Przejdź do zawartości

Wątek na Dyskusja wikipedysty:Tar Lócesilion

Izabela Lisowska (dyskusjaedycje)
Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

W przypisie podajemy numer strony. Po każdej informacji, którą opublikowaliśmy. Jeżeli dwa zdania czy akapit są z tej samej strony tego samego źródła, wtedy umieszczamy jeden przypis na końcu tych zdań/akapitu.

Pamiętaj, że chociaż w Wikipedii nie możemy napisać niczego czego nie było w źródle, to musimy pisać swoimi słowami.

Izabela Lisowska (dyskusjaedycje)

Rozumiem a czy coś jeszcze jest do poprawy ? Nie wiem czy potrzeba jest tu jakiegoś formatowania?

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Domyślam się, że skoro hasło brzmi "kultura prawna", to opiszesz wszystkie w jednym artykule? Ja bym radził opisać osobno.

Tzn. inaczej. Najpierw trzeba ustalić koncepcję Albo:

  1. opisujesz poszczególne kultury - to wtedy najlepiej osobno, albo
  2. tylko rozszerzasz definicję, wyjaśniasz pojęcie (jak widzisz, artykuł kultura prawna istnieje, nie ma potrzeby pisać go od zera) - i wtedy w tym artykule nie opisujesz żadnej konkretnej kultury, albo
  3. łączysz 1 i 2 i robimy szablon nawigacyjny dla artykułów: głównego, objaśniającego tylko pojęcie, i szczegółowych, opisujących poszczególne kultury.

A formatowaniem zajmiemy się później.

Izabela Lisowska (dyskusjaedycje)

Czyli stworzyć dwa odzielne? wolałabym żeby to porównanie buddyzmu i hinduizmu było razem bo taki jest temat mojej pracy , aby takie hasło zrobić

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Samo porównanie dwóch może nie być encyklopedyczne. To brzmi jak esej, a w encyklopedii nie piszemy esejów. Porównujemy przy okazji, opisując jedno albo drugie.

Izabela Lisowska (dyskusjaedycje)

Rozumiem ale właśnie hasło to jest problematyczne ,a nie chce zeby ktos mi to odrzucił , bo będzie się to równało z brakiem zaliczenia zadania

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Moim zdaniem błąd leży po stronie tego, kto określał pulę tematów do napisania. Jeżeli napiszesz dobrze sformatowany esej, to usuniemy Twój artykuł. Napracujesz się, ale Twoja praca pójdzie na marne. Już lepiej poproś o zmianę tematu.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)
Teukros (dyskusjaedycje)

Przyznam, że jestem trochę zakłopotany po lekturze tego brudnopisu. Po pierwsze, mamy już hasło kultura prawna; czy projekt z brudnopisu ma być jego rozwinięciem? Po drugie, jeżeli mówimy o kulturze prawnej, to czemu tylko w kontekście dwóch religii (hinduizmu i buddyzmu)? Przecież inne religie również wpływały na kulturę prawną. Po trzecie, odpuściłbym jakiekolwiek porównania, Wikipedia ma przede wszystkim opisywać, porównywanie zostawiamy czytelnikowi. Gdyby faktycznie coś miało z tego być, to proponowałbym raczej napisanie serii haseł o kulturze prawnej w poszczególnych religiach. W hasłach tym odpuściłbym porównania i różne zagajenia, skoncentrowałbym się na temacie (czyli na kulturze prawnej). No i trzeba pamiętać o historii i geografii - przecież wpływ np. buddyzmu na kulturę prawną inny był powiedzmy w Indiach 500 lat temu, a inny w Japonii 100 lat temu, i sama kultura prawna też się cały czas zmienia. Bardzo trudny temat.

Izabela Lisowska (dyskusjaedycje)
Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Nie musisz za każdym razem pisać całego adresu. Spójrz na szablon {{odn}}.

Moim zdaniem cały ten szkic będzie dwoma ładnymi artykułami. Osobno buddyzm, osobno hinduizm, a porównanie do buddyzmu, skoro wykształcił się z hinduizmu.

Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)