Przejdź do zawartości

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Łaźnia laboratoryjna/weryfikacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Łaźnia laboratoryjna[edytuj | edytuj kod]

  • Uzasadnienie: Jak chłodnica laboratoryjna - dostał medal parę lat temu bez głosowania. Teraz prawdopodobnie nie uzyskałby nawet statusu dobrego artykułu - skrótowy, brakuje choćby przypisów, historii tego urządzenia. O termostatach laboratoryjnych jest jedno zdanie. "Katalog firmy Aldrich" jako jedna z trzech pozycji bibliograficznych wygląda trochę jak reklama. Dobosz 17:23, 4 lis 2007 (CET)
  • Głosy za odebraniem medalu:

# Olaf @ 00:31, 9 lis 2007 (CET) Brakuje historii tego wynalazku. Ale to mniej istotne. Przede wszystkim ten artykuł jest jeszcze krótszy od mikroskopu powyżej i moim zdaniem nie odpowiada dzisiejszym standardom. Jeśli krótkie artykuły (niemal) wyczerpujące temat mają mieć medal, to powinna go dostać z połowa wsi na wikipedii a na pewno stub .bv.

Po przejrzeniu kilkunastu innych artykułów na medal z tamtych czasów sumienie mnie ruszyło i stwierdziłem, że trochę się pospieszyłem z opinią. Trzeba by ich pewnie ze 20 usunąć, żeby poziom się wyrównał, więc wycofuję sprzeciw. Olaf @ 09:45, 9 lis 2007 (CET)
  1.  Za Plati dyskusja 20:22, 13 lis 2007 (CET) jak w chłodnicy - na taki artykuł można poświęcić 4-5 godzin i gotowe.
  2.  Za ArturM dyskusja 20:48, 16 lis 2007 (CET) artykuł krótki, głównie w formie punktowej
  3.  Za Energo dyskusja 13:48, 19 lis 2007 (CET) Artykuł na medal ma być obszerny i wyczerpujący temat, ja jednak w tym artykule tego nie widze.
  • Głosy przeciw odebraniu medalu:
  • Dyskusja:

Po pierwsze nieprawda, że bez głosowania. Patrz: Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Archiwum. Przypisy - ile to można powtarzać - nie są w artykułach obowiązkowe - mają sens jeśli to wynika z tego, że do pisania artykułu użyto wiele różnych źródeł i trzeba dokładnie zaznaczyć, które fragmenty tekstu pochodzą z którego źródła. Hasło nie dotyczy termostatów, tylko łaźni - łaźnia i termostat to w sumie dwie różne rzeczy, nie ma więc sensu rozpisywać się o termostatach w artykule o łaźniach. Katalog Aldricha był po prostu użyty jako źródło, nie ma w Wikipedii zakazu stosowania źródeł komercyjnych. W katalogu Aldricha z 2004 r. jest bardzo praktyczna lista mieszanin chłodzących. Drugim źródłem listy mieszanin chłodzących był poradnik fizykochemiczny WNT - również podany w źródłach. Na tej samej zasadzie można twierdzić, że podanie dowolnego źródła książkowego jest reklamą tej książki. Polimerek 00:20, 6 lis 2007 (CET)