Puchar Świata w short tracku 2013/2014
Wygląd
| |||
Data |
28 września 2013 – 17 listopada 2013 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Zwycięzcy | |||
500 m |
Wang Meng | ||
1000 m |
Shim Suk-hee | ||
1500 m |
Shim Suk-hee | ||
Drużynowo 5000 m Drużynowo 3000 m |
Korea Południowa |
Puchar Świata w short tracku 2013/2014 jest to 17. edycja zawodów w short tracku. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w czterech zawodach tego cyklu rozgrywek z czego dwa z nich były kwalifikacjami do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Rywalizacja rozpoczęła się w Szanghaju 28 września 2013 roku, a zakończyła w Kołomnej 17 listopada 2013 roku.
Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]
|
|
|
|
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]
|
|
|
|
Wyniki Polaków[edytuj | edytuj kod]
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Miejsce | Zawodnik | Punkty | ||||
500 metrów | 17. | Patrycja Maliszewska | 550 | 1074 | 859 | 38 | 2483 |
41. | Aida Bella | 9 | 24 | 1 | 14 | 47 | |
45. | Natalia Maliszewska | 19 | - | 6 | 2 | 27 | |
1000 metrów | 37. | Paula Bzura | - | - | 47 | 30 | 77 |
44. | Patrycja Maliszewska | 1 | 19 | 9 | 13 | 41 | |
51. | Aida Bella | 19 | - | - | - | 19 | |
55. | Marta Wójcik | 3 | - | 1 | 7 | 11 | |
63. | Natalia Maliszewska | - | 6 | - | - | 6 | |
1500 metrów | 49. | Paula Bzura | - | - | 7 | 8 | 15 |
56. | Marta Wójcik | 3 | - | 1 | 3 | 7 | |
58. | Aida Bella | - | 4 | - | 1 | 5 | |
60. | Patrycja Maliszewska | 4 | - | - | - | 4 | |
71. | Natalia Maliszewska | 1 | 1 | - | - | 2 | |
74. | Barbara Kobylakiewicz | - | 1 | - | - | 1 | |
3000 metrów sztafeta | 12. | Polska | 859 | 859 | 1074 | 1342 | 3275 |
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Miejsce | Zawodnik | Punkty | ||||
500 metrów | 52. | Adam Filipowicz | - | - | 10 | 9 | 19 |
57. | Sebastian Kłosiński | - | - | 1 | 15 | 16 | |
81. | Dawid Rzemieniecki | - | - | 1 | 1 | 2 | |
1000 metrów | 56. | Sebastian Kłosiński | - | - | 7 | 7 | 14 |
87. | Adam Filipowicz | - | - | - | 1 | 1 | |
94. | Jakub Jaworski | - | - | 1 | - | 1 | |
95. | Szymon Wilczyk | - | - | 1 | - | 1 | |
1500 metrów | 65. | Dawid Rzemieniecki | - | - | 1 | 4 | 5 |
67. | Adam Filipowicz | - | - | 2 | 1 | 3 | |
78. | Jakub Jaworski | - | - | 1 | 1 | 2 | |
5000 metrów sztafeta | 16. | Polska | - | - | 859 | 550 | 1409 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Kalendarz zawodów. www.isu.org. [dostęp 2013-11-21]. (ang.).
- Wyniki zawodów. www.shorttrack.sportresult.com. [dostęp 2013-11-21]. (ang.).
- Klasyfikacje. www.shorttrack.sportresult.com. [dostęp 2013-11-23]. (ang.).