Wikipedia:Poużywaj sobie!/Komisja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wyniki konkursu Strona konkursu Jak wziąć udział? Regulamin Nagrody Komisja i Patroni Galeria Materiały konkursowe

Jurorki

Iwona Demko

Dziewczyna z Bieszczad. Urodzona w 66 rocznicę odnalezienia Wenus z Willendorfu – 7 sierpnia 1974 roku w Sanoku. Dawno temu skończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Teraz pracuje na macierzystej uczelni z tytułem doktory habilitowanej. Zajmuje się rzeźbą, obiektem, instalacją, site specific, wideo. Z uwagi na tematykę prac określa się jako „waginistka". Prowadzi Pracownię Intermedialnego Rozszerzenia Warsztatu Rzeźbiarskiego na Wydziale Rzeźby macierzystej uczelni. Inicjatorka i jedna z organizatorek obchodów jubileuszu stulecia obecności kobiet na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka książki o Zofii Baltarowicz-Dzielińskiej – pierwszej kobiety przyjętej na ASP w Krakowie, oraz artykułów w Wikipedii: Natalia Milan, Maria Niedzielska, Szkoła Sztuk Pięknych dla Kobiet Marii Niedzielskiej, Marta Smolińska.

Zuzanna Dolega
Gdyńska artystka, twórczyni prac w technice pirografii. Asystentka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współpracuje z Centrum Cyfrowym, członkini Stowarzyszenia Halo Kultura, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczka projektów artystyczno-badawczych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Twórczyni remiksów, w tym cyklu prac Miesz(k)ając (w) przeszłości, które powstały na bazie materiałów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Muzeum Miasta Łodzi. W instytucjach kultury prowadzi warsztaty z kolażu korzystając z materiałów zamieszczonych w Wikimedia Commons w ramach współprac GLAM

 

Zofia Reznik
Badaczka sztuki, kuratorka, animatorka kulturalna i nauczycielka akademicka. Zajmuje się sztuką współczesną, pamięciologią, herstoriami i historią mówioną, psychogeografią, researchem artystycznym oraz nowymi mediami. Ukończyła MISH na Uniwersytecie Wrocławskim (praca magisterska poświęcona strategiom postprodukcji w najnowszej polskiej sztuce), studiowała na podyplomowych Gender Studies Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Pod opieką prof. Anny Markowskiej przygotowuje rozprawę doktorską na temat twórczości artystek lat 70. z terenu tzw. Ziem Odzyskanych (w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego). Jest kierowniczką projektu badawczego “Sztuka wrocławskich artystek lat 70. XX wieku w świetle ich mikronarracji”, na który w 2018 roku uzyskała grant NCN. Związana m.in. z Kolektywem Kariatyda, Gangiem Delfinów, Grupą Roboczą Archiwum Społecznego, F/M Festiwalem i Zlotem Młodych Badaczy Kultury, a wcześniej Kolektywem Falanster. Prowadzi Fundację Wersja, wykłada na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Wraz z grupą Kolektyw Kariatyda organizuje edytony – maratony edycyjne biograficznych artykułów w Wikipedii o polskich artystkach. Współtwórczyni Zina Kariatyda "Bravo Girls!".


Partnerzy konkursu