | Bouldering | Prowadzenie | Punkty | Pozycja | Szybkość | Bouldering | Prowadzenie | ||||||||||||||||||||||||
Tor | Punkty | Otoczak | Wynik | Próby | Punkty | Chwyty | Czas | Punkty | |||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Aleksandra Kałucka | Wspinaczka łączona | 8,10 | DNF | 1 | z | f | f | T | 1T 2z | 5 | 17 | 19 | 1:29 | 16 | 272 | 7. | NQ | ||||||||||||||
Natalia Kałucka | Wspinaczka łączona | 8,65 | 8,31 | 2 | z | f | z | T | 1T 3z | 3 | 12 | 19+ | 1:25 | 14 | 336 | 8. | NQ |
Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Dziewczęta
Zawodniczka | Konkurencja | Wyścig | Suma punktów | Punkty zaliczane | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | WF | |||||
Oliwia Hłobuczek | Kiteboarding – IKA Twin Tip Racing | 4 | 3 | 5 | Odwołane | 7 | 33 | 19 | 7. | ||||||||
Lidia Sulikowska | Windsurfing – Techno 293+ | 9 | 6 | 8 | 5 | – | 6 | 10 | 8 | 13 | 12 | 17 | 8 | 120 | 102 | 9. |
- Chłopcy
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Suma punktów | Punkty zaliczane | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | WF | |||||
Kamil Manowiecki | Windsurfing – Techno 293+ | 5 | 14 | 4 | 14 | – | 25 | 10 | 6 | 13 | 11 | 8 | 9 | 144 | 119 | 10. |
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Michał Chmielewski: Olimpijczycy przyszłości. Polska wysłała liczną reprezentację o Buenos Aires. Przegląd Sportowy, 2018-10-05. [dostęp 2018-10-08]. (pol.).
- ↑ Maksym Jaworski: Brązowy wieczór na basenie. Dwa medale pływaków w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. Przegląd Sportowy, 2018-10-11. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Maksym Jaworski: Wielki sukces Jakuba Kraski! 18-latek zdobył srebro młodzieżowych IO, tytuł przegrał o 0.03 s. Przegląd Sportowy, 2018-10-12. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Rafał Smoliński: Młodzieżowe IO w Buenos Aires: Iga Świątek i Kaja Juvan złotymi medalistkami. Wygrały dramatyczny finał. Wirtualna Polska, 2018-10-13. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Igrzyska Olimpijskie Młodzieży: brązowy medal Kozaka. TVP Sport, 2018-10-14. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).
- ↑ Igrzyska olimpijskie młodzieży: Kamil Kasperczak z brązowym medalem w pięcioboju nowoczesnym. TVP Sport, 2018-10-16. [dostęp 2018-10-18]. (pol.).