Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Krążowniki lekkie typu Nagara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Krążowniki lekkie typu Nagara[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Po poszczególnych okrętach typu, po długiej przerwie przyszedł czas na artykuł o typie tych japońskich krążowników. Gromadzi szczegółowe informacje o technikaliach oraz skrótowe przedstawienie służby poszczególnych okrętów. Polskiarmator123 (dyskusja) 16:26, 7 sie 2022 (CEST)

Uwagi merytoryczne
  1. W opisie kaduba "grubsze płyty"? Nie chodzi o płyty pancerne? Matrek (dyskusja)
    • Nie, chodzi tutaj o po prostu płyty konstrukcyjne. W całym fragmencie chodzi o to, że te płyty które składały się na poszycie i inne elementy o większej z wymienionych grubości były zastosowane w tych bardziej newralgicznych miejscach :) O opancerzeniu pisałem w dedykowanej sekcji. Polskiarmator123 (dyskusja) 20:51, 7 sie 2022 (CEST)
  2. Czy jakoś wplyneły na nie traktaty waszyngtoński i londyński? Matrek (dyskusja)
Uwagi do stylu (język, struktura)
  1. Brakuje trochę wikizacji. Specyficzne terminy jak dziobówka, powinny byc podlinkowane. Tak samo podlinkowana jest torpeda typ 93, ale juz nie typ 8. Matrek (dyskusja)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
  1. Zala (dyskusja) 10:22, 11 sie 2022 (CEST)
  2. W czasie pierwszej bitwy pod Guadalcanalem Nagara nie mogła osłaniać Hiei i Kirishimy podczas ostrzału Henderson Field, bo wyniku tej bitwy, ostatecznie do ostrzału - który był zadaniem japońskiego zespołu okrętów - decyzją adm. Abe nie doszło. Skutkiem tej decyzji, adm. Yamamoto zwolnił Abe ze stanowiska. Nagara wzięła po prostu udział w tej bitwie. Poprawiłem. --Matrek (dyskusja) 01:34, 12 sie 2022 (CEST)
  3. Nowy15 (dyskusja) 19:36, 17 sie 2022 (CEST)