Przejdź do zawartości

Wikiprojekt:GLAM/Instytut Adama Mickiewicza/Artykuły

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii


Lista koniecznych do poszerzenia i uzupełnienia haseł[edytuj | edytuj kod]

Lista została opracowana przez redaktora Culture.pl Filipa Lecha specjalizującego się w muzyce.

Lista haseł Szczegóły dotyczące hasła Źródła do hasła
Studio Eksperymentalne Polskiego Radia artykuł prawe ukończony, brakuje zdjęć w haśle
Polish Radio Experimental Studio artykuł prawie ukończony, brakuje zdjęć w haśle
kompozytor Józef Patkowski Hasło wymaga poszerzenia. Brakuje przypisów, bibliografii i zdjęcia. Po uzupełnieniu hasła w języku polskim, można go przetłumaczyć na język angielski.
kompozytor Włodzimierz Kotoński Hasło wymaga poszerzenia. Brakuje wzmianki o Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. Porównać ze sobą hasła w en i pl wiki.
Elżbieta Sikora Hasło wymaga poszerzenia. Brakuje wzmianki o Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia.
Bohdan Mazurek Stworzenie hasła od podstaw na temat sylwetki kompozytora
Krzysztof Szlifirski Stworzenie hasła od podstaw na temat sylwetki kompozytora
Barbara Okoń-Makowska Stworzenie hasła od podstaw na temat sylwetki kompozytora
Arne Nordheima Stworzenie hasła od podstaw na temat sylwetki kompozytora
Maria Pokrzywińska Stworzenie hasła od podstaw na temat sylwetki kompozytora
Utwór Etiuda na jedno uderzenie w talerz Włodzimierza Kotońskiego Stworzenie hasła od podstaw. Jednak postać Włodzimierza Kotońskiego jest dobrze opracowana. Jeżeli powstanie hasło Etiuda na jedno uderzenie w talerz należy dodać hiperłącze w artykule o Kotońskim. Po powstaniu artykułu Studio Eksperymentalne Polskiego Radia należy też dodać hiperłącze.
Utwór Assemblage Bogusława Schaeffera Stworzenie hasła od podstaw. Istnieje rozbudowane hasło dotyczące Bogusława Schaeffera, jednak nie ma w nim wzmianki o utworze Assemblage. Jeśli powstanie takie hasło należy o nim wspomnieć w artykule Schaeffera i dodać hiperłącze. Po wpisaniu Assemblage w Wiki przekierowuje nas do hasła Asamblaż, dlatego też hasło powinno zostać sprecyzowane (np. Assemblage – utwór muzyczny). Alternatywą jest dodatnie akapitu na temat danego utworu w haśle o kompozytorze. W haśle Bogusław Schaeffer nie za również żadnej wzmianki, a co za tym idzie – hiperłącza – do Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.
Utwór Symfonia: Muzyka elektroniczna Bogusława Schaeffera Stworzenie hasła od podstaw. Istnieje rozbudowane hasło dotyczące Bogusława Schaeffera, jednak nie ma w nim wzmianki o utworze Symfonia: Muzyka elektroniczna. Jeśli powstanie takie hasło należy o nim wspomnieć w artykule Schaeffera i dodać hiperłącze. Alternatywą jest dodatnie akapitu na temat danego utworu w haśle o kompozytorze.
Kompozycja na taśmę Brygada śmierci Krzysztofa Pendereckiego Stworzenie hasła od podstaw. Po powstaniu hasła należy dodać do niego hiperłącze z hasła o Krzysztofie Pendereckim. Alternatywą jest dodatnie akapitu na temat danego utworu w haśle o kompozytorze.
Kompozycja Eugeniusza Rudnika Stworzenie hasła od podstaw. Należy wybrać najbardziej reprezentatywny utwór. Po jego powstaniu należy utworzyć do niego hiperłącze w haśle o Eugeniuszu Rudniku. Alternatywą jest dodatnie akapitu na temat danego utworu w haśle o kompozytorze.
Eugeniusz Rudnik Hasło jest rozbudowane, jednak wymaga doprecyzowania. Brakuje również zdjęcia
Kompozycja Andrzeja Dobrowolskiego Stworzenie hasła od podstaw. Należy wybrać najbardziej reprezentatywny utwór. Po jego powstaniu należy utworzyć do niego hiperłącze w haśle o Andrzeju Dobrowolskim. Alternatywą jest dodatnie akapitu na temat danego utworu w haśle o kompozytorze.
Andrzej Dobrowolski W haśle o Andrzeju Dobrowolskim nie ma żadnej wzmianki o Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. Brakuje również zdjęcia kompozytora.

Dodatkowo:

  • Zastanowić się nad pięcioma kolejnymi sylwetkami i hasłami
  • Wybrać kategorie do haseł